Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

pt1981
19. dub 2014

@rencici27 děkuju moc 🙂

pt1981
19. dub 2014

Přeju vám všem krásnou sobotu. U nás je sluníčko, ale vichr jako hrom. Od rána mě budili hrkači, co chodí místo zvonění na kostele, ale i tak jsem vylezla až v dest z pelíšku. Kouknu na Vítejte doma, pak jen trochu poklidit a hlavně umýt země. Pak umyju sebe a pojedu k sestřence na kávičku 🙂

wimisci
19. dub 2014

Ahojte holky, tak jsem tu na chvíli opět 🙂 Včera jsem poprvé blinkala, nevol. pořád neustupuji ☹ a dneska mi zubarka vytahla dalsi nerv ze zubu ☹ ale šetrně a opatrně až jsem se divila, že na pohotovostí umí byt hodné 🙂 a co u vás nového?

ynett
19. dub 2014

Caute caute, ja mám nejaké ubehané dni, i ked by som mala hlavne ležať🙂 tak ale dalšie dva dni už budem hlavne doma🙂

@wimisci neboj snád to čoskoro prejde, mne bolo zle tak cca do konca 4 mesiaca🙂 uff nerv zo zubu, no nechcela by som☹

@pt1981 gratulujem k pohybom🙂 teraz si ich užiješ až až🙂

ja som si včera užila prvé falošné kontrakcie, no po tom zážitku nechcem ani vedieť ako budú bolieť normálne kontrakcie, ale epidural to asi istí ak nepôjdeme cisárskym🙂

domca89
19. dub 2014

Holky mám první fotečku bříška od miláčka... A když ležím, už nejde popřít, že tam je. 🙂

wimisci
20. dub 2014

@domca89 roste roste mimco 🙂 mi taký pěkně roste bříško a ubývá špek 😀 ...

@ynett no ty nervy a zuby snad zatím nejhorší ☹ a byl to ten zub o kterém jsem tu psala, během týdne se mi tam udělal velký kaz☹...jinak šetři se a drž se 😉..

ynett
20. dub 2014

@wimisci uff aspon už máš po starostiach🙂 už bude len dobre🙂

ynett
20. dub 2014

@domca89 vidíš to, už si sa aj ty dočkala🙂

wimisci
20. dub 2014

@ynett to úplně nemám, jak dojedu do Plzně musím opět k zubařce neboť Dr, z pohotovosti mi rekla že nahoře se mi dělají další 2kazy☹☹☹ tak doufám že mimi mi neveme všechny zuby 😀

ynett
20. dub 2014

@wimisci ach jaj, tak to nezávidím, našťastie moje je v tomto poslušné a zatiaľ mi na zuby nesiaha🙂

rencici27
20. dub 2014

Ahoj babulky prosim nepoznate niekoho v soc poist.Potrebujem poradit s DNPoistenim.Dakujem ak sa tu najde niekdo kdo niekoho pozna ,alebo viete vy tak dajte vediet .Dakujeeem

wimisci
22. dub 2014

Dobré ranko holky, jak se máte? Jak je to na te genetice, mám tam jít nalačno? a k Dr. na kontrolu taký? 🙂

ynett
22. dub 2014

@wimisci bre ranko. no záleží či ti budú brať krv alebo robiť len pohovor🙂 ťažko povedať lebo niekde berú aj kontrolné odbery, a znovu všetko preveria. Na ktorú hodinu tam ideš? ak niekedy ráno tak by som šla nalačno ale mala zbalené aj jedlo aj pitie a potom sa hned najedla🙂
mne sestrička u normálneho gynekologa vždy povedala, ak bolo treba brať krv že mám prísť na lačno. inak som nechodila nalačno.

wimisci
22. dub 2014

@ynett Děkuji pujdu radší nalacno a budu se modlit aby mi nebylo blbe 😀 no a na genetiku jdeme na pul 10, a k Dr. rano nejak na 8 🙂 a pokazde jsi nosila ranni moč k Dr.?

ynett
22. dub 2014

@wimisci ma napadlo, že zavolaj na genetiku a opýtaj sa ich, aby si vedela, kedže ti býva zle nalačno tak je to pre teba podstatná info🙂
rannú moč som niesla len tuším 2x na nejaké testy. inak vždy tam musím opišať taký papierik - tam sa tuším sleduje glukoza, bielkoviny, ketony a neviem čo ešte. ale čistý ranný moč to nie je🙂

wimisci
22. dub 2014

@ynett Děkuji moc za info =) A jak se vam daří? odpočiváš dost? 🙂

ynett
22. dub 2014

@wimisci nie je zač, ja som tiež prd vedela ako prvorodička🙂 až mi sestrička hovorí, že a ocikaný papierik čo, a ja že nič, že o tom neviem 😀 no a už som vedela😀

tak snažím sa odpočívať ale aspon na pol hodku chodím von sa trošku prejsť. takže zatiaľ sa držíme. ešte cca dva týždne musime vydržať 2v1 a potom je to už pohoda😀

pt1981
22. dub 2014

@wimisci chudáááčku, ty sis teda vytrpěla s těma zubama ☹, to mě mrzí! Jsi ale statečná, že jsi šla! Mě teď dva dny taky bolel ten "můj", ale přestal, tak zas dělám, že nic... Vím, že to není dobře, normálně taková posera nejsem, ale bez injekce, nenene.
No a když jsem byla na genetice, i pak u mojí na triplle, tak jsem nalačno být nemusela, i když mi krev brali. Však si tam zavolej a oni ti poví 🙂 Lepší, než aby ti bylo špatně z hladu. A že ti neustupují nevolnosti..., já zvracím doteď, ale je fakt, že jsem asi extrém... Držím pěsti, ať máš brzo klídeček 🙂

pt1981
22. dub 2014

@ynett jak vidím, tak vše zvládáš dobře, to jsem ráda! Počasí teda nic moc, ale zase pro tebe je to určitě lepší, než aby bylo moc vedro 🙂

wimisci
22. dub 2014

@ynett Tak se hlavně držte se 2v1 to už máš za par =) 2 týdny uteče jako voda 🙂

no a ten papirek ti daji nebo jak to je? 😀 No ještě že tě tady mám 😝 neboť mi jen sestříčka řekla minule jestli mám ranni moč a já že ne, že o ničem nevím, a ona že od příšti kontroly pokažde z sebou moč 😀 tak jsem zmatena 😀

pt1981
22. dub 2014

@domca89 juju, maminko 🙂, miminko tam nepopiratelně je 🙂

wimisci
22. dub 2014

@pt1981 No s těma zubama ještě neni konec ještě další kazy se mi prý tam dělaji, alespoň vím jistě že musím vyměnit zubařku. Na pohotosvti mi Dr. to pěkně umrtvila a mohla vrtat, tahat ty nervy a jsem byla v klidu a žádný stres nebo bolest.
Jinak na tu genetiku radší zavolam, neboť nalačno bych moc nepochodila 🙂 A šla jsi tam z chlapem?

A jak se daří vám?

ynett
22. dub 2014

@pt1981 dakujem🙂 doteraz tu bolo krásne slnečno, celé sviatky bolo pekne. ale dnes od rána leje. som aj zmokla tak ale aj to treba🙂
veru neviem si predstaviť ak by bolo nejako extremne teplo, ja teplo nemám rada, tak max 20 stupnov a dosť😀

ynett
22. dub 2014

@wimisci dakujem.

tak u nás v čakárni sú tie papieriky prichystané. 🙂 ked ti ale sestrička povedala, že od teba potrebuje zakaždým ranný moč tak sa treba riadiť tým🙂 dala ti aj nejaké ampulky či ako to máš nosiť?

wimisci
22. dub 2014

@ynett No nic nedala 😀 tak nevím jak to mám řešit ani doma nic nemame ☹ tak jestli v lekarně koupit nějakych par ampulek?Ani v čekarně nic takového neni 🙂

pt1981
22. dub 2014

@wimisci umrtvili? To jsou ale hodní! Ta moje zubatá mi injekci v těhu dát nechce. Všichni říkají, že to nevadí, ale je to její přesvědčení, tak to těch pár měsíců už vydržím. Úplně ti rozumím, já jsem u ní skoro pořád, mám zuby jak z perníku. Naštěstí přední jsou ok, ale jakmile pusu otevřu, mám na každým zubu plombu. Na genetice jsem byla s manželem, ale třeba na těch tripllech už ne. Chodí se mnou na ta větší vyšetření. První screening ve 13týdnu, pak ve 21týdnu a ta genetika.
Mně se daří dobře, děkuju. Měla jsem víkend bez nevolností a už začínám cítit pohyby a je to fajn 🙂

ynett
22. dub 2014

@wimisci to je divné, prečo nedala ampulky, ked odo mna chceli ranný moc, či gynekolog alebo diabetolog tak som vždy dostala ampulku. no tak možnosti sú dve, bud jej zavoláš že ako to máš doniesť, či im je to jedno, alebo skúsiš v lekárni sa popýtať či sa niečo také nedá kúpiť🙂 ja by som asi najskôr volala🙂

pt1981
22. dub 2014

@ynett já si myslím, že to teplo není v našem stavu moc ideální. Taky nejlíp funguju kolem těch 20, max 25. Jestli bude léto, jako loni, pak se asi uškvařím 😀. Tady právě byla zima a déšť celý víkend a pokračuje to i dnes, ale déšť jen chvilkama. Odpo mám cvičení a bazén, tak se protáhnu a zarelaxuju si 🙂. Ještě chci skáknout na VZP, jestli mi to náááhodou nechtějí propatit, haha. no a po cvičení mám sraz s paní, mám zamluvené oblečky pro malou, tak se těším

domca89
22. dub 2014

No holky jdeme zítra na screening ve 13tt, tak snad bude vše ok. A jde s námi i tatínek, kouknout na prďolku. 😉

wimisci
22. dub 2014

@pt1981 ano umrtvila bez problemu, jsem ji řekla že čekam mimi ona se podivala na ten zub(ďasno) kde me to bolelo a jen zakroutila hlavou že se mi tam udelal velky kaz a že da injekci, jednou dala u osmičky a druhu do dasně přímo kde me to bolelo, a bylo po starostech. A nic se nam nestalo mimi roste je mi pořád blbe i dneska i když jsem pojidle ☹
Tak to je hekze. Už bych taký chtěla mimi citět 🙂 😝

@ynett no uvidime zkusím tu lekarnu a jestli nic nebou mit pak zavolam, po každe co zavolam na gyndu tak zvedne to Dr. a hned vyplašeně jestli jsme v pořadku jestli se něco něděje 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru