Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

anien
3. led 2011

Ahojky holky, tak ste mě docela uklidnily....už se docela těším až "na to vlítnem" 😀
Pohlaví si určitě necháme říct...pořád musím mít vše dopředu naplánované a nevědět pohlaví...no to bych asi nepřežila 😎
Pro kluka už máme vybrané...byl by to Max a u holčičky moc nevíme. Co sme měli vybranou Nelu, tak se mi přestává líbit, hlavně to má kdekdo. Alternativa není, možná Veronika...zatím sme to moc neřešili.
Holky, co ste už těhu...moc vám to závidím, tak si to krásně užívejte a ať vám miminka v bříšku pěkně rostou a prospívají 🙂

@elennka Tak to je dobrý, sem si teď spočítala, že mám BMI 39 😠 To snad abych ještě něco přibrala 😀 I když během těhu to asi nebude problém. 😀 😀

zlatat
3. led 2011

@martasl ďakujem - no mono to nevyzerá až tak hrozne, ale už musím kupovať veľ. 50 😒 - pred svadbou som obliekla aj 38 - to je pekný rozdiel.

My sme sa teraz snažili takmer 3 roky, už som to vzdala, lebo som si myslela že kôli váhe sa nám nedarí, muž bol tiež viac mimo ako doma a toto je taký malý zázrak, že sa mi podarilo otehotnieť
@mirunda zatiaľ mi je fajn, chodím každú chvíľu na WC, až dnes ma začali trošku pobolievať prsia, ale nezvraciam, občas mi je trošilinku zle, ale to len vtedy, ak zjem svoju obvyklú porciu jedla, takže si musím zvyknúť na menšie porcie a bude mi lepšie - no ale zato ma dosť páli záha.
Na prvý USG idem až budúci utorok - chcela som ísť zajtra, aby som sa presvedčila, že je drobátko tam, kde má byť, ale sestrička mi vravela, že by sa mohlo stať, že nič nebude vidno, tak nech ten týždeň ešte počkám.
Trochu mám strach, lebo od novembra som prechladnutá, neviem sa zbaviť nádchy spojenej s kašľom, teraz mi je trošku lepšie, snáď to už prechádza ... len sa modlím, aby to nemalo vplyv na plod, aby ho tá nádcha nepoškodila

elennka
3. led 2011

@anien
K léčbě obezity:
Základní indikační kritéria pro operační léčbu obezity
* BMI nad 40, anebo BMI nad 35 s komorbiditou v důsledku obezity
* bez efektu konzervativní léčby
* bez psychiatrických kontraindikací (KI)
* bez interních KI k operaci v celkové anestezii
v Brně dělají tyto zákroky myslím v nemocnici u svaté anny a na klinice BMI, podrobnosti by sis musela zjistit. Ale skoro všude se požaduje alespoň 6 měsíční konzervativní léčbu a až následně léčbu chirurgickou.
Já jsem si prošla i hubnutí s poradnou pro výživu a výsledkem byly 2 kg nahoře, potom jsem brala Meridii, zhubla jsem 13 kg.. a následnou hormonální léčbou jsem je přibrala nahoru.

Jinak jsem měla dneska v práci den, jsem se nezastavila, potom zubaře, ten mě potěšil, protože mě jde další zub do kytek...
Zatím pěkný večer 🙂)

elennka
3. led 2011

@zlatat jinak opravdu nevypadáš jako baculka 🙂)

zlatat
3. led 2011

@elennka jáj počkaj, na tej fotke čo mám v albume mám o 15 kg menej - to som bola tehuľka s Tomáškom

byggyt
3. led 2011

Mirun tak ja by som asi nevydržala čakať do pôrodu aby som sa nechala prekvapiť 😀 , dúfam že si to rozmyslíte lebo tu ztečiem z nervov 😉 😉 , si mala radosť z tej mladice doktorky? ja osobne mám radšej mužov doktorov 🙂

@zlatat ja si tiež myslím že pri tvojej výške sa váha stratí
@martasl dlho som tu nebola akú školu ste vybrali? tú umeleckú?

elennka
3. led 2011

@zlatat ale i tak 🙂)
se mě chce spát ☹ v noci jsem spala asi 5 h.. tak dneska asi padnu brzo..

mirunda
3. led 2011

@anien taky jsem si u prvního dítěte neuměla představit, že bych si nenechala říct pohlaví 🙂 Ale stejně jsem po porodu jako první koukla tam dolu, jestli je to fakt holčička 😀 Jinak mě se taky líbil Maxmilián, ale manželovi moc ne a zrovna včera jsem mu nabídla na holčičku Nelu a docela se i tvářit.. musím se juknout na četnost toho jména, je to pro mě důležitý, aby jich pak ve školce nebylo 20 😅

@byggyt já to hrozně chci vydržet, to překvapení musí být krááásný, když se to dozvíš až po porodu.. 🙂 Celý rodině jsem to řekla, že jim nepovíme ani pohlaví ani jména, že je po zkušenosti s Liliankou nechci poslouchat 😕 Třeba to nevydržím, přeci jen je to 8 měsíců... z mladice jsem měla radost, vyprávěla mi, jak je dítě z války.. normálně je tam právě taky chlap, nevadí mi, naopak..

zlatat
3. led 2011

@mirunda ja určite nevydržím a budem chcieť vedieť pohlavie dieťatka , no a mená? Čistá tragédia, čo sa mi chlapčenské páčilo, to som si minula pri mojich dvoch chlapcoch, ( alebo ma predbehli švagriné a ja nechcem, aby sa moje dieťa volalo rovnako ako jeho ujo alebo bratranec ) takže keď bude tretí chalan, absolútne netuším, aké meno mu dám.
No a dievčenské - tiež netuším

anien
3. led 2011

@elennka díky moc, kouknu se po tom trochu důkladněji...docela mě to zajímá.

První den v roce v práci, zatím pohoda...no jen to nezakřiknout 😠

martasl
3. led 2011

byggyt-dnes Katce přišla pozvánka na lednový talentovky do toho Skalska.ještě musím dát vyvolat fotky a musí k nim něco málo napsat.no to aby si pohnula.ale asi tam nenastoupí.je to dost pěněz za rok+ubytování a strava.pak budem psát hlavně to ekonomické lyceum se zaměřením na práva a jazyky.tam by taky hodně chtěla a je to docela kousek.sice se tam platí taky školné ale je to skoro o půlku méně než na tu uměleckou.dnes se mě Kača ptala,jestli by pak třeba mohla jít na práva do Prahy.ještě nemá vystudovanou střední a už chce na vejšku.paj ještě asi budem psát jedno ekonomické kyceum s jazykama a právem.no a tu třetí ještě pořádně neví.do konce ledna si musí vybrat,abychom začátkem února mohli poslat přihlášky.nechci to nechávat na poslední chvilku.holky,tady se můžete juknout na nějaký její fotky,pokud chcete.má je zpřístupněný.
http://www.facebook.com/profile.php?id=10000069...

tetamon
3. led 2011

Holky, ja jsem popleta. Ja jsem doma porad dumala, ze mi chybi jeste jedna stranka, na kterou jsem chodila, abych tam oznamila, a ono to byl konik 😕
Materska demence se podepsala naramne.
Omlouvam se, ze jsem tak dlouho nebyla, ale fakt nestiham, 15.12. se po kontrole neplanovane cisarem vykutalela beruska v 37. tydnu, pak jsem dlouho strasila v porodnici (nepribirala, pak zacla zvracet a dokonce i hubla, tak nas nechteli pustit domu, potom jsem zacla ja mit problemy s hojenim jizvy - doted s tim valcim, mam furt douru v bruchu a mam co nejvic odpocivat, vtipalci jsou doktori 😀 , takze kdyz nas 23. pustil doktor domu s tim, ze po svatcich (a prevazech mezicasem) a shojeni vnitrnich vrstev znovu nastup a reoperace v celkovce bez moznosti mit malou, tak jsem frnkla na Moravu k mamce, kde se moji jizvy "ujal" bratranec-gynekolog (kdyz nic jineho, tak u nich v nemocnici je moznost byt hospitalizovana s malou), vypada to, ze operace nebude potreba, tuk tuk tuk, ale mlade je nejedlik po tatinkovi, takze jsem vycukana az do nevidim...
Takze vzdycky lovim chvilky, kdy na chvili sednout k netu. Nestiham docitat, jen jsem chtela, abyste vedely 😵
JInak aktualne bojujem s prdama (klasika), a s kojenim (ono by se tam asi to mliko naslo, ale potvurka se naucila uz v porodnici, co jsou to prikrmy, neslo ji to diky tomu, jak byla malinka, vysosnout ze me, takze ji davaly nutrilon. Po tom patem dnu ho zacla zvracet, takze doma jsem jela Bebu, ale po konzultaci s laktacni se mi ho z vetsi casti podarilo odbourat, nicmene mlika porad nemam dost (a mlada ho ode me nepije, protoze se naucila, ze to, co nevypije z prsa, dostane snadno strikackou jako dokrm. Takze ted se snazim byt zla matka a nechavam ji hlady, dalsi krmeni uz ji teda ten dokrm dam, aby spala a mela jsem sanci aspon trosku taky chrupnout, ale dnesek jsem stravila prakticky s kozama venku a malou na prsach, navic tim, ze mamka ji davala dudlik, a v poro par dni jela na lahvicce se savickou, tak ma obcas humpolacky chovani k mym nebohym bradavkam, takze dneska si pripadam, ze misto nich mam dva ohnive kruhy :()
ach, radosti materstvi. Jen doufam, ze se to fakt behem sestinedeli aspo malinko srovna, protoze uz z toho zacinam byt tak lehce "cink" 🙂
I kdyz ji miluju aprijde mi samozrejme nejuzasnejsi a nejkrasnejsi miminko na svete 🙂

mirunda
3. led 2011

@zlatat a chtěli byste raději holčičku? Asi jo, co? Po dvou klukách.. 😉 Tak ještě máme mraky času na jména, ale já to řešila ještě dřív, než jsem vůbec těhule byla.. Lilianku jsem chtěla už od puberty.. Co třeba říkáte na jméno Rozálie? Nám se to docela líbí, k Lilianě se to hodí a dá se to krásně zdrobnit.. A co jsi měla na holčičku, když jste čekali kluky? Museli jste určitě vyplňovat obě jména, ne?

@tetamon Moc gratuluji k Jasmínce (pokud jsme u jména zůstali).. a proč ji vyndali dřív? Něco se jim nezdálo? Jinak s kojením bojuj, ale ne za každou cenu.. Lili dali v porodnice taky flašku, měla jsem málo mlíka a měla jsem z toho pěkný problém, taky nechtěla sát.. ale já jí doma flašku prostě nedávala, přikládala jsem jí snad 100x denně, no hrůza.. ale po 2 měsících jsem se plně rozkojila ale neměla jsem ani kapku navíc.. do tý doby jsem musela k večeru tak 50ml dokrmil z flašky, prostě jsem neměla.. doporučuju černý pivo (s mírou - třeba třetinku denně) a homeopatika - ty mi moc pomohly..

martasl
3. led 2011

tetamon-no teda 🙂 🙂 🙂 .hrozně moc gratuluju.hlavně,že to máš za sebou a malá je v pořádku.krásnej vánoční dáreče-ten nejkrásnější.a neboj,to zvládneš.chce to jen trochu cviku a trpělivosti. 😉

tetamon
3. led 2011

@mirunda mela jsem treti den vytok, ktery byl jako od mykozy, i dr. to tak videla...uz sla domus tim, ze 29. indikacni rande na cisare kvuli myomu, ale na wc mi to nedalo a skocila jeste do poradny...a bylo to modry... takze monitor, tam nedelo vubec nic, na sal, kapacky, papiry, telefonaty, cevkovani, cekani na uvolneni salu... 16:36 ji ze me vydolovali (trosku se ji nechtelo ven skrz ten myom, zapasili s ni, strkala jim raminko misto hlavicky 🙂)...
Je to Jasminka 🙂
Ja nevim, zatim me to neprijde za kazdou cenu, ale nejak uz se pomalu blizim hranici svych moznosti. Jako..chci ji dat cas, aby se chytla, abych ja se rozprodukovala, ale jsem tak vycukana, ze proste nevim, nevim.. 😕
Uz jen ciste pro tu prakticnost (mit s sebou vzdycky jidlo pripravene k pouziti 🙂)

marta: diky moc 🙂, mam, mam pocit, ze za sebou uz mam vsechno 😀 Momentalne jsem tak utahana, ani ne fyzicky, jako psychicky, dneska ma mala svuj den, takze uz jsem se pristihla pri tom, ze jsem mela chut odejit nekam daleko 😎 😀 Ale kdyz jsem si ji vzala do naruce, tak to neslo 😵

martasl
3. led 2011

tetamon-až budeš mít chvilku času,tak nám sem hodíš nějaké fotečky,viď??? 🙂

monulkah
4. led 2011

@mirunda Ahoj. Tak já nepřibrala proto že jsem do ted fakt trpěla nechutenstvim. A ze všeho mi bylo zle ale neblila jsem. A v prvním těhu jsem měla těhu cukrovku tak jsem se hlídala. Stejně to doženu ale fakt bych chtěla přibrat jen minimálně.

byggyt
4. led 2011

@martasl nedá sa to pozrieť je to bloknuté, ale už si tu dávala fotky a sú velmi pekné naozaj má talent, inak to je dobre že vie čo by chcela ďalej študovať má v tom jasno. My sme vybrali súkromnú hotelovú akadémiu a vraj by sa tam mala dostať tak dúfam že to tak aj bude a nemusí písať monitor z matiky to je úplne najlepšie 🙂 . Marti školné tuto v tejto škole ma úplne dorazilo no čo už narobím.

Baby ja som mala vybraté meno pre chlapca Marcus, akurát včera sa narodila jednému známemu Vivien 😠 😠 😠 teraz to bude opakovať celé okolie 😠 😠 😠

zlatat
4. led 2011

@mirunda áno chceli sme, ale nie je nám to súdené - dnes som začla krvácať a nevyzerá to dobre - zrejme je to potrat ☹ ☹ ☹ ☹

mirunda
4. led 2011

@zlatat co?? To snad nemusí být jen potrat, ne? Moc na tebe myslím a držím palce, ať je to cokoliv jiného 😔 Dej nám vědět 😔

@monulkah já teda u Lili rozhodně nechutenstvím netrpěla 🙂 Ted je mi trošku hůř, občas je mi fakt blbě, ale nezvracím, takže neřeším.. ale i tak mám už kilo nahoře 😝 Možná je to i těma Vánocema, jak se člověk jenom cpe 😀 Tak uvidíme.. taky přemýšlím, jestli můžu pořád chodit cvičit, já fakt nevím.. a na ty cvičení pro těhule se mi nechce, tyhle těhu jogy mě fakt nebaví 😝 A cukrovku jsem neměla, doufám, že ani ted mít nebudu, což by mi na jednu stranu neuškodilo, abych se hlídala :D

zlatat
4. led 2011

@mirunda dosť silno krvácam, na USG nebolo vidno ani dutinku - čo v 6tt vraj už by malo byť vidno. Jedine, že by som mala dosť neskoro ovuláciu a tým pádom otehotnela neskôr, ale aj tak to krvácanie ... ☹

mirunda
4. led 2011

@zlatat a bolí tě něco? A co ti řekli u dr.?

martasl
4. led 2011

byggyt-ale mělo by to jít.fotky má zpřístupněný.mě v přátelích nemá(koza,nechce mě tam)a jde mi to.

martasl
4. led 2011

zlatat-ježíš,to ne!!!když nemáš křeče a silné bolesti,tak o potrat jít nemusí.může to dělat cysta a ta je v těhu normální.a kvůli té cystě taky nemusí být nic vidět.při mém posledním těhu mi museli dělat utz vaginálně,jinak nic neviděli.a měla jsem cystu.pak jsem hoooodně silně krvácela a poležela jsem si 5 dní v nemocnici a pak to bylo ok.o mimi jsem přišla z jiného důvodu.bude to dobrý,uvidíš.co jsem si tak na různých diskuzích přečetla,tak krvácení tak do 9-11 týdne je normální.

martasl
4. led 2011

byggyt-teď jsem to zkoušela.taky mě to nepostilo,musela jsem se nejdříve přihlásit na fb.pak už to šlo.

zlatat
4. led 2011

@mirunda mala som také mrchovské bolesti, ale nie silné. Doktor vravel, že to vyzerá na potrat

monulkah
4. led 2011

@mirunda Jako já myslím že nějaké jajt cvíčo neuškodí. Já chodila na Zumbu a dr mi nedoporučuje ptž mám na dělozemyomy. Kdybych byla zdravá tak bych mohla chodit sice ná cvičit na doraz ale tanec není na škodu. Joga mne taky nebere. Cukrovku počítam že udu mit kdyz byla i poprve a to jsem mela o 20kg min. No ale dietka to zvladla. Co by jsme pro prcky neudelali 😵

mirunda
4. led 2011

@monulkah fakt se v těhu může zumba?? Já právě chodila taky a moc moc mě to baví, ale už jsem přes 2 týdny kvůli těhu nebyla.. takže když nepojedu uplně a nebudu u toho skákat, tak smím? 🙂 Právě jsem si říkala, že bych se zeptala tý instruktorky.. tak já tam v pátek zkusím zajít - tos mi udělala radost teda 😵

@zlatat je mi to hrozně moc líto, musí ti být strašně :( a při případném potratu se můžete hned začít zase snažit? A jak se dozvíš, jestli to byl určo potrat? Půjdeš ještě k dr.?

byggyt
4. led 2011

@martasl skúsim kuknúť

@mirunda ty si chodila na zumbu????? mne to pripadá velmi ťažké tie kroky a to ma odrádza ☹ asi by som si tam pripadala ako debil

monulkah
4. led 2011

@mirunda Tak dr říkala že jo. A lektorka říkala že pokud je někdo těhu tak muže dle svych možností. Né uplne skakat a tak ale ze jo. A byly tam 2 maminy uz s vetsim pupiikem. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru