Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zitaje
10. únor 2012

@stardust haha, ze dve v jednom, a ked sme tehotne, tak dokonca 3 v jednom 😀

stardust
10. únor 2012

@zitaje tak to ma nenapadlo 😀 😀 😀

miskachrumka
11. únor 2012

@bocinka ako je možné pribrat tak vela pri kojení ?
ja som si vždy myslela že kojením sa matka cždy zbavuje tukov čo nabrala počas tehu 😒
som teraz zmetená 😒
ja som pri malom nemala to štastie kojila som len mesiac a pol ☹
no teraz som odhodlaná kojit dlho aspon teda ten prvý pol rok kím začnú príkmy ! 🙂

miskachrumka
11. únor 2012

@bbubinkaa avidiš čaká nás leto možno sa budeme vela potit aj bez pohybu tak nepribereme na konci tolko 😎 😎

miskachrumka
11. únor 2012

@stardust som sa na ráno aspon dobre zasmiala 😀 😀 😀 😀

miskachrumka
11. únor 2012

@raadyys ahoj nič si ztoho nerob ja som prve tehu začala na 82kg a akončila pri 103kg a tie mi ostali a teraz začínam asi na cca 105kg ☹ ☹ ☹ a skončim dufam pri 110kg viac nemožem !a po porode sa ide makat ! 🙂

raadyys
11. únor 2012

@miskachrumka
@miskachrumka ahojky já už si z toho nic nedělám 🙂) Hlavně at je všechno v pořádku... Já v lednu zacala cvičit držet dietu fakt fest jsem se do toho obula a ejhle na testíku // .Jediné co mě viděsilo kolik zase přiberu protože děti mám a holky jsem přibrala 28 a u kluka 18 ☹ Jsem na samém začátku cca 5+1 ještě jsem u doktora nebyla jdu až 20.2 tak snad bude vše ok....

miskachrumka
11. únor 2012

@raadyys neboj ja tiež niesom na tom dobre

bocinka
11. únor 2012

@miskachrumka já nevím, mám samozřejmě předpoklady k tomu být silné postavy, vlastně od malička, ale nečekala jsem to, že tak přiberu, i když je fakt, že Sofi byla dravec, žravec a vysávala mě snad desetkrát denně a já měla potom velký hlad..... 😖 Ale co už, ona mi za to všechno stojí a teď se s tím už musím poprat sama

miskachrumka
11. únor 2012

@bocinka si to vístižne napísala 😎 veru deti nám za to stoja aj ked ma ide rozpučit ked vidím matku s tromi detmi a má postavu ako keby nikdy nerodila 😉

bocinka
11. únor 2012

@miskachrumka to mě taky, znám takové dvě, jedna porodila snad před měsícem druhé dítě a má postavu modelky, na břiše se jí rýsují svaly, no o tom, že nemá ani strii ani nebudu mluvit.... 😕 ale to je jen má závist 😀 😀 😀 😀

miskachrumka
11. únor 2012

@bocinka nieje závist ale nemožeme byt každá rovnaká 🙂
každá sme krásna sa hovorí 😀

keenfan
11. únor 2012

@miskachrumka ahoj, a myslis ze sa to da, pribrat tak malinko? bo ja som pri malom bola na startovacei vahe 94 a pribrala som 22kg a to som sa nejak neprezierala-na konci som mala strasne vela vody v sebe. Teraz som v 9.tyzdni a vahu tak okolo 98 a dost sa bojim ze budem zas ako slon ☹ a opat v lete ☹(

martina131
11. únor 2012

ahojte,ja sa chcem pripojit ze sa da pribrat aj malinko,. Prvé tehu som zacinala na 64 a skoncila 78kg, a po porode mi vsetko ostalo a este sa mi to aj zvysovalo a mohla som kojit kolko som chcela, teraz tehu som zacala na vahe 84kg a teraz v 31t mam 85,5.... a pritom sa normalne stravujem a uz niekedy sa prichytim aj v noci ze musim vstat a nieco si zobnut.ale zevraj je to o.k,ze babo si berie zomna a je to o.k,tak uvidime ako to dopadne

zitaje
11. únor 2012

@bocinka presne takto to bolo aj u mna s priberanim, a dokonca aj moja mladsia, pri ktorej som tak vela pribrala, sa vola Sofia. 😀 Takze baby, ak nechcete pri kojeni pribrat, dajte ine meno 😝 😀

bocinka
11. únor 2012

@zitaje u druhé jsi nepřibrala???? Jak že se jmenuje???? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zitaje
11. únor 2012

@bocinka 😀 😀 😀
Nie, pri prvej som az tak nepribrala,nie pri druhej, teda pocas kojenia, ale ona bola taky cibik, v roku mala 8,8 kila, mam fotky ako sa cabrala v lete na balkone, normalne jej rebra vidno... no tak teraz je uz gulatejsia, ale teda nevyciciavala ma nejak extra, a to nepriberacie meno je Jazmina 😀
Druha mala jej rocnu vahu snad v polroku 😝

smoulinka.ciko
11. únor 2012

Ahoj holky, tak už to máme taky za sebou :-/ Jinač sem teda z definitivní platností v druhém těhu přibrala ,, jen kilo" 😀

raadyys
12. únor 2012

Ahojky ráda bych připojila svou zkušenost i když ne moc dobrou ..Před 4 lety jsem čekala miminko cele těhotenství ok testy v pořádku i screeningy byly v naprostém pořádku odběr plodové vody také v pořádku a týden před porodem mě oznámily že moje miminko bude postižené…☹ Ted jsem těhotná na samém začátku 5+3 u doktora jsem ještě nebyla jsem objednaná na 20.2 jen nevím jak všechno zvládnu ten strach že stane to samé můžete mě prosím podrobněji vypsat ty testy a sceeningy co se plati .... určitě do nich půjdu 🙂 děkuju všem 🙂

jancip
12. únor 2012

@raadyys Ony ty screeningy těch postižení moc odhalit neumí. Třeba na takový autismus, DMO, LMD a pod. se vůbec nedá přijít. Takže i když absolvuješ úplně všechno, tak ta rizika zůstávají ☹ Můžu se zeptat, co Ti týden před porodem řekli?

raadyys
12. únor 2012

Tak to nejsou moc dobré vyhlídky .-(( hydrocefalus a rozštěp páteře což si myslím že z ultrazvuku se mělo dát poznat.... nebo plodovky neuralní trubice se uzavírá v ranném stádiu proto se bere listovka ... Bohužel stalo se ☹

zujanka
12. únor 2012

@raadyys to musel byť fakt šok ☹ Tieto vady sa ale dajú poznať na ultrazvuku Vymeň lekára a silno silno ver, že všetko bude OK 🙂

jancip
12. únor 2012

@raadyys Rozštěp páteře se že prý z plodovky poznat nedá, z UZ by měl, ale jen z těch lepších. A asi záleží i na formě. Riziko rozštepů by měl odhalit hlavně triple test.

miskachrumka
12. únor 2012

@keenfan ani ma nestraš ☹
ja sa riadim tím že čím je žena tlstejšia tím by mala menej pribrat počas tehu !
ja sa zajtra v poradni idem zas postavit na vahu po 3 tyždnoch 😠 a som velmi zvedavá ked uvidí gyndoš akú mám vahu tak opadne 😅
no čo už tak si už prajme nech sú naše detičky zdravé a aj mi mamičky 😉 a už potom budeme na sebe makať !

miskachrumka
12. únor 2012

@martina131 no tak to si teda rekordmanka pribrat 1,5 kg je teda užastné !

zuzanapd
12. únor 2012

@raadyys ja som v 12.týždni absolvovala screening u gynekológa, ktorý má na to licenciu na downov syndróm, rázštepy chrbtice. Pomeral mi všetko, čo sa len dalo, vypísal mi pre moju gynekologičku papiere, čo a ako... Ubezpečil ma, že je všetko po tejto stránke ok. Platila som do 15 euro, nakoľko nie som jeho pacientka.
Teraz, na budúci týždeň ideme s manželom na genetiku, posiela nás tam moja gynekologička z dôvodu, že sme doteraz nemohli mať deti a naraz sa po 10 rokoch podarilo a hlavne kvôli veku - ja budem mať 39, manžel mal 40 rokov...
Potom by sme mali absolvovať amniocentézu - zasa kvôli veku - ale na tú nechcem ísť, nakoľko sme sa rozhodli, že dieťa si necháme za každých okolností, keďže šanca na ďalšie neviem, či by ešte bola.A aj kvôli riziku potratu. Namiesto toho sme sa rozhodli pre morfologický ultrazvuk v 20.týždni, tam nám doktor presne popíše, čo a ako... Ideme do Martina k dr. Grochalovi.. Platí sa tam 30 euro za komplet toto sono vyšetrenie.
http://www.femicare.org/?run=content&id=2195&la...
A ešte chceme potom v 23. týždni absolvovať 3D/4D UZV, aby sme mali pamiatku na tieto pre nás krásne časy, viem, že to stojí v Prievidzi u dr. Hudeca okolo 65-70 euro, je tam dvd a fotky k tomu.
Ešte nám potom odporučili ísť v 30.týždni k dr.Grochalovi na posledné morfologické sono.
http://www.femicare.org/?run=content&id=2196&la...
A ešte tieto anomálie dokážu zistiť
http://www.femicare.org/?run=content&id=2200&la...

keenfan
12. únor 2012

@miskachrumka nechcem strasit, sama sa musim na svojom priklade kontrolovat aby som teraz tolko nepribrala..ale ak zase zacnem zadrziavat vodu tak mi nepomoze nic...lebo to som mohla mat tych 10kg kludne len z tej vody, si zober ze asi do 3 tyzdnov po porode boli zo mna vsetky kg prec-22. ale nebudem bububu, verme ze si mimiskovia budu brat z masich tukovych zasob 😀 a dame to do tych 10kg max 🙂

raadyys
12. únor 2012

@zuzanapd děkuji za odpověd me ted je také 39 takže určitě podstoupím všechny vyšetření .. na ty screeningy se určitě zeptám..Genetika nás určitě také čeká už jen z toho důvodu že mame dcerku s rozštěpem páteře.. jinak moc děkuju za informace a tobě přeju at to všechno dopadne víc než dobře 🙂)

miskachrumka
12. únor 2012

@keenfan ja viem očom píšeš ja som bola taka opuchnutá že mi povedal gynekolog že take opuchnute nohy ešte nezažil mne to nemusis pisat čo su to opuchy v tehu hlavne na konci !ja mám prísne zakázane slané už teraz !
je to len pre moje a babatkove dobro prepokladám že aj ty máš zakazané kedže puchneš !
a10 kg asi nie to je vela ale tích 5 kg na vyše može vážit voda v tele počas tehu ja si teraz dávam pozor už nechcem byt opuchnutá ani to nedovolím je to velmi važne a može to ohrozit dieta aj tvoje zdravie!
a ak ktomu je aj preeklampsia resp.vysoky tlak k tím opuchom je to už tehu choroba kedy už mamičky hospitalizujú !ja som chvalabohu tlak mala vždy suprvý a ideálny !ale aj tak som si kvoli nohám odležala v 33tt v nemocnici 4 dni na nesolenej diete!a povedali mi jednu vetu **Ak chcete donosit dietatko do aspom 38tt nedajte so úst ani zrnko soli !

keenfan
12. únor 2012

@miskachrumka to viem aj ja, bolo to zle aj u mna, este aspon stastie v tom ze to bolo v lete, inak neviem co by som si obula 😒 a solit by sa nemalo uz teraz? bo mne gyndak nic nevravel, on vlastne ani nevedel ze mi opuchaju nohy, lebo mi zacali az vtedy ked som uz chodila na kontroly do nemocky kde som aj rodila...a polezala som si tam vseho vsudy 3 tyzdne..preeklampsia to nebola, nemala som ani bielkoviny v moci, ani tlak vysoky ale nechali si ma tam i napriek mojej nevoli 😒 a kedze som tehu a v leta zazijem este viac je to viac ako pravdepodobne ze budem mat opuchy zas...teda rada by som nie, ale zostavam realista..takze myslis ze uz aj teraz nesolit? Lebo zatial mam vahu rovnaku ale ak sa nema uz teraz tak nebudem...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru