Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

ynett
7. dub 2014

@pitryludvikova no to ma ráno tak osvietilo, že však mám krkovičku v mrazáku že to je jednoduché jedlo na prípravu a nemusím pri tom stát dlhé hodiny🙂

nienna
7. dub 2014

@pitryludvikova no ale nekrič hop 😀 to sa ešte môže stať aj nám....kamoška nepribrala do šiesteho mesiaca nič a potom to dobehla na 20kg.....takže ja už sa ničomu nedivím, ja som si myslela že ked som xxl tak aspoň počas tehotenstva málo priberiem...no prd 😀

inngrid
7. dub 2014

@nienna a kde je taka kalkulačka?

inngrid
7. dub 2014

@ynett tak super to sa tším a 2.2 kg nemal by mat viac v 35tt či teraz začne riadne naberat?

nienna
7. dub 2014

@inngrid http://www.baby2see.com/pregnancy_weight_calcul... nezabudni tie pounds zmeniť na kg a inches na metre, oddeluj bodkou napr. 1.67 metra.....pekne ti vyráta v ktorom týždni koľko by si mala pribrať 🙂 ja už som mimo tabuľku 😀

ynett
7. dub 2014

@inngrid no mne sa zdá tiež malý tak ale nejako neriešim. lekár na to nič kedže on si myslí, že je o dva týždne mladší ako reálne je. totižto ja mám termín 26.5. podľa poslednej menštruácie z 19.08. lenže 19.08 som už tehotná bola, čo viem na 100% kedže som odvtedy krvácala vyše mesiaca t.j. žiadny sex. takže by som musela byť Panenka Mária aby som otehotnela po 19.08. aj amnio potvrdila že je o 2 týždne starší. t.j. temín 12.05. tu na MK som si dala termín medzi 🙂 takže originál som v 36 tt a podľa lekára v 34 tt.
malého premeriaval minulý pondelok a povedal že presne zodpovedáme 32+6, t.j. 33 (podľa jeho termínu) a to tých 2,2 kg, ale ked tu na MK písali iné baby čo boli bud tak isto ako ja alebo napr 32+6 tak ich drobci mali cca 1,7 - 1,9 kg a lekári im povedali, že je to oka, že sú v limite. Tak ja si preto mýslím, že môj je proste o niečo menší na ten reálny termín v tom čase t.j. začiatok 35tt. ale tak ja aj s partnerom, ked sme sa narodili sme mali tak okolo 3,2 - 3,5 kg. takže žiadny valibuci🙂 tak pevne verím že to 1 kg ešte naberie.
Lekár bol práveže spokojný že je malý, že mu tá moja cukrovka neškodí a máme to v merku🙂
takže tod moje zložité vypočítavanie termínu. Uvidím čo mi povie budúci pondelok, či nabral krpec niečo a potom čo na to povedia už priamo v nemocnici kedže teraz pôjdem posledný krát k svojmu.

ejdzi
7. dub 2014

@inngrid ja som sa tiez po prvom porode vratila do prace ked mal maly 10 mesiacov a chodila som 2x do tyzdna a v pohode sme zvladli aj ja, aj maly aj manzel. Hlavne aby boli vsetci spokojni podla mna. A aj som rada, lebo maly bol tym padom zvyknuty byt aj bezomna, takze nebol problem ked som potrebovala odist a v skolke tiez od zaciatku bez placu vydrzal. Pravda je, ze ja som nekojila, takze som toto riesit nemusela. Uvidim ako to bude teraz.

inngrid
7. dub 2014

@nienna tak ja by som za celé tehu mala pribrat 11 kg 🙂

nienna
7. dub 2014

@inngrid a máš koľko doteraz? och 11 kg znie lepšie ako 9 🙂

inngrid
7. dub 2014

@ynett sestrina mala 2,6 a vies aké je to teraz šidlo a povedala mi ze posledné tyzdne to išlo neskutočne s vahou kg kludne ešte dat môzete 🙂

inngrid
7. dub 2014

@ejdzi tak to je super a kto ho varoval mm to znamená ze si po 10 mes. uz nekojila?

inngrid
7. dub 2014

@nienna teraz som zatial pribrala 2kg ale začala som na 108 teraz mam 110

nienna
7. dub 2014

@inngrid ach tak ty si jedna z tých šťastných čo prídu z pôrodnice ľahšie ako pred otehotnením 🙂 ticho závidím

ynett
7. dub 2014

@inngrid no však tiež sa upokojujem, že však deti nerastú tabuľkovo🙂 a ked už tak je tesne v limite🙂
aj kamoškyna malá je o dva týždne menšia ale tiež že je to oka, že lekár je s tým spokojný. tak asi také rozmedzie nie je žiadna katastrofa🙂

inngrid
7. dub 2014

@nienna vies čo ja si myslim ze ani nie ja si myslim ze odidem z pôrodnice z tou istou vahou lebo tie 2kg to je presne mimi ma asi 1kg teraz a placenta voda je druhé kg takze som stale na nule 🙂 ja si to tak myslim

inngrid
7. dub 2014

@ynett uz aj ja chcem 35tt potom by sme mali založiť diskusie mamičky xxl 🙂

nienna
7. dub 2014

@inngrid však ale ked si vezmeš, že u štíhlych je ideálny príbytok na váhe 12-15 kg, tak to znamená že toľko asi váži všetko dokopy, placenta, bábo, väčší objem krvi, voda a čo ja viem čo ešte.....a koľko to váži u chudých toľko to musí aj u nás si myslím 🙂 no ved uvidíme, kiežby sme boli milo prekvapené

inngrid
7. dub 2014

@nienna no uvidime ale chcem velmi schudnut nikdy som nemala takuto vahu vzdy som mala plus minus 90 ale brala som tazké lieky rok a potom po vysadení som neskutočne z nich pribrala a o 2 mesiace som sotala tehu :( chcem to zhodit aspon na takych 80 🙂

domca89
7. dub 2014

Zdravím ženy, tak jsem si ráno vyzvedla neschopenku a jsem jasná

nienna
7. dub 2014

@inngrid ani nevrav, tiež dúfam že to moje dieťa ma vycicia z tých nadbytočných kíl a ked začne behať tak to vybehám s ňou 🙂 lebo je pravda, že pohybu mám minimum.....ja som zase pribrala z antikoncepcie 13kg. strašne ľutujem, že som ju brala, dole to už nešlo

ynett
7. dub 2014

@inngrid už len 10tt a si tam😀

ynett
7. dub 2014

@domca89 super konečne, a teraz nohy hore a odpočívať😀

domca89
7. dub 2014

@ynett no večer jdu ke kamarádce na kávu a dnes už jen relax

ynett
7. dub 2014

@domca89 dobrý plán🙂

domca89
7. dub 2014

@ynett ráno po kontrole jsem byla trochu nakoupit, abych neumřela hlady, mohla si uvařit a velikonočně vyzdobit byteček, vrátila jsem s v 10:30 a v 11:00 jsem měla vyzdobeno a to jsem měla jen 3 tašky ozdob.
Tak jsem si udělal domácí čínské nudle se zeleninkou a zabouchla to zmrzlinou. 😀

ynett
7. dub 2014

@domca89 jaká rychlovka😀
júúúj zmrzlinu by som si dalááááááá. čokoládovú s orechovou, mnam🙂

marryjanew
7. dub 2014

@ejdzi nemáme ještě žádné dětičky, po rozkliknutí profilu jsou fotky 🙂 kočička a pejsek 🙂 to jsou zatím naše jediný dětičky 🙂

domca89
7. dub 2014

@ynett no hele byla skvělá. No to víš, jsem to rozvěsila, naskládala do košíků, dala na stoli, něco pověsila na záclony, nové jarní ubrusy, a bylo to.

ynett
7. dub 2014

@domca89 no ale i tak si prudko rýchla🙂 mne všetko strašne trvá, som pomalá ako slimák posledné dni.

domca89
7. dub 2014

@ynett no až budu mít měsíc před porodem, taky asi nebudu blesk. Ale teď bříško max tukové, mimčo kdesi schované, se radši ani neukazuje.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru