Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

jabera
24. srp 2009

ahojteee!!!!!
my sme uz v bratislave, tyzden sme si uzivali v horach, tak nam bolo fajn, ale uz sa tesim domov, v nedelu odchadzame, len za maminou mi asi bude smutno, ona uz je rozcitlivena teraz... tak sa tvarim, ze som hrdinka.

vidim, ze ste po dovolenkach,a le aspon som nakukla.

adel, co tie tvoje oci? kedy ides? a to ti laserom budu robit?

zuzi, ako si na tom, je ti lepsie? chuderka sofinka, je aj ona ok? s tymi ockami, bozemoj, ja by som sa picla asi...odrevala si si to s nou, predpokladam.

evi, terezka bola vzdy sikulka, ale ze uz sedi... ach jo, to snad bart ani nebude.

mirun, k tvojej otazke o kilach po porode, ze ci ostali, tak k tejto teme ja len, ze hahahahahahahahahaha. ked zrovna zo seba neblijem, tak sa smejem..

michalka, tebe ten ticho zavidim.

evuse
24. srp 2009

Ahojte.

Adel u nás jsem koukala, že s dopravou tak 400 denně 😝 .

Jaber ona Tereza je nějaká rchlá už od začátku. Předpokládám, že tak do měsíce už bude sama stát . A Bártík se už otáčí sám na bříško? Koukám, že už mu bude 5m, teda toto letí, to je neuvěřitelný.

Děvčátka já se dočasně loučím, zítra vyrážíme. Ještě pořád nemám dobaleno, nějak to nemůžu dodělat, děsně mě to nebaví. Ach jo, tak já jdu na to. Zatím pápá

zuzkaaaa
26. srp 2009

ahojte babenky...
nikto nikde?

evuse
28. srp 2009

Ahojte holky.

Tady to tedy žije ☹ . My jsme se vrátili z dovči o něco dřív, nelíbilo se mi ubytování a nějak mi příšlo, že je Tereza chudák, když musí bejt pořád v kočáru. Taky se po návratu domů pořád chechtala a evidentně byla spokojená.

Jak jsem psala posledně, že se tak do měsíce postaví.... tak ne, už stojí. Od včerejška, byla jsem v šoku. Dám fotku do alba Rézička.

A co vy všechny, jak se máte?

mirunda
28. srp 2009

čaute kočandy!
Tak to jste toho moc nepopsaly.. ☹
Dneska jsme se vrátili, dovča byla supr, až na to, že jsem se ani jednu noc nevyspala.. ☹ Lilinka pořád bulela, vůbec nechápu, co jí bylo, napadlo mě, že buď zoubky, nebo mám zase tu laktační krizi, když je Lilince skoro půl roku.. tak nevím.. ale přes den byla v pohodě, dokonce zase líp než doma.. všichni tam říkali, jak máme hodné miminko, že vůbec nepláče a tak 😀 A pak jí všichni v noci slyšeli 😀

Teda Evi, to je hustý.. Terka se teda nebojí 🙂 Lili teď na těch horách začala klečet na všech čtyřech a pérovat dopředu a dozadu, takže čekám každým dnem první lezení..nožičky už ovládá, ty by chodily, ale ručičky ještě musí trénovat 😉 Tak uvidíme 🙂 A kdy jste se měli vrátit z dovči?To to tam bylo tak hrozný?

Zuzi, Sofinka je krásná, jak se směje.. 😵

Taky přidám fotečky, ale až někdy, až je stáhnu, dneska už jsem total.. od příjezdu jen peru a uklízim..

evuse
30. srp 2009

Ahojte holky.

Mirun a není možný, že se Lilince špatně spalo, když nespala ve svém? Já tedy měla ten pocit, že Tereza jiná postýlka moc nevyhovuje. Vracet jsme se měli až dneska. No byla tam hlavně špína, především v koupelně, ale taková, která se udělá snad za několik měsíců bez úklidu. A pak tam byla děsně blbý manželská postel, jednak jen 140cm, takže jsme se tam pořád šťouchali a především neskutečně proleželá, neskutečně. A jak jsem psala, Tereze nevyhovovalo být pořád v kočárku. Asi jsme měli vyjet jen na víkend, myslím, že by to stačilo.

zuzkaaaa
30. srp 2009

ahojte babenky...
evus ty máš nejak super dieťa strašne je šikovná Terezka, moja je strašne lenivá hoci včera už trošku viac vydržala na brušku len potom začala neuveriteľne plakať, čo ju očkovali v nemocnici na tu tuberkolozu tak tá ranka jej začala krvácať tak asi ju to bolelo, tak som jej to zalepila a teraz sa to bojím dať dole lebo sa jej to určite zalepilo do rany budem to musieť nejak navlhčiť vodou aby ten lelkoplast spadol sám lebo ešte jej to strhnúť tak to by bolo len plaču, celý týždeň som mala doma manžela mal dovolenku tak som si troška oddýchla skoro celý deň bol len on s malou aj si Sofi zvykla už sa len na ocka usmieva už teraz vidím že bude ockova bambulka, maličká si strašne zvykla že spí medzi nami tak sa jej už nepáči v postielke nejak to budem musieť vyriešiť aby si zvykla, v posteli sme ju preto nechvali lebo sa v noci veľa krát budila tak sme jej len flašku strčili do pusy a ona papala a potom nejak zaspala aj ona aj ja a flaška bola už niekde mimo postele 😀 v sobotu som bola na pohotovosti chytila som strašný žlčníkový záchvat tak mi pichli do zadku takú riadne štiplavú inekciu teraz to mám celé modré, juj ale som sa rozpísala,
mirun už aj Lilinka začína liezť juj ale vám závidím nevadí za chvílku ( pár mesiacov) to aj mi dokážeme už sa neviem dočkať.
ozaj kde zmyzli všetky babenky? tehulky....
aj jaberka už by mala byť doma či ešte je na slovensku?....

byggyt
30. srp 2009

Ahojte, no babenky ako vás čítam tak teda máte šikovné detičky 🙂
Bola som s Jaberkou ešte vo štvrtok vonku sa trocha poflákať, moja Laura bola s Barta úplne nadšená je to také usmievavé bábo no škoda že je Jabera tak ďaleko je to super baba.
Ani Michala sa dlho neozvala možno ešte užívajú posledné dni prázdnin.
Ozaj Jabera mala vyraziť dnes ráno.
Ja idem vo štvrtok do poradne, bože zasa to tam absolvovať, už nech sa malá narodí, teda v termíne, no mohla by aj trochu skôr aby sme boli na Vianoc doma a potom už doktorov a zvlášť gynekológov nechcem dlho vidieť.
Sesternici sa narodilo dievčatko tak ju ideme zajtra pozrieť, v Ružinove je momentálne taký nátresk že museli dočasne zrušiť nadštandard a dávajú tam baby po tri na izbu a dokonca niektoré po pôrode musia byť hore na gynde a dolu chodia iba detičky kojiť. Snáď sa to do decembra ukludní lebo nerada by som tam takto bola a možno by mi to aj bolo jedno

macalc
30. srp 2009

Ahojte babenky...............
Ako vás tak čítam tak už každá j epo dovolenke a aj detičky podrástli. 🙂 Vstredu sme sa dozvedeli že čakáme dievčatko a tatko bol nesmierne šťastný 😀 😀 😀 😀 😀 no a vo štvrtok sme si s tatkom povedali svoje áno a už sa na maličkú veeeeeelmi tešíííííme.Robili nám kadeaké odbery a tak a všetko je v poriadku maličká rastie ako treba tak sme spokojný.Dúfam že uz budem chodit sem častejšie lebo do teraz som nejako nestíhala.

jabera
30. srp 2009

ahojte baby!!!

tak vas srdecne pozdravujem uz z de.

teda byggy, dakujem za komplimenty, dobre sa to cita, hahaha. ta situacia v ruzinove, tak to je neco, ti oviem, ze lezat na gynde a chodit kojit dole! ved by ma vystrelo. snad sa to upravi, ved to neni normalne. hlavne ze sa mame vsetci tvarit, ze 3 porodnice na bratislavu a okolie stacia...

maci, tak gratulujem!!!! aj k manzelstvu, aj k dievcatku, to je krasa... zase dievcatko.

evi, no, to ste naprd dopadli s tou dovolenkou, dufam, ze si si aspon trochu oddychla. ako opisujes tu spinavu kupelnu, az mi trosku zle doslo, ja som na toto uplne alergicka. mam kvoli tomu problem aj do hotela ist raz za 100 rokov. strasne sa mi hnusi spina po cudzich ludoch.

mirun, ktovie, co bolo lilinke, ale mozno jej fakt proste vadilo cudzie prostredie. ja som velmi zvedava, ako bude bart spinkat 1. noc doma. asi si to uz moc nepamata.

zuzi, ten zlcnik, to znie dost hnusne. fuj, to som este nemala. ako je na tom sofinka s tym ockom. myslim oko, nie manzela, hahah. jej, ja neviem najst otaznik, niekde sa mi tu stratil..

jo a mirun, lili uz robi taketo pohyby otaznik. ja ho tu fakt nemam, sakra, boris sem nechtiac strcil nemecky windows, porazi ma. bart je sice zlatinko moje, ale ten je hnily, jak hruska. ani naaaaaaaaahodou nieco podobne. horkotazko sa tvari, ze si sada, ked ho mam tak pololezmo na kolenach. inak ani prd. ale hulaka teda poriadne. niekedy si vyprava tak nahlas, ze sa ani nepocujeme.

zuzkaaaa
30. srp 2009

😀 jaberka ocko uz ma v poriadku chvala bohu už jej vôbec neslzí, ako bolo na slovensku? 😀

jabera
30. srp 2009

ale, zuzi, mam pocit, ze som tam ani nebola. fakt. som tu mozno 2 hodiny a uz som ako doma... divne, na to, ze tu nezijem este ani rok... je mi smutno za maminou, to ano, uvidim kao to bude dalej, ked uz boris tvrdo zarezava v praci, kedy ma chytia take ozajske smutky.

michala.l
31. srp 2009

Ahojte, no konecne som sa aj ja dostala k PC ...posledne dni bolo velmi malo casu 😒

To je hrozne kolko je mamiciek v porodniciach, sa uz teraz desim kde skoncim 😖 Buduci tyzden mam poradnu, tak som zvedava, co mi povia tetuska Dr.lebo sestricka mi volala, ze vysledky z glukozo-tolerancneho testu mam hranicne a zrejme ma posle k diabetologicke ... he a vraj mam jest menej sladkeho - no neviem ako, ked sladke nepapam a od zaciatku tehu som schudla 6 kg 😀 ...

Idem vas tu rychlo pocitat, ale tusim tu toho az tak vela nepribudlo, asi ste aj vy pekne prazdninovali 🙂

byggyt
31. srp 2009

Zdravím vás všetky,

Jaber- ako ste zvládli cestu???? Čakal ťa aj uvítací výbor tetušiek?? 😀 Si predstav že naša mačka má zápal maternice tak teraz bere antibiotiká v piatok ideme na sono a doktorka že skúste dozreť aby predtým tri štyri hodiny nečurala 😀 😀 😀 😀 to je fakt akože vtip. Ale aj tak jej to nakoniec podla mňa dajú von a bude pokoj.
Dnes ideme pozrieť tú malú do pôrodnice.

Michala- neboj mi budeme niekde na chodbe ležať alebo že by pri kotolni niekde 😀 😀 😀 . No a mne potom aký cukor zistia? Veď ja viacmenej žijem na sladkom dnes som dala pol zmrzky karamelovej, tak som sa vytočila v tom Lídli že som si ju hneď šupla do vozíka.

Macalc- gratulujem k dievčatku 🙂 🙂 😉

macalc
31. srp 2009

ahojte babenky
Dakujem pekne všetkým 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jabera
31. srp 2009

byggy, chudera macka, boze, snad ju to moc nebolelo. to s tym cikanim je dobra sranda, hahaaha, nepusti ju na zachod, no... ja mam zuzu vysterilizovanu uz od mladi, lebo mi ocuravala byt ako kocur.
inac dnes sa stala velka zmena, zuza spala pri nohach bartovi, dufam, ze sa nezacne posuvat vyssie, to by som ju musela vymknut.
no a tetusky som nestretla, len jednu teraz, ked som vybehla trosku vencit dieta. ta sa len kukenzi, ze aky je velky...
no a cesta bola opat siaaaaaaaalenaaaaaa. vazne. bart sa naucil vrestat uplne novym sposobom. pouzil to uz aj doma. je to taky hrdelny vreskot, mam pocit, ze ho to normalne bavi, ze ma pocit, ze vie robit nieco nove a mna ide slahnut...znie to, akoby som ho tyrala.

mirunda
31. srp 2009

No konečně!!!!Přijela Jaberka a už to tu zase jede!!! 😵 😀 Tak jdu dočíst, ale napíšu asi až zítra, Lili bude každou minutou hulákat hlady.. 😉

jabera
31. srp 2009

hahaha, ved aj ty si sa flakala! idem dohodit fotos, doteraz som sa ich pokusala zmensit a povyberat....

evuse
31. srp 2009

Ahojte holčičky.

Macalc gratuluju ke svatbě a holčičce 😉

Zuzi žlučník!? Fůůů, taky mám trochu zkušenosti, ale ždycky mi pomohly chlagolový kapky. Co jsi papakala? Já to mám po tučném jídle.

Jaber Tereza měla taky takový období, že si povídala tak, že řvala, vyloženě se ráda poslouchala, jak říkáš, jako by měla radost, co to umí za novinku. Už se uklidnila, teď si roztomile žvatlá 😀

Míšo já těhu cukrovku měla, ono to není vyloženě o sladkém, ale o sacharidech a ty jsou v mouce, bramborách, rýži, ovoci a v hromadě jiných věcí. Tak snad to budeš mít dobré, když je to jen na hranici.

jabera
31. srp 2009

tak fotky su v albume, len som si tak vsimla, ze moje dieta vyzera, akoby uz plesatelo vekom.... hlavne mu tie vlasky blednu...

jabera
31. srp 2009

evi, ale on si nepovida, on proste jaci. priserne. normalne sa bojim, aby si susedia nemysleli, ze ho tyram, fakt...

mirunda
1. zář 2009

Dobré ránko!
Evi, je to možný, že se jí tam blbě spinkalo, doma je to o něco lepší, ale stejně - když jsme si jí přivezli z porodnice, tak spala 4 měsíce celou noc v kuse, já měla takovou radost.. ach jo.. :( Tak snad to bude zase lepší, třeba až začneme dokrmovat zeleninkou, tak se na noc víc nadlábne, uvidíme..

Zuzi, Lili spinká taky s náma v posteli, do postýlky jí dávám jen přes den, ale co je horší, teď si zvykla, že mi usne JEN v náručí!!!!To je něco hroznýho.. u nás neexistuje, že bych jí dala do postele a ona by si chvíli hrála a pak usnula.. já jí musím uspat v náruči nebo v šátku pro nošení dětí a pak jí přeložit do pelechu.. ani u Kuby neusne, u nikoho, prostě jen u mě.. jo a venku někdy v kočárku na bříšku.. ty děti si zvyknou hrozně rychle na to dobrý pro ně.. 😀
To si piš, že za chviličku bude Sofinka taky lézt, je to hrozná prča, jsem ráda, že se hýbe, je s ní sranda 😀

Macalc, gratuluju k děvčátku!Teď jsou to samý holky, bude hrozně velká konkurence a žádný ženich 😀

Jaberko, už jsi našla otazník? 😀 Lili si taky hrozně nahlas vypráví, je to krásný.. 🙂 A jak jsi se měla u mamky?Cesta musela být pro Barta hrozná.. spinkal?

mirunda
1. zář 2009

Jaberko, fotky jsou kráááásný!!!!Koukala jsem, že na jedný má taky Bart takový číro, jako má naše Lilinka 😀 Jak má uprostřed hlavy dlouhý vlasy 😀 To je boží!!!! 😵 😵 😵

evuse
1. zář 2009

Ahojte.

Jaber Bártík je velkej, takovej dospělejší ! 😉 A právě Tereza taky původně jen řvala 😀

Holky tak Tereza s nám naopak už v posteli nespí. Vždycky jsem si jí brávala ráno, abych se ještě vyspala, protože tak usnula, ale už dlouho se ráno budí okolo 7 a už pak nespí, až tak za dvě hodiny. Takže společné spaní se tím odbouralo.

Miru, po zelenince ti asi nebude líp spát 😀 . Jednak se dává většinou k obědu, večer na noc se dává případně kaše ,ale hlavně jsem si nevšimla, že by to Rézičku nějak zasytilo na delší dobu. Ani kaše, ani zelenina, ani s masíčkem. Takže já v noci krmím asi po 4-5 hodinách a přes den po 3.

mirunda
1. zář 2009

fakt Evi pořád krmíš takhle často???A já četla, že nekojený děti spí přes noc lépe než kojený.. že spinkají brzy celou noc v kuse..
já se teď budím v noci každé 2,5hod - papá stejně jako přes den.. ☹ Na těch horách se budila třeba i každou hodinu!!!!Mno, já jsem i říkala, jestli třeba nemá hlad, tak jsem jí zkusila na noc dokrmit a je pravda, že to bylo k ničemu.. ☹ Takhle hladem to asi nebylo..

evuse
1. zář 2009

No ne že by se Tereza v noci budila a řvala hlady, ale vždycky se tam žačne mlít a pořád mě budí, tak jí udělám mlíko, ona to vlastně ve spánku vyzunkne a klidně spí dál. Možná kdybych jí nechala, tak by chtěla jíst až za hodinu nebo dýl, ale pořád by se tam mlela a budila mě, takže je to spíš pro moje pohodlí.

Mirun, ono to může být tím, že prostě vydává víc energie, jka se začíná hýbat a taky to může být růstový spurt.

mirunda
1. zář 2009

Jo, to Lili taky, nevyžaduje pozornost, jen se chce přisát k prsu, párkrát si cucne a spí dál.. aspoň že tak.. taky se kroutí, ale kdybych jí nechala, tak začne řvát, už jsem to zkusila 😝 Uvidíme, zase to tolik nehrotim, ale občas je to fakt náročný, vždyť to všechny znáte ;o)

jabera
1. zář 2009

ahojte baby.

evi, tak snad to revanie barta prejde, uz je to dost sialene. nie osm schopna ani pradlo dovesat, lebo sa celkom naozaj boojim, ze by si o mne susedia mysleli nejake hruzy...

mirun, ja som si uz utvrdila, ze barta vlastne rusi, ked je uplne pri mne v posteli, myslim v noci. vyhovuje mi to, ako ho mam v jeho postielke bez mrezi, ze je prirazeny k mojej. to mu len hodim prso, on sa teda napapa poriane a spi dalej. ked je uplne pri mne, to sa stale mrvi a budi.
inac, teraz spi, ja mam kopu povinnosti a sedim tu.. hm... ale aj tak musim kazdu chvilku odskocit, strcit prso a po chvilke sa zas odplazim. jo a co si spominala, ze je lili uplakana aj cez den, tak to ja moc dobre poznam, proste pri nom nevim urobit vobec nic. v satke na mne je spokojny, len ja sa v tom neviem zohnut a co ti budem hovorit, este nema vybalene veci zo slovenska, no. idem uz konecne, sakra.

ale este sa musim pochvalit, neviem, ci som spominala, ze mam e zahradku, to je novinka a kupila som i cibulyk tulipanov a narcisky a stalo to 11 eur, tak som si vyhodila z kopytka... ale mamina mi povedla, ze si mam urobit radost a kupit si, lebo na jak by mi bolo luto, ze nemam, tak som si kupila. tak a idem pracovat.

byggyt
1. zář 2009

Ahojte, Jabera- no Zuza aký velký pokrok urobila 🙂 už zobrala Barta na milosť asi zistila že už nadobro nebude stredobodom pozornosti len ona,fotky sú pekné , aj mamina má cicošku? To s tým plakaním, no deti skúšajú všeličo je to na prd v paneláku so susedmi ale ja budem takéto veci riešiť napr. spanie v postielke tak, že keď bude herečka najedená, prebalená a všetko bude mať ok a iba bude chcieť ísť na ruky tak môže plakať kolko chce do postele nepôjde. A susedia mi môžu niekam vyskočiť, možno sa dva dni nevyspíme ale potom budeme mať všedci svetý klud a pokoj. Aj Laura toto na nás skúšala keď sa vedela v postielke postaviť tak normálne heglovala bočnicou a revala ako tur no ale smola von nešla aj tak. Je to možno tvrdé ale pomáha to.
Fúúú dnes som sa tak nadžgala s grilovaným kuraťom ryžou a broskyňovým kompótom že ani dýchať poriadne som nevedela. Moja dcéra má depku, zajtra do školy, a ja som si tak zvykla že je doma a chodí so mnou aj do poradne, no ale čo už.

jabera
1. zář 2009

byggy, tak takyto tvrdy rezim ides nastolit... ja som si vzdy povedala, ze ked place, tak asi nieco nie je ok a nechcela som ho trapit. kym bol malinke miminko. teraz uz ho obcas proste necham, ale ked spusti tu sialenost, tak to nejde. aj tak nechapem, este na slovensku plakal ako normalne dieta a zrazu sa zmenil na nieco nadpozemske.
mamina ma dvoch kocurov, ozaj a co ta tvoja chora chudinka otaznik. uz ste boli na kontrole otaznik.
sakra, ked to dnes boris neprerobi podobrom, nepustim ho spat.

jaj, este som zabudla, ta tvoja laura je tak krasna baba! normalne som cumela. az taka modelkovska tvar. uz ti lieta za fesakmi, ci este je akoze dieta otaznik

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru