Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

anjelik85
21. led 2009

ahojte, ja už síce tehu nie som, ale chystáme sa na druhé. aj keď nevieme kedy. ja práve preto chcem schudnúť, pretože s váhou sú problémy. vynecháva mi mrcha a aj pri prvom tehu som mala ťažkosti práve kvôli váhe. aj keď po pôrode som mala o 9kg menej, ako deň predtým, ešte keď som nosila našu bábiku pod srdiečkom a o 5kg menej, ako pred tehu, aj tak som znovu tučibombička. a ešte horšie, pretože ja ťapša som začala užívať antikoncepciu pre dojčiace matky aj keď som už nedojčila. a to šlo za 3 mesiace 18kg hore. hrôza. teraz to ide dole, ale veeeľmi pomaly. práve sa chystám na odber krvi na zistenie funkcie štítnej žľazy a celkovo hormonov. narvhla to moja gyn. dr., keď ma videla s mojim strápeným ksichtom. 😀
tak sa držte baculky, držím vám palce. 😉

mirunda
21. led 2009

Krásný večer těhulky!
Nevěřím vlastním očím tomu, co psala Certvi.. na psychiku těhulky nic moc.. :( Ale nenech se tím stresovat, užívej si těhulkování dokud to jde.. 😉 Já mám 17kg navíc, 5týdnů do porodu a vůbec se tím nestresuju, holt to tak asi má být.. ale musím přiznat, že jsem měla období, kdy jsem si to s papáním fakt užívala a nic si neodepřela 😀 A nemám cukrovku, ani vysoký ani nízký tlak - nic.. jediný, co mě trápí, že když někam jdu na procházku, tak mám natelký kotníky..
Certvi, už k týhle dr. nechoď, kdyby ti to měla říkat každou návštěvu, tak se z toho zcvokneš.. 🙂 A ty musíš být v pohodě kvůli miminku..

zuzkaaaa
22. led 2009

ahojte, nikto nikde? 😉

evuse
22. led 2009

Ahojky,

ráno jsme byla na kotrole, zatím pořád nic ☹ . V noci jsem spala snad jen tři hodiny, tak jsem si teď musela dáchnout. Ale jsem pořád jak připraštěná. Uvařila jsme si kafíčko, tak uvidím, možná to ještě pujdu zalomit 🙂
Mám zas tak oteklý nohy, že se skoro nevejdu do bot 😒 . Ani přes noc mi to neod puchne, ani když mám nohy nahoře. Ruce taky nateklý, prstýnky jsem si radši nebrala. Ach jo. Ale ještě že je zima, v létě bych byla nateklá 2x tolik a ještě bych se potila jak prasátko. Už mě napadlo, že jestli bude někdy druhý mimi, pokusím se ho naplánovat na neletní měsíce, když to teď tak vidím.

evuse
22. led 2009

Anjelik, za 3 měsíce 18kg, to snad ani není možný. To přece musí být snad jen zadržená voda?

Peťo, někdo, kdo měl po porodu míň než před těhu? To bych si tak přáááála, už bych od Ježíška nikdy nechtěla nic jinýho..... možná 😀

evuse
22. led 2009

A něco vám řeknu, dala jsme prát svoje oblíbené - teda jediné, které mě nešrtí - modré tepláčky. Vzala jsem si náhradní. Jedny - škrtily > sundat. Druhý - škrtily > sundat . Takže jsem se do třetice navlíkla do manželových
🙂 a zapínám naplno topení, aby ty moje co nejdřív uschnuly

Anjelik, koukala jsem do tvého alba na ty kalendáře, to by se mi moc líbilo a uvažuju, že bych to vyplodila pro dědečky a babičky k příštím vánocům. Můžeš mi prosímtě poradit, kde si na to stáhnu ten program?

zuzkaaaa
22. led 2009

evuse, tak to ti nezavidim, ale za chvilku to uz budes mat za sebou ja to vsetko mam este pred sebou 😒 ale nejako to zvladnem uz len tyzden prace a potom uz len doma uz sa neviem dockat, to som zvedava ako budem vizerat ked stale budem len doma,uz teraz som pribrala straaasnee vela 8kg 😅 ufff

zuzkaaaa
22. led 2009

A to som plnovala pribrat pocas celeho tehu max 10kg uz teraz viem ze sa mi to nepodari 😠

evuse
22. led 2009

Taky jsem plánovala přibrat tak 8-10 kilo. Haha , to už je dávno minulost, teď se valím jak koule. Vážně si někdy připadám jako když jde sněhulák.. Nebo jek Golem, znáš Pekařův císař? Tak to je přesný, jak se tam sunul..
I manžel nedávno poznamenal, že jdu jako kachnička, ale řek to tak mile, že jsem mu ani nemohla vynadat

Já jsem doma od začátku a rozežrala jsem se až teď, jinak to bylo v pohodě. Přes léto k obědu skoro každý den salát, jinak jogurty, kefíry, ovoce. Jenže teď je ta zelenina tak hnusná, že do sebe ztěží něco natlačím. Takže jsem začala vařit teplé obědy a je to znát. Navíc mě to už neba. Dneska cestou z kontroly jsme se stavili v nákupáku a k obídku jsem si koupila čínu, ŇAM.

Jinak jsem se doma ani nenudila, máme psa, dvě kočky, to má člověk o zábavu postaráno. Kousek od nás bydlí kámoška- svědkyně na svatbě- má kluka 1,5, takže s ní jsem chodila na procházky, dokud jsem byla schopná. Navíc jsem objížděla doktory minimálně jednou týdně, přez celé město, takže výlet na půl dne...

bubatinko
22. led 2009

certvi, nestresuj sa koli nej... ja som pred tehu vazila 83kg a doktor mi len povedal aby som si davala pozor na to co jem ze by nebolo dobre pribrat viac ako 10 - 13kg aby som chodila vela na prechadzky aby sme tu hmotnost nejak nepresvihli /aby nebola tehu cukrovka/ ale inak s tym nemal problem..... nakoniec som cez tehu pribrala cca 7kg a to som v pohode jedla vsetko rodila som sice cisarskym ale to preto ze maly mal 5kg

takze sa nestresuj a vymen doktorku ...vela stastia ti prajem

zuzkaaaa
22. led 2009

evuse, ja zas neviem odolat sladkostiam, a to som pred tehu bola viac na slane veci, teraz mi nerobi problem spapat cokoladku na posedenie, ale musim si davat pozor hlavne kvoly babetku

ichthyska
22. led 2009

ahojte vsetky ja tehotna este nie som, ale mam tiez strach z toho ze ked v blizkej dobe budem.....neviem ako sa budem gulat po ulici....ach jaj uz som skusala vselico aj 90 dnovku ale to co som zhodila je uz zase spat...

luckacr
22. led 2009

Ahoj holky,
to je fajn diskuze, patřím mezi Vás 😀

mirunda
22. led 2009

Evus neboj, ono to přijde cobydub..možná až to budeš nejmíň čekat 😎 A jak často teď chodíš na kontroly?
já se dneska celý den doslova válím v pelechu, strašně mě bolejí ty žebra, že jsem se nemohla skoro ani hnout, teď už je to o něco lepší..včera mi dr řekla, že mi podle krevního obrazu chybí železo, tak to musím dohnat 😒
Zuzko, já byla kolem 20tt hrozně na sladký, to bys nevěřila co jsem byla schopná spořádat 😀 Prostě jsem jinak nemohla 😀 To přejde...vždycky jsem říkala, že na to má chuť Lili a ne já 😀

mirunda
22. led 2009

Ahoj Luckacr!Vítám.. 😉 už to máš taky za chviličku, co?Jakpak se těšíš?Já bych tak moc chtěla být už tam kde ty s Evus 😀 😀

luckacr
22. led 2009

🙂 Ahojda Mirundo, taky se dočkáš, mně taky chybí trošku železa, tak mi paní Dr. předepsala Tardyferon Fol. Beru 1 ráno.
Dnes jsem byla na kontrole, všechno je v pořádku. Jen to na porod ještě nevypadá, tak nám doporučila sexík a pupalku, tak jsem si ji hned koupila...

zuzkaaaa
22. led 2009

teraz pozerám mirunda vybrali ste rovnaké meno pre babätko ako ja, manželovy sa nepáči 😒 hovorí sa, že kto má rad počas tehu sladké bude mať dievčatko, tebe sa to potvrdilo ja ešte neviem ale dufam, že na buducej kontrole sa dozviem 😅

petrach
22. led 2009

ahoj holky 🙂
vitam nove posily 😉 v našem tematu!!!!!
evus teda ty už bys i mohla,to to letí,jak ti ty tydny poskočili...
mirundo dyt ty už to maš za rohem 😀

ja jsem dneska stravila celej den v hematologicke ambulanci,už jsem pekne penila,brali mi 8 skumavek a pořad jsem čekala na vysledky,desne 😠
zitzra musi manža na krev taky,kvuli tem protilatkam a ja začinam chodit do rizikove ambulance ☹ tak snad už se to nejak vyřeši,pry me budou vic hlidat,utz a prutok placenty..tak aspon prcka budu vydet,ale to dojiždeni bude na prd

zuzkaaaa
22. led 2009

Perach tak to ti nezavidím 😒

lilithka
22. led 2009

Ahoj holky, můžu se přidat?
jsem věčná dietářka, každý jaro dieta, abych do leta něco zhubla, a na podzim se to pěkně začne vracet a ještě se něco přidá .... možná to znáte.
Před těhu mě nikdy nenapadlo, jaký můžu mít kvuli váze problémy. Zatím je to jen vyšší tlak, ale bojím se preklampsie a cukrovky. Nejde mi o to, že si musím měřit pořád tlak nebo že bych musela mít nějakou cukrovkářskou dietu (kvůli mimču vydržím vše,ze dne na den jsem přestala kouřit a pokud znova začnu, nebude to dřív než přestanu kojit) Ale bojím se, že to nějak ublíží mimču. Nebo že se kvůli tlaku narodí dřív a bude muset být v inkubátoru.Mám dneska nějaký stresy,říkám si, že jsem na to měla myslet dřív a zhubnout aspon 20 kg než jsem otěhotněla.Doktorku mam v pohode, az 11 tt kdyz jsem ji rekla poprve vahu se na me podivala a rekla mírným hlasem, ze kdyz nepriberu ani kilo, ze se vubec nic nestane. Proste si mimino bude brat ze mně. S tím zatím problem nemám, zhubla jsem zatím od zacatku 4 kg,ale ne že bych držela nějakou dietu, jen prostě jím mín a častěji a hodně zeleniny a ovoce. Spatně už mi nebývá,ale chutě naštěstí zatím moc nemám.Takže mi to zatím takhle vyhovuje.Tlak mívám 130-140/70. Někdy teda i 148. Podle mě to ještě není moc,ale asi to chce od začátku podchytit, aby potom nebylo pozdě. Do druhýho dítěte určitě půjdu s mnohem nižší váhou.

petrach
22. led 2009

lilithka vitej 😉
hlavne si neřikej co se muže stat,to neni dobre a nepomuže to ani tobe,ani mimču..
na tlak ti daji max leky a budou te vic hlidat,stema kilama jsem to takhle mela u prvniho,po porodu jsem mela o 13 kilo min ,než před tehu..takže to nebudeš mit tak hrozne,neboj...
hlavne bud v pohode a mimču se bude dařit,uvidiš 🙂

zuzkaaaa
22. led 2009

lilithka tvoje pocity úplne chápem, pred tehotenstvom som schodila 15kg pravda ale stále som mala strašne veľa a teraz ešte plus kilá počas tehulkovanie, tiež sa veľmi bojím a dúfam, že všetko dopadne dobre, držím Vám palčeky!

zuzkaaaa
22. led 2009

baby ako ste to dokázali, schudnúť počas tehu?mne to neide, schudnúť nechcem ale už ani veľmi priberať...
pomôžte mi.... 😅

mirunda
22. led 2009

Luckracr - dočkám, ale já už bych to tak ráda měla za sebou, jsem jak hrom do police 😒 Mě napíše něco na železo v pondělí, ale já se tak bráním všem přípravkům v tabletách, nerada to jím.. jediná možnost pro mě jsou homeopatika, ale to je na dlouho, to by se do porodu ani neprojevilo.. takže si zasadím řeřichu, ta prý má železa mraky, tak uvidíme.. 😉
Zuzi - tohle jméno pro holčičku jsem chtěla vždycky a naštěstí příteli se líbí, ale v rodině se vždycky najde někdo kdo je proti.. ale už to neřeším, spíš musíme najít jméno i pro kluka, musíme s tím na matriku, protože nejsme manželé a musíme vyplnit jména obě (co kdyby to byl náhodou kluk jako buk 🙂 )
Petrach - dojíždění je na prd, taky to nesnáším, ale je fakt, že uvidíš aspoň pokaždý mimčo a budeš mít hezčí den 🙂 A všechno určo dopadne dobře, jak píšeš, hlavně nemyslet na to nejhorší..

petrach
22. led 2009

zuzi to si neporučime,ja taky přibiram 😀 každe tehu je jine..nech si to po porode,pak založime nove tema 😉

anjelik85
22. led 2009

ahojky evuse. no, žiaľ, zadržaná voda to veru nebola. doteraz ich mám na sebe, aj keď 2kg už išli dolu a pracujem na tom, aby šli aj ostatné. a mala zase váhu ako v 17tich. 😉 ďakujem za pochvalu kalendára. 😉 program veru neviem, kde stiahneš, lebo ja som ho nesťahovala. manžel ho mal z predošlého zamestnania na inštalačnom cd. skús kuknúť do témy digiscrapbook pre začiatočníkov. tak tuším radili baby, kde si stiahnuť photoshop alebo gimp. už je na tvojom uvážení, ktorý. mne sa ľahšie robí s photoshopom. všetky adobe programy sú veľmi kvalitné. 😉 držím palce do úspešného zavŕšenia tehu. máš to za pár. 🙂 😉

usak
22. led 2009

Ahoj holky, já se taky přidám k vám - těhu jsem začínala na 82 kg/175 cm - teď jsem 23 týden a mám - tedy při posledním vážení měla - 86. Jak už jsem tady četla příspěvek některé z vás, lituji, že jsem do těhotenství nešla z menší váhou - před otěhotněním jsem přibral cca za rok 10 kg - takže jsem do těhotenství šla už hodně nešťastná ze svěho vzhledu. Nemám absolutně žádné problémy, tlak, otoky, všechny testy - miminka mi dopadly dobře, mám skvělého manžela, zázemí - měla bych být hrozně vděčná a šťastná a místo toho je mi do breku ze své postavy. Holky máte některá stejné pocity? Já vím, mnohýn z vás budu připadat nevděčná ale musela jsem to ze sebe dostat ☹

mirunda
22. led 2009

Usak - mám občas stejné pocity..začínala jsem na 75/171cm a ačkoliv nejsem ten tip, že bych brečela pro každé deko, tak teď občas bulím aby mi ty všechny kila nezůstaly..prý když se hned po porodu začne něco dělat, jen doma, každý den chvilku, tak to půjde samo.. jenže to říkají maminy, které to už mají za sebou, těm se to povídá 😎

usak
22. led 2009

Já si právě říkám, že kdybych před tím tolik nepřibrala a šla do těhotenství spokojená s tím jak vypadám, že bych to teď neřešila - tolik a těhotenství si užívala. Samozřejmě vím, že zdravé dítě je k nezaplacení ale na druhou stranu nejsem a nikdy jsem nebyla ten typ, co je mu jedno jak vypadá - hlavně že má dítě.....asi to zní blbě. Mirunda - a kolik si zatím přibrala? Ty už budeš mít za chvilku cvrčka venku - tak mi pak řekneš, zda cvičíš, nebo se to tedy těm maminám povídá 🙂

mirunda
22. led 2009

Usak - mám 17kg navíc - žádná sláva, ale já si to těhu fakt užila.. (teď ke konci už si není co užívat 😒 ) Já budu vděčná za zdravé mimi a kila jsou na druhém místě, ale rozhodně nechci, aby mi to zůstalo, určitě pro to něco udělám!!! 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru