Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

ejdzi
12. čer 2014

@ynett no podla mna to bude urcite tym, ze to mas inak rozlozene, este to chce asi cas. Ako ste prezili vcerajsi tropicky den? Ja na pocudovanie celkom dobre, kedze mame v praci klimu, ale cesta domov ma odrovnala, hned som upalovala do sprchy a potom som si hodinu schrupla :D

ynett
12. čer 2014

@ejdzi no asi to bude tým, nech už sa to dá na pôvodné miesto🙂
no včera to bol zabiják ale boli sme celý den doma takže som tu pobehovala nahá a často sa sprchovala. malého som mala len v tričku a ponožkách. takže mu bolo fajn, aj si dosť pospinkal🙂

trnafcanka
13. čer 2014

Ahoj babenky,tak pribrala som 2kg a teraz som 600g schudla,nemam to oznamit lekarke?Ked som hladna tak sa najem,inac sa neprejedam.Nevadi to ze som schudla ,neublizi to babatku?Som v 4 mesiaci.

ynett
13. čer 2014

@trnafcanka nie nevadí🙂 ja som tiež chudla v tehu a pribrala to naspať až v 8-9 mesiaci🙂 pokiaľ nechudneš nejako rapídne tak by som si z toho hlavu nerobila. ja som sa na to pýtala môjho doktora a povedal, že zásob mám veľa a bábo si zoberie čo potrebuje tak si nemusím robiť starosti. rodiť som išla s presne rovnakou váhou akú som mala pred tehu🙂 reálne som schudla 3 kg a tie som potom v tom 8-9 mesiaci pribrala🙂

pt1981
17. čer 2014

@trnafcanka ahoj, vždyťmudr tě snad váží při každé kontrole nebo ne? Měla byti váhu zapisovat do průkazky... Já mám dole zatím 5 kg a malá krásně roste 🙂. Řekli mi, že miminko to neohrožuje, tak jsem klidná...

pt1981
17. čer 2014

Krásné úterní ránko přeju 🙂. Koukám, že je tady nějaké ticho 🙂. Jak se které daří, holky? Já jdu trochu pokliidit,staví se kamarádka a odpolko jdu na cvičení a pak navštívit jinou kamarádku, má jít ve čt na vyvolání, tak ji povzbudit trošku 🙂

domca89
17. čer 2014

@pt1981
Dobré ránko i Vám holky, já se mám relativně dobře, akorát včera se ucpala pračka, vypadla kvůli tomu vypouštěcí hadice a já zažila v koupelně potopu. Takže jsem 3h vytírala spoustu vody. Jinak furt dokola vařím, peru, uklízím a přestává mě to bavit. Náš malý Honzíček se začal ze dne na den pěkně roztahovat. Jinak ve čtvrtek mám sraz s kamarádkou po cca 5ti letech, bohužel to nebude jen tak, ale aby mě naverbovali do nějaké léčitelské sekty a tak s ní bude i léčitel. ☹ No uvidíme, třeba je po 5timinutách pošlu do kša. A co vy?
P.s.: Přidávám foto našeho roztahovače. 😀

pt1981
17. čer 2014

@domca89 moc ti bříško sluší, krásně rostete oba 🙂. Ta rozcvička v koupelně musela být na mrtvici... V dřívějším bytě nás vytopili cca 4x sousedi, takže dobře vím, co sis prožívala, když jsi vytírala. A ještě těhulka ☹. Nějak tak přemýšlím, proč se s kamarádkou sejdeš, když víš, že je nějaká sektářka? Budeš na to mít nervy a sílu odolávat? Nemyslím to špatně, jen znám svou povahu a já bych na to asi neměla... Tak hlavně, ať to ustojíš!!!!

domca89
17. čer 2014

@pt1981 No tak nevěřím v léčitelství, ani zázraky typu, když se budete modlit, klepat si prstem na ruku, že vás to přestane bolet. Takže uvidíme, popovídáme si, vyslechnu ji a pak jí řeknu, co si o tom myslím. Nemám strach,že bych neodolala a dala sek nim. A zázračným výdělkům též nevěřím.

ynett
17. čer 2014

@domca89 krásne tehu bruško🙂

domca89
17. čer 2014

@ynett Děkuji a co tvůj synek? Jak to zvládáte?

ynett
18. čer 2014

@domca89 všetko je oka🙂 skončili sme s trápením s kojením, už dávame len UM takže pekne postarať sa ohľadom krmenia môže aj tatko a mamka má čas si porobiť iné veci alebo vypadnúť z domu🙂 inak si musím zaklopať klop klop klop Adamko je zlaté dieťa. pekne je, pekne spinká🙂

domca89
18. čer 2014

@ynett tak to jsem ráda. Už se těším, až toho našeho lumpíčka budu mít u sebe. Jinak na mé bříško, nemyslím si, že je hezké, přijde mi už teď přímo OBŘÍ! 😒

ejdzi
19. čer 2014

Ahojte!
@domca89 kazdemu rastie brusko inak, hlavne, ze sa tam malinkemu dobre dari 🙂) vsak splasne ked sa narodi uvidis 🙂
@pt1981 pockaj este kolko kg nechas v porodnici a domov dojdes ako riadna kocka 🙂

musim sa pochvalit, boli sme na predlzenom wellnes vikende, a skonstatovala som, ze by som tam mala pobudnut az do porodu. Mne vam tam bolo tak dobre, nic ma nebolelo, nikde ma nepichalo, normalne som dobre spala no uplny raj. A vcera doma uz to zacalo zase... takze som velmi rada, ze mi dr. povolil ist plavat do bazena, skoda, ze nemame u nas ziadnu plavaren, hned by som tam zacala chodit 🙂

domca89
19. čer 2014

@ejdzi Závidím víkend. Jinak doufám, že si většinu váhy vezme s sebou ven. 🙂 Občas dost bolí jak se převaluje. Nejčastěji na levé straně břicha, ale občas dostane nápad převalit se na pravo a to mě až píchne v boku, jak se tam snaží nacpat.

pt1981
19. čer 2014

@ejdzi jéé, tak to jste si krásně užívali, musela to být příjemná změna 🙂. Nemáš ani nikde v okolí nemocnici? U nás je v ní právě rehabilitační bazén a jednou týdně tam dělají cvičení pro těhotný, tak se zkus poptat. Já tak chodím a aspoň jednou týdně si protáhnu tělo mé bolavé 🙂. Jééé,to by bylo super, kdybych opravdu ještě i něco nechala v porodnici, ale moc tomu nevěřím... Na druhou stranu to asi neřeším,prostě co bude, to bude 🙂

ynett
20. čer 2014

@domca89 ale je pekné, ja som zasa bola nešťastná že som mala malé brucho🙂

ynett
20. čer 2014

@ejdzi tak to je škoda že nemáš niekde bazén, by ti to teda ako čítam veľmi prospelo🙂

ejdzi
20. čer 2014

@ynett ani nehovor, ale na kupko sa u nas velmi neodvazim, aj ked mozno do plaveckeho by sa dalo, este uvidim ako dopadnem v utorok na poradni a tu v BA by sice moznosti boli, ale nechodievam do roboty pravidelne autom, takze ked k tomu pridam este trmacanie sa autobusom tak v konecnom dosledku to ten pravy uzitok mat nebude. Ale od polky jula uz budem doma, tak mozno po veceroch by som mohla skocit do toho plaveckeho, uvidim aj podla pocasia a jak sa budem celkovo citit.

whitelilith
21. čer 2014

Dívky, jdu podat hlášení. Do porodnice jsem odjížděla se 110kg (z původních 85kg). Z porodnice jsem přijela s 99,8kg, po týdnu doma mám 95kg. Bohužel už 3 dny se váha nepohla, takže předpokládám, že tímto rychlý úbytek skončil a musím se začít krotit :D

vandik83
21. čer 2014

@whitelilith a rodila jsi nakonec v Hořovicích? Také se tam chystám, ale ještě mám minimálně 3 měsíce čas. Držím palečky, aby váha šla hezky i dál dolů.
A gratuluji k miminku!!!

whitelilith
22. čer 2014

@vandik83 ano a rozhodně doporučuji. ... měla jsem to náročnější a nakonec šel malý císařem, ale o to víc jsem ráda za Hořovice.

vandik83
22. čer 2014

Jinak co se týče váhy, tak já mám v průkazce napsanou výchozí váhu 91,3 kg (168 cm) prostě první vážení u doktora v oblečení někdy v 7.týdnu, pak mi začalo být špatně, takže jsem v prvním trimestru něco maličko zhubla, pak v druhém trimestru začala maličko přibírat, v 19. týdnu mi u doktora v poradně navážili 93,1 kg, pak jsem v dalších týdnech měla stresy kvůli tomu, že na ultrazvuku nebylo vše ok a poslali mě na tu amniocentézu a i mi pak bylo nějak zle a zhubla jsem během pár dní až na 88,7 kg (ve 23.týdnu), doktor mi radši udělal jaterní testy, které vyšly v pořádku. Teď ve 25.týdnu mám asi zase okolo 91 kg. Zítra jdu na OGTT (test na cukrovku), no jsem zvědavá zda nakonec neskončím ještě s dietou, v druhém těhotenství jsem ji měla.
Ale už pár lidí mi řeklo, že vypadám štíhlejší než před těhotenstvím, jen mám prostě to pořádný bříško. No vůbec se nezlobím, ráda bych po porodu byla štíhlejší než dřív.

vandik83
22. čer 2014

A koukám, že jsem vám to tady nenapsala, 12.6. jsme byli opět v Gennetu v Praze, i kompletní výsledky amniocentézy dopadly v pořádku, normální karyotyp 46,XX, tedy zdravá holčička....a ještě dělali zase opět podrobný ultrazvuk, vše prohlédli, opět doktor kontroloval i srdíčko a musel opět na dvakrát, malá byla špatně natočená....a váhový odhad před těmi 10 dny (to jsem byla ve 24.týdnu) 670 gramů. Žádný drobeček.

Pak jsme byli od minulého pátku na pár dní na východním Slovensku, odkud manžel pochází a má tam rodinu, od nás je to asi 800 km, cestu tam i zpět jsem jakštak přežila......ale už nikam nepojedu, už mi to stačilo.

ynett
23. čer 2014

@ejdzi však uvidíš, hlavne v týchto teplách by to prospelo🙂 ja som chodievala na pasienky. chcela by som znovu začať chodiť, aspon cez víkend ráno, ked je tato doma a môže sa postarať o malého. uvidím čo mi povie lekár. ale ako poznám pasienky, tak cez leto budú zatvorené, tak snád v septembri ked znovu otvoria by som už mohla🙂

ynett
23. čer 2014

@whitelilith to máš super, krásne🙂 ja som cca dva týždne po pôrode mala dole 8,3 kg ale kedže som sa rozožrala s čokoládami tak mám už iba 7 minús. musím sa začať krotiť ale neviem sa ovládať. 😀 😖

ynett
23. čer 2014

@vandik83 skvelé správy, gratulujem🙂

domca89
23. čer 2014

@ynett to zvládneš, jsi šikulka. 😉

domca89
23. čer 2014

Zděšení mám 125cm v pase a 3,5kg nahoře.

ladulaaa
23. čer 2014

Ahojky maminky snad nevadí když se přidam pač tak nějak se klepu strachy jak to vše dopadne ...jsem těhu 8.týden a začínala jsem na 127 kg ted mám nějakých 125 pač jsem začala zdravěji baštit ale i tak se děsím kam to vše se vyšplhá už ted se občas zadýchávám .......no snad my tady s vami bude dobře .....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru