Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zdenush88
6. lis 2010

@elienka ... tak dufam, ze aj ta moja sestrička bude taká milá na mna...ja som bola zaciatkom oktobra na prevetivke a ked som povedala doktrke ze chceme mimi, nepovedala ani slovo na mna ze som pevnejsia alebo co... tak uvidime ako sa budu tvarit.ale bojim, bojim... dakujem za podporu... 🙂

hedvil
6. lis 2010

Jéééj, těhulinky baculky?? Tak to se přidávám. Jsem ve 20týdnu a mám 84kg. Jsem kulička a už se těším, až to vyprdnu a začnu ze sebou něco dělat.. 😉

zdenush88
6. lis 2010

@hedvil no vsak aj ja sa tým utesujem, ze ked porodim tak budem so sebou nieco robit, lebo na jesen o rok chceme mat svadbu... 😉 a tak ja som dost sportovala, behavala a tak, takze hadam mit o pomoze.. 🙂

hedvil
6. lis 2010

@zdenush88 Jé,t ak já taky jsem si říkala, že se budu vdávat až budu mít 60kg 😀 Jenže jaksi jsem otěhu a jedno už máme tak jsme se vdávala teď 10.10.2010 🤐

zdenush88
6. lis 2010

@hedvil my sa chceme na rok 11.11.2011, mimi by sa malo narodit zaciatkom jula tak hadam dovtedy stihnem dat co to dole... 😉 takze ty uz budes mat druhe? a uz vies co to bude?

hedvil
6. lis 2010

@zdenush88 Jé, to je taky krásný datum. 😉
Ne, ještě nevíme. Ale tuším holčičku. Teď 15.11. jdeme na velký utz tak jsem zvědavá. 😎 Jo a gratuluji k těhu 🙂

zdenush88
6. lis 2010

@hedvil dakujeml... ja idem 9.teho este len prvy krat na kontrolu a fakt sa toho bojim,ze ako sa budu na mna pozerat... ☹ ale co uz musim to dako prezit, musim byt vesela kvoli mimi... 🙂 ja by som asi tiez chcela dievcatko... 🙂 ale zase na druhej strane, vezmem hocico,len nech je to zdrave... 🙂

hedvil
6. lis 2010

@zdenush88 A jak ti je? Jak to snášíš? 😉

hedvil
6. lis 2010

Tady přidávám fotku ze svatby 😝

hedvil
6. lis 2010
zdenush88
6. lis 2010

@hedvil jeeej kočka si na foto.... 🙂
a ako mi je...ale celkom v pohode, neni mi zle zatial ani dako extra unavena nie som, aj ked pomaly zacinam byt akurat ze ma vedia nenormalne zaboliet krize.... 😒 az tak ze mi to do nôh vystreluje ale zatial sa to dá prežiť... 🙂 a bojím sa toho koľko priberiem... 😒 snažím sa hýbať, aspoň rýchla chôdza len si to musis este zistit u doktorkyy....

hedvil
6. lis 2010

Já přibrala asi 20kg u prvního a teď se sakra modlim abych tolik neměla. Zatím mám 2kg nahoře. Tak snad to ještě nějakou dobu vydrží 😉 Děkuji za pochvalu .

martasl
6. lis 2010

ahoj holky.
váhu máte ještě dobrou.mě doktor nikdy ohledně váhy nic neříkal a to mám víc než vy.a během těhu se hlavně nesnažte hubnout.na prvním místě je miminko,hubnutí si nechte po porodu 😉
zdenush-gratuluju k těhotenství a ke svatbě,pěkná fotečka 😉 .

já přibrala v jednom těhu 11kg a v druhém 2kg.všechno se mi to nakupilo až během mateřské. 😅

zdenush88
7. lis 2010

@hedvil ja ked pocuvam, ze niektore baculky pribrali len tak 7kg tak v duchu sa modlim aby to bol aj moj pripad... 🙂 alebo tak maximálne 15kg 🙂 si fandim, co? 😉 myslims i ze ta vaha co mi uz teraz na zaciatku tehu vyskocila, to jelen to, ze som nafuknuta, mozno mierne zavodnena..zistila som to na cizmach, ktore su mi odrazu uzke na lýtkach....v priebehu 2 dni, v stredu boli OK v piatok uz tesnejsie...
@martasl tak ja by som zobrala tie tvoje tehotenske 2kg ale ani 11 by nebolo zle... 🙂 a dakujem.... 😀 si pamatam ze ked som bola zaciatkom oktobra na preventivke tak som mala na jazyku, ze sa opytam ci mi vaha nemoze zabranit v otehotneni...ale som nemala odvahu, ja som tam vzdy nervozna, ..ale ako vidim, podarilo sa shned.. 🙂 a diétovať urciteteraz nebudem, len chcem jest zdravo a pravidelne...neprejedat sa... aj tak mi je potom zle.. 😖 a& musim sa jej opytat ze ake pohybove aktivity mozem vykonavat....

luci.kon
7. lis 2010

Ahoj, koukám, že řešíte váhu v těhu, na to se vykašlete, těhotenství je od toho aby se užívalo plnými doušky, mi máme doma 14 dení miminko a ani nevíte jak se mi po těhotenství stejská, ty první dny jsem to dokonce ořvala, že už nemám bříško, a že už se ted budu muset hlídat, ale Páju bych za nic na světě nevyměnila. Já měla na začátku těhu 90kg a zvládli jsme to na výbornou a ted kojením to jde dolů samo, dokonce mám 3 kila pod 🙂 , jinak jsem hodně cvičila na velkém míči, to mě bavilo a nebylo to nic náročnýho 😉
@martasl to je super že Kačka bude na tu školu, moc vám to přeju, a ty 2 kg v těhu? ty jo 😉
Všem novým těhulkám gratuluju

vikiz
7. lis 2010

ahoj babenky,
no ja som momentalne v 8 tt /neviem to prerobit v tych info dole/, mam za sebou prvu kontrolu na ktoru som isla so strachom v ociach,co povie doki na moju vahu, kedze teraz mam tolko ako ked som rodila pred 5 rokmi dcerku u neho. nepovedal nic! vobec nestresujte, povedal, ze to je akoby som po malej nestihla schudnut a ze to je normalne, len aby som uz teraz tolko nepribrala, bo pri malej to bolo 30 kileciek. vraj ma teraz nema zaujimat vobec nic len babo, vsetko ide bokom. tak asi tolko, nikoho do toho nic kolko vazite, ja si idem tehu uzit a mozem sa vyprdnut na vsetkych co tvrdia, ze to budem mat so svojou vahou tazke 😝

zdenush88
7. lis 2010

@luci.kon dakujem za povzbudive slová a gratulujem ku krásnemu snčekovi.... 🙂 dufam, ze aj u mna to tak krasne dopadne... 😉

zdenush88
7. lis 2010

@vikiz gratulujem a dufam, ze aj ta moja bude taka prijemna...s tm rozdielom, ze je som este nemala babo...no.. 😒

martasl
7. lis 2010

luci ahoj 🙂 tak jak je,mamino???co malej,je hodnej??je to nádherný zlatíčko 🙂 ,těším se na další fotečky 😀 .no ještě nevím,pro jakou školu se rozhodne.jestli fotografickou nebo lyceum.jakou jsi myslela ty?a kouklas na ty fotky,jak jsem sem psala ten odkaz?no 2 kg,já právě v těhotenství 6 kg zhubla a ke konci těhu nabrala nazpět+2 kg navrch.takže co zhubneš se pak nepočítám.taky jsem před porodem dostala vynadany.

holky,já vám to těhu táááák závidím(samozřejmě v dobrém 🙂 ).já chci taky ☹

tetamon
8. lis 2010

AHojte 🙂

Lucis, gratul, uz se tesim, az ta nase priserka bude taky doma, ale zacinam se baaat, jak to zvladnu. No zvladnu, budu muset, ale... 😕 No prvorodicka, no 😀

Jinak vaha: dr. me dnes pochvalila, ze jsem pribrala "jen" 12 kg, a to mi zbyva nejakych 8-9 tydnu do terminu. Tkaze nejvetsi pribyvani zatim ceka 😕 Takze asi tak. Ja to taky nejak nehrotim (jo, vic uz me mrzi prasklinky na brise, ale taky kvuli tomu nemam tezky spani 🙂), a navic..proste stejne nezeru prokopnute, holt tomu asi pomohly hormony a od 5. mes. klidovy rezim, takze ubylo pohybu, tak se nezblaznim. Hlavne, at je prte zdravy 😎 A holt si budu tyrat telo potom (pokud mi zbude kousek energie, hahaha)

martasl
9. lis 2010

tetamon-ahoj.jo přesně tak,váhu můžeš řešit až po porodu,přednost má miminko.a tvoje přibraná váha je super.a co kočárek,už pro Jsminku máte??u nás stále nic nového,snažíme se ale zatím bez úspěchu.Ktka si na to fotografickou bude dávat přihlášku,ale asi půjde na to lyceum do Litomyšle.

tetamon
9. lis 2010

@martasl ahoj, no mame domluveny i s postylkou pujcit, protoze se mame po roce nekam stehovat, a neni jeste uplne jasno, jestli to bude jen v ramci Prahy, CR nebo i nekam do zahranici, tak se mi nechce potom resit "kam s ni"...

To jsem zvedava, jak se Kaci rozhodne, hlavne, at je spokojena. Furt si nejakou foto-skolu muze udelat po "normalni" skole. Pac umelci mivaji tezky zivot, zatimco jako nejaka ucetni se vzdycky uzivi a bokem si muze delat nejake pekne fotecky, a klidne to pak udelat svoji zivotni naplni, kdyz se ji bude darit. Ale bude mit za co platit ucty 😀

martasl
9. lis 2010

no právě,taky to tak vidím.fotografii si může udělat i jindy.koukalas na ty její fotky,jak jsem psala ten odkaz?

tetamon
9. lis 2010

@martasl jj, moc pekny, a mas moc pekny deti 🙂 Aspon pocitam, ze modelove byli z blizkeho okoli, tj. rodiny 🙂
Ja vzdycky obdivuju lidi, kteri takhle zvladaji videt. Ja jsem takovy ten typ "cvak", a ejhle...jeeee...pardon, nemas hlavu 😀

martasl
9. lis 2010

děti na fotkách jsou neteřinky.svoje děti mám fe fotoalbu,teda Simonu nevím,nerada se fotí.jinak jsem na tom s focením jako ty.amatér hadra 😀 .se těším,až bude fotit miminko,kterýho se doufám ještě dočkám.

luci.kon
9. lis 2010

@martasl - Ahoj máme se dobře, Pája jen moc hodnej, čekala jsem to mnohem horší, že nebudu nic stíhat a tak, třeba těď jsem dodělala 4 šišky štrůdlu 🙂 a jde to, jen v noci je to horší, trápěj nás prdíky tak dáváme kapičky, ale moc nám nepomáhají, snad se to časem zlepší 🙂 . Tu školu jsem myslela tu fotografickou.
@tetamon - děkuju, a neboj já byla taky prvorodička, porodu se fakt neboj, je to rychlovka, během půl hodiny byl Pája venku a abych řekla pravdu tak to bylo takový ulevující protože když jsem měla kontrakce tak sem musela tlačit a tu bolest jsem vlastně přetlačila 🙂 , pro mě bylo mnohem horší snášet ty bolesti předtím, doma jsem lezla po čtyřech a v nemocnici mi 2 řekli že to jsou poslíčci at si dám vanu 😠 , na potřetí už jsem volala sanitku, naštěstí to každá máme jinak, tak třeba ty to budeš mít během pár hodin, mě to trvalo 24 hodin 😠 , ale asi to trvalo i tak dlouho, protože mi nepraskla voda, když praskne tak to jede, mě ji píchli v půl šestý, v šest sem se dobelhala na porodní sál a v půl sedmý byl malej na světě 🙂, No a šití taky nic moc, tak jestli ti můžu poradit, dělej vše pro to, aby tě nemuseli nastřihnout, masáž hráze apod.,Neboj to zvládneš, držím palečky a trochu ti závidím, pořádně si to těhotenství ještě uži 🙂
Fotečky přidám,a le teď mi to nějak nejde ☹

tetamon
9. lis 2010

@luci.kon diky moc 🙂 No, rikam si, ze kdyz to slo dovnitr, ven to pujde urcite, a nejak to budu muset preckat, to prekvapeni z toho, co vlastne porod znamena, me nemine tak nebo onak 🙂
Spis na me doleha postupne ta definitivnost toho, jakoze "nafurt". Jako...ona uz tu bude nafurt 😲, kazdy den, kazdy vecer, budu za ni zodpovedna, proste...uaaa 🙂))))
Jasne, ze se na ni tesim a s tim vsim jsem na zacatku (neplanovanyho) tehu pocitala, ale ted tak pekne mi to zacina vsechno dochazet, jak chystam..
Dneska vecer me rozesmal drahous, kdyz jsem mu rikala, ze jeho maminka porad odklada prijezd (nevi, ze jsem tak moc tehotna, jen rekl, ze jsem tehotna), ze se docela dobre muze stat, ze za ty dva tydny prijede a mala se uz bude chtit vyklubat na svet 😀 Tak malem omdlel z toho uvedomeni, ze uz je to fakt tak na spadnuti 🙂 Sice se na malou strasne tesi, kazdy vecer ji do briska povida, jak se na ni tesi, a jak je to jeho princezna, ale ten primy kontakt s realitou ho malem svalil 😀 Tak asi tak nejak 🙂

marti, aha, ale krasne jsou taky 🙂 Hh, jsem rada, ze nejsem takovy fotoumelec sama 😀

zdenush88
10. lis 2010

ahojte.... tak vcera som bola prvy krat na kontrole... pani doktorka mi prehliadla, ale nerobila mi usg....co ma dost sklamalo... 😒 nakoniec som sa ale dozvedela, ze to ze ma prehmatala, jej dalo taku istu odpoved ako keby urobila usg, lebo by videla tiez len bodku... aleja som tu bodku chcela vidiet!!!! a tak ma objednala 18teho na krv a na kontorlu /zeby konecne usg??/ a potom 21.12 na poradnu a to tipujem ze dostanem aj knizku... no...ale som sklamana...stale rozmyslam, ze by som ju najradsej zmenila...len neviem ku komu... ked ona je tak, ze...clovek sa jej bojí...ale tak ja sa bojim asi vsetkych lekárov...a teda že kto nie.... no dnes asi pojdemna to usg aj tak. 😀 svagrina je manazerka v nemocnici a som sa za nou stavila, som kecala kecala, ze co ako a ona uz telefon v ruke a u kamarata gynekologa mi vybavila sono... 🙂 ze dnes mi este zavolá... 🙂 aj ked...chlap.. 😒
@tetamon ahoj no ja som este len na zaciatku tehu a ten moj to tiez stale berie tak, ze jeden den sa tesi a na druhy den chyta hysáky... a pritom sme to aj planovali a a aj chceli ale tak..je ot zmena, ja to beriem tiez sa bojim...

martasl
10. lis 2010

tetamon-no jo,už se vám ta svoboda krátí 😉 ,ale stojí to za to,věř mi.a rychle si na toho človíčka zvykneš,neboj.to partnerova maminka asi bude hodně překvapená,co??a na jak dlouho přijede,že by si na vnučku rovnou počkala a byla mezi prvníma,kdo ji uvidí.

zdenush-ono na utz je asi fakt brzo.lepší je to v tom 7-8 týdnu,to už může být vidět i srdíčko.a to je pak pohled 😀 😀 .nevím kdy u vás dávají průkazku,ale u nás tak od 10 týdne,většinou kolem toho 12t. neboj,partner si zvykne.počkej,až miminko uvidí na utz,to bude paf. 😉

tetamon
10. lis 2010

@zdenush88 no, ona i ta moje dr mi moc nechtela delat utz, az kdyz musela potvrdit tehu (a bylo to rychlejsi nez krev posilat do lab a cekat na vysledky), tak souhlasila, takze jsme videly tu tecku, ale jinak obecne oni moc nechteji tak brzo, protoze se prave muze stat, ze srdicko se jaksi "nedostavi", takze pak ani ta mamina neni tak moc zklamana, kdyz toho drobka predtim nevidela... Ono to staci i bez toho videni tecky 🙂
Me to prislo, ze ona to delala i kvuli sobe, ze proste chce mit jistotu, ze vsechno bude v poradku a nedavat mi nadeji, kdyz by se to mohlo snadno jeste pos... 🙂 Byla celou dobu skvela, ale byl jasne citit rozdil mezi chovanim do a po 12. tt... Jakoze jakoby zahodila ten odstup k mimcu, a pak uz o nem vtipkovala a povidala, do te doby mi o nem rekla vsechno, ale tim to haslo, jen doktorka, nic vic 🙂 Pak se uz i ptala na jmeno a takove 🙂

marta: no, asi na 3 mesice, co je turisticky vizum. Utesuju se tim, ze mi aspon pomuze po porodu nejak prezit 6nedeli, ale na druhou stranu mam trosku strach, vis jak, kecat si do toho nenecham. Poradit a pomoct jo (hlavne ten servis okolo domacnosti), ale rozhodne nechci mit nikoho, kdo mi bude rikat, co a jak delam spatne, to bych nebyla kamaradka ani s mamkou, ani se segrou, natoz tak tchynou 🙂
A ja doufam, ze ty instinkty nejak samy nabehnou a pomuzou s tim pecovanim o mimi a naucenim se, jak organizovat cas a vsechno 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru