Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

stardust
9. únor 2011

@zuzanazuzana nas pes bol zalubeny do tej sucky nemeckeho ovciaka, co strazila areal...vzdy ma tahal ku nej na ceste spat z prechadzok (cez Zahumensku nechcel vobec chodit) a neskor sa na neho vykaslala...bol velmi nestastny.

vierka0
9. únor 2011

@zuzanazuzana tak uz len dufat, ze my budeme tí štastnejší 😒

zuzanazuzana
9. únor 2011

@stardust no neskusala......ale ja zase tomu moc neverim, lebo ja mam naozaj hroznu celulu

zuzanazuzana
9. únor 2011

@stardust hihi....pekna prihoda....zamilovany pes

zuzanazuzana
9. únor 2011

@vierka0 len treba pozitivne myslenie....ja som taky dost velky pesimista....aj kvoli synovi, lebo mal naozaj problemove dva roky a mozno som bola aj nejako zablokovana, ze som sa bala dalsieho dietata

stardust
9. únor 2011

@zuzanazuzana ta sucka bola fakt velmi pekna, tak sa nasmu psovi ani necudujem...byt psom, tiez taham svojho pana okolo toho ustavu. Tiez som skepticka proti produktom kozmetickeho priemyslu, ktore slubuju skraslenie, ale toto u mna zaberalo.

zuzanazuzana
9. únor 2011

@stardust lenze to ja by som potrebovala raz tolko kremu, hihi....

elennka
9. únor 2011

@vierka0 no já mám problém, že tuky mám na bříšku a boky a zadek nic, takže mě kalhoty na zadku plandají.. protože si výrobci myslí, že my správně rostlí máme...
takže boky bych potřebovala tak 48, pas-teda břicho padesátku a nahoře tak 52... takže úplně nestandardní ☹
No jdu do postýlky, ráno vstávám zase po 6h, tak abych měla něco naspané 😀

vierka0
10. únor 2011

@elennka no ja zase naopak 🙂 vrch mi kludne staci mensi, mam uzsie plecia a celkom tenke ruky🙂 no a zadok mam tak 48-50 :( ale zistila som, ze strih nohavic velmi pomoze optickym klamom 🙂

elennka
10. únor 2011

@vierka0 já mám totiž všechen tuk na břiše, nohy, ruce, zadek a boky ty mám v poho.. mám tzv. mužsky ukládaný tuk kolem pasu (teda na pasem takovou tu pneumatiku, naštěstí, že mám alespoň plný dekolt 😀D )
Jinak jsem už hodku v práci.. a doufám, že mě to dneska bude utíkat..

iriel
10. únor 2011

Ja vcera koukala na netu po dzinech a narazila jsem na inzeraty typu : Krasne dziny pro baculky, schovaji vase prebytecna kila, velikost 42!! Tak to jsem nemohla, co to je za baculky se 42? Normalni holky jsou 36-40 max nebo co?

vierka0
10. únor 2011

@iriel 😀

elennka
10. únor 2011

@iriel njn, takové inzeráty jsem párkrát taky potkala.. jaká je tedy potom vel.50, když 42 jsou už baculky 😀D

iriel
10. únor 2011

@elennka To uz je podle nich na kytovce 😀

iriel
10. únor 2011

A normalne jsem to dneska nevydrzela, porad si rikam, jak najdu cas a zajdu ke kadernici, no tak jsem popadla nuzky a ostrihala si ofinu 😀 Ted z toho jeste sem tam lezou nejkay vlasky, tak je postupne odsmikavam 😀

stardust
10. únor 2011

hehe, baculky 42...ked pozeram svoje fotky s konfekcnou velkostou 42, vidim sa na nich chuda 😎 . Dnes som bola so svojimi Sprösslingami v Krabbelgruppe, na zaver tam maminy s deckami spievali piesne a v jednej z nich sa spievalo o tolerancii medzi chudymi a tucnymi, bohatymi, chudobnymi atd...k comu sa vedu nase decka v SR?

zuzanazuzana
10. únor 2011

teraz odisla odo mna kamaratka a znova to iste....len som pocuvala aka je tucna, ze nemoze to, ze nemoze tamto......ma 70kil, ale vyzera chudsie....ja uz potom neviem....vzdy som radsej ticho

stardust
10. únor 2011

@zuzanazuzana kasli na to...tvoja kamaratka ma nejaky psychologicky problem sama so sebou...Daj si nabuduce pred nou provokativne jeden oblizprst 🙂

stardust
10. únor 2011
zuzanazuzana
10. únor 2011

@stardust tak to uz ano...to je uz chorobna tucnota....a ty mas dve malinke deti po sebe, to musi byt podarene.....ja to budem prezivat vsetko odznova ako keby som bola prvorodicka.....brat ma tiez dceru, v maji bude mat dva roky a strasne je podarena

stardust
10. únor 2011

@zuzanazuzana podarene, niekedy je to na drzku,...ale spravnou organizaciou sa to da zvladnut 😎

iriel
10. únor 2011

@stardust Ja ted koukala, jak se jmenuji ti tvoji kluci a cetla omylem, ze jednomu je rok a 8 mesicu a druhemu 2 roky, tak jsem na to zirala jak blazen 😀

adinkag
10. únor 2011

@stardust sak to poznam bodaj by mi nechutilo ked dobre navarim a napecem sak aj na muzovi vidno 😵 hehe ja som tehotna prvy krat moj gynekolog ma hned pochovaval ze pane boze vy budete mat zly tlak a neviem ci nebudete mat cukrovku a take kraviny,pritom tlak 110 na 70 krv a tieto testy uplne ok tehotenska cukrovka negativna a dokonca som do 20tt schudla 6kg a v 24 sa mi vratilo len 1,8 kg spat takze este stale mam o 4,2 kg menej ako ked som tehotna vobec nebola🙂) 😎 😉

zuzanazuzana
10. únor 2011

@adinkag a mozem sa spytat aku mas vahu ....odpovedat nemusis

zuzanazuzana
10. únor 2011

@stardust ale mozem povedat, ze vychovavat dieta na slovensku je velke umenie....neviem ako to je v nemecku, ale nam dava syn zabrat.....vacsina rodicov kasle na svoje deti v puberte a tak to aj vyzera

zdenush88
11. únor 2011

ahojte babule... 🙂 chodim sem len občas ale asi by som mala začať chodiť častejšie.... 😉 tu s abudem cítiť dobre.... 😉 ja som začínala tehu s 94kilami, zatial mám 97 comu som aj rada, lebo mi skoro nic nechuti ale na druhej strane sa bojim aby to nebolo zlé pre mimi.... všetkým ktoré sa snažíte o mimi držím palce! Ja som otehotnela hned na prvý krat a to som este mezi vysadenim anitkoncepcie a otehotnenim stihla pribrat skoro 10 kil ( za dva mesiace, co sme si este davali pozor) ... zmenial som doktora a zatial som na svoju vahu na poradniach nic nepocula.... keby aj hej asi sa rozplačem a pobytu v nemocnici sa bojím už teraz, na nejaké narážky a tak... 😔 😔

stardust
11. únor 2011

@zuzanazuzana v DE je to asi take iste...niektori rodicia sa aj venuju, ale ked sa ich dieta dostane do zlej spolocnosti, maju to tazke.
@adinkag hej, ked sa clovek pusti do citania vselijakych clankov na internete, pochyti ho panika...najlepsie dat na svoj vnutorny pocit...na pravidelne prehliadky chodis, takze nie je dovod na nejake strachy. Mam pocit, ze ked sa nieco stane (a nevie sa presne preco), ludia to zvyknu zvalit na tucnotu...ked dotycna osoba nie je tucna, tak to bude asi stresom...ked osoba nie je vystresovana, tak sa najde pricina v potrave...ked sa osoba stravuje zdravo a striedmo, bude to asi nedostatkom pohybu. Ked ani to nie, tak to budu nejake nezname Umwelgifte a tak dalej. Podaktori v tom vidia hnev Boha, ale tie Umweltgifte sa vidia univerzalne 😀
@zdenush88 vitaj v klube 😀 Dufam, ze nas tu bude co najviac 😀

martinex
11. únor 2011

ahojte dievcata...mozem sa k vam pridat? tiez nepatrim k tym co nosia 40tku 😎 trosku o mne... som vydata, cakame druhe babo,byvame v Samorine.... prve tehu som zacinala na 85kg a pribrala som 27 kg 😠 mala som problemy s vysokym tlakom,opuchy a nakoniec som skoncila s preeklampsiou... druhe tehu som zacinala na 92kg-bola som 10 mesiacov po porode-cize za ten cas som dala dole 20kg aj ked to neslo lahko...a teraz som pred koncom tehu a mam 24kg navyse..cize +- to iste ako v prvom tehu...a zase klasika-vysoky tlak,opuchy a preeklampsia...aj ked teraz sa drzim celkom dobre,pri rvom tehu som s tou preeklampsiou skoncila v nemocke...ale zase teraz som bola na amnio,kvoli zlym AFP testom (a to mam len 25 rokov).
co sa tyka nejakych reci o mojej vahe,mam uzasnu gynekologicku,ktora je chapava a velmi ludska,cize tam som sa nikdy s nicim nestretla..akurat na porodnici ked ma prijimali k porodu,sestra zacala vyratavat ze kolko som to pribrala a poznamenala ze sa mi to bude tazko zhadzovat-ako keby som to sama nevedela...a teraz ked som prisla do poradne do nemocnice (moja gyn si zlomila nohu a ostala PN,cize som zacala do nemocky chodit skorej) tak lekarka na mna vysla s dietnym rezimom a ze som vela pribrala..pritom sa neprejedam a naozaj si myslim ze sa stravujem zdravo a vyvazene.... ale uz to neriesi a to mam tyzdenne +1kg...ale zase keby ste videli moje opuchnute nohy,tak by ste sa ani nedivili 😀
fuuu,trosku som sa rozpisala 😅 prepacte...

zuzanazuzana
11. únor 2011

@zdenush88 ahoj....som citala, ze aj sabinka sa vam paci....aj my by sme chceli, ale este cakame kedy to bude vidno na sone...hormon ide stale hore, aj som si zase test robila a stale pozitivny....ved pondelokdufam, ze uz budeme mat naozaj potvrdene....riesila som aj vahu, ale ked som si to tu zacala citat, tak viem ze nie som jedina....hlavne aby vsetko dobre dopadlo, lebo ja uz predsa budem mat 37 rokov, ked budem rodit a to budem skoro ako prvorodicka, lebo syn ma uz 16 rokov

zuzanazuzana
11. únor 2011

@martinex ahoj...no tej preeklampsie sa bojim aj ja....pred 16. rokmi som otehotnela pri vahe 56 kil a rodit som isla ako 78 kilova, no a teraz zacinam na 94 kg....uz viac rokov sa liecim na vysoky tlak, aj beriem lieky, tak dufam, ze nebude problem hlavne s tym opuchanim...a ako som tu pisala, zatial na vahu mi nic nevraveli, lebo ja som dost pribraapocas tych rokov snazenia....hormonalna liecba a tak.....takze uvidime ako budem pokracovat....hlavne, aby sa nam narodili zdrave babatka

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru