Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

lusyynka1
25. lis 2011

takze aj ja sa pripajam...mam 20 rokov a dost velku nadvahu ale aj napriek tomu som dnes zistila ze som tehotna 🙂

zitaje
25. lis 2011

@jajabajaja este som mala jedny gate, ktore som uz nezapla ako netehu, ale inak mi boli dobre, a tie som si dala presit na tehotenske 🙂 . Kupila som si pruzny uplet a krajcirka mi vystrihla tu cast so zipsom a nasila tam ten uplet. 😉

vera23
25. lis 2011

Tak ahojte baby,pripájam sa do debaty,ja som važila najviac vo svojom živote 117,4kg a to mi zistili až po rokoch priberania,že mám chorú štítnu žlazu,takže ďalší problém:( Nasadili mi lieky najprv len na skúšku či mi zaberú a ja som začala od 23.januara tohto roku cvicit poctivo a zmenila som úplne stravovanie,a schudla som do 26.aprila tohto roku na 98,9kg, takže pre mňa krásny osobný úspech a ešte viac po tom čo mi zistili,že tabletky mi nezaberaju,takže to bolo len vlastným úsilim.Potom som začala mať nejake zdravotne problemy tak som musela prestat s cvicenim a to, ze cakame babo mi lekar potvrdil na začiatku tretieho mesiaca,lebo som o ničom nevedela a to som mala vtedy 103kg,ale nepovedal mi na to nič.Samozrejme mi zdvihli dávku hormonov.Teraz som v 32.týždni a mám 114,5kg,takže to pomaly ťahám na pôvodnú váhu,ale dá sa to nejak vydržať🙂Trocha sa bojim pôrodu,ale snaď to aj s malým nejak zvládneme🙂 Takže všetkých baculkám-tehulkám držím palce a viem ako sa cítite,ale treba verit,že všetko dopadne dobre....

mima1983
26. lis 2011

@lusyynka1 gratulujem, urcite bude vsetko ok 🙂

stardust
26. lis 2011

@vera23 ako ti prisli na tu stitnu zlazu? Mala si nejake problemy alebo len nahodne pri nejakej prehliadke?

ketere
28. lis 2011

... jednou výhodou toho, že sme také "oblé" je, že na nás to tehotenstvo tak skoro nie je vidieť.. Som v 25tt a ešte stále by veľa ľudí nepovedalo, že som tehu.. samozrejme jedálniček si strážim, keďže moja váha pred tehu bola zhruba 104... ☹ .... taktiež som sa veľmi bála, že budem mať 12 kg určite navyše ešte len v 12tt... 😒 no a toť ho... som už za polovicou a mám zhruba +2kg... 😉 ..dúfam teda, že sa to už ani nejako veľmi nerozbehne... dúfam, že to nezakríknem... inak nemajte obavy, tehu aj pri takejto váhe doteraz ukážkové... /nerátam hematom v 8 tt, ktorý nemal s váhou nič spoločné/ ..takže všetkým poriadnym ženským držím palce 🙂

petrazahourkova
29. lis 2011

Ahoj, zdravím všechny těhulky a ráda bych se přidala k vám do skupiny. 14. listopdu jsem zjistila že jsem těhotná. S manželem jsme se ani nesnažili, jen jsem v srpnu vysadila antikoncepci a říkala jsem si že začnu zdravě jíst, cvičit, hodně pít a že si pročistím tělo než se nám to mimčo povede. No a než sem pořádně započala tak jsem těhotná🙂 Mám velkou radost, doktor potvrdil 5+3 tt, tento týden jdu v pátek ještě na konrolní ultrazvuk protože minulý týden nebylo ještě pořádně nic vidět. Naměřil jen 1,42 mm🙂 Jsem opravdu baculka XXl, nyní mám cca 125 kg, bojím se stoupnout na váhu takže to bude v ordinaci asi sodti nepříjemné zjištění. Jsme na začátku a asi jako každá nastávající maminka mám hrůzu z toho zda to vyjde a bude vše v pořádku. Tak můžete mě některá z Vás alespoň trochu potěšit a svěřit se se stejnými problémy a šťastným koncem? Díky.

zuzka_skolkarka
29. lis 2011

Ahojte ja som sice vahu pred tehotenstvom nemala extremne velku,bola normalna,ale teraz ked som v 24tt strasne rychlo priberam aj ked nejem az tak vela.pribrala som uz 9kil.je to ok?neviem to porovnat kedze toto je moje prve tehotenstvo.🙂 dakujem

kosticka32
30. lis 2011

Ahoj holky,všechny nové maminky vítám,a gratuluji,dnes jsem byla na kontrole,jsem 26tt a konečně víme že nosím v pupíku holčičku,máme obrovskou radost ,po výzvě at se zvážím,se mi zvedl tlak 😀 ,ale jaké bylo zjištění,že mám míň než minule,a podle doktorské váhy jsem od začátku přibrala 2,5kila,je to vůbec možné?Začínala jsem na 94kg,2.11. jsem měla 97,9 a dnes 96,5kg,miminko je ok já taky takže asi vše v pořádku,mám radost,nechtěla jsem se moc přehoupnout přes 100 tak snad to zvládnu 😀

stardust
30. lis 2011

@zuzka_skolkarka to ti asi nepoviem, ale prajem ti, aby si moc nepribrala a nemusela chodit do tejto temy 😉

leeenka26
30. lis 2011

@kosticka32 je to normalne, my baculky priberame v tehotenstve velmi malo, alebo vobec. Nam nie je ani dovolene tolko pribrat - kvoli tehotenskej cukrovke. Ja tiez patrim do tejto temy, mam 96 kg momentalne. Od zaciatku som pribrala asi 2 kg? No dost :(

stardust
30. lis 2011

@leeenka26 tak ja som zase vynimka 🙄 🙄

leeenka26
30. lis 2011

@stardust kolko si pribrala? Ono zas je to individualne. ja mam taku skusenost aj s prveho tehu, tam som pribrala 3,5 kg len do 6. mesiaca.

stardust
30. lis 2011

@leeenka26 pred otehotnenim som mala normalnu vahu, v prvom tehu som nabrala 30, v druhom 13 ci 14 kg a doteraz nechcu tie kila dole, nech robim, co robim 😢 😒 ☹

domi1988
1. pro 2011

ahojte baby, tak som sa tu dlho neukazala.. dnes mam konecne volny den, tak som sem zavitala. co mate nove_? my snazilkujeme ostodvesto aj ovu testy som vytiahla zo skrine, ciarka silnie dufam ze to ukazuje pravdu a nerobim si zbytocne nadeje.. stale dufam ze na vianoce uz budeme "sediet" pri stole traja :D ale uvidime, tesit sa budem az ked to pride 😅

clloi
1. pro 2011

@kosticka32 já za celé těhu přibrala 1kg a 6 kg nechala v porodnici, sice v dia poradně se to dr. moc nelíbilo říkala že aspoň těch 5 kg bych přibrat měla ale dr. na gyndě řekla že pokud je mimi v pořádku a prospívá tak si to prostě bere ze mně, a to sem se moc neomezovala, až pak když zjistili těhu cukrovku tak sem musela něco vynechat. Takže pokud mimi podle UTZ odpovídá týdnu těhu a pěkně se vyvýjí, tak si s tím nedělej starosti.

skendy
8. pro 2011

Ahoj holky ,tak já jsem v 23tt+1 a mám nahoře +3,4kg .jen doufám ,že tak pomalu nahoru to půjde i dál ! 😉 Mám totiž trochu strach ,protože občas cítím kolena a to jsem dřív vážila i víc! ☹ No budu nám všem držet palečky ,aby to nahoru lezlo pomalu a dolu po porodu rychle! 😉

stardust
8. pro 2011

baby, co vsetky poctivo chudnete, ze sem nepisete, ci ste uz tak pochudli, ze sem ani nepatrite??!!

mufinka26
8. pro 2011

tak holky já sem 10+5tt a při vážení sem šla málem do mdlob 107kg, a to sem před stymulací měla 80kg půl roku dopování hormonama je fakt mazec, ale co sem kus ženský a počítám, že na porodním sále to nechám 😀

z.vrablova
8. pro 2011

Ahojte, po dlhej dobe.... koniec 15tt a stale na vahe plus 1kg... tesim.... takymto tempom to do 10kg do porodu vybojujeme... 🙂
@mufinka26... ja som bez hormonov zacinala na podobnej vahe... 😉

lilly15
9. pro 2011

Ahojte baby, pridávam sa do témy isto právom. Odkedy som svojmu gyn. povedala, že by som chcela otehotnieť, jedna z rád bola aj schudnúť, vtedy som mala asi 90 kg. v podstate som ani nevedela ako na to lebo som vždy dodržiavala pravidelnú stavu aj pohyb ale tak som sa začala o to viac snažiť. Dopredu ma hnala túžba o miminko aj predstava aby moje terajšie bruško zmizlo a aby sa mi už čoskoro rysovalo tehptenské. Skôr než som to ale stihla,zostala som tehotná t.j. po 3 mesiacoh snaženia sa 🙂 Teda moja váha na začiatku cca 90 kíl. Teraz som 18 tt a už som pribrala 4 kila. Je to podľa vás veľa ? doktor mi zatial na to nic nepovedal ale ja sa trošku bojím lebo viem že do pôrodu budem mať isto cez 100 kil a to pritom ani nejak viac nejem len mne to priberanie nejak ide aj samo. samozrejme že sa kvôli váhe neobmedzujem. Najkomickejšie je keď niekomu poviem že mám skoro 95 kíl tak iba na mna vyvalí očiská lebo vraj na toľko isto nevyzerám. dokonca aj doktor sa ma pýtal, či sestra dobre napísala váhu :D ...moja foto je aktuálna ( cca mesiac )

veru1983
10. pro 2011

Ahoj holky, taky se přidávám. Jsem 9.týden a zatím ani kilo navíc, chtěla bych mít přírústek max 10kg do porodu, no tak jsem zvědavá. Nedietuju, ale hlídám se jak to jde..

veru1983
10. pro 2011

Jo a holky abyste věděly.. začala jsem na 116kg.. měřím 171cm a většina mi hádá tak 90kg... sportuju, jím makrobioticky.. krom problémů se štítnou žlázou, se kterou se léčím roky, nevnímám žádné problémy spojené s váhou.. ono není baculka jako baculka vždyť to samy víte. Jsou baculky co papají jen smažené a všude se vozí a chůze jim nic neříká, ale jsou i takové, které v pohybu trumfnou hubené holky, viďte 😉

zdenka561983
10. pro 2011

ahoj holky já mám ročního synka.Já jsem nečekala že budu těhotná,nějak jsme se s manžele o tom nebavili jestli budem zkoušet o dítko.ale vysadila jsem prášky a za pár měsíců jsem zjistila že jsem v tom ....manžel byl překvapený ale v zal to v poho....Na začátku těhotenství jsem měla 85kg a jak se blížil porod tak mě to houplo na 95kg byla jsem kulička že jsem se bála že to neshodím.a ono jo vrátila se mě do původní váhy.jinak jsem nekojila měla jsem problém s mlíčkem....tak jsem od začátku přikrmovala....

petrazahourkova
11. pro 2011

Ahoj, taky bych se ráda přidala do skupiny, // čárky jsem objevila 14. listopadu. Poslední MS jsem měla 12.10.2011. Čekala jsem že přijde Ms v listopadu 10.11.2011 a nic tak jsem si v pátek udělala testík a byl negativní, o víkendu jsme jeli na Svatomartinské hody, tak jsem chtěla mít jistotu. Celý víkend mi to ale nedalo a v pondělí 14.11. jsem si udělala další testík a už se mi objevila slabá druhá čárka. Kamarádka mě vystrašila že by mohlo jít i o mimoděložní těhotenství a tak jsem se objednala hned na kontrolu. Doktor na ultrazvuk pátral a po dlouhé době našel jen malinkou tečku, naměřil jen 1,42 mm. Ale dle poslední MS jsme měla být už 5+3, tak jsem byla vystresovaná že je něco špatně,ale neříkal nic, jen že mám přijít za 10 dní. Po 10 dnech jsem na ultrazvuku viděla už větší váček, naměřil 11,3 mm a jen diktoval sestře že těhotenství odpovídá 5+0 a vidí vpravo hematom. Předepsal mi Utrogestan 3 x denně a mám přijít zas za 14 dní, tedy 16.12., v pátek. Byla jsem tak vystreslá že jsem se ani na nic nezeptala, jen jsem mu vše odkývala a šla, teď jsem samozřejmě nervózní jak to bude vypadat na příští kontrole, zda nejde o zamlklé těhotenství. Nešpiním, nekrvácím a nemám ani žádné těhotenské příznaky, ale vážím cca 120 kg, mám vyšší tlak a strašně se bojím že to nevyjde.Prosím držte mi pěstičky ať je vše v pořádku. Před váncema bych asi zprávu o zamlklém těhotensví neunesla i když počítat i s touto možností musím.
Děkuji a přeji všem zdravá a šťastná miminka.

melindus
12. pro 2011

@petrazahourkova držím palce a neboj sa všetko bude OK , treba myslieť pozitývne a hlavne sa nestresovať!!!!

petrazahourkova
12. pro 2011

@melindus : díky, snažím se na to nemyslet a říkat si že to stejně nijak neovlivním, že co se má stát se stane,ale miminko si moc přejeme. Chtěli bysme to oznámit rodičům na Štedrý den, pokud by kontrola dopadla dobře, tak uvidíme. Nebudu ještě házet flintu do žita. Díky za podporu.

mima1983
12. pro 2011

@petrazahourkova ahoj, ja som tiez julovka 🙂

petrazahourkova
12. pro 2011

@mima1983 Ahoj🙂 No já ještě uvidím v pátek, vyděsil mě dokto když mi na začátku 8.týdne říkal že nález odpovídá 5+0. Možná jsem otěhotněla později a nebo se jedná o zamlklé těhotenství. Takže možná budu mít termín až v srpnu. Uvidíme. Je to moje první zkušenost takže vše moc řeším, pročítám diskuze apod. Sestřenka mi vynadala že jsem šla k doktorovi moc brzo, že jsem měla počkat a jít až později kdy už by mělo být vidět srdíčko a zbytečně se nestresovat,ale já chtěla mít jistotu že nejde o mimoděložní. Moc si nevěřím. Říkám si že já baculka bych měla velké štěstí kdyby vše bylo v pořádu,ale pak si zas říkám a proč by ne🙂 Už aby byl pátek a já věděla jak to tedy je. Ta nevědomost je strašná. A jak si na tom ty?

mima1983
13. pro 2011

@petrazahourkova ja som bola na prvej kontrole v 6tt.... a vsetko ok.... tak dufam ze bude aj teraz, i ked zajtra tam nemam mojho dokiho, je niekde mimo, a bude mat zastupovanie, ale tak co uz, snad mi povedia ze je vsetko ok, lebo uz to fakt potrebujem! ja by som najradsej chodila na kontroly aj kazde dva tyzdne 🙂 ale budem potom kludnejsia a 26.12.mi zacina II.trimester, tak to budem kludnejšia este viac 🙂 a presne tak, musis mysliet pozitívne, inak nehrozí 🙂 ja som tiez baculka, a myslela som ze snad sa nam podarí bábo tak do polroka, a šup ho v tretom mesiaci snazenia som otehotnela 🙂 cize super.... nikdy som nemala ziadne gyn.problemy, klop klop, tak dufam ze bude vsetko ok, a vahu momentalne neriesim, lebo ta ma dost stresuje a stres je pre babatko najhorsí 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru