Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mirunda
27. lis 2008

Krásné ranko holky, tak co se přibírání týče, tak moje kamarádka u prvního přibrala 26kg a u druhého "pouhých" 14kg.. moje maminka taky u staršího bráchy přibrala víc než u mě, s tím rozdílem, že po bráchovi bylo všechno do 2 měsíců pryč (25kg) ale po mně už ne 😅 ..všechno jí zůstalo.. hodně holek mi říká, že se těhu "dědí" po maminkách, tak nevím, z jaké velké části je to pravda.. třeba já narozdíl od mamky vůůůbec nezvracela, ale přibírám teda stejně.. 😀 😀 😀 Tajně totiž doufám, že to půjde taky samo pryč jako u ní.. 😀 😀

kacka.va
27. lis 2008

já přibrala za těhu 18 kg. a cca po 5 měsících jsem byla na svojí původní váze, co jsem měla před těhu 🙂

zuzik24
27. lis 2008

ahoj holky 🙂
bosorka: já otěhotněla přes prášky (zřjemě jsem si nějaký zapoměla vzít 🙂 ). Dozvěděla jsem se to za tři měsíce na preventivní prohlídce 😀 Dr. byl v šoku a já taky. Říkal mi, že některé obézní ženy třeba vůbec nemají ovulaci, takže jsem prý měla víc štěstí než rozumu a taky říkal, že přítel musí mít enormně silné spermie, když se to povedlo přes prášky 🙂
Jinak co se týče toho přibírání, já se teď úplně bojím stoupnout na váhu. 3.11. jsem měla o 2,5kg víc, ale teď mám pocit, že jím hrozně moc, tak se bojím, že to nebude dobrý...

petrach
27. lis 2008

zuzik ahojky,klidek ja mam 5 nahore,holt nam chutna a je to i tim ze neni tolik pohybu,aspon u me,ikdyz se snazim,chodit ven,ale porad je to malo,proti tomu kdyz je clovek v praci ☹

mirunda
27. lis 2008

Kacka.va - a dělala jsi něco po porodu?Nebo to běhání kolem miminka dá tolik zabrat, že to hodně maminek prostě shodí?A o kolik lehčí jsi odešla přímo z porodnice?

usounek25
27. lis 2008

Ahoj, jestli můžu, tak bych se taky přidala. Taky patřím mezi hrošíky. Nikdy jsem nebyla úplně štíhlá, ale měla jsem i období, kdy jsem vážila 63 kg 😀 a to jsem si ještě připadala tlustá. Jenže pak jsem začala dělat sedavé zaměstnání, přestěhovala jsem se k příteli a kilečka začaly pomalu, ale jistě přibývat. Když jsem byla poprvé těhotná, tak jsem začínala na váze 78 kg, přibrala jsem 10 kg. Bohužel se těhotenství nevydařilo a já musela ve 24. tt na přerušení. Další těhotenství jsem začínala na 88 kg a minulý týden, když jsem si stoupla v poradně na váhu, tak mi ukázala rovných 100 kg 😲 Naštěstí tam nebyla žádná jiná hubená těhulka, už tak jsem se styděla před sestrou natož ještě před nějakou hubenou nastávající maminkou. Příště už budu mít 100% přes stovku, tak to té sestře asi pošeptám do ucha, aby to nikdo neslyšel 😀 . Ale jinak to neřeším, hlavně aby mimísek byl zdravý, ty kila potom nějak shodíme. 😉

kacka.va
27. lis 2008

mirunda: nedělala jsem nic, jen kojila, ale občas jsem nestíhala se najíst. Jinak o kolik jsem byla lehčí v porodnici to netuším, podle mě jsem tam nechala tak 10 kg. takže na doma mi zbylo tak 8, ale jak to bylo přesně, to fakt nevím, nejsem z těch, co po porodu hned lezly na váhu 😉

petrach
27. lis 2008

usounku vitej 🙂 smeruje nas tam hodne,je dobre kdyz clovek vi ze neni sam!!!!
u nas jdu nastesti k sestre a jsme tam jen my dve,jinak bych na vahu nevlezla a navic tu pani znam uz dlouho,tak si nedovoli nic rikat,sama je kus zenske 😉 spis se desim doktora 😠

mirunda me to slo po tehu taky pekne dolu,z porodnice jsem sla a vse dolu,do konce sestinedeli jsem mela jeste -13kg,tak doufam ze se to bude opakovat 😀

zuzik24
27. lis 2008

usounek vítej!!! 🙂 Já začínala na 97kg, takže přes stovku půjdu stopro ☹ Jak píše Petrach i já se děsím dr. Sestra je taky při těle. Minule když jsem mu řekla, že mám hrozný chutě, tak mi poradil, ať si uvařím brambor, nesolím ho a pak ho co nejdýl jím... Tak jsem si v duchu říkala, jak si k tomu bramboru udělám nějaké masíčko 😀 Jinak mě dr. neváží, já se vždy zvážím ten den, kdy k němu jdu a zapíšu si to do těhu průkajdy. Já mám z váhy hrůzu a kdyby mě vážil a tam to třeba už tu stovku přeskočilo, tak tam asi omdlím studem... Ale když na to jen jukne do průkajdy, tak mi to neva... Jsem trošku trhlá 😀

usounek25
27. lis 2008

No, u nás to bohužel funguje, tak, že v předčekárně u sestry, kde se převlékáme atd. je nás víc, většinou nějaká mamina třeba na monitoru, pak ještě jedna pacientka, které se třeba bere krev apod. a sestra. Mě taky sestra nic neříkala, ona taky nepatří mezi ty štíhlé. A můj doktor taky zatím nic neříkal. To kamoška přibrala během těhotenství 30 kg. Říkala, že mezi dvěma poradnama nabrala třeba 6 kg a že jí doktorka nadávala, že přibírá moc rychle a doporučovala jí držet nějakou dietu nebo omezit tučný a sladký. Kamoška tenkrát přišla celá zdrchaná, že jí doktorka nadala a tak si hned jako útěchu dala zákusek 😀 No a malá se narodila zdravá a to i přes to, že kamoška celé těhu kouřila, ale to už je zase jiná věc. 😒

petrach
27. lis 2008

usounku tak to je blbe,to by mi taky vadilo...treba ted se me jen ptala a nevazila,protoze jsem u nich mela minule o 3 kg vic,a frflala jsem,ze ji to blbe vazi 😀 doma mam min 😉 tak to beru podle nasi vahy 😉

kacka.va
27. lis 2008

hlavní je vážit se na stejné váze, aby byly ty přírůstky skutečné, protože já mezi domácí váhou a váhou u Dr. měla rozdíl 4 kg, což by v tom dělalo bordel, takže jsem se vážila jen u Dr.

usounek25
27. lis 2008

Já se taky vážím jen u Dr. Doma máme totiž digitální váhu a ta přece jen váží asi přesněji než tak u Dr. Ten má ještě takovou tu starou s ručičkou. U nás je to i blbý, že když je nějaká mamina na monitoru, tak sedí normálně v křesle s vyvaleným pupíkem a okolo se promenádují ostatní pacošky. Na to se taky moc netěším, protože mám bříško samou strii a to i přes to, že jsem se od začátku těhu mazala 2x až 3x denně, ale stejně to nepomohlo. Člověk tam nemá trošku soukromí. Ale zase na druhou stranu na doktora si nemůžu stěžovat, je strašně hodnej, vždy vše vysvětlí atd.

evinka
27. lis 2008

Tak já mám zatím na váze doma o 1/2 kg míň než v den, kdy jsem zjistila, že jsem těhu. A váha u dr. mi ukazuje o 2 kila míň než domácí. No uvidím o kolik víc bude na váze příští čtvrtek u dr. Mě dr. naposledy řekla, že si mám váhu hlídat, že doma na PN to láká víc jíst. No nevím, včera jsem měla 2 chlebíčky, kofilu a 1/2 pomela a pak jsem si vzpomněla o půl pátý, že jsem vlastně nic pořádnýho nesnědla. To se mi v práci stát nemohla - tam jsem jedla víc.

petrach
27. lis 2008

ja chodim k dr. tady u nas,byva tu jednou tydne,dojizdi,ale na monitor pujdu k nemu do Zlina,tam je ale plenta a maminy u toho lezi

usounek25
27. lis 2008

Ahoj evinka, hlavně papej pořádně, na váhu se vykašli, kila potom shodíš. Hlavně aby mělo miminko z čeho brát, když nebudeš nic jíst, tak na tom mimi bude špatně. Mluvím z vlastní zkušenosti. V předchozím těhu, které bohužel nedopadlo, tak jsem chodila do práce a měla jsem dost stresové zaměstnání. Furt jsem někde lítala a neměla jsem pořádně čas se najíst. Odbývala jsem se jen třeba čokoládovou tyčinkou apod. Bohužel mimi bylo potom menší, špatně mi fungovala placenta až přestala fungovat úplně. Možná to na to vliv nemělo, ale já myslím, že jo. Takže tentokrát se víc hlídám a snažím se jíst pořádně. 😉

usounek25
27. lis 2008

Petrach: tak to máš fajn, já půjdu až na poslední monitor do porodnice, kde chci rodit, že se mnou zároveň sepíší papíry, aby toho potom na příjmu nebylo hodně. A tam mají taky plentu, může tam s tebou i tatínek nebo kamoška. 😅

petrach
27. lis 2008

evin ale zas je clovek vic v klidu,ja kdyz jsem ve stresu,tak vic jim,takze to neni jen o tom byt doma...
usounku mas pravdu,ja ted myslim taky spis na mimi,nez na sebe,protoze uz vim co se muze stat

usounek25
27. lis 2008

Jo jo, sice jsme hrošíci, ale co by jsme pro mimi neudělali. Holt, některý ženský mají to štěstí, že můžou jíst cokoliv a nepřiberou. A v těhotenství mají jen to břicho, jinak samá noha, samá ruka. Já se třeba podívám na plech s buchtama a mám o tři kila navíc. Ale zase když vidím některý ty vychrtlý holky, co jim lezou všude kosti, tak radši vypadám, tak jak vypadám. Tak jako přítelova sestra, ta jí zdravou výživu, ale je jak chodící kostra. Fuj. 😖

evinka
27. lis 2008

Já se snažím jíst, když jsem zjistila, že jsem nejedla, tak jsem si šla udělat salát z čínskýho zelí a čekala na manžela a pak jsme si udělali kuřecí masíčko.
Tak já ty nervy v práci řádně zajídala 😎

mirunda
27. lis 2008

petrach a kacka.va - trošku vám teda závidim, že vám ty kilíčka šly po porodu takhle dolu.. neumim si představit, jak za pár týdnů nebo měsíců člověk zhubne najednou tolik kilo 😀 Teď mám 11kg navíc, taky jsem jednou mezi návštěvami do poradny za tři týdny přibrala 3kg, co se dá dělat.. 😅
Kamarádka jak po prvním, tak po druhém miminku měla do 2 týdnů svojí váhu - nechápu - a je to k vzteku 😀
Jinak se naštěstí u sesřičky taky vážit nemusím, můžu doma.. ale stejně mi to zapisuje do průkazky, tak nad tím asi uvažuje, ale zatím nic neříkala.. 😎

petrach
27. lis 2008

svagrovka ma 42kg.a taky to maskuje 😀
teda holky ten konik je nemoc,nic nestiham,jen klepu 😀

zuzik24
27. lis 2008

tak holky, měla jsem takový hlad, že jsem si musela pro papů 😀 Dala jsem si šťouchaný brambory a vepřové masíčko... Mňam mňam 🙂
Usounek: jsem na tom podobně - jen si čuchnu, mám o pár kg víc 😀 Je to k vzteku, ale co se dá dělat. Každý jsme nějaký a na mě holt padla volba té hrošice 😀

mirunda
27. lis 2008

Fujtajbl - zlatých 70kg 😀 😀 Ikdyž taky záleží, při jaké výšce 😀 😀

kacka.va
27. lis 2008

já všude slyšela, že když se kojí, tak jdou kila dolu líp 😉

usounek25
27. lis 2008

O tom kojení a hubnutí jsem to taky slyšela, tak snad na tom něco je. Ale stejně si myslím, že to hubnutí je asi individuální. Někdo příjde z porodky a je pomale na své váze a někdo to shazuje dlouho. A já bych ráda zhubla po porodu, kdybych měla aspoň těch 80 kg. Taky si říkám, že budu lítat okolo mimi, čím je starší, tak je s ním víc práce, tak snad ty kilča půjdou dolů.Doufám!!

evuse
27. lis 2008

Já si myslím, že na tý gyndě hlídají váhu spíš v tom smyslu, aby se netloustlo moc rychle, ale tak nějak rovnoměrně. Jestli někdo otěhotní s víc kilama, těžko se s tím v těhu dá něco dělat, ale taky je mi trapně, když tam váhu hlásim. Sice se tam zvážím, ale stejně jim řeknu to co mám doma na digitální. U nich mám vždy víc, jakl jsem oblečená, najedená atd. Jo a v nějaké knížce jsem četla, že těhuli s nadváhou stačí přibrat jen okolo 8 kilo.

Kacka.va, já taky slyšela, že v kojení se hubne, ale i tady jsem četla, že někdo kojil jak blázen a kila dolů nešla.

petrach
27. lis 2008

u tech silnejsich jdou ty kila lip dolu,nebojte,taky je to tim kojenim,ja jsem jedla normalne,na dietku nebyli ani myslenky,je to o tom ze nez si zvyknete na jiny rezim,ted stres,jestli pribira,kolik spi,porad se neco resi,tak to jde samo,nebojte 😉 😀 budem tam kde jsme byli a treba jeste na min kilech 😝

usounek25
27. lis 2008

Evi: přesně, taky mám ten názor. Kamošce doktorka nadávala, jenže ona přibrala 30 kg a přibírala fakt rychle.Taky snědla třeba dvě tabulky čokolády denně. Já mám zatím navrch 12 kg a doufám, že už to nahoru moc nepůjde. Jinak už se neunesu 😝

evuse
27. lis 2008

Usounku, tak to máš tedy pravdu, já mám občas už dneska pocit, že se neunesu. A "nejlepší" jsou schody nahodu (bydlíme v baráku, takže denně 😒 ) . A úplně nejlepší je, vešení prádla ve sklepě, to jsou pak double schody , funim jak lokomotiva.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru