Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

martinex
2. bře 2011

@stardust ono ked to povie skomolene,tak sa to moze podobat... 😎

zuzanazuzana
2. bře 2011

@martinex no ved som potom dodala, ze lepsie ako panna.....hihi...

zdenush88
3. bře 2011

@stardust no to mam rok narodenia... 😉 aj keby to bola moja váha (co by som bola rada) tak by som ju takto verejne nepísala.... 😉 😉

stardust
3. bře 2011

@zdenush88 to ma nenapadlo, ze rok narodenia..hned prvu asociaciu pri cisle 88 mam heil hitler (h je osme pismeno v abecede, nackovia to pouzivaju, ale vsimla som si aj 44, ze by to znamenalo debil debil na obzore? ). Je blbe od tvojho manzela, ze sa chce vzdat takeho pekneho mena ako je Simonka, len kvoli nejakej blbej symbolike.

Dnes som trochu nahnevana...vsade sa hovori, ako je vhodne, chodit uz aj s tymi najmensimi detmi do spolocnosti, do Krabbelgruppen a ked tam clovek pride a dieta sa mu tam rozpisti, poslu ho prec ako zlocinca...nie je plac u deti normalny a zvlast u tych, ktore prechadzaju obdobim vzdoru? S pedagogikou to na maleho moc nejde, ked ho to pochyti, riesim to ignoraciou...maly sa po chvili upokoji a zivot ide veselo dalej. Preco deti, ktore nespadaju do sablony predstav dospelych, su uznacovane za problemove? Nie je to len zlyhanie spolocnosti, ze odmieta akceptovat deti take, ake su?

zdenush88
3. bře 2011

@stardust no našťastie s nim pomaly pracuje, ze to vobec nie je zlemeno a vobec nezalezi na to SS co on furt vytahue..potom prisiel jeden znamy avravi ze ma susedu ktora take mena praveze vyhladavala aby mala rovnake inicialy a jej syn sa vola samuel sedliak..tak dokonca SS tak hádam bude nakniec súhlasiť...aj ked si myslim, ze pomaly uz suhlasi,len este stále hlada nejake ine moznosti 😀 😀 ale uz aj svjej mame povedal, ze to bude Simonka, takze sme na dobrej ceste 😀 😀 😀

stardust
3. bře 2011

@zdenush88 mena nie su zle, zli su akurat ludia, ktori ich nosia...
@martinex nas maly zatial nehovori, len mama, papa, ham ham zretelne, ostatne si melie tu svoju hatlaninu, ktorej nikto nerozumie, iba ak on sam.

zdenush88
3. bře 2011

@stardust no ja som este aj pozerala vyznam mena Simona a velmi sa mi to pacilo.. 😉 😉 teda aspon ten vyznam o ktorom pisu na zozname... 😢 😢 😢

adinkag
5. bře 2011

ahojte dlho som tu nebola,v piatok som mala podadnu,krvny obraz dobry,biochemia tiez celkom ok vaha dobra tlak idealny,ale v moci mi nasli bielkovinu:(( nemate s tym niektora skusenosti?v pondelok mam doniset 24hod.zbierany moc:(( som z toho smutna

stardust
6. bře 2011

@adinkag ahoj, mne tiez trochu lietali hodnoty v moci...nakolko som sa citila dobre, tak som si z toho nic nerobila. Sledovana som bola, instrukcie som dostala, keby daco, tak nebol dovod sa nejak trapit. A tie hodnoty sa mi nejakym sposobom do dalsej kontroly ustalili.

adinkag
6. bře 2011

@stardust ved ani mne nic nieje proste , sa citim ok len nechapem jak je to mozne vsetci ma strasia ze to nieje dobre:( co ti poviem zajtra jej idem odniest vzorku z celeho dna a v az v piatok budem vedist na com som ku koncu tehu same kraviny:((

zuzanazuzana
6. bře 2011

@adinkag tak drzim palce a urcite bude vsetko ok......ved to uz mas za par.....aj ja by som chcela

adinkag
6. bře 2011

@zuzanazuzana ved prave peto ze to uz mam za par,sa bojim este viac furt je na mna hadzane ze za to mozem ja a neveim co proste mam toho dost:((

zuzanazuzana
6. bře 2011

@adinkag a to preco? kvoli vahe? ja uz to naozaj nechapem.......

adinkag
6. bře 2011

@zuzanazuzana lekar len povedal ze musim doniest 24 hodinovy moc aby vedeli zistit ci to nebola len nejaka nahoda ako ze blby odber trebars ze som mala malo tekutin a preto to vyslo,alebo ak to je pre nieco ine aby sa to rychlo riesilo,a pritom sa necitim nejak zle vravim vsetko mi inak sedi aj biochemia a krvny a tlak vsetko ok len toto bolo zle.proste z rodiny niektori to hned riesili so s svojimi znamymi,a hned ze som musela jest vela masa syrov alebo mlieka a neiem co alebo vajec,,,,proste jak fakt uz neviem co mam akoze jest:((

stardust
6. bře 2011

@adinkag ah, to poznam...proste kasli na lekarov a na blbe reci. V druhom stave si o dost citlivejsia, niektore slovne vyjadrenia vnimas silnejsie ako normalne. Aky je tvoj vnutorny pocit? Vravela si, ze dobry. Prveho syna som prenasala tyzden. Bolo mi zle z tych reci...chod sa prechadzat, skor ti pridu kontrakcie...rotovala som okolo jazera ako debil, potom okolo nemocnice a nic...chod sa rozmnozovat...co mam do seba napustit celu ulicu vratane sedemdesiatrocnych dedkov, ked manzel ocividne nestaci s mnozstvom prostaglandinov? V nemocke nejaka hlupa hebamme s debilnymi recami o tom, ako som si pomahala proti vracaniu atd. atd. V druhom tehotenstve som si povedala DOST a kaslala som na blbe reci a bolo mi dobre.

stardust
6. bře 2011

@adinkag tak to ma rozculovalo najviac...moja mama hned listovala v jej hlupej knihe a hned telefonuje...nejedz banany, zer hento a toto a kvak kvak...

nika1412
6. bře 2011

@adinkag ahoj.. som sem skocila a padlo mi do oka co si pisala.. som laborantka a ta bielkovina v moci je u tehotnych dost casta.. neboj sa.,.. robia zbytocny poplach.

adinkag
6. bře 2011

@stardust no len dufam ze to malej nijak neuskodi:( proste necitim ziadnu zmenu mala stale aktivna ako aj byvala fakt uz odratavam dni aby uz som ju uz mala v naruci,lebo tieto reci na mna fakt zle vplyvaju...vidno ze teho ma vplyv na nalady taka precitlivela som nikdy nebyvala

adinkag
6. bře 2011

@nika1412 si ma ukludnila dakujem za podporu 😉

zuzanazuzana
6. bře 2011

@adinkag no ja som taka citlivka, ze mne kebyze nieco povedia napriklad na vahu, tak hned revem....mne sa jedinykrat stalo, ze mala lekarka narazku na moju vahu a to minuly rok, ked som si vybavovala predoperacne vysetrenie na umele oplodnenie.....zevraj by som si to mala rozmysliet mat dieta atd atd....s palcom som utekala domov.....neboj, vsetko bude ok

adinkag
6. bře 2011

@stardust no ja mam na tieto reci muzovu mamu a tie prednasky fakt nemusim 😒

stardust
6. bře 2011

@adinkag treba prejst do rezimu jednym uchom dnu a druhym von 🙂 A to je este nic oproti tomu, co pride, ked porodis. Ti druhi budu vzdy vsetko ovela lepsie vediet ako ty 😀

adinkag
6. bře 2011

@zuzanazuzana s narazkami na moju vahu som si nikdy nerobila tazku hlavu ja som so sebou spokojna ,ale fakt tieto postoje tych ludi faakt nechapem.nastastie ten lekar kam ma preradili akoze na rizikovu ambulanciu je v celku ok ....

adinkag
6. bře 2011

@stardust no ja mam dojem ze uz to zacina uz teraz vo velkom , tak sa tesim jak to pojde dalej 😠

stardust
6. bře 2011

@adinkag to je taka predpriprava na horsie casy...sa budes musiet s muzom obrnit voci okoliu 😉

zuzanazuzana
6. bře 2011

@adinkag vidis, aj nika1412 pisala, ze je to zbytocny poplach....ale vsade citam, ze aky je pristup lekarov...tak ja v poslednom obdobi musim zaklopat, ze v pohode......

adinkag
6. bře 2011

@stardust ten chudak bude obrnovat asi postel lebo zacal tahat aj druhu robotu ,kedze ja od aprila idem na md aby sme mali z coho platit hypoteku a podobne tak chudak celu nedelu prespi 😲 no fakt budeme potrebovat pevne nervy 😵

stardust
6. bře 2011

@zuzanazuzana ked som sa mojej lekarky pytala, co s tou mojou obezitou v tehotenstve, mavla rukou a povedala alles schwachsinn...neliezla mi na keks, ani jej personal, za co som rada.
Prednedavnom davali v telke dokument o tych futbalistoch, co sa im zrutilo lietadlo v Andach a ako tam prezili dva a pol mesiaca, kym dvaja dobrodinci z prezivsich privolali pomoc. Jeden z nich schudol 30 kg, presne tolko, kolko by som chcela aj ja schudnut 😅

adinkag
6. bře 2011

@zuzanazuzana no dufam 🙂 a ty ako to zvladas?

stardust
6. bře 2011

@adinkag a vyzera to u teba, ze budes rodit prirodzene? Mna v nemocnici furt strasili cisarskym rezom, ze si za to budem moct sama a blablabla. Nastastie sa tu reze az pri piatich kilogramoch...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru