Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

ynett
1. čer 2014

@jargre ja som mala 90 kg na 160 cm. v tehu som nic nepribrala kvoli tehu cukrovke. rodila som cisarskym, mal byt planovany ale maly sa skor vypytal, tak som si uzila aj kontrakcie. ziadne problemy neboli, vsetko prebehlo oka. ak mas nejake otazky tak sa kludne pytaj 🙂

pt1981
1. čer 2014

@ynett z toho si nic nedělej. Většina z nás si maluje,jak bude kojit a bude to ok a málokomu to vyjde...Mlíčko má Adámek umělé, sice to stojí peníze,ale určitě to svůj účel splní 🙂. Tak hlavu vzhůru, jsou horší věci na světě 😅 .
Tlak si musím měřit denně, teď jsi mě na to upozornila, tak jsem šla a mám 137/ 72, což je jakštakš, tak nevím.... Snad bude zítra líp...

inngrid
2. čer 2014

@pt1981 ta to ti drzím palčeky lebo ja som niekedy tak nervozna z týchto vecí az no :(
normalne ked mi niečo je musim ist radšej skoro spat aby som tu neštekala na okolo na všetkych :(
mna zase od včera hlava nejako začala boliet :(
stale niečo čo ti poviem :(
musíme vydrzať 🙂

inngrid
2. čer 2014

@jargre ahoj ja som v 33tt kg a vyšku mame priblizne rovnaku a idem planovanou sekciou 🙂

pt1981
2. čer 2014

@inngrid to máš pravdu, s těma náladama a vylívání si vzteku na druhý..., to znám.... ☹
já většinou usínám od desíti později, dnes jsem se převalovala a nemohla jsem zabrat snad do dvou... Hrůůůza. Ještěže můžu dopolko spát, jak hrdlo ráčí 🙂
Jáj, co hlava? Je to lepší? Měla jsi migrénu nebo "jen" bolest hlavy...? Doufám, že to nemáš často, to je hodně nepříjemné. Já jsem to měla za těhotenství cca 3x, tak to jde.
Teprve snídám a pak jdu volat mudr na výsledky... Nemám z toho moc dobrý pocit...

inngrid
2. čer 2014

@pt1981 dnes ides o ten moč volat?
neboj nič budeš prekvapená dobre budu daj info potom

vies čo ja som nikdy v zivote nemala bolesti hlavy
ako som tehotná uz som to mala 3x ale včera neskutočné a dnes zase ale dnes uz menej ale vies čo vstavala som 4*30 ja mam pocit ze to z toho nedostatku spanku ma bolí lebo to na spankoch citim ptom poobede pospim potom vstavam takto neviem si najst ten stvoj stary norma lsystém, ze o 10 - o 11 spat a vstavat rano o 7-8 to proste uz nemam :(

patka182
2. čer 2014

ja na začiatku som važila 95kg som ešte len v 10tyždni a už som pribrala 2kg. Vaha mi vadi ale budem to riešiť po porode nejak hadam... Len sa bojim že mi nebude vydieť bruško... Pretože mam velke brucho aj bez toho aby som čakala naše maličke...

ynett
2. čer 2014

@pt1981 jo ja viem. 🙂 dakujem za povzbudenie🙂
vsak uvidis ako sa budes citit 🙂

pt1981
2. čer 2014

Píšeš to dobře, nedostatek spánku může být právě jenou z příčin. A takhle brzo vstávat, tak to je teda děs ☹. Mně říkala má sestra, která je zároveˇˇn zdravotní sestra, že migrény v těhotenství by vůbec být neměly. Ona jimi trpí už od dítěte a coby těhotná měla fakt pokoj. Prý se musí hlídat nedostatek nebo přemíra spánku, správný jídelníček a pitný režim...
Nooo, tak ty jsi ale zlatíčko, tys mi fakt přivolala pozitivní zprávy, co se apoˇˇn těch ledvin týče 🙂. Vyšlo to v pořádku!!! Ovšem zase se mi navýšily ketony a mudr mi nekompromisně řekla, že je vidět, že hladovím a ohrožuju svoje dítě. Což je fakt super, poněvadž jen dodržuju jídelníček, co mi napsali na diabetologii. Tak jsem volala na diab. a tam mi řekli, že to prostě není možný, že si musím potraviny vážit a bude to ok. Na to, že si je vážím, mi řekli, že se jim to nějak nezdá... Fakt super... Zítra mám tedy jít do laborky na krev a donést i moč, svačinu z domaova s sebou + vypsaný jídelníček toho, co jsem dnes snědla a vypila... Fakt si připadám jako nějaká blbka, co schválně ohrožuje svoje miminko. To bych přece nikdy neudělala!! Je mi z toho zle... ☹

inngrid
2. čer 2014

@patka182 neboj nič ja mam viac a brucho mam take ze uff a tehotenské 🙂

inngrid
2. čer 2014

@pt1981 tak sa teším vidíš ja som ti to hovorila
ja som bola takto viac vystrašená a vela krát som sa na druhy den ukludnila nič to dobre bude musíť byť 🙂

no mala som to zatiali ba 3x ale čítala som a počula som ze vela zien to v tehu mava aj som diskusie čitala tu na mk ze kočky to aj s lekárom riešili aj tak ja hned starch pre tlak ale ten naštastie ok
a vies čo určite mi to bude robiť pre tie moje spanky od min. tyzdna na prd spím :(
bud. tyzden idem k internistovi aj na gyndu ked tak to spomeniem 🙂

pt1981
2. čer 2014

@inngrid tak budu držet pěsti, aby to dobře dopadlo a určitě i dopadne. Máš pravdu, noční nespavost tomu moc nepřidá, to je jasný ☹. Pokud to není příliš často, tak to člověk vydrží. Jak to ale moc zasahuje do života, tak to taky není žádná hitparáda, to je jasné...

wimisci
2. čer 2014

Ahojte mamičky 🙂 Jak pak se máte? Jak zvladate těhu? Jdu se vám opět postěžovat a pro radu 🙂 Za posledních par dnů se mi blbě dycha, a když lehnu na zada nebo levy bok tak se mi rozbuší srdce citim ho až v krku. Mám jit s tím k obvoďakovi nebo to je normalni a přejde to?

pt1981
2. čer 2014

@wimisci ahojky, tak koukám, že u tebe je taky pořád nějaká novinka 🙂. S tímto ti já moc neporadím, jsem astmatik, takže dýchavičnost mám prakticky pořád... O tom ležení na zádech jsem četla, že to na některé maminky takto působí, mně to přivodí i závraˇˇt... Ale ten levý bok je naopak doporučovaný, oproti pravému, jako nejlepší poloha... Tak si zkus k mudr jen zavolat a uvidíš, co ti řekne 🙂

wimisci
2. čer 2014

@pt1981 Jdu za ni ve čt, tak uvidime no, no jsem usla až na levem boku ☹ .... Jinak další novnka že Sofinka už se par dnu poctivě hlasi 🙂 včera pomalu každej den bublinkovala a večer jsme se dočkaly i jemnych kopanečku 🙂 Doufam že už to bude pravidelný 🙂

inngrid
2. čer 2014

@pt1981 a tak snad uz dobojuejme dnes mame 40 dni do planovanej sekcie tak ratam ako môzem zubami nechtami 🙂

inngrid
2. čer 2014

@wimisci čo sa týka dychavičnosti mám ju ovela ale ovela vačšiu skôr by som povedala ze normal som ju ani nemavala za normalnych aktivit teraz mam problem dychat ked sa s mm čo I len dlhšie bozkavame lapam po dychu ako ryba he takze to by ma netrapilo skôr ma trošku trapi to bušenie srdiečka 🙂
určite by som išla na ekg v tehu by si mala mat 2x ekg povedz genekologovi nech ta pošle internistovi ze ta to vylakalo ale mavam to aj ja sem tam a srdiekčko mam kontrolvoané a všetko v pohoda
na zadach by si uz moc lezat nemala pozri si o tom niečo nan ete nedoporučuje sa to a čím bude mimi vacšie tym ti viac bude tlačit na plucka a bude sa ti horšie dychat a hlavne ked si na zadach takze ziadny stress neboj nič ale na ten tep sa popýtaj 🙂

wimisci
2. čer 2014

@inngrid Děkuji, snad taký budu v pořdáku no já lapam po dechu i když chci něco rychle od vykladat nebo pří tom libani a ten můj už říka že nechci ho polibit 😀 a přítom za to nemužu, že jo =) na EKG jsem byla v I. trimestru a byl v pořádku, a ten mi dělala normalně obvodni. Tak uvidime ;)

pt1981
2. čer 2014

@wimisci jé, tak to ti moc gratuluju k pohybům, máš je skoro o 3 týdny dřív, než jsem měla já. Je to krásný pocit, že? Bublinky v břiše 😅
Do čt to zvládneš a pak se pořádně na vše vyptej a poptej a dej vědět, ju?

xxlucka90
2. čer 2014

Ahoj holky 🙂 mám takovej dotaz... Kdy jste začly nosit těhu kalhoty? Nevím jestli mě už z toho těhu hrabe, ale všechno co není na gumu ( a někdy i s tím mám problém) tak mě tlačí nebo mám ten pocit 😀 kalhoty mám doma, ale když si je obleču připadám si jak kdybych je nosila jen proto že klasický na sebe neseženu 😀 přitom tím že nějakých 5 týndů zvracím mám skoro 3 kila dole tak to bude asi jen v mé hlavě 😀 každopádně díky za odpovědi 🙂

wimisci
2. čer 2014

@pt1981 Děkuji, no je to něco přenadherného🙂 určitě dám vědět =)

inngrid
2. čer 2014

@xxlucka90 ja som si kupila tehu leginky a nosim ich asi tak od 5 mesiaca ja som dovtedy obliekla nohavice 🙂 potom uz ma tlačili takze asi tak nejako okolo 20tt ale kazdá sme iná podla mna sa neriad - ak máš ten pocit určite si kup jedny leginky a máš po problem 🙂

xxlucka90
2. čer 2014

@inngrid tak to já se taky vlezu do všech kalhot co mám, ale jakmile si sednu lem kalhot se schová do špíčků 😀 a tlačí mě to. Je to taky možná tím, že než jsem otěhotněla zatahovala jsme břicho, teď už to nějak nejde 😀 každopádně díky za radu 🙂

inngrid
2. čer 2014

@xxlucka90 presne toto mne uz robilo v 5 mesiaci nohavice som obliekla ale akonáhle som si sadla to uz bolo horšie musela som rulovat nohavice kašlala som nato tehu leginky a ides 🙂 a čím skôr si na ne zvykneš tym ti bude pohodlnejšie a lepšie 🙂

ynett
2. čer 2014

@pt1981 a aké si mala hodnoty cukru pri teste? a teraz máš aké hodnoty po jedle? ja som mávala tiež vysoké ketony

ynett
2. čer 2014

@wimisci ahoj, ked je ti zle v nejakých polohách tak si tlačíš na dutú žilu, alebo aj na pľúca. musíš zmeniť polohu. viem že aj 7danka7 s tým mala problém. vždy jej prišlo zle ked ležala na chrbte.

ynett
2. čer 2014

@xxlucka90 neriad sa tým ako dlho si tehotná ale tým či sa cítiš pohodlne🙂 kľudne nos tehu gate už teraz ked je ti to pohodlné. ja mám za sebou MA, takže som bola hned na rizikovom a tak som hned nosila tepláčiky aby som si na brucho netlačila🙂

xxlucka90
2. čer 2014

@ynett díky za radu 🙂 máš pravdu jde jen o to cítit se dobře 🙂

ynett
2. čer 2014

@xxlucka90 nie je zač🙂

lina7
3. čer 2014

@xxlucka90 tak ja som nosila tehu nohavice mozno aj od 7 tt, v normalnych mi bolo tesno, kedze v praci som za pocitacom a akurat mi to tlacilo do brucha a nakolko som mala predtym MA tak som si povedala skoro neskoro lepsie ako si nieco privodit. Okrem toho som mavala od zaciatku nenormalne nafuknute brucho vzdy poobede, takze ako je komu lepsie nech zacne nosit tehu gate 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru