Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

ynett
14. bře 2014

@inngrid nie je zač🙂

je nám fajn, zistila som, že ked veľa chodím tak mi začína tvrdnúť podbrušok, tak sa teraz idem sledovať ako často to je a či len pri námahe. že vraj do 20x denne je to v pohode. ak to bude aj v kľude alebo moc často tak zbehnem k lekárovi. 🙂
inak pohoda, trošku bojujem s tou tehu cukrovkou, už mi ten nedostatok sladkého mierne lezie na mozog. 😀

inngrid
14. bře 2014

@ynett mňa ešte len tie testy čakajú 🙂 ale verím musí to byť náročne 🙂

ynett
14. bře 2014

@inngrid no ani nehovor, našla som dnes jednu zmrzku len svinuchy na obale píšu obsah sacharidov, čo je v celku nízky ale obsah cukru nie. tak neviem či tie sacharidy sú len cukry alebo je tam cukru menej. tak radšej neriskujem 😒

inngrid
14. bře 2014

@ynett ja som išla cez obed do obchodu aby som si mohla dat palacinku večer ale tak to si môzeš dat aj ty len si tam nedavaj Cukor nie?🙂

ynett
14. bře 2014

@inngrid no len je to biela múka a zasa čistá len tak mi nechutí 🙂 milujem ju s lekvárom ale tam je tiež cukor. teraz ked čítam zloženia rôznych pokrmov tak sa niekedy aj divím, že tam cukor je. by som to na niektoré potraviny netypovala 🙂

inngrid
14. bře 2014

@ynett ale dajú sa robiť aj zo špaldovej muky - btw a ovocie môzeš? ja som robila raz banonové lievance nič len banan trchen mlieka boli uzasne 🙂 a su aj dia lekváre 🙂

ynett
14. bře 2014

@inngrid no ovocie môžem ale nie sladkého druhu, t.j. žiadne banány, broskyne, a pod. môžem citrusy, kiwi, jablka.
no ked som sa pýtala lekárky, či môžem dia veci tak povedala, že nie. že ak budem na tom už úplne že zle tak si môžem dať kúsok horkej kvalitnej čokolády alebo zo dve piškoty. síce mi to lezie na mozog ale ešte sa ovládam 🙂

inngrid
14. bře 2014

@ynett tak ako pozerám, zešte 8tt :(

domca89
14. bře 2014

ahoj holky, chce se zeptat ve kterém měsíci to na vás začalo být vidět? Jsem baculka a jsem 7tt.

ynett
14. bře 2014

@inngrid hej hej ešte 8 tt, tak snád to dobojujem úspešne do konca 😉

ynett
14. bře 2014

@domca89 ahoj, tak u mna to začalo byť vidieť až v nejakom 20 tt, t.j. cca 5 mesiac. ale ja nemám ani teraz nejako veľké brucho 🙂

domca89
14. bře 2014

@ynett No tak uvidíme, teď mám ještě čas to tajit. 🙂

ynett
14. bře 2014

@domca89 no tie prvé tri mesiace by to malo ísť skryť v pohode 😉

domca89
14. bře 2014

@ynett A cítila jsi teřba jak mimčo roste do té doby, nebo tak něco?

iq_test
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ynett
14. bře 2014

@domca89 no asi ani nie. tak okolo štvrteho sa mi zmenil tvar brucha, pre ostatných neviditeľné ale pre mňa a partnera očividné 🙂

inngrid
14. bře 2014

@domca89 ja som v 21tt a uz mi v práci hovoria ze akosi mi zrazu tehotenské bruško narastlo takze tak plus minus 20tt 🙂

inngrid
14. bře 2014

@domca89 presne aj ja som začala mat v 4 mesiaci pocit ze uz to nie je bruško tukové ale je viac plné babatka mimi proste je take pevnejšie 🙂 uvidiš ale ja som do začiatku 5 mes. tajila potom sa uz nedalo začalo to pomalinky prekukat to bruško 🙂 takze neboj nič bude aj u teba 🙂

domca89
14. bře 2014

@ynett No tak uvidíme, ale špíčky mám, takže počítám s tím, že to jen tak vidět nebude.

ynett
14. bře 2014

@domca89 neboj narastie aj tebe 🙂
mne to vyhovovalo, že to nebolo vidieť 😉 ešte pred mesiacom sa to dalo maskovať, teraz už nie. už sa ma každý pýta 🙂

domca89
14. bře 2014

@ynett @inngrid no já loni v únoru potratila, takže jsem ráda, že teď je vše ok a tak se těším až to bude vidět.

ynett
14. bře 2014

@domca89 držím palce aby ste to tentokrát dotiahli až do úspešného konca 🙂 ja som tiež po MA, už od 8 tt som na rizikovom. takže pomaly 6 mesiacov doma 🙂

inngrid
14. bře 2014

@domca89 ja som zase zdravotne neni uz ok takze tiez som sa bala ako to budem zvladat a či mimi to zvladne ale vidiš uz zajtra začíname 22tt ja som moc verila 🙂 a vyšlo to vyjde aj vám musí 🙂

domca89
14. bře 2014

@inngrid @ynett : no já pracuju jen v noci a mám docela těžkou práci, takže se právě o mimíska bojím. Ale snažím se o v práci šetřit a nedělat nic namáhavého.

ynett
14. bře 2014

@domca89 a čo na to tvoj gynekolog? nechce ťa dať na PN radšej? aspon na tie prvé tri mesiace. však už máš dva za sebou, tak mesiac doma vydržíš 🙂 hlavne ked máš ťažkú prácu.

domca89
15. bře 2014

@ynett No doktorka mi řekla, že jsou ženy, co mají těžší práci, jako třeba servírky, jenže ty mají 2dny den, 2dny noc a 4dny volna. Já pracuju jako řidička kamionu, jezdím výhradně v noci a to celých 5dní. Takže už ve středu (po 3.noční) jsem strhaná jak Alík.

inngrid
15. bře 2014

@domca89 fuuuu tak to neni nič moc - zena práve porebuje spánok a sama uvidiš ako ti to vyššim a vyšším tyždnom budeš unavenejšia a budeš na tom horšie a horšie preto premysli či by nebolo vhodné pre teba aspon poziadat zamestnavatela o zmenu na denné alebo niečo iné 🙂

domca89
15. bře 2014

@inngrid můj šéf má práci jen pro noční, nemá práci na den. Takže max neschopenka.

inngrid
15. bře 2014

@domca89 tak si to premysli, lebo bude to náročne aby to potom neovlyvnilo mimi neskôr aspon na mesiac by som dala 🙂

domca89
15. bře 2014

@inngrid jezdí v noci kamionem, nic snadného.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru