Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

inngrid
4. únor 2014

@vanule u mna akurát internistka skonštatovala ze po tehu by bolo super schudnut ale gynekologička vôbec neriešila vôbec fakt ešte mam vyšši tlak som jej povedala ze to preto ze som tučná mi povedala ze aj chudé majú s tlakom problem ze to môze byt aj vrodené ze nech nemam z toho hlavu

cecilka88
4. únor 2014

ked sa tu rieši tá váha, ja mám jeden fakt hnusný zážitok 😖 pred 10-timi rokmu som prišla o babetko v 8tt. bola som na pohotovsti bol tam taký "milý" lekár 😠 , já vyplašená, ustráchaná a on pri vyšetrení že: nemožem nahmatať maternicu lebo ste taká tlstá 😖 , doteraz to mám pred očami-zabila by som ho, keby aspon hubu držal

ynett
4. únor 2014

@inngrid ano bola. ja som však bola rozhodnutá ísť na amnio bez ohľadu na výsledky testov🙂

ynett
4. únor 2014

@cecilka88 to bol ale debil, a to som sa vyjadrila ešte veľmi slušne.

ejdzi
4. únor 2014

@vanule Ahoj, ja som tiez isla k doktorovi s malou dusickou, kedze som menila lekara a hned som isla k nemu prvykrat uz tehu, tak som cakala co povie na vahu, len pre info mam o dost viac nez ty a absolutne ani jednym slovom nepovedal nic. Ani pri prvom tehotenstve som sa nestretla s poznamkami, to som bola s kilami podobne ako ty, akurat v porodnici mala jedna sestricka poznamku, ze budem mat tazky porod, lebo ze som vela pribrala. Tak som jej povedala, ze to ja som bola takato velka uz aj pred a pribrala som len nejake 3-4 kila, tak len prehodila, ze aha tak to je inak, a potom uz bola velice mila 🙂 drzim palce nech je vsetko v poriadku.

ejdzi
4. únor 2014

@cecilka88 no "mily" clovek fakt, a este v takej chvily, takymto by som zakazala robit

cecilka88
4. únor 2014

@ejdzi aj ja som menila lekára a hned som aj bola tehotná, ani nepípol veľmi milý 😉

ozaj ako to mate s lekármi? Ja som vždy mala depku s chlapou gynekologou a s pribúdajúcim vekom 😀 zistujem že chlapy sú velmi fajn 😉 .

ejdzi
4. únor 2014

@cecilka88 ja som chodila aj k zene aj k chlapovi a zatial mam taku skusenost, ze chlapi su citlivejsi, aj ked to sa asi neda vo vseobecnosti na kazdeho urcite povedat, ale chvalabohu som zatial mala stastie v podstate na dobrych doktorov. Akurat teraz som chodila k takej starsej zene a ta sa mi zdala taka strasne rezervovana, aj preto som od nej odisla, lebo som si nevedela predstavit s nou prechadzat cele tehotenstvo. Nic zle mi nespravila, ale mi proste nesadla. Ale ako 18-rocnu by ma k chlapovi veru nikto nedostal, teraz po jednom porode, ked nas v nemocnici kontroloval stale niekto iny, tak uz z toho nerobim taku vedu 🙂

cecilka88
4. únor 2014

@ejdzi ja tak isto bolo mi jedno čo je to za čarodejnicu (žial naozaj to bola bosorka 😉 ) len nech je to žena, a teraz mám asi šťastie na tých chlapou 🙂

velkaverca
4. únor 2014

@inngrid Doma jsem od začátku prosince, jsem povoláním skladnice, takže bych v práci být nemohla a navíc před několika lety jsem ve 12 týdnu potratila, takže to bylo celkem jasné, že půjdu na nemocenskou.Jen jsem zvědavá, jakou mi dají almužnu. ☹

velkaverca
4. únor 2014

@vanule Jak to tady tak čtu, tak na mou váhu tu nemá ani jedna z vás hih. Momentálně mám131 kg při výšce 190 cm, přibrala jsem 6 kg a doktorka vůbec nic neříká ani před tím. Otěhotnět se nám teda povedlo až po roce, ale nemyslím si, že by to bylo tou váhou, prostě to chtělo čas. 😉 Držím palečky

ynett
4. únor 2014

@cecilka88 ja som s tým nemala nikdy problém, ešte ako puberťáčka pred prvou prehliadkou u chlapa som mala problém ale potom už nie.

inngrid
4. únor 2014

@velkaverca juuuj tak to chapem ja som doma tak sa to da privyrobiť si ale chodit do skladu kde je Zima tazké veci určite by som aj ja išla 🙂

dalfy
5. únor 2014

ahoj tak já teď při druhém těhu mám naprosto katastrofální váhu - mám roztroušenou sklerozu a na podzim jsem brala kortikoidy a po tom váha teda vyletěla. Naštěstí jinak jsem bez podpůrné léčby tak je vše ok. Čekala jsem,že lékař bude mít připomínky ale kupodivu nic. Zatím vše ok nikdo nic zatím nekomentoval. Počítám komentář od mudr. Kulovaného z Gennetu kam jdu v únoru na 1. trim. screening - už při prvním jsme tam byli a nebyl moc lidsky přístupný tak uvidíme. Já včera byla pro průkazku předpokládaný termín mám 10.9. pak jsem oběhla odběry a nakonec jsem byla u své neuroložky pro zprávu o mé nemoci pro gynekologa a krom běžných opatření nic extra nemusí být tak jsem ráda.

ynett
5. únor 2014

ahojte, tak som si volala na výsledky testov tehu cukrovky a mám zvyšené hodnoty cukru. Tak sa "teším" 😒 uvidím čo mi povie na to lekár budúci týždeň. takže rátam, že sa jedná o prvý negatívny vplyv nadváhy, keďže cukrovku v rodine nemáme 🙂

inngrid
5. únor 2014

@ynett neboj dajú ti dietu a ides dalej 🙂

ja dnes kočky dopadla super všetko podla UTZ v poriadku kontrola o 3 tt a čo sa tyka genetiky vysledky bud. utorok drzte palce

ynett
5. únor 2014

@inngrid ďakujem 🙂 tiež pevne verím, že dieta to porieši 🙂

držím palčoky 🙂

inngrid
5. únor 2014

@ynett vďaka 🙂 neboj nič uročite bude dobre
a jedla si vela sladkého myslis?

kozinka3
5. únor 2014

Ahoj holky 🙂 jsem tu dlouho nebyla a vidím vás na ploše.. tak načuhuju 🙂 jak se máte 🙂

ynett
5. únor 2014

@inngrid tak to sa musím priznať že ano. ja som známa svojou diagnozou - čokoholik 🙂 jedine ked som chudla pred tehu tak som nejedla čoko často len občas, ale som si to nahrádzala sladkými jogurtami alebo sladkou ovsenou kašou 🙂 v prvom trimestri som nejedla sladké, lebo mi nechutilo ale potom po treťom mesiaci som si to vynahradila, priam som žrala sladké. teraz posledné dva týždne obmedzujem a vrátila som sa k sladkým jogurtom a ovsenej kaši - ale kedže je to všetko s cukrom tak rátam, že to nebudem môcť jesť. ☹ alebo si budem môcť variť svoju vlastnú ovsenú kašu bez cukru.
no však uvidím, na všetko sa popýtam 🙂

kozinka3
5. únor 2014

jinak holky zatím jsem přibrala cca kilo 😀 někdy je to nic a někdy kilo 😀 prostě mazec.. nečekala jsem to... jako je pravda že se nějak šíleně necpu.. ale prostě jím do sytosti 🙂 a když mám na cokoliv chuť tak si to dám! 🙂 největší mám stejně chuť na ovoce.. jedla bych ho pořád.. 😀 hlavně pomeranče.. mandarinky.. broskve 😀

berushka45
5. únor 2014
Uživatel berushka45 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od berushka45.

tak to jsem ráda, že jsem vůbec na tuto diskuzi narazila.Těhotná sice zatím nejsem, ale doufám, že brzo budu. Jen mě taky trochu děsí moje současná váha, před 3 lety jsem porodila holčičku, zhubla, a te´ď jsem se vrátila na váhu, kterou jsem měla těsně po porodu. Mám pocit, že přibírám i ze vzduchu, mám asi málo pohybu. 😠 Tak se trochu bojím, co mě čeká.

inngrid
5. únor 2014

@ynett ja som počula ze najlepšie je vynechat chlieb čo ma prekvapilo lebo Cukor a chlieb mi moc nešiel ale ze to je prvé čo ti povedia pri tehu cukrovke tak uvidiš a kedy ides na kontrolu?

inngrid
5. únor 2014

@kozinka3 to je super aj ja chceeeeeeeeem 🙂

inngrid
5. únor 2014

@berushka45 neboj zladame to tu všetko pene 🙂

ynett
5. únor 2014

@kozinka3 fíha tak to je skvelé 🙂 aj ja také chcem hihihi

ynett
5. únor 2014

@inngrid no v pondelok idem ku gynekologovi na 3D tak som sa dohodla so sestričkou že nemusím hneď utekať kvôli tej cukrovke že počkáme do pondelka, takže v pondelok mi dá inštrukcie a neviem ako rýchlo sa dostanem diabetologovi či ako sa volá ten lekár 😉 🙂

inngrid
5. únor 2014

@ynett tak potom informuj dufam ze mna to nečaka uz dalšie veci by som nezvladla 🙂

ynett
5. únor 2014

@inngrid jasné dám vedieť. neboj, čítala som že tehu cukrovka trápi len cca 4% tehotných 🙂 máš veľkú šancu sa tomu vyhnúť 🙂

inngrid
5. únor 2014

@ynett tak to ma teší 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru