Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

ynett
5. čer 2014

@domca89 gratulácia k chlapčekovi🙂

ynett
5. čer 2014

@wimisci super správy🙂 tak už môžeš byť kľudná🙂

mesiacik2924
5. čer 2014

@ynett ja ked som bola po porode a maly mal problemy tak som mala take stresy co som za cely den nastriekala 50ml mlieka a doktorka z bratislavi mi povedala az som v klude a az hodne pijem-(nealko)...🙂 no a ani nie 2 dni a mlieko sa mi tak rozbehlo ze som jak kunin🙂...pocula som ze je na to dobrey kvalitny cierny caj s mliekom,no neskusala som to...

domca89
5. čer 2014

@pt1981 @valentina32 @ejdzi @ynett
Děkuju holky, sice jsem si moc přála holčičku, ale když mi pustili to srdíčko a řekli, že je to chlapeček a naprosto v pořádku, řvala jsem jak želva.

inngrid
6. čer 2014

@martinjasen Ahoj mozes nám prosím povedprať prečo je to na modry konik.cz ked som ti asi 5 príspevkov a den vopred dala informáciu, ze to chceme na modrikonik.sk ???? dakujeme

inngrid
6. čer 2014

@domca89 jééééééééj chlapček gratulujem si ako ja 🙂
ja som tiez chcela dievčatko a budeme mat Adamka 🙂

inngrid
6. čer 2014

Ak neprehodí temu na modrykonik.sk zalozím novu 🙂

inngrid
6. čer 2014

@ynett uz mu pišem nech to prehodí

ejdzi
6. čer 2014

ahojte, vcera som ukludnila moje chutky a nacpala som sa melonom 🙂 este som neskor aj mlieko pila a tak som cakala, ze pobezim, vsak nevadi, uz dva dni som poriadne nebola, a nic....

ynett
6. čer 2014

@mesiacik2924 no ja už som snád vyskúšala všetko, veľa tekutín, vineu, pivo, benedikt, senovku či už ako čaje alebo ampulky, more milk, homeopatika, a stále nič. odstriekam tak max 30 ml za celý den.

ynett
6. čer 2014

@domca89 my sme tiež chceli dievčatko, ale po tom všetkom som bola šťastná že je hlavne zdravé bábo. 🙂

ynett
6. čer 2014

@ejdzi júj melon, teraz sa aj ja prežieram melonmi. sú také super sladké, mnamky🙂 ja som celé tehu mala problémy so zápchou a teraz je to v pohode, pekne každý den ale preistotu mám hemeroidy ☹

ynett
6. čer 2014

@inngrid však pohodka🙂

wimisci
7. čer 2014

Ahojte holky, jak pak zvladate to vedro? Včera se mi stala nepříjemna věc, po roce a pul jsem prodělala astmatický zachvat bohužel se mi zpustil z rozčileni ze souseda :(a stříkla jsem ventolin, neuškodi to mimišku?chlap jak se to dozvěděl tak kdyby u toho byl tak by mu natahl aby se vzpamatoval! A asi mám jit zas na alergologii nebo kam? že se mi to vratilo?☹

ynett
7. čer 2014

@wimisci predpokladám, že k mimču sa toho veľa nedostáva ale i tak by som na tvojom mieste zbehla, nech ti to potvrdia alebo možno dajú vhodnejšie lieky. 🙂

mesiacik2924
7. čer 2014

@ynett :( to je zle a si aspom v klude???u mna to bolo s tymkludom fakt napomocne...hoci som to mala tazke ked mi musili uspat 3tyzdnove babo ....no drzim palceky az sa ti to rozbehne..

ynett
8. čer 2014

@mesiacik2924 no som v relatívnom kľude. 🙂

ejdzi
9. čer 2014

@ynett uplne s Tebou citim, vsak som si tym presla, ja som Ti bola tak nastavena na kojenie, ze som doma nemala ani flasku kupenu o umelom mlieku ani nehovorim. Tak sme cestou z porodnice este utekali do lekarne, aby nam maly od hladu neumrel. A teraz uz zase musim nosit prsne vlozky, lebo mi zacina vytekat mlieko, presne tak to bolo aj vtedy, preto som ani nepredpokladala, ze nakoniec nic nebude. Ja som bojovala este aj vtedy ked som si za cely den odsala 10 ml aj tak nic nepomohlo. Jedno velke plus teraz je, ze uz z toho nebudem tak stresovat ako vtedy. Tak sa drz, bude ako bude, hlavne, ze Adamko rastie do krasy 🙂 Bude Ta to akurat stat o nieco viac penazi, ale co uz. Ako sa inak citis? Rana uz je zahojena?

ejdzi
9. čer 2014

Dievcata, vcera som si sama sposobila kvalitny stres. V ramci zapalu upratovania, som povytahovala nejake veci, co mam odlozene, ze aby som videla, co mi chyba, tak som nasla kojace podprdy, perinky, plienky a deky a z hrozou som zistila, ze nemam ziadne novorodenecke oblecko. Normalne som zacala prehrabavat vsetky vrecia, ze ci som uz nacisto blba a zistila som, ze SOM. Vtedy mi svitlo, ze vsak som ich pozicala kamoske a akurat mi pri poslednej navsteve hovorila, ze uz je vsetko nachystane, tak mi to najblizsie prinesie.
No tehotenska skleroza jak vysita!

ynett
9. čer 2014

@ejdzi presne tak ako ty sme to mali aj my, nič nakúpené na krmenie UM, tak frajer ešte utekal zhánať ked išiel pre nás do nemocnice kedže sa mi ledva len vtedy pustilo mlieko a malý sa stále neprisával.
Však uvidím, dnes konečne ako tak zjedol takmer celú dávku (bez 20 ml) cez cievku na mojej bradavke. tak mám dnes v pláne cez prst mu nedať len cez bradavku tak možno sa to ešte naučí.
Prsty ma už i tak bolia z toho jeho ťahu, cumel dosť toho poriešil, kedže sme s cumlom nemali čo pokaziť tak ho cez víkend dostal a ja som relatívne voľná nemusím ho mať pricucnutého na sebe a pekne zaspí s cumlom.

ynett
9. čer 2014

@ejdzi inak mám sa fajn, rana sa hojí, len po každej prechádzke bolí jemne, tak ale nedivím sa je to predsa len stále záťaž. 🙂

ynett
9. čer 2014

@ejdzi z toho si nič nerob, mne sa to tiež občas stáva😀

ynett
9. čer 2014

Inak baby teraz stále fičím na čokoláde, si to asi vynahrádzam, že som počas tehu nemohla a pribrala som kilo naspäť, no fuj, hanba mi 😒 . musím sa začať krotiť. 🙂

ejdzi
9. čer 2014

@ynett vidis to a ja som zase mala problem ze maly tahal, akurat ze mu skoro nic neslo... ja som straaaaaaaaaaasne zvedava ako dopadnem teraz.

no ja si tiez budem musiet strazit vahu po porode, lebo ja som pocas tehu nenabrala skoro nic a az po porode som sa rozjedla, teraz sa mi to dufam nestane.

este sa chcem spytat na tu cievku, lebo to nepoznam...

pt1981
9. čer 2014

ahoj holčiny, hlásím se po pauze, nefungoval nám od minulého týdne net.... Jak zvládáte ty pařáky? Já docela ok, ale vyloženě přes den vylízám spíš jen chvilkama. Noci jsou horší, nejde mi spát... ☹

ynett
10. čer 2014

Baby už som zúfalá, je to len mesiac čo sa snažím rozkojiť ale som už úplne na prášky, myslela som, že to zvládnem ešte mesiac ale to už by ma asi odviezli do Pezinka. Desím sa zakaždým keď sa malý zobudí a idem jesť. Som z toho úplne na nervy. Najviac ma štve že som sklamala seba, laktačnú - aj sa jej hanbím napísať že už to ďalej nezvládam. Cítim sa ako jeden veľký slaboch.

sorry dnes to na mna nejako dolahlo. to bude asi tým, že dnes má malý mesiac.

ynett
10. čer 2014

@ejdzi ide o cievku CN-01 ktorá sa používa pri nedonosených deťoch. máme ju primontovanú k flaške, koniec si dám na prst a tak mu to dám do úst a on ťahá a papá🙂
včera ako som písala sme skúsili na prsiach ale podarilo sa nám iba trikrát aj to dvakrát po menej, lebo sa nevedel chytiť a ked sa chytil tak zle a bolelo to strašne. :-/ mám depku.

ejdzi
10. čer 2014

@ynett vdaka za vysvetlenie, teraz uz chapem 🙂)

a nedepkuj! Vsak ako pises, si uz naozaj vsetko vyskusala. Ja som prikladom, ze to niekedy proste nejde. Viem, ze sa mi lahko uz teraz hovori, ale s odstupom casu uvidis. Tiez som tym presla a nie je to lahke, a urcite si nemysli, ze si zlyhala, pripadne ze nie si dobra mama. Si, lebo skusas a bojujes. A pri dnesnom umelom mlieku sa neboj, ze by to ublizilo malemu, moj je toho prikladom, ze je zdravy jak buk a vobec nebyva chory, a to mi dokonca este stale odmieta jest cerstvu zeleninu napriklad. Takze usmev na tvar prosim! DRZ SA!

ynett
10. čer 2014

@ejdzi dakujem, už som sa s tým zmierila, ráno bolo zlé. oznámila som drahému že ideme nakúpiť fľašky a hotovo. 🙂

ynett
10. čer 2014

inak ešte jedna vec - dnes mám blbý den abo čo😀 som sa dnes vážila a merala. Mám o 7 kg menej a pritom neoblečiem menšie oblečenie. Miery mám rovnaké ako ked som mala o 7 kg viac. niekde aj vačšie. ako je toto možné? sa mi inak telo rozložilo či čo? som sa tešila že po pôrode konečne oblečiem menšie rifle a prd.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru