Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

ynett
17. dub 2014

@inngrid ta ja tiež, tak ale pre istotu😀 ak by ma to nejako strááášne chytilo a nestíhala som 😀

ynett
17. dub 2014

@inngrid malý je stále otočený zadkom dole a nôžky má pri hlavičke, takže už je malá šanca že sa otočí. Dúfam, že budúci týžden sa už dostanem na poradnu do pôrodnice a tam sa už konečne rozhodne čo a ako🙂 len musím počkať na výsledky krvi z poslednej poradne u môjho gynekologa a až potom môžem ísť do pôrodnice na poradnu🙂

ejdzi
17. dub 2014

@ynett ja som poporodnych vloziek minula dost vela, viem ze som mala dve balenia a este mi musel manzel doniest
a este som si vsimla ze tam nemas krem babatku na zadocek 🙂
inak dobre vela toho je, ja si pamatam, ze ked som sa vtedy dotrepala na prijem, tak mi sestricka povedala, ci sa k nim stahujem :D a to som mala ako tak kukam presne co pises aj ty

ynett
17. dub 2014

@ejdzi @inngrid
jáj a ešte ma napadol krém na bradavky, ten tam mám tuším tiež.

no krém na zadoček nemám bo kamoška povedala, že to mi tam dajú🙂 rodila tam kde chcem ísť aj ja. ak nie tak partner donesie🙂

no ja mám dve balenia vložiek tých najvacších a jedno menších. tak snád bude stačiť. Však mám zbalenú jednu veľkú cestovnú tašku, jednu igelitku a ešte budeme niesť balík minerálok😀

inngrid
17. dub 2014

@ynett
@ejdzi boze neskutočné celú skrinu si mam zviať či čo 🙂

ynett
17. dub 2014

@inngrid hihihi tak nejako😀 ked to frajer videl tak sa pýtal, či idem na dva týždne🙂 tak ale minerálky vypijem, vložky a plienky miniem, takže domov pôjdeme s menej taškami len s malým živým batôžkom navyše😀

inngrid
17. dub 2014

@ynett to bude krásny batôžtek moc sa teším na fotečku 🙂 potom by sme mali urobiť skupinku ze mamičky xxl či? 🙂

ynett
17. dub 2014

@inngrid dobrý nápad🙂

ynett
17. dub 2014

@inngrid akurát ma napadlo, že ten živý batôžtek vlastne nebude navyše len bude na inom mieste😀😀

inngrid
17. dub 2014

@ynett a vies čo možno blab otázka ale mna to napadlo kupila si aj nejaké mlieko čo ak nebudeš hned mat aby mal čo papat ked prídete z nemocky hm?

ynett
17. dub 2014

@inngrid nekúpila, nepripúšťam, že mlieko mať nebudem🙂 😀 a keby niečo ak lekárne sú otvorené dlho😀

ejdzi
17. dub 2014

@inngrid ja si tentokrat kupim, lebo som nekojila, takze je tu taka moznost, aj ked verim, ze tentokrat sa to podari. Ja som bola na milion percent presvedcena, ze kojit budem, a zostala som dost vyhukana z toho, ze co teraz, lebo na to som sa fakt nepripravila - uprimne, nemala som doma ani jednu flasku. Este aj cely cas v porodnici som si nepripustala, ze mlieko nebude, a tak sme nakoniec cestou domov z porodnice zaparkovali pred lekarnou a narychlo kupovali mlieko a flasky. Tak teraz si jedno balenie mlieka kupim, a potom sa uvidi.

rencici27
17. dub 2014

Ahoj babulky tak sa k vam pridavam ...Ako ste znasali a znasate tehotenstvo? Myslim chute a tak bo ja sa troska bojim ci nepriberem ako slon.Ja lubim straaaasne mäso a teraz este viac mam chut na mäso a mliecne potraviny a moja vaha je 85 kg 😢 a meriam 168 cm.Moj mm mi povedal , ze budem prenho najkrajsia ak budemaj slon hlavne nech sme aj s fazulkou zdrave.

pt1981
17. dub 2014

@rencici27 ahojky, tak já bych dala nevím co, kdybych vážila to, co ty 🙂. Před rokem a půl jsem nastoupila na neschopenku a vážila jsem 98kg a za celou tu dobu nicnedělání jsem nabrala na 116 a pak shodila na 110kg. V tu dobu jsem otěhotněla a teď vážím 112,5kg a jsem na konci pátýho měsíce. Takže buď v klidu... Je pravda, že jsem měla časté nevolnosti, snažím se omezovat ve sladkým, ale když je chuť, tak si dám. Zrovna teď jsem snědla dva ledňáčky... Chce to trošinku pohybu, ale nic se nemá přehánět... Můj manžel má rád štíhlé sexy ženské a na mou váhu mi taky řekl, ať to neřeším, že jsem těhotná a kila pak půjdou dolů.... Vážila jsem vždycky kolem těch 80, jak ty a byla jsem "spokojená"

rencici27
17. dub 2014

@pt1981 Dakujem a ten lednacek by som si dala aj ja ,ale radsej svieckovu by som si ja dala a ani knedlu by som nepotrebovala 😉

vandik83
17. dub 2014

Ahojky všem!

@ynett koukám, že už zbývá opravdu jen pár týdnů!
A teda tolik věcí s sebou do porodnice, to je fakt jak kdyby se tam člověk stěhoval. To všechno je na seznamu z porodnice? Třeba mě hodně zaráží ta inkontinenční podložka, nikdy by mě nenapadlo, že si to máte přinést vlastní z domova, že vám to tam v porodnici nedají.

Já jsem zvědavá, co všechno budou chtít u nás, dříve bývalo v porodnicích všeho dostatek, jak plínek pro miminka, tak vložek pro maminky, tak i ty síťované poporodní kalhotky se tam dostávali zdarma. Vím, že za poslední roky se to hodně změnilo a že třeba na miminko už se dostane jen 5 plínek, ostatní musí být z domova.

@rencici27 Vítám tě tu, také měřím 168 cm, váha mi teď kolísá mezi 90-91,5 kg (každý den vážím trošku jinak), prakticky by se dalo říct, že jsem zatím nic nepřibrala, jsem na začátku 16. týdne a stále mi není úplně nejlépe. Ale v předchozích těhotenstvích jsem začínala na 59 kg (po druhém porodu jsem vše nezhubla, místo toho jsem pak po pár letech hodně přibrala) a v tomhle týdnu jsem už měla skoro 5 kg navíc. No uvidíme jak se to bude tentokrát vyvíjet.

vandik83
17. dub 2014

Jinak já si dneska konečně vyběhala u mé obdvodní doktorky krevní testy na štítnou žlázu, na gynekologii to po mně chtěli, sice že to není povinné, takže to není hrazené pojišťovnou, že oni by mi to udělali za 400 Kč, ale že bude lepší když si to sama vyběhám u jiných doktorů, tak pak se mě na to při každé kontrole ptali, zda už jsem si to zařídila. Tak jsem ráda, že tu štítnou žlázu budu mít zkontrolovanou.
Pak jsem si koupila v Lidlu těhotenské kalhoty (takové pohodlné půjdou nosit jako tepláky na procházky) a byla mile překvapená, že mi je jejich velikost L (prý 44-46), ty kalhoty mi budou v pohodě asi v létě.

ynett
17. dub 2014

@rencici27 ahoj vitaj, tak to ešte dobre vážiš🙂 asi pomaly najmenej zo všetkých z nás🙂🙂 ja som pred otehotnením vážila 90,xx pri mojich 160 cm. Momentálne sa mi váha pohybuje medzi 88 a 88,5 kg. A to cca o mesiac rodím. Takže sa neboj nemusíš vôbec pribrať🙂 a keby aj hej po pôrode sa môžeš venovať chudnutiu🙂 teraz to nerieš🙂 ja milujem maso a čokolády. akurát že mám tehu cukrovku takže čokolády musím obmedzovať🙂 inak furt jem.

ynett
17. dub 2014

@vandik83 tak tak, cca mesiac a budeme traja🙂 veru jediné čo dajú v nemocnici je erarne oblečenie pre bábo a tuším nejakú kozmetiku a lieh na pupček, ale to mám info z pred roka, tak je možné že už ani to nie a budem musieť poslať partnera pre všetko🙂

ynett
17. dub 2014

@vandik83 no ja tým že mám tehu cukrovku tak som bola poslaná k diabetologičke a tá je aj endokrinologička tak mi rovno spravila testy aj na štítnu žlazu, ani som to nevedela, až ked mi hovorila výsledky🙂 to mám naštastie v poriadku🙂

vandik83
17. dub 2014

@ynett no jo porodnice na nás šetří! Já jsem opravdu zvědavá co všechno budou chtít po mně. Zatím teda nenakupuji, ani věci do porodnice, ani věci na miminko, zatím jsem si koupila 4 ks těhotenského oblečení....ale ještě tak měsíc maximálně dva a pustím se do velkých nákupů.

evita123
17. dub 2014

Dievcata, ake mate skusenosti pri kupovani tehu oblecenia? Ja som este len v 7tt, ale uz nad tym rozmyslamm, pretoze moletky maju podla mna vseobecne obmedzeny vyber. Obavam sa, ze v tehu je to este tazsie....

inngrid
17. dub 2014

@rencici27 gratulujem k fazulke neboj nič všetko zvladnete🙂

ynett
17. dub 2014

@vandik83 ja som tiež začala nakupovať veci pre bábo a podobné až niekedy v 6 mesiaci🙂

ynett
17. dub 2014

@evita123 nuž ja som "našťastie" bola celé tehu PN takže som si vystačila s dvoma teplákmi a jednými riflami😀

pt1981
17. dub 2014

já už pomaloučku, polehoučku něco nakupuju, ale zatím mám použité věci po sestřiných dvojčatech. Za málo peněz hodně muziky 🙂. Dnes jsem ji pověřila, aby mi v Lídlu koupila teploměr pro děti, měli ho v akci za 300. Od ségry si koupím váhu, kojící polštář i monitor dechu, vaničku atd. Vyjde mi to o dost levněji, než kupovat nový věci. Já mám i kočárek půjčený. Chtěla bych mít sice svůj a nový, ale nejsou peníze a manžel mi ho nechce dovolit... Tak to neřeším. Můžu mít čistý a navoněný miminko i tak 🙂

rencici27
17. dub 2014

@inngrid Dakujeeem....🙂)

pt1981
18. dub 2014

Dobré ránko holčinky 🙂. Jakpak se vám dnes daří? Já bych spala, až bych brečela, ale musím se donutit aspoň malinko něco dělat.... Venku je krásně, ale zima.

pt1981
18. dub 2014

Holky, tak dnes už se to nebojím říct, nahlas, jsem si jistá 🙂. Od úterního UZ cítím konečně pohyby té naší princezny 🙂. Je to strašně zvláštní pocit 😅 😅 😅

rencici27
19. dub 2014

@pt1981 Super gratulujeeeem 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru