Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

usounek25
31. srp 2011

ahoj holky, prosím kde sháníte těhu ryfle? Já byla dnes v CA, ale měli to tam dost přebraný a největší velikost 46 a tu jsem bohužel neoblíkla a navíc to byly mrkváče ve kterých bych vypadala opravdu vtipně. Klidně i internetový shop, ale aby měli i větší velikosti. Nebo to budu muset odchodit v teplácích od číňanů 🙂 . Děkuji

darinkazv
31. srp 2011

@usounek25 ahoj. ja cez net kúpila. aj dlhé rifle, aj nohavice a aj 3/4 rifle 🙂 skús popozerať. ak ti nevadí kúpiť niečo nosené 🙂 ale tak také veci sa nestíhajú zničiť, keďže ich tehula využije tak max 5-6 mesiacov 😉

@mima1983 to ma mrzí. ale neboj. len teraz ste začali. zadarí sa o mesiac 😉

usounek25
31. srp 2011

@darinkazv jj po bazáčích se taky kouknu, to mi neva. Já svoje ryfle ještě obleču i zapnu, ale když sedím, tak už začínají tlačit, ale ještě by se to dalo nějakou chvíli vydržet, tak uvidíme jestli něco seženu. Spolíhala jsem na to CA no, ale holt na mamuty se shání těžko 😔

darinkazv
31. srp 2011

@usounek25 tak to ti je fayn, že v 17tt nepotrebuješ ešte tehu nohavice. ja som v 6tt a už som musela nohavice vymeniť 🙂

usounek25
31. srp 2011

@darinkazv 🙂 to bude asi tím, že nosím normálně ryfle vel. 48, které mi zatím byli volnější jak v pase, tak přes zadek atd. Ale teď už to v pase začíná tlačit, jinak jsou moc pohodlný. Tak snad něco seženu.

mima1983
31. srp 2011

@darinkazv nooo snaaad 🙂 teraz vypocíta plodné dni a skusime to tak 🙂

darinkazv
31. srp 2011

@mima1983 😉

vierka0
31. srp 2011

@mima1983 ja namiesto femibionu beriem prenatal od jamiesonu..su to prirodne vitaminy, obsahuje to iste ako femibion a stoja tretinu..100ks krabicka stoji nejakych 13-15 eur.

darinkazv
31. srp 2011

@vierka0 ja od januára som brala kys. listovú od jamiesonu. som max. spokojná s tým výrobcom. len teraz som sa dala na femibion nahovoriť. ale budem musieť prehodnotiť, lebo 800 sa ešte celkom dá. 13eur na mesiac. ale 400ka, čo je od ukončeného 12tt stojí 24eur na mesiac. no tak dovidenia. asi sa pôjdem oýtať na ten prenatal 🙂

vierka0
31. srp 2011

@darinkazv sak veru, to su neskutocne ceny, ja som si vytlacila zlozenie jedneho aj druheho a porovnala..ja som prvy trimester brala iba E vitamin a kys. listovu a potom som si kupila ten prenatal..osobne si myslim, ze mi to ani netreba brat, ale kedze som uz kupila, tak kde tu vezmem, dvakrat do tyzdna 🙂

darinkazv
31. srp 2011

@vierka0 ten prenatal obsahuje aj kyselinu listovú? tak ja radšej beriem vitamíny 🙂 ak by sa náhodou niečo dialo, tak aspoň nebudem na seba váľať, že som zanedbala. ja som taká blbá povaha, že hneď by som si vinu stiahla na seba :D ja berem aj duphaston. ten mi predpísala doktorka 🙂

darinkazv
31. srp 2011
vierka0
31. srp 2011

@darinkazv samozrejme, obsahuje aj kyselinu listovu..dokonca tusim az 1000mikrogramov (http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...) inak s duphastonom pomaly, zahustuje krv, ja som si kvoli tomu musela pichat fraxiparin do brucha..aj duphaston mi dali preventivne aj fraxik preventivne ale je to uplne zbytocne vela chemie podla mna..ja to s vitaminami nechcem prehanat..dieta co potrebuje si vezme odo mna (v podstate su to "cudzopasnici", ked nema zo stravy, vezme si z tvojich kosti a pod.) cize toho zeby dieta malo málo sa nebojim..skor zena tym moze trpiet..ale ked mas vyvazenu stravu, nic take ti netreba..

vierka0
31. srp 2011

@darinkazv co si poslala tie linky, to je jedno a to iste, len ta plastova flasticka je zabalena v papierovej krabicke 🙂

darinkazv
31. srp 2011

@vierka0 nechcem to preháňať s vitamínmi, ale jamiesonu sa nebojím 🙂 duphaston beriem preventívne kvôli predošlému potratu. ja ho vysadím, keď už budem v dákom 12tt 🙂 a možno aj skôr 🙂

chirabell
31. srp 2011

Ahojte zienky, prisla som vas len pozdravit...a mozno mam malu prosbicku, ak vam to ovsem nebude neprijemne...bola som tu pred 3-4 mesiacmi, vtedy som bola tehulka v prvom trimestri a moja startovacia vaha bola o 10kg nizsia ako teraz...bohuzial babatko to v 12tt vzdalo, ale teraz sme nabehli do druheho kola snazenia, mam na sebe kopu kil a veru mam trochu obavu, ako to priapdne tehu zvladnem, lebo som na to nie zvyknuta a uz teraz citim, ze moje telo dostava zabrat, no nejake rapidne chudnutie a diety a cvicenia teraz nehrozia, tak som sa chcela vas spytat, aku ste mali startovaciu vahu, kolko ste cca zatial pribrali a hlavne ako sa citite, ci to telo zvlada v pohode. Aj gynekolog ma trochu postrasil, vraj s pribudajucimi kilami mozu nastat problemi otehu...tak dufam, ze to nebude, kedze na prvy krat sa nam zadarilo pri druhom cykle...teraz mi bezi 3 po MA a zaroven je to prvy nechraneny, tak ak sa nezadari teraz, verim ze na dalsi uz ano.

Vdaka tym z vas, ktore sa nebudu hanbit a napisu mi, trochu povzbudenia mi to isto doda 🙂

vierka0
31. srp 2011

@darinkazv no mne to tiez dal preventivne, lebo som potratila..a prave to mi zhorsilo vysledky zrazanlivosti krvi, tak mi supli injekcie..keby ta teraz poslal na hematologiu, urcite by ti to predpisali..a kolko denne beries?

vierka0
31. srp 2011

@chirabell ahoj..je mi luto co sa stalo s babatkom..pamatam si ta, zalozila si decembrovky 😒 ja uz dlhsie vazim okolo 112kg, ako na mojej vyske to az tak nevidno, no nie je to samozrejme malo 🙂 tiez som mala prvy potrat (v piatom tyzdni), hned na druhy cyklus som otehotnela znovu, citim sa vyborne, zatial som nepribrala ani kilo 🙂 drzim prsty, nech sa vam rychlo zadari..

vierka0
31. srp 2011

@chirabell este som chcela povedat, ze nepribrala som ani kilo, ale vidim na sebe, ze sice mi rastie brusko, ale na inych castiach tela som mierne schudla..pritom jem ako predtym, dokonca trosku viac..jednoducho to telo sa nejako same reguluje asi 🙂

chirabell
31. srp 2011

@vierka0 hej hej, zakladala...a povedala som si, ze uz ziadnu dalsiu nezalozim...doteraz tam mam pristup, obcas nakuknem, ale je mi to smutno, mozno ked budem tehu, tak mi to vadit nebude a budem sa tam viac (najma v sukromnej) ukazovat...no ale poverciva sice nie som, ale pre istotu uz zakladat nabuduce nebudem 🙂

Pozeram ze si 21tt...ale ved to je super, ze si nepribrala, juuuuj, to by som si aj ja priala, keby mimi bralo odomna a nenabalovalo mi nic dalsie...a lekar co na to hovori, ze nepriberas? mas nejake speci stravovanie, ci je to uplne prirodzene udrziavana hmotnost?

vierka0
31. srp 2011

@chirabell no ja tak som kukala este do novembroviek, lebo tam som patrila, kym som nepotratila..teraz som v januarovkach 🙂 no lekar to nekomentoval, doktorka na sone mi povedala, ze sa mam stravovat ako predtym a netrapit sa, ze nepriberam..babu sa dari, takze okej 🙂 no aj tak robim, ranajky mam take iste ako predtym, akurat si to rozdelim na dve porcie, tu druhu si dam az okolo desiatej, lebo do obeda by som nevydrzala, a casto jem ovocie pomedzi obed a veceru 🙂 ale ako vravim, mnozstvo aj zlozenie rovnake ako predtym, mozno trosicku viac..

chirabell
31. srp 2011

@vierka0 a co teda papas hlavne? myslim zlozenie, asi viac ovocka a zeleninky ako maska, ze? ci? ak sa ti chce...budem rada ak napises mozno aj trochu podrobnejsie.
Sesterka jedla delenu stravu, lenze mne to nesedi...ja som kedysi ...no...pred rokom som prestala v takomto obdobi, bo som sa stahovala cez cele slovensko a nejak kym som sa utriasla, tak prislo tehu a uz nic...takze ja som kedysi aktivne cvicila a mala som stravu inak poskladanu ako teraz, lenze teraz by som tak jest nemohla, lebo tam bolo viac bielkovin a teraz mi to nerobi dobre a puchnu mi nohy z toho, takze musim viac zeleniny a ovocka a cestovin a tak...lenze z toho (cestoviny, prilohy vseobecne) sa zas pribera...sakra...tak neviem ako to vymyslim.

vierka0
31. srp 2011

@chirabell no na ranajky najcastejsie pecivo, so sunkou, vajickom, syrom, rybou, rozne a teraz co je kopu zeleniny, tak s kopou zeleniny 🙂 ked mam chlieb, tak si to rozrezem na polovicu a jednu zjem rano a druhu zjem az okolo tej desiatej..no a na obed, bezny obed z nasej jedalne 🙂 polievku, druhe jedno, hocico, aj maso, aj zeleninu, normalne vyber 🙂 no a poobede musim nejake ovocie okolo druhej, inak nefugujem 🙂 no a vecera tiez rozne, ci pecivo, alebo nieco navarim, aj cestoviny, alebo prazenicu, alebo jogurt (snazim sa jest jogurty, kvoli vapniku) s musli..niekedy aj o deviatej musim este maly rozok s maslom dat, lebo do rana nevydrzim 🙂 dufam, ze som bola dost konkretna 🙂

chirabell
31. srp 2011

@vierka0 hej hej bola, dakujem a to mas veru fakt beznu stravu, tak to je parada, ze sa s tym telo tak vysporiadalo, ze nepriberas a malinka si berie od teba...dufam, ze som spravne vysondovala, ze to bude princeznicka 🙂

vierka0
31. srp 2011

@chirabell veru bude 🙂 tak nam to potvrdili na morfologii 🙂 inak trepem do seba kopu ovocia, ide mi velmi na chut, od broskyn, cez jablka, cez hrozno, az po slivky, hrusky (prave jednu jem 🙂 ) ale priznam sa, ze tie porcie denne, nie su nejake velke..nedam vela do seba, preto jem castejsie..na obed napriklad zjem len malo malo zemiakov, skor zjem cele maso 😉 a musim poklopat, vobec netrpim zapchou 🙂

zuzanazuzana
31. srp 2011

@chirabell ahoj......no neviem kolko vazis....ale ja som otehotnela pri 93 kil /164cm/......zatial som pribrala pocas tehotenstva 6-7 kil.....teraz mam 99-100 kil.....a uz som tu spominala, ze som sa zo zaciatku velmi bala, ze pojdem rodit o 30 kil tazsia....a vidis, nic take sa nekona!!!!!!....minuly rok som tiez prisla na zaciatku tehotenstva o babo po IVF a predtym som pocas hormonalnej pripravy pribrala 10 kil.....
tymto vlastne chcem len napisat, ze pocas tych rokov snazenia mi pomalicky pribudali kila a mala som traumu aj z otehotnenia, ze budem dalej priberat.......musim napisat, ze ako tehotna sa po dlhych rokoch citim najlepsie, lebo nemusim schovavat slaninu a vobec si nepripadam ako slon!!!!!

zuzanazuzana
31. srp 2011

@vierka0 jeeeej, tak ty budes mat tiez dievcatko....tak gratulujem!!!!! uz mate vybrane meno?

vierka0
31. srp 2011

@zuzanazuzana no veru, tak vyslo 🙂 potvrdila sa teoria o pomalsich ale vytrvalych dievcenskych spermiach 🙂 dietatko zo styku dva dni pred ovulou 🙂 meno zatial nemame napevno, paci sa nam zuzana aj nina napriklad 🙂
@chirabell inak, ja velmi netrpim "chutami" alebo citlivostou na pachy, ale mala som obdobie, ked som ficala na zemiakovych plackach, proste nic zdrave 😉 ale zas minule som citala, ze zeny v tehotenstve nemaju problem s cholesterolom, lebo telo si to reguluje aj dietatko ho vela potrebuje na vyvin, takze si ho odobera..

zuzanazuzana
31. srp 2011

@chirabell.....a ako pise aj vierka, aj mam pocit, ze jem viac ako pre otehotnenim.....ale mam mensiu zmenu v tom, ze pravidelne....mensie porcie, ale viackrat za den....a to len preto, lebo ma boli zaludok a boli ma, ked zjem viac jedla naraz........takze urcite stare zname plati ako sa vsade pise, hovori atd atd tad....ze treba jest viackrat za den v mensich porciach.

zuzanazuzana
31. srp 2011

@vierka0 no zuzka je naozaj pekne meno.....hihi.....my budeme mat sabinku, ale este premyslame nad zuzkou!!!!! ved uvidime!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru