Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

inngrid
7. dub 2014

@ynett no ja asi nie chcem hned po materskej na 1/2 uvazok určite :( babky su na dôchodku budu musiet pomôct 🙂

inngrid
7. dub 2014

@wimisci a matersku mate kolko mesiacov? tu sa počíta z platu maximalne tušim 780 EUR a dostavaš ju cca 8 mesiacov od natupu na matersku potom ides na rodičovsku do 3 rokov a dostavaš 199 eur :( čo neni ani na dieta :(

inngrid
7. dub 2014

@ynett no ešte ze o chvílu rodiš my čo kokos do konca júla ja aj sa zblaznim v júni neplanujem vychádzat z domu čo ti poviem 🙂

inngrid
7. dub 2014

@anulik88 to nemusí byť Pravda moja setra bola xxl a dcéru poridla 2,6 kg 48 cm velmi bola malinká krpana naša 🙂 tak ho ukludni 🙂

ynett
7. dub 2014

@anulik88 neboj ubehne to. tiež som takmer celý den sama doma🙂 ale čo by sme nespravili pre našich drobcov, že ano🙂

ynett
7. dub 2014

@inngrid tak ja uvidím čo a ako. našťastie ocino ide na dôchodok koncom tohto roku, tak keby bolo najhoršie tak by som sa vrátila hned do práce. ale dúfam, že budem môcť zostať doma, chcem čo najdlhšie kojiť🙂
no u nás sa nedá na polovičný úvazok, myslím v práci, a hlavne na mojej pozícií by som aj pri 4 hodinovom pracovnom čase bola v práci minimálne 8-9 hodín🙂

ynett
7. dub 2014

@inngrid tak v tých sparných letách čo teraz bývajú tak to ti teda nezávidím, byť vtedy v 8-9 mesiaci nič moc teda. už teraz mi je hrozne teplo niekedy.

inngrid
7. dub 2014

@ynett u nnás sa da a môžem robiť doma a rozdelit si tych 20 hod. mesačne tak to budu 2 pracovné dlhšie dni a hotovo 🙂

inngrid
7. dub 2014

@ynett no sa bojím toho opuchov a tak preto som sa rozhodla ze v júni nikam chodiť nebudem 🙂

anulik88
7. dub 2014

@inngrid 🙂 Aj mne zatial lekar povedal ze je trosku mensie ale co uz oni mozu vediet v 13tt? 😉 ja tym ich meraniam neverim.. kym nebude drobec nasvete nic nebude iste 🙂 A on sa len tak velmi tesi ze vsetko riesi obcas je zabava sledovat ho 😀
@ynett Ved to uz sa neviem dockat ked budem mat predsebou len par tyzdnou ako ty teraz... mne sa est elen brusko ukaze a ty uz budes kocikovat 🙂

inngrid
7. dub 2014

@anulik88 no mne ked robila merania a povie mi ze je velký presne na den tak mi je to az smiešne ako oni môzu vediet ako rastie mimo po dnoch? ved kazdé je iné nerozumiem
ale tušim do 21tt sa meria na dni a potom sa to meria uz na týždne 🙂

inngrid
7. dub 2014

@anulik88 ozaj kedy máš termín? ty budeš cele leto s brusenom asi 🙂

ynett
7. dub 2014

@inngrid tak to máš super🙂

ynett
7. dub 2014

@inngrid možno nebudeš opúchať, či? ja zatiaľ nejako extra nič také nepociťujem🙂

anulik88
7. dub 2014

@inngrid Kamaratke povedali ze je malinky ze bude mat len nico cez 2 kg a to merali par dni pred porodom a porodila 3,5kg chlapisak 😀 tak preto im neverim a ano budem z bruskom az do konca septembra termin prvý bol 27.9 a teraz ho posunuli na 29.9 ale verim ze to pride niekedy po 20tom... 😉

ynett
7. dub 2014

@anulik88 úprimne ani neverím ako to rýchlo ubehlo. Tiež ked som si predstavila v oktobri že budem čakať do mája tak ma skoro prevrátilo. 🙂

anulik88
7. dub 2014

@ynett Najhorsie je zy by som najradsej uz kocik a vybavicku kupovala 😀 ale viem ze je este skoro a este ani nevieme ci bude baba ci chlap 😉

inngrid
7. dub 2014

@ynett no trošku sa toho bojim lebo jemné opuchy uz mam teraz ako boli tie teploty :(

inngrid
7. dub 2014

@anulik88 tak to tu budeš ešte cele leto :( snad zvladneme tie teploty lebo extremne teply marec bol

anulik88
7. dub 2014

@inngrid No ja sa tu este zdrzim 😉 Ale mne bolo zatial fajn a tepli marec mi nevadil 😉 Ale julove 30 mi iste daju zabrat toto leto si sortky nosit nebudem ☹ tak som zvedava co vlastne nosit budem 😀

pitryludvikova
7. dub 2014

Holky tak já mám nahoře už 7 kg :D a to bych teda s mojí váhou neměla přibrat víc jak 9 :D nevím jak to udělám :D

inngrid
7. dub 2014

@anulik88 lekinky a tričko 🙂

@pitryludvikova 7kg v 25tt je ukazkové priberanie 🙂

macinka0007
7. dub 2014

@pitryludvikova ono se to zařídí samo třeba...já od prosince přibrala jen kilo 🙂 takže mám zatím nahoře jen 8 kg 🙂 tak taky doufám že se to ještě nezblázní 🙂zatím přibírá jen cvrček 🙂

ejdzi
7. dub 2014

@inngrid ja som tiez zvedava ako budem zvladat leto. Mne zatial doktor vyratal odchod na MD na 14. jula, tak dovtedy musim vydrzat. Potom sa planujem na leto nastahovat aj s chlapmi k mame, lebo ona byva v rodinnom dome a tam je v lete straaaaaaaaasne prijemne. U nas v panelaku by som sa asi roztopila.

Ja si tiez MD dlho uzivat nebudem, nie ze by som nechcela, ale v prvom rade si to nemozeme dovolit a hlavne by som nerada prisla o pracu. Teraz sa snazim vybavit, aby som aspon rok mozno aj viac mohla robit z domu, tak pevne verim, ze sa to podari. Ono technicky to nie je problem, len ci bude ochota - toho sa
viac obavam. Moj muz robi nastastie doma, takze bude aktivne zapojeny do starostlivosti, uz som ho raz otestovala a osvedcil sa :D

macinka0007
7. dub 2014

@wimisci mi taky na něj nemáme nárok ...ale co se povídalo..že Babiš ho chce zavést zpět a nezáleží na platu...a že by ho měli zpětně dostat i ty co rodili teď v tohmle roce když to schválí či tak nějak sem to slyšela ale co je na tom pravdy to netuším...

pitryludvikova
7. dub 2014

@inngrid no ale ne s mojí váhou :D začínala jsem na 110 kg a 180 cm a už mám 117 to je děs

inngrid
7. dub 2014

@ejdzi ja zase tak 1/2 na pol ze budem aj s mimi a dam si napríklad utorok - stvrtok pracovný den a ostatné dni budem s mimi po tých 8 mesiacoch inak to proste nejde z 200 eur plus mm plat nejako to tahat nezvladneme ked si predstavim čo nas vyjde to malinké tak keby sme boli dvaja ešte dobre ale takto tak aspon niečo si privyrobiť 🙂

@pitryludvikova ja som na tom podobne akurát ze som pribrala zatial len 2kg a tiez mam 25tt a to sa čudujem lebo zerem ako diva 🙂 a inak zdravotne všetko ok?

pitryludvikova
7. dub 2014

@inngrid no já papám taky vše 🙂 nijak se neomezuju :D zdravotně vše super hele 🙂 od začátku těhu žádný nevolnosti žádný problémy takže parádička 🙂 🙂 a ty?

inngrid
7. dub 2014

@pitryludvikova ja s tlakom som na liekoch ale tlak som mala zly uz pred tehu takze zatial sa počas tehu nič nezmenilo aha zhoršili sa mi hormony dali mi nejaké vitamin 🙂

ynett
7. dub 2014

@anulik88 no ja som tiež mala problém vydržať hihi. ale ešte stále mi čo to chýba🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru