Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

jabera
23. dub 2009

Debor ja som presne v 6. zacala mat problemy s chodzou. bolela ma panva, ale to som jasne rozoznala, ze je to bolest kosti, takze neviem posudit, ci to moze byt to, co citis ty... neboj, nejak to dogulas, ked uz si to par krat dokazala.... drzim palec

Adel to je skvele, netusila som, ze take male dieta uz je schopne spat same. vidis jakeho mas sikulaka...

Marian zvladam, no.... vecery byvaju carovne, to som na slucku, je to par hodin uspavania mnohymi formami... striedame sa s manzelom v noseni a spievani (hahahah) a ja obcas strcim prso a tak.... cez den sa to zvacsa da. aj ked najlepsie spi na mojich rukach, alebo proste na mne, coz ma malinko obmedzuje v pohybe...

neviete fakt nikto nic o Petrach a malom? a Evuse kde zmizla, est esom ju tu nevidela, co som pritomna zas...

jabera
23. dub 2009

a Zuzka tu nebola vcera!!! snad neni v nemocnici s tym tlakom....

adelinka
23. dub 2009

ahojky..ja jsem ted mela navstevu ale petan spinka a tak mam klid..pac celou noc knurkal leze mu zase zub 😒

jaber..no nam v tehu kurzu dr.rikala ze klidne ho nechat uz od 8 mesice sameho a tak jsem to zkusila ted a dobre 😵 treba kamoska ma malou a ta s nima spinka porad a v luzku a ma 7 let 😖

zuzkaaaa
23. dub 2009

ahojte babenky...
jaberka som tu len včera som nemala čas vám napísať, ozaj Petrach je už doma s maličkým, a sú zdravučký! maličký dostal infekciu tak tam boli troška dlhšie ale teraz je to už OK!
marianeta ok potom hodím aj ja som zvedavá aký bude 😀
jaaj baby začínam cítiť, že som fakt tehotná 😀 už nevládzem toľko ako pred tým a bruško(xixi že bruško, brušisko) už riadne trčí už ani to málinko neviem spať ako pred tým a som v poslednom čase stále nervózna, všetko ma vie nahnevať, úplné blbosti 😅

kackabrcka
23. dub 2009

avoj kocky
zuzkaaaa no ja som tiez az po 32tt viacej vnimala ze som tehu.. si to este uzijes neboj.. ja zajtra zacinam 39tt a uz by som najradsej isla lebo sa neviem dockat.. ja sice problemy nemam ale neviem sa uz dockat.. a spanie zatial sa stale da budim sa vzdy okolo pol 3tej a este si pospim od 7mej.. a brusenko ti este narastie aj kila pojdu hore este..
adelinka a co praca - nechtiky ?
veru Evusa tu dlho nebola.. hadam su OK..

evuse
24. dub 2009

Ahojte holčiny.

Pár dní jsem tu nebyla, vy jste toho popsaly, to ani nesthnu dočíst, jen jsem to přelétla.
Jaber a Zuzko, nevím, co přesně jste probíraly s tou plodovkou, tak snad nebudu mimo mísu : ale i když odtéká, tak se pořád tvoří nová, takže nikdy nevyteče všechna,a ani nemůže, protože hlavička miminka funguje jako zátka, takže voda odtéká třeba při změně polohy, lehnutí, zvednuté, sednutí, ohnutí. Jo mám s tím své zkušenosti, bylo to dost nepříjmné,tekla mi asi 17 hodin od rána, až do konce porodu.Měla jsem vždy mimimálně 2 ty porodnické vložky a pořád měnila 😒 . Jako bycho to tušila, před porodem jsem si radši dala pod prostěradlo v posteli takovou tu jednorázovou dětskou přebalovací podložku, kdyby náhodou. A když jsme jeli do porodky, tak jsem si jí dala i na sedačku v autě. Jistota je jistota

My s Terezkou se máme fajn.Teda až na včerejšek. Včera jsme byli na prvním očkování hexavakcínou a prevenarem. Terezka řvala jako tur, když jí to píchli a nemohla se uklidnit, no nedivím se, zapíchla jí to pěkně hluboko 😖 . Pofňukávala pak celej den, asi když si na to vzpoměla, nebo co. Pak měla večer trochu teplotu, tak jsem jí chtěla dát paralenovej čípek, jak mi radila doktorka. No hrůza,do toho maličkýho zadečku jí to strčit. Stejně mi to vždycky okamžitě vykadila, takže jsme takhle vyhodili dva čípky a vzdali jsme to 😅 Jinak jí včera bylo 12 týdnů, váží 5760g a meří 61cm. Už se nám nevejde do dětské vaničky. Asi jí budem muset mýt ve velké, ale nechce se mi k tomu ohýbat 😝

evuse
24. dub 2009

Přidala jsem fotky do alba, tak můžete juknout 😉

adelinka
24. dub 2009

ahojky..
evus..mala je kraaaaaaaaaaaaaasnaaaaaaaaaaaaaaa...ja chci taky holcicku
kacka..nehty dobre dneska jsem delala dvoje..jen mam malo casu 😢

jabera
24. dub 2009

ahoj Evi, konecne ta vidim!!!!!!!! no Terka je na zozratie, aka je velka! my dnes mame 4 tyzdne, idem tiez dat aspon jednu fotku novu do albumu....
ani nevies ako mi pomohli tvoje rady ohladne kremovania, mala som to okopirovane. maly ma problemy s ritkou, ma kvasinkovu infekciu, najprv sme riesili alergie na cokolvek, umyvame tiez len handrickou... ale zial, skoncime na liekoch, nejde mu to prec po mastickach... 28. ideme uz k mudr.

evuse
24. dub 2009

Holky díky za pochvalu Rézičky, ani nevíte jak se dmu pýchou 😉

Adel, mě nehty poslední dobou teda nedrží, vždycky si je urazím o šuplík, ykde mám oblečení na Terku 😒 . teď nemám dva a jdu až v úterý.

Jaberko, Terezka měla opruzeniny na zadečku snad až do 6 týdne pořád( ale byla osypaná i na obličeji, asi prostě byla moc citlivá). Mě se osvědčilo omývat při každém přebalování pod tekoucí vodou. Když jsem zkoušela jen mokrou žínkou, tak to měla taky, asi jí to dřelo ta žínka. A než jí namažu, tak nechám zadeček dokonale oschnout, kdyžtak přiložím papírový kapesníček, aby se to zbylé vlhko vsáklo. Když jí utírám ručníčkem, tak taky jen tak přiložím, poťupkám, ale nedřu, mají to moc citlivé ty miminečka naše 🙂 .A fakt pomáhá Pytiol. Když je v pohodě, tak mažu Rybilkou. Teď už je několik týdnů OK, takže občas jí utírám jen těma vlhčenýma ubrouskama, ale občas se jí na zadečku udělá pár teček, tak hned začnu umývat vodou a mazat Pytiolem a je to pryč. Mě všichni radili, že jí mám chvíli nechat bez plínky, aby jí to větralo, jenže to se mi vždycky pokákla, nebo počůrala.... Tak snad to taky brzo zmáknete 😉 . A co jste měli za mastičky?

evuse
24. dub 2009

Jaber, Bernard je roztomilej 🙂 a jaký má dlouhý vlásky. Rézička má jen takový krátký chlupečky, když jí sundám čepičku, tak má ježuru 😀 to se jí pak musím smát a ona se pak směje na mě 🙂 , je s ní legrace.

Adel jak jsem v rychlosti něco přečetla, tak jsem vyčetla, že Péťa už spí sám? Jak jste to udělali, šlo to hned na poprvé? Máš ho na vysílačce?

jabera
25. dub 2009

ahjte vsetci!

evi, masticky nam dala sestricka, co k nam chodila. do pusinky jednu a na ritku inu. nechce sa mi vstavat ist pozriet nazvy hahaha. ale je to vyslovene proti kvasinkam. zial, neodislo mu to uplne a v puse ma stale velmi, cely jazyk ma biely. udajne mam stastie, ze sa mi to neprenieslo na bradavky. uz mu to musia preliecit liekmi, ma to uz dlho. ja dost trpim pri predstave, jak do toho maleho telicka strkam chemiu v liekoch, ale asi uz je to lepsie, jak mat sice nechcemicku, al kvasinku v sebe...
ja tiez casto umyvam v umyvadle. aj ked vraj by som uz mohla zacat vlhcene utierky, ale ja sa bojim riskovat, mal to fakt skarede... uvidime casom.
to Bartik kaka fuuuuuuurt. fakt. a mna uz obhodil zopar krat.. o pocurani ani nehovorim.... snazim sa ho nechavat vetrat, vraj je to dobre na tieto veci, ale on to nenavidi. nenavidi byt nahaty. resp. bez plienky... je to mucenie pri kazdom prebalovani, ale aspon sa nenudime...

ale uz sa neviem dockat, ked sa Bartik bude smiet ako Terezka, tie detske usmevy su na posratie!!!!

kackabrcka
25. dub 2009

avojte kocky
EVUSE pozerala som fotky Terezka riadne vyrastla a rozkosne sa smeje..
chcem sa opytat ked sa narodila mala si aj nieco vo velkosti 50 ci uz 56tku ? Teraz v 3mesiacoch ti nosi aku velkost? diky kata

jabera
25. dub 2009

kati, ak mozem, 56 nam uplne stacila. uz ich odkladam, niektore bodycka uz su mu kratke, aj dupky. ak nemas moc malinke babo, 50 snad ani neoblecie...

adelinka
25. dub 2009

ahojky..preji peknou sobotku 😵

adelinka
25. dub 2009

se me to samo odeslalo 😕 😕 😕
evusko..jj dala jsem ho do pokojiku a mam dane vysilacky ci chuvu..hned tam spinkal sam ani neprotestoval..akorat kdyz se probudi tak se me tam nechce moc chodit..a tchyne me hned nadala proc ho nemam u sebe ze je malej..atd

zuzkaaaa
25. dub 2009

ahojte babenky
tak som pridala fotku macka pred a po strihaní, je to riadna zmena.
evuse maličká je krásnáááá
jaberka maličký je krásnučký
ach baby vám je dobre už máte deťúrence pri sebe, hoci mi včera bolo taaak zle, že som si už myslela, že už idem rodiť 😉

jabera
25. dub 2009

fuuuha? to fakt zuzi? a akou formou zle ti bolo?

zuzkaaaa
25. dub 2009

asi som sa moooc najedla jedla som reťkovky a potom mi znich bolo riadne zle 😀

jabera
25. dub 2009

zuzi, vies, ze by som si to s tebou na take 2-3 dni vymenila? hahahhaa. trosku si oddychnut... prave som sa rozhodla, ze budem tvrdou matkou a pokusam sa Barta naucit, ze sa spinka v postielke. uz asi 5 krat som ho spiaceho na mne prelozila do postielky a po niekolkych sekundach rev na cele mesto.... tak zas uspat a znova a znova... manzel mi povedal, ze on je na take este maly, ze mam par mesiacov pocakat, hahahah. par mesiacov ho predsa mozem mat na kolenach, nie?

jabera
25. dub 2009

aha!! tak to neboli porodne bolesti.... ako to chudatko zvladalo ostrihanie? inac teraz vyzera tak fajnovo...

adelinka
25. dub 2009

je ten pejsek vypada dobre 😵 😵

kackabrcka
25. dub 2009

jabera 14.4. mala sophie uz 2750g a doktorovi idem teraz 29.4. to som uz 39tt /38+5/ tak ratam ze bude mat uz okolo 3100g asi.. takze 50tky mozem aj vyradit si myslim, lebo ako tak vnimam na svet sa nejako zatial nepyta a termin mam az 8.5.
mas muza nemca ?

neviem sa jej dockat 🤐

jabera
25. dub 2009

kaci, ja myslim, ze bude tazsia, ale nechcem ta strasit. mne pred porodom povedal mudr, ze ma bart asi 3400 g a mal 4210.... urcite by som si uz 50 nedokupovala.
manzel je slovak, sme tu kvoli jeho praci. ja nemecky viem velmi malo, ucim sa, len co je maly na svete, nesadla som si k tomu...takze som tu uplne sama, nemam okrem manzela, ani s kym slovo prehodit...

marianeta
26. dub 2009

Bre ranko mamky a tehule 🙂 .

Terezka a Bertik kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasny 😵 😵 😵 😵 😵 .

Zuzi Mackovy to sekne 😉.

Ja mam teraz klud manza isiel s Matom do obchodu a potom ide k mojej mame tak budem poriadne upratovat 😝.

Ej Kacka tebe sa to krati..Uz som moc zvedava na dalsie babetko 🙂.

Tak som vas kuk aj dietky a idem makat snad sa sem este dnes dostanem 😅.

kackabrcka
26. dub 2009

pekne ranko kocky
jabera - ani nevrav s tymi kilami.. ohladne v.50tky sa pytam lebo zatial mam nachystane take na prve dni na doma a 56tky este zabalene.. no som veru teda riadne zvedava co mi povie doktor vstredu na poradni.. kolko KG mame..
som si myslela ze mas muza nemca.. aha, takze ako pises sama si.. no ja sice neminu viem robila som si tu kurzy a mam aj certifikat ale byvame na dedine kamosky nijake nehrozia, muzovi kamosi nemaju ani frajerky takze sama som tiez.. teda len o nete, emailoch a kamoskach zo SR az teda na jednu cesku co byva 15km od nas inak sama.. asi to poznas muzik cele dni v praci takze budeme same.. A do SR sa kedy chystate?

marianeta - pekne ranko, veru krati sa mi to.. ked bude sophie na svete urcite sa ozvem ked uz budeme doma a dolzim fotecky.. v nemocke by sme mali byt max. 5dni..

pekny slnieckovy den 😵

adelinka
26. dub 2009

bre ranko..
tak ja jsem ani 50 nemela pac me dr.rekl ze bude velky a z porodky jel petrik v 62 😀 😀 😀 😀

jabera
26. dub 2009

marian vdaka za chvaly!!!!

kacka 56ku si veru vybal, to mi ver... ja som si vcera pokupila na ebay vecicky a vyprala este odlozene 62 a 68. uz menim obsah skrine, bart je tlstoch hahaha, ved ma byt po kom. ale ma teraz take uzasne faldy na nohach. kym je ciste kojeny, nemienim ho nijak obmedzovat v mnozstve "potravy".
veru, som tu sama azaz.... musim ulovit nejaku nemcurku s kocikom, tak sa aj naucim nemecky. chcem skusit nejake kurzy na cvicenie s detmi.

adel petrik bol pekne urasteny! hahaa

peknu nedelu, baby, uzite si slniecko...

marianeta
26. dub 2009

My sme z porodnice isli v 56 ale len tak tak.
CCa za tyzden sme uz neobliekli nic z56.

kackabrcka
26. dub 2009

kocky diky za rady 🙂 tak idem este prezriet skrinu a zase odlozim tie 50tky.. nas to nic nestalo lebo to su veci darovane vsetko bol neutral farby, ja som si nieco nakupila az od 56 + viac v ruzovom 😵
jabera - no ebay navstevujem aj ja ale to len take chutovky ako RL a TH inak nemam velmi dobre skusenosti s vecami dost opotrebovane.. a ked obcas nadabis na vypredaje v HM body po 2€ ci trigovka za 5€ tak si kupim radsej nove.. moja mamca sa vyblaznila v tescu takze my sme na leto vybaveny, akurat co som minule uz nakupila 68cku a 74cku lebo boli zlavy na 2-3€ tak je to tam skoda nechat.. 😀 A nejaka mamina by ti bodla na neminu to ano, ja som nasla kamoska na predporodnej priprave a tehu gymnastike.. a nenavstevujes nejake to centrum kde chodia maminy s detickami ? a tak dieta nemienim obmedzovat ani v jedeni pokial bude kojene.. 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru