Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

domca89
23. čer 2014

@ladulaaa Vítej mezi námi.

valentina32
23. čer 2014

@domca89 ne 🙂 maj stres moja doktorka stale na mna ked sa zlostim ze som pribrala ze co by som chcela ved ste tehotna .... 😉

ynett
24. čer 2014

@domca89 dúfam🙂 zatiaľ sa nedarí😀

ynett
24. čer 2014

@domca89 prosím ťa v tehu takéto veci nerieš, váhu budeš riešiť potom🙂

ynett
24. čer 2014

@ladulaaa vitaj a gratulujem🙂 neboj, možno budeš patriť medzi tie, ktoré nepribrali skôr schudli. a ak nie tak neboj to zvládneš🙂

domca89
24. čer 2014

@ynett No tomi snad radši ani neříkej. Říkala jsem si, že dokud si přes prsa nevidím na břicho, je to dobrý. Ale teď. 😀 Průšvih, už hovidím. 😀

zebruska
25. čer 2014

ahoj těhulky, tak jsem dnes byla na další kontrole, od vydání průkazky mám vždy o kilo míň. začínala jsem na 98, minule 97 a dnes 96... bez jakéhokoliv zvracení či nevolností... mimču to asi nevadí, vyvíjí se normálně, mě to zatím taky nevadí... jak dlouho jste hubly vy, co jste hubly samy od sebe?

oktarina
25. čer 2014

@zebruska tak já začínala na trojciferných 😉 váha se zastavila kolem 20 tt, na kontrole 19 tt ještě byla -1 kg, na kontrole 23 tt byla +1 kg, takže někdy mezi tím.

domca89
25. čer 2014

Tak holky, zítra jdu na vyšetření na cukrovku,takže když nááááhodou se už neozvu, spletli si to s desinfekcí a nebo jsem umřela hlady.

valentina32
25. čer 2014

@domca89 drz sa myslim na teba nech to vsetko dobre dopadne mna to caka o dva tyzne 🙂

ejdzi
26. čer 2014

ahojte, a vitam nove clenky 🙂

@domca89 drzim palce nech to dobre dopadne. Ja som si to v tomto tehotenstve dala pre istotu 2x 😎

@ynett nevies nahodou co je s ingrid? uz sa tu dlhsie neukazala...

predvcerom som absolvovala ultrazvuk v 30tt - vsetko OK, akurat taka pikoska: doktor nameral malej, ze ma chodidlo dlhe 6cm a skonstatoval, ze to je dost, ze bude zit na velkej nohe :D no ja sa ani nedivim, my sme cela rodina velkonoha, takze je jednoznacne nasa 🙂))))))

domca89
26. čer 2014

@valentina32 @ejdzi Tak holky,mám po testu. Za 3dny budu mít u doktorky výsledky. Měli jsme lahvičku, citronová příchuť. Díky bohu nešli lahvičky sestře otevřít a tak jsem je povolovala všechny já a ověřila jsem si, že na všech je napsáno glucosa. Nakonec jsem odešla se třema vpichy, ze dvou odběrů - nemohli se poprvé trefit. Ale přežila jsem. 😀

elekthra
26. čer 2014

Ahoj holky, jdu z utzv, který se má dělat ve 30.týdnu (objednal mě na něj doktor-on mi vybral datum) a tam mi řekli, že mimi je pozadu skoro o tři týdny!!!!!! vycházel mi pořád porod na nějakého 9-16.9.2014 a teď je to už 30.9.2014 a to nejsem žádný drobek (teď 100kg), ani přítel... nevíte, čím to může být? pupečníky jsou prý průchodné, ale váhově je malý na rizikové hranici... jsme z toho dost špatná -oni mi totiž pořád předělávali termín porodu, z původního 21.9.2014 (dle menstruace) to snížili na 19.9. pak na 16.9. a pak u Vlašína dokonce na 9.9.2014 - pořád mi říkali, že to bude velký mimčo... no a teď mi Mudra řekla, že se to "zpomalilo" - přibírání a pořád zkoumala, jestli mu dost proudí krve z placenty (od minulého utz mimi skoro prý nepřibralo)... takže asi proto trochu strašila... mám si psát, co jím a za tři týdny uvidíme... nestalo se to taky některé? nemáte zkušenost?

zuzkaa1
26. čer 2014

@whitelilith doufám že to u mě dopadne aspoň podobně původní mám tak těch 85 ale teď už se přibližuju 100 😨 takže budu věřit že se nademnou slitují všichni svatí a po porodu to bude třeba na těch 95 😀 i když při mé smůle 😀

inngrid
26. čer 2014

ahojte kočky hlasíme sa ešte stale 2v1
čím sa mi to viac blízi tym viac a viac vymyšlam
dali mi uz termín sekcie 17.7 to budem končit 39tt ale nejde o to ja som neni psychicky stotozenná s tým cisárskym chcela by som skusit rodiť normalne ale neviem čo robiť uz mi z toho premyslania sibe nik mi nepovie čo bude rozhodnutie je na mne chcem bud. tyzden na poradni hodiť s lekarkou o tom reč uvidíme ako pokročíme a vy ako? 🙂

ejdzi
26. čer 2014

@inngrid uz som si zacala robit o teba starosti, lebo si sa dlhsiu dobu neozvala 🙂 Tak som rada, ze je vsetko OK, a hlavne nevymyslaj 🙂 Vsetko bude tak ako ma byt, hlavne aby ste boli obaja zdravi 🙂

evita123
26. čer 2014

tehotenstvi xxl, aneb tehotna baculka v mojom podani.... moje 18 tyzdnove brusko posobi ako 30 tyzdnove, ale nevadi.... hlavne, ze sme zdravi 🙂 🙂 😀

domca89
26. čer 2014

@evita123 V klídku. To já vypadám ještě hůř.

evita123
26. čer 2014

@domca89 sme v tom spolu 😀

domca89
26. čer 2014

@evita123 No jasně, koukni. Tohle jsme my ve 22tt.

evita123
26. čer 2014

🙂 mne sa tvoje brusko paci 🙂

domca89
26. čer 2014

@evita123 Ale je moc velké, už teď si připadám jako slon a co za ty 3měsíce?

evita123
26. čer 2014

@domca89 to vobec neries, tes sa, ze ste zdravi.. vies co by maminky, ktore mali vazne komplikacie pocas tehu dali za to, aby ich jediny problem bol velke brusko? nerob si stresy a uzivaj si tehu 🙂 😉

domca89
26. čer 2014

@evita123 Já vím. 😉

vandik83
26. čer 2014

@elekthra myslím, že doktorka se obává, zda miminko nemůže být špatně vyživované, proto zkoumala ten pupečník, zda v něm proudí dostatek krve (měří se průtoky tedy přesně nějaký index), zkoumá se placenta, zda dostatečně pracuje, no prostě musí se to všechno prověřit. Ale klidně to všechno může být i z jiného důvodu - například, že ty ultrazvuky byli prováděné na jiném pracovišti, jiným přístrojem, jiný doktorem. Třeba u mě se stalo, že mi na jednom pracovišti naměřili velký průměr hlavičky (52 mm ve 21.týdnu) a potom o 8 dní na jiném pracovišti jen 50 mm, je blbost že by se miminko scvrkávalo (o další týden později to bylo 57 takže fakt roste), je to jasný důkaz, že prostě měření nemusí být přesná, takže prostě i u tebe to nejdříve mohli trošku s tím měřením přehnat, proto ten termín mylně posunout na začátek září. No určitě bych zdravě a dostatečně jedla, aby miminko mělo správný přísun živin. A moc držím palečky, aby se to srovnalo.

whitelilith
26. čer 2014

@zuzkaa1 U mě dělalo min. 8kg jen zadržená voda... já strašně otekla. První vlna v 7mém měsíci-to jsem otekla tak nějak souměrně celá a pak jak začaly vedra, tak jsem dootekla totálně-hlavně nohy. Posílám fotku tak 14 dní před porodem-pustilo mě to až tejden po porodu a bylo to i horší.

zuzkaa1
26. čer 2014

@whitelilith to je mazec no doufám že mě to nepotká ale jelikož ottékám i normálně jak je trošku teplo tak uvidíme ☹ ségra na tom byla podobně

whitelilith
27. čer 2014

@zuzkaa1 a já na to netrpím. ...

wimisci
27. čer 2014

Ahojte holky, jak pak se máte? a jak se vám daří? My dneska ještě dodatečně jdeme na srdičko, tak snad bude vše v pořádku a odpoledne jedeme za rodičema na Moravu. Tady přikladam fotku jak jsme porostli a příbrali 😀 foceno minulou sobotu 🙂 Už mi bříško začina celkem překažet a nejhorší že mě chytaji zada ☹ včera jsem zažila extrem ☹

ejdzi
27. čer 2014

dievcata, neviete nahodou nieco o tom, ze vraj treba mat v tehu knizke peciatku od plucneho? Citala som to v nejakej diskusii, ale zda sa mi to divne, hlavne pri prvom som take nemala, tak ci je to nejaka novinka...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru