Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

slecnajohanna
11. dub 2016

@martiniquest teď koukám na ty pobočky a je tedy opravdu jen v praze a v plzni. já právě mezi prahou a plzní pendluju, tak jsem myslela, že je třeba i jinde... no můžeš to někdy spojit s výletem ;)

martiniquest
11. dub 2016

@tomato543 Jé, konečně někdo z Olomouce 🙂 Já zase k Humlové. Příště budu chytřejší a zajdu do FN. Screening mi dělala MUDr. Mracká a teda moc spokojená jsem nebyla. Popletla moji diagnozu (mám vrozenou poruchu srážlivosti krve) a poslala mě zcela zbytečně na FECHO. Nejsem zastánce zbytečných UZ, tak mi to dost vadilo. Bolelo mě z toho břicho a malému se to nelíbilo ani trochu 😖

martiniquest
11. dub 2016

@slecnajohanna Tak možná časem. Teď budou stejně aktuální ty kojící a za ty tisíce nechci dát. Navíc jak jsem psala, jsem sice obdařená dost, ale ne nijak extrémně a zatím jsem vždy normální podprdu našla 🙂 Ale s paní Konarovskou bych se ráda potkala. Působí na mě naprosto skvěle 🙂

tomato543
11. dub 2016

@martiniquest 🙂 stačí si říct, v tomhle je dr W. vztřícná.. 🙂
Humlová už je zpět z mateřské?, prý je báječná. 🙂
ano ano, ve fnol je to teda jako na běžícím páse..pravda.. ale pečliví, to tedy jsou.. o fotku si člověk musí říct.. a když se na cokoliv zeptáš, není problém.. 🙂 (jen vědět, na co se ptát..)
tak to mě mrzí, to stejné má i švagrová , ale těhotná zatím není.. mohu se zeptat, měla jsi ještě nějaký jiná omezení?? Asi plánovaný císař?? (pokud nechceš odpovídat, pochopím.)

slecnajohanna
11. dub 2016

@martiniquest no já s tím mám naopak trochu problém, nejsem tolik žoviální :D ale za super podprsenku to její kočičko, beruško, zlatíčko apod. vydržím :D

martiniquest
11. dub 2016

@tomato543 Omezení nemám vůbec žádná. Mám snad tu nejlehčí formu této poruchy, žádná Leidenská mutace nebo protrombin. Jediné, co musím, je v těhotenství chodit každé dva měsíce na kontrolu, mimo těhu každých 6. Jsem ve 24tt a doteď mi primář neřekl, že by mě u porodu čekaly nějaké specialitky. Císaře v žádném případě nechci.Jediné, kdy bych k němu svolila, je život ohrožující stav. Ostatně, on k němu snad ani nebude žádný důvod, tedy rozhodně ne z důvodu té krve.
Jinak ano, Humlová je zpět. A je velmi příjemná. Ovšem je tam hrozně znát, že to tam jde jak na běžícím páse...G centrum prostě jede na bussiness, to se nedá nic dělat.

martiniquest
11. dub 2016

Kočky, na luxusnipradlo tečka cz jsem narazila na super výběr kojících podprsenek. Vůbec jsem netušila, že je výběr tak široký. Takže jich asi objednám 10, pozkouším a vrátím 😀

tomato543
11. dub 2016

@martiniquest pravda, g centrum, jede na výdělek.. vyšetření skoro na chodbě, věčně otevřené dveře.. hlášení váhy, při otevřených dveřích.. (to mi tedy hodně vadí) .
Tak to skoro omezení nemáš, vím že švagrová má taky prý poruchu srážlivosti krve, dokonce nebere ani žádné prášky, nic, jen antiko musela pro kojící (je něčím nějak jiná, či co..)
ale co vím, gynekoložka jí říkala, že při jakékoliv špatné srážlivosti krve, se řeší císař..ale nezajímala se o to a já po pravdě taky ne. 🙂

martiniquest
11. dub 2016

Teda holky, jsem šťastná jak blecha! Ten zmíněný eshop má pobočky v Ostravě a Olomouci, takže si můžu navybírat, poslat na prodejnu, vyzkoušet a zaplatit jen ty vybrané kousky 😎 Ou jéé

martiniquest
11. dub 2016

@tomato543 Antikoncepci nesmím vůbec. Respektive, když mi to před 10ti lety zjistili (jen díky tomu, že to zjistili mojí máti a preventivně poslali poté i mě), brala jsem HA a nechtěla přestat, proto jsem dočasně brala k HA ještě léky na ředění krve. Už 7 let jsem ale čistá a bylo to nejlepší rozhodnutí, co jsem udělala. K antikoncepci (hormonální) se už vracet nehodlám).
Vidíš, já o spojitosti poruchy srážlivosti vs císař slyším poprvé. Kdo ví, jak to je. Doktoři kolikrát plácnou takovou blbost. Názorem jednoho bych se v tomto případě (pokud by k tomu došlo, neřídila). Navíc operace je pro tělo a oběhový systém mnohem větší zátěž než fyziologický porod.

tomato543
11. dub 2016

@martiniquest švagrovka právě taky jinou, než pro kojící ženy, taky ne..
ano, s tím souhlasím, já žádnou poruchu srážlivosti krve nemám a HA už v životě brát nebudu..takové chemie a hnusu do těla... 🙄 zbytečně
jasně, jak píšu, nezjištovala dál.. jen jí to bylo řečeno... bude se o to zajímat, až bude těhu.. 🙂
ano, to věřím, já rodila přirozeně..(ač tedy vyvolávaně a 36 hodin) ,ale rekonvalescence byla úžasná.. ač jsem byla šitá.. byla jsem ihned po porodu naprosto v pohodě.. chtěla jsem okamžitě vstát a pečovat o syna.. 🙂 😀
(nenechali mě, musela jsem 1 hodinu ležet.. odpočívat, pak se já umýt a pak spát..) 😀

martiniquest
11. dub 2016

@tomato543 Viď, HA je totální svinstvo. Měla jsem z toho deprese, nulovou chuť na sex, neustále bez nálady...stačilo. A gynekology, co napíšou holce v 15ti HA, bych zavírala.

Moje přání je mít přirozený porod. Bez medikace, bez zásahů. Beru si k němu soukromou PA a pojedeme nejspíš do Vyškova. Hodně mi záleží na tom, aby to proběhlo v klidu a přirozeně. A věřím, že se mi to splní, stačí si jen přát 🙂

tomato543
11. dub 2016

@martiniquest Moc Ti to přeju.. 🙂 Aby jsi to měla jak chceš.. já to chtěla taky bez medikace.. je pravdou,že v bolesti a touze po tom, aby to už skončilo, (třeba po 24 hodinách kontrakcí), si necháš i epiduralku.. kterou jsi nechtěla..
já měla snad všechno..epidural, oxytocin, rajský plyn, olejovou inj. proti bolesti, normální proti bolesti.. hnus.. jen si na toto vzpomenu..
Hlavně nikdy nerod v Olomouci.. přístup, příliš mladý kolektiv, nezkušených lékařů, (až na výjimky), strašný přístup na šestinedělkách..
a ta HA přesně... nechápu, jak to může zobat , tolik žen..
trvalo mi 7 měsíců, než jsem se z HA otřepala.. a otěhotněla.. rozhašený celý systém těla.. hruza..

martiniquest
11. dub 2016

@tomato543 Děkuji 🙂
Do Olomouce se nechystám. Vidím to na Vyškov. Moje PA tam má smlouvu jako externí PA, takže se mnou přijde a bude celou dobu porodu. Do porodnice odjedeme až na konci 1. doby porodní, aby mě nestihli vystresovat a porod nějak zastavit. Věřím na Bachovy esence, masáž, sprchu a podobně, takže k těm hnuskám se, věřím, nebudu muset ubírat.
Ve FN pracuje moje kamarádka a i ona mi z pohledu doktorky (aro) říkala, že porodnice ve FN nene.

j33
11. dub 2016

Měla jsem to i v min těhu, ale tedˇ je to horší. Já jsem teprve v 11tt.Neumím si představit, že bych chodila do práce jak s malou na 12tky. Nejhorší je domácnost, ta pokulhává. Mám dva kluky 10 a téměř 9let,ten mladší má více problémů s učením a asistentku ve škole. Doma musíme stále cvičit a dohánět. Ta nejmladší cácorka má 14měsíců.Nechce nic pít, jen mléko a tak kojím ve dne v noci. Tedˇ je to lepší, už mne tolik netrápí nevolnosti v noci , jak se malá budí max 3x. Bývalo hůř. Ovšem za měsíc ji čeká operace a to se vše jistě zhorší. Přeji atˇ Ti je již jen dobře.

j33
11. dub 2016

@zborilova1989 Já mám z Lídlu, jsou pohodlné a velké. Tedˇ budou také v ten čt. Já mám vel D-E a musela jsem jít vyměnit za C. Košíčky opravdu velké.

zborilova1989
11. dub 2016

@j33 já se do lidlu právě ve čtvrtek chystám, chci i nějaké těhotenské tričko tak se na ně kouknu, děkuji za tip

j33
11. dub 2016

@zborilova1989 Také se tam chystám. I na těhu šaty a legíny. Atˇ mám něco na léto,já přes léto s větším bříškem ještě nebyla. Mám těhu oblečení, kalhoty jen zimní .

marky_d
21. dub 2016

Pomooooc, v sobotu jdeme na svatbu a nemam co na sebe. Sice jsem koupila saty v C&A,ale ted po vyzkouseni se v nich necitim. Pripadam si jak vosa na bonbonu 😭 nejaky tip,kde bych mohla koupit neco slusiveho na 110kg....3tydny do porodu????

challidona
21. dub 2016

@marky_d hod mi miry mam tu jedny tehu saty

marky_d
22. dub 2016

@challidona jeeeee, děkuji. Nakonec jsem naběhla do krámu (po 3 hodinách jsem teda myslela,že rodím) a koupila v HM černé těhu kalhoty, k tomu v Lindexu tmavěmodrý topík s bílýma tečkama, tmavěmodré balerínky na klínku a pak v CA šedý kardigan.....no, prostě hvězda nebudu, ale aspoň něco a ty věci unosím i pak. Ale i tak mooooooo děkuji.

lupinda
19. kvě 2016

ahoj těhule 🙂 musím se taky přidat a jsem ráda, že jsem tu našla diskuzi, která se mě také týká :-/ mám 165 cm a vážím 83 kg. Vůbec na sebe nejsem pyšná, takhle pomalu ani nemůžu ledovat, jestli mi roste bříško. Jsem 8+5. Ještě před měsícem jsem měla "pouhých" 80kg ale to je spíše nenažranost. 27.5. mám jít na ultrazvuk, tak doufám že je miminko v pořádku a uvidím jak roste 🙂

bobisek90
19. kvě 2016

@lupinda vitej 🙂 a vubec se vahou netrap 🙂 vo ja bych dala za 80kg 🙂 Prvni tehu jsem zacinala na 100, a druhe na 118 😀

brindik
19. kvě 2016

Ahoj holky, prosím vás, kde jste kupovali kalhoty? Mám 46/48 a připadám si jako slon, vše končí tady v Liberci velikostí 44. To jako silnější nemohu být těhotná? Bohužel přes net nákup je pro mě peklo, jsem klasická hruška a tam kam nacpu zadek mám v pase místa i pro sousedku 😎

pe_ma
19. kvě 2016

@brindik já mám 48 těhu kalhoty z C&A a ještě se docela vytahaly...

kotato
19. kvě 2016

Ahoj, já mám dobrou zkušenost s www.promi.cz - objednala jsem si od nich společenské kalhoty i rifle - a mají velikosti až XXXL - sice jen některé - ale vybrala jsem si. Zkus se podívat - doručení super rychle a vždy můžeš vrátit nebo vyměnit. Obchůzky po obchodech jsem vzdala - přesně jak píšeš vše do 44 a když větší tak příšerný střih, který prostě nemůže sedět nikomu. Styděla jsem se vyjít i z kabinky ukázat se manželovi...ten to bral jako strašnou legraci, ale mě bylo do breku....nakonec jsem usedla k PC a našla🙂

brindik
19. kvě 2016

@pe_ma já u nás prošla CA, HM a Lindex, a všude max. 44, takže buď je nás po Liberci víc co jsme prostorově výraznější, nebo se s námi moc nepočítá

nazka
19. kvě 2016

@brindik v H&M na netu mají i 46

pe_ma
19. kvě 2016

@brindik zkus se zeptat prodavaček, HM a lindex neměli ani u nás, teda HM jo, 46, ale byly to tak 42 :D a v CA sem ulovila poslední, tak třeba by ti objednali

slecnajohanna
19. kvě 2016

@brindik já jsem nakupovala v CA. pro sebe teda 44 a 46, hodně se vytáhly, takže doporučuju spíš menší velikost, ale měli tam i 48. zkus třeba jinou prodejnu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru