Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

martinato1989
19. říj 2017

@zanetanovotna Dekuju 😊 akorát je pro mě teda šílený se teď držet se sladkym, mám na to porad strašnou chuť 😂

zanetanovotna
19. říj 2017

@martinato1989 🙂 🙂 říká se že když to je holčička tak mamina ji víc sladkého🙂 🙂

linee
19. říj 2017

@eliza1 nevim, zda je to jeste aktualni, ale ja rodila v 2016🙂

eliza1
19. říj 2017

@linee jako na Kladně? 🙂

linee
19. říj 2017

@eliza1 ano,na Kladne.

eliza1
19. říj 2017

@linee a nějaké dojmy? já tam budu taky, snad už příští měsíc a docela se tam toho děsím, hlavně na šestinedělí 🙂

martinato1989
20. říj 2017

@zanetanovotna taky jsem to slyšela. A ty to tak mas taky?

zanetanovotna
20. říj 2017

@martinato1989 ano mám.. 🙂 teda přestala jsem pít slazeny pití a kafe ale doháním to na sušenkách apod. :D

martinato1989
20. říj 2017

@zanetanovotna já zase slazeny piti do tehu nepila a v tehu zas nic jinyho pít skoro nechci 🙄😂 kafe jsem nesladila a stále nesladim, ale sladkosti...ty miluju 😂

linee
20. říj 2017

@eliza1 ja tam lezela 6 tydnu a na Kladno nedam dopustit. Sestinedeli je stejne oddeleni, ale je pravda, ze je to mazec. Spise v tom smyslu, ze je hodne rodicek, ale mozna vychytas dobry termin🙂 Spatne to neni, ale na sestrickach vidis, jak kmitaji a maji toho hodne, takze se ti nemuzou 100 procent venovat. Ale i kdyz jsem mela dotazy, nikdy se mi nestalo, ze by mi nezodpovedely, i kdyz jsem si musela obcas pockat. S kojenim a s miminkem ti poradim radeji resit s nocni sluzbou, kdyz vetsina rodicek spi a sestricky maji vice casu se ti venovat a poradi ti. Pro mne byla proto noc lepsi. Doporucuji nadstandard, mas tam opravdu vice klidu pro sebe a miminko a moznost navstevy temer vzdy. Doporucuji vzit pro mimi nejake obleceni jenom pro sichr, mne se mala na 2.den z tech jejich osypala. Jinak je tam silene teplo, takze si vezmi spise tensi zupan, nez hruby. A na chodbe je lednice. Uf, ted mne vice nenapada. Jinak se toho neboj, ty 3 dny byly pro mne lepsi, protoze jsem se mela vzdy koho zeptat, horsi to bylo pak doma, kdyz si musis poradit sama😀
Kdyby te napadly dotazy, ptej se. A opravdu se neboj, lekari skvely, pristup take. Ale zavisi take, co od toho ocekavas. Ja jenom, abych porodila zdrave dite, nemela jsem porodni plan ani nic podobneho, ono popravde se porod vzdy vyviji ruzne, ze se na vse pripravit nemuzes. Jo a mne ke konci nejvice pomahala sprcha a sprcha, nejvice uvolni.
Moc drzim palce!

eliza1
20. říj 2017

@linee děkuju, mě právě jde o ty sestřičky, že jsem slyšela že jsou tam docela nepříjemné, ale možná to bude tím jak mají hodně práce... teď tam rodilo hodně mých známích a právě dobrej pocit z nich neměli... a porodní plán ještě nemám a taky si říkám že nevim zda ho psát.. vím jen to že nechci preventivní nástřih, jinak se člověk vždycky s nima snad domluví co a jak ... a když se jde do sprchy a ták, tak se mimča dávají k sestřičkám? o nadstandardu jsem uvažovala, ale nevim zda chci platit tolik, jsou to pro mě docela výdaje, tak uvidím, zda bude vůbec volný, teď se prý hodně rodí tak buh ví jak to bude 🙂

linee
20. říj 2017

@eliza1 poznala jsem je vsechny. Jak pisi, pokud se zeptas, na vse ti odpovi. Ale jak je rodicek hodne a vsechno se strida, nemuzes cekat, ze maji cas na pul hodinovy pokec. Je pravda, ze nektere jsou lidsky vrelejsi, nektere mene, ale profesne nemam zadnou vytku. Ale opravdu je rozdil, kdyz tam lezis na rizikovem a kdyz jsi na sestinedeli (i kdyz je to jen o pokoj vedle). Preventivni nastrih nedelaji, jenom kdyz je nutny. Kdyz jdes do sprchy, odvezes miminko do "skolicky" (ja jsem tomu tak rikala) k sestrickam na novorozeneckem (na stejne chodbe) a v klidu si dojdes na wc, sprchu a co potrebujes. Pak si ho opet vyzvednes.

eliza1
20. říj 2017

@linee super, děkuju moc, už by to mohlo být za mnou, celkově ty nemocnice nemám ráda... jo a prosím tě, snad to bude ještě stejné.. vložky, a košile jsou stále k dispozici někde? mám sice jednu košili sebou, ale zase bych klidně využila jejich, vložky budu mít taky svoje, ale ani na stránkách o nich nic nepíšou .. a plínky se tedy dostávají jejich? pak taky nechápu proč píšou na stránkách že si máme vzít 5ks látkových plen a pak je tam napsáno že stačí když výbavu někdo přiveze až 3tí den po porodu.. pleny teda sebou hned?

zanetanovotna
20. říj 2017

@martinato1989 tak to ti závidím ze si to tak měla i před těhu. A co tak si dopřávej sladký 🙂 já jdu teď na 4D tak uvidíme jak to dopadne 🙂

martinato1989
20. říj 2017

@zanetanovotna juuuu, tak doufám, ze se pochlubis foteckou ☺️

linee
20. říj 2017

@eliza1 erar kosile a vlozky mely u sesterny,brala jsem ty jejich,pac jsem se silene potila a pak spineni a krvaceni,bylo to pohodlnejsi.Pro mimi dostanes erar hrebinek,krem na opruzeniny a nejake pleny na pridel.Pro prcka pokud poblinka si muzes u sester na novorozeneckem pozadat o nove oblecenia nejakou tu plenu navic.jo,vezmi neco na utreni zadecku pro prcka-vlhcene nebo purelan nebo tak.Ty latkove potrebujes kdyz koupes prcka.

eliza1
20. říj 2017

@linee super, mockrát ti děkuju, jsi hodná 🙂

zanetanovotna
4. lis 2017

@martinato1989 ahoj tak jak ti dopadl cukr? Už si na něm byla ? 🙂
🙂

martinato1989
4. lis 2017

@zanetanovotna ahooooj, Jojo byla a prý mám ukazkove hodnoty, tak jsem rada ☺️A co u vás ten 4D ultrazvuk?

zanetanovotna
5. lis 2017

@martinato1989 tak to je fajn že to dopadlo takhle a co ta preslazena voda? Nedělala ti problémy?🙂
No nám ten 4D ultrazvuk nevyšel pac se malá schovávala takže si počkáme až bude na světě 🙂

martinato1989
5. lis 2017

@zanetanovotna já se na nej chci zítra objednat. Jo a v patek jsem byla na kontrole a doktorka mluvila o tom ze mi dá zadanku na utz ve 32tt... nevíš jestli je to jako normální? Jinak ta sladká voda se přežít dala, ale když jsem odchazela domu, udělalo se mi strašně zle, byla jsem rada ze je tak se mnou mamka.🤦🏼‍♀️

zanetanovotna
5. lis 2017

@martinato1989 to je dobře snad ti to dopadne dobře..a když ne tak ti dají náhradní termín 🙂 no vím že se chodi kolem 31tt na utz vlastne posledni kde znovu nějak kontroluji plod, množství plodove vody, váhu a výšku miminka apod. + by měli naposled odebírat krev 🙂 to bude snad ono tak se neboj ☺ jo je dobrý když s tebou někdo jde kdyby náhodou ale vlastně cukr je poslední takový velký vyšetření.

martinato1989
5. lis 2017

@zanetanovotna jsem googlila a je to fakt běžný ultrazvuk. A kdy ty mas vlastně termín porodu?

zanetanovotna
6. lis 2017

@martinato1989 no právě takže se ničeho neboj ☺ já mám 23.1.18 .. ty máš chvilku po mě ne ? Jestli si dobře pamatuju. ☺

martinato1989
6. lis 2017

@zanetanovotna já jsem si to myslela ze už jsme ty termíny řešily, já teď v tehu hrozne zapominam 🤦🏼‍♀️😂 já mám první termín 29.1. Už nám to pekne uteče a za chvíli je tu máme ❤️

zanetanovotna
6. lis 2017

@martinato1989 no nevadí to se stává. Dneska jsem byla na kontrole a taky mám utz ve 31tt+krev. No myslíš že to uteče? Ty chodíš do práce nebo jsi na neschopence. Já jsem totiž doma už dlouho a hrabe mi z toho 😁

martinato1989
6. lis 2017

@zanetanovotna já jsem doma od října a přijde mi, ze ten měsíc hrozne utekl, teď už je zas skoro půlka listopadu...my se teda koncem měsíce ještě stehujeme 🤦🏼‍♀️ Každopádně začne prosinec, chystani Vánoc, všechny ty vánoční trhy a nakupování dárku...a to zas bude fofr a je tu leden...spis si myslím, ze ten poslední měsíc bude nekonečný a bude to utrpení 😂

zanetanovotna
7. lis 2017

@martinato1989 aha tak od října je to v poho. Mě to doktorka odsekla už někdy v květnu 😑 jo to uteče ale je pravda že ten leden ještě když to máme ke konci tak se to bude táhnout 🙂 hele co pohyby? Mě přijde že je cítím míň než dřív ale zase když jsou tak jsou dost intenzivní.

martinato1989
7. lis 2017

@zanetanovotna já myslela ze budu v práci až do mateřský, jenže jsem začala mít bolesti v podbrisku, zlobil mě tlak a našli mi bilkovinu v moci, tak mě hned na zacatku října už nechala doma. No ty pohyby... někdy ma den kdy řádí od rána do večera a někdy o ni zas cely den skoro nevím 😂 asi je pak unavená a dospava to 🤷‍♀️ A když to rozjede, tak vždycky když ji chci natočit, tak přestane 😂 ale moje mamka na ni ma nejakej zvláštní vliv, stačí když na chvíli dá ruku na břicho a ona začne úplně šílet...u nikoho jiného to ale nedělá.

zanetanovotna
7. lis 2017

@martinato1989 jo takhle no ale tak aspoň si odpocineš a připravíš vše pro mimco ☺ no tak tohle znám ale u mě ji necítí skoro nikdo ☺ hele nevíš od kdy jsou posličci? Mě stačí když se mě doktorka pta jen na tvrdnuti břicha.. Já to vůbec nepoznám 😑 na ty poslicky je asi ještě brzo ale.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru