Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

vandik83
2. črc 2014

@pt1981 držím palečky, aby s miminko umoudřilo a otočilo, pokud mu to teda půjde.

Já teda teprve začínám 27.týden (ikdyž je možná tak o týden větší), poloha ještě není ustálená, ale mezi 21. a 24. týdnem jsem byla vlastně asi 6krát na ultrazvuku (furt nějaké problémy) a poloha jednou hlavičkou nahoře, jednou hlavičkou dole atd.....když byla někdy na konci 23.týdne hlavičkou dole, tak to doktor chválil, prý je to známkou toho, že jí otočení hlavičkou dole nic nebrání, jakože tam jsou dobré prostorové podmínky, pupeční šňůra to dovolí atd... do porodu ještě daleko...jsem zvědavá na ten 30.týden, ale jeden den šíleně kope do močového měchýře, pak další den zase do žaludku nebo do boku.

pt1981
2. črc 2014

@vandik83 ahojky, děkuju, uvidím, jak vše dopadne, dnes mám odpo prohlídku,tak se třeba dozvím nějaké novinky 🙂.
Máš na otočení ještě hodně času, teď si tam mimi spíš plave a dělá otočky a různě cvičí 🙂. Ale je dobrý vědět, že to půjde, jak ti říkal doktor 🙂. To kopání znám, chodím na wc i třeba 7x za noc .-D. Přes den to není taková katastrofa. U mě je spíš problém nedostatek vzduchu, malá mi "utlačuje" plíce 🙂. Ale vše zvládneme, ne 🙂 ?

pt1981
2. črc 2014

ahoj holky, tak malá se přetočila, ale řiťkou dolů.... A já jsem v pasti... Chtěla jsem jít rodit do Vyškova, ale tam prý nechávají rodit KP přirozeně a to zase mám strach... Tak já vůbec nevím ☹

oktarina
2. črc 2014

@pt1981 tak dojed do zlina 😉 tu nemaji problem

pt1981
2. črc 2014

@oktarina děkuju, to mám trošku z ručky 😀

domca89
2. črc 2014

Ahojky holky, tak dneska jsme se objednali na 4D UZ a jdeme 1.8. a navíc máme výsledky na cukrovku a jsme v pořádku,nemáme ji. 😉

oktarina
2. črc 2014

@pt1981 toz ja beru ze vyskov mame za kopcem, nevim odkud bys jela 😉 ale mame tu skvele neonatologicke ce trum, hm, nenalakam te? 😉 ary uz i wifi na pokojich... 😀

pt1981
2. črc 2014

@oktarina já totiž bydlím v okr. Blansko, takže do toho Vyškova to mám 30km, ale do Zlína 94 ( nejkr. cesta přes dálnici.... )

pt1981
2. črc 2014

@domca89 jéé, ty se máš, že nemáš cukrovku, to ti moooc přeju! Já jedu zítra na celý den pryč a zrovna jsem si chystala a vážila jídlo... Mám 6 krabiček + snídani stihnu doma.... Mazec to je... Ale dnes jsem byla na gyndě a oproti počáteční váze mám dole 7kg, tak to taky není marný 😀

domca89
2. črc 2014

@pt1981 Páni,mě kamarádka strašila,že měla tak silnou,že si musela 4x denně píchat inzulin, tak jsem byla vyklepaná jak startka, ale naštěstí dobrý.

pt1981
2. črc 2014

@domca89 jejda, tak to se ti nedivím, to bych se taky bála... Mně naštěstí stačilo jen opravit jídelníček a nasadit dietu s omezením sacharidů na 275g za den... Jsem ráda, že mám testy za sebou, jak se stala ta neš´tastná věc, co ukazovali v tv, bála bych se to vypít ☹

domca89
2. črc 2014

@pt1981 Játaky, ale sestra byla fajn,řekla, že si každá - bylo nás tam 5, může otevřít lahvičku sama, nalejt si to do kelímku, lahvičku si nechat, přečíst si etiketu, aby jsme měli jistotu,že nic špatného v tom není. Holky, že jí věří. Jenže nakonec to sestře nešlo povolit, tak jsem to povolovala já. Takže jsem omrkla a zkontrolovala nápisy na všech lahvičkách a bylo to ok.

pt1981
2. črc 2014

@domca89 je fajn, že vás tam bylo víc, to jste se i mohly navzájem podpořit. A když ještě byli takto vstřícní, pak není co řešit. Jsem ráda, že ti to dopadlo dobře, můžeš si užít přes léto zmrzlinku 🙂

domca89
2. črc 2014

@pt1981 kdyby jen to, na oslavu padli dva cukrové donuty a sklenka coca coly. 😀

wimisci
3. črc 2014

@ynett děkuji 😉

ynett
3. črc 2014

@ejdzi ej veru by ma zaujímalo ktorý blbec materskú nazval dovolenkou😀

ynett
3. črc 2014

@pt1981 dakujeme🙂
presne tak, všetko je tak ako má byť. príroda to múdro zariadila🙂

trnafcanka
4. črc 2014

@pt1981 ano vazi,dnes som bola na poradne a mam 123,5kg,a to este par mesiacov pred sebou,manzel mi nadava ke stale frflem nad vahou,ale tie moje mozgove bunky su stale v strese ked pojdem do porodnice 125kg,ved sa tam budem hambit pred vsetkymi ☹

pt1981
4. črc 2014

@trnafcanka hele, váhu prostě neřeš. Normálně si uvědom, že jde o zdraví miminka a každý tělo reaguje jinak... To tvoje se prostě obaluje a myslím, že čím víc budeš ve stresu, tím víc se ti to bude nabalovat... Však porodíš, odkojíš a časem dáš nějaký to kilčo dolů. Budeš spokojená a půjde to snáz. Neboj. Jestli máš kvůli váze výčitky, snaž se třeba vynechat sladkosti nebo si najít nějaký cvičení pro těhulky, ať protáhneš tělo.... Ale hlavně žádný drasťáky diety. Miminko teď potřebuje výživu, tak ať si jednou nemusíš nic vyčítat.

valentina32
4. črc 2014

@trnafcanka aj ja priberam a to som si myslela ze budem stat na vahe ked ze mam nadvahu bohuzial sme uz raz take ....pt1981 ma velku pravdu kasli na to ....

inngrid
6. črc 2014

@ejdzi vies čo moja uz nevymyšlam bola vom u internistu cudzieho ( nie mojho ) na konzultácii bola som tam vyše hodiny urobil mi všetky vyšetrenia pozrel všetky ct-čka magnetické rezonanicie a nedoporučil prirodzeny pôrod tak uz sa netrapim takze za 11 dní sa narodí naš pokaldím 🙂

inngrid
6. črc 2014

@evita123 krááááááásne tehu bruško určite sa zan nemesis vôbec hanbit 🙂

@domca89 a ved uz aj tebe sa krásne rysuje mne tiez vypuklo az v 5 mesiaci a teda vidim, ze ty uz ho máš pekne gulatučké 🙂


@whitelilith chclea som k tym opuchnutým nozkom dat ze vôbec sa mi to nepáči :(

@wimisci jéééééééééééj vy ste tiez akí krásni a ako ti to svedčí buduca maminka 🙂


@ejdzi mojka k tomu plúcnemu to počujem prvý krát v zivote to je blbost 🙂

inngrid
6. črc 2014

@zebruska ja som prvé pohyby citila uz tak 17 tt ale to bolo len take steklenie potom další tt skoro nič potom 19tt zase steklenie normal večer ma steklil pri telke a potom ale po 20tt sa to rozbehlo a teraz to uz je riadna kowbojka ešte si toho uziješ neboj nič a ze zalezí aj od toho či si prvorodička či nie - ako je mimi velké a podobne sestra malinku moc necitila ale ona sa narodila v 40tt a mala 2,5 kg donosené mimi normal takze je to fakt individuálne 🙂

inngrid
6. črc 2014

Ahojte dievčence tak som vás dočítala a presne kedze mi nechodia upozornenia stale zabudam sem chodit 🙂
ale mame sa fajn od dnes to mame za 11 dni tak snad bude všetko v poriadku posličkovia su na dennom poriadku ale všetko zatial zvladame akurat ma panva či lonová kost bolieva po noci ako na nej na boku lezím ale uz vydrzíme snad to potom prejde 🙂
a vy ako tehu miminka? 🙂

wimisci
6. črc 2014

@inngrid Děkuji 🙂

evita123
6. črc 2014

@inngrid dakujem 🙂 už sme zas o trosku narástli 🙂

domca89
6. črc 2014

@inngrid To si piš,už teď se mě všichni ptají zda opravdu nečekáme dvojčata. 😒

inngrid
7. črc 2014

@domca89 ja som vzdy snívala o dvojičkách ale vies čo teraz si to fakt ze neviem predstaviť ako by som to zvladala takze som rada ze jedno 🙂
a kazdy den sledujem počasie a ochladenie uz sa neviem dočkat lebo čím je viac teplo tym viac puchnem 🙂

inngrid
7. črc 2014

10 🙂

domca89
7. črc 2014

Tak holky, pro dnešek se vzdávám já i otoky a jdeme pokoušet štěstí do bazénu. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru