Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

evuse
18. zář 2009

Jéjda Zuzi, žlučník fuj 😝 😝 😝 a nebylo to po česneku, jestli ho tedy do špenátu dáváš?? Bereš na ten žlužník nějaký prášky, když máš záchvat?
Bundička je kráááásnááá

Jo Jaber, šedou taky máme. Takovou sametovou mikinku a má saténový vnitřek kapucy. K sežrání.

Mirun, plně tě chápu, růžová čepička ze žlutémo outfitu rozhodně nejde !
S velikostí botiček je to asi tak: různě 😀
Ne fakt, záleží, jak to kdo uvádí . Dám příklad. Mám jedny, kde jsou uvedené tyto velikosti
EUR 18
UK 2
US 3
a v centimetrech 11cm . Kamarádky děti tuhle velikost nosily asi v 10-ti měsících. Takže od toho to odvozuju a zimní botičky- nechodícíkdy jí bude cca rok jsem jí koupila vel20.

zuzkaaaa
18. zář 2009

evus nie nebol tam cesnak inak dávam len teraz som nedala, liek si dávam volá sa to nospa ale nejak mi už ani ten nepomáha, už som strašneeee hladná dnes som jedla len 1,5 rožka ale musím vydržať tak dnes sa Sofi nekúpe o 5tej mi zaspala pred chvílkou sa napapala a spí ďalej tak toto tu ešte ani nebolo 😕 tak dúfam, e aj v noci bude spať nieže budeme hore celú noc

jabera
18. zář 2009

zuzi, tak drzim palce s sofinkinmu spanku..., no tomu zlcniku sa asi nevyhnes, ale je to hnus teda..

mirun, ja som to riesila tak, ze som bartovi vyskusala boty v obuvi a tak som sa rozhodla, ze ma 18. a kupila som cez ebay, len sa este mozem divit, jak evina pise, mozno neni 18 ako 18... a budem ich predavat pre zmenu ja.. uvidime, uz sa teism, az mi zacnu chodit balicky, pocitam, ze buduci tyzden,

zuzkaaaa
19. zář 2009

čaute kočky...
tak v noci Sofi spala a na ráno začala strašne kašlať aj celý deň, tak jej dávam nurofen ale v pondelok nás asi nemiie lekár aj tak by som musela v stredu ísť na poradňu, chudinka moja ani poriadne spinkať nechce stále sa zobudí na kašel 🙄 ☹

mirunda
19. zář 2009

čaute čaute, tak dneska jsme vyrazili i se švagříčkama do zoo, lidí tam bylo teda mraky, ale jinak moooc hezký.. jdu čučet na nějakou romantiku v telce, jen jsem vás přišla pozdravit.. 🙂

Jo, Zuzi, ať se malá uzdraví ☹ Třeba bude do pondělka dobrá..

evuse
20. zář 2009

Ahojte holčičky, nějak nestíhám jsme po návštěvách. Zuzi v noci mětaky zlobil žlučnoček, ale jen málo, stačily kapky Cholagol.

zuzkaaaa
20. zář 2009

evus chudinka tak už aj ty, tak mi zajtra ideme k lekárovy maličká sa má ešte horšie strašne kašle a chrčí, ozaj aj manžel ide k ušnej už 2 týždne nepočuje na jedno ucho tak mu dali antibiotiká ale tie nepomohli, tak mu zajtra hrozí že mu v ušnom bubienku spravia takú malú dierku kde mu ten hnis, zápal mal vytiecť a on by mal počuť 😒

evuse
20. zář 2009

Jejda, vy se tedy "máte" ☹ . Všichni marodi. Ale chudinka Sofinka, a má i teplotu? To vám někde nastydnula? Možná jste měli zajít na pohotovost už včera. Tereza je naštěští pořád zdravá(musím to zaklepat), krom té reakce co měla na očkování.

Mě ten žlučník občas zlobí, ale málo, jen je mi blbě, a spraví to ty kapky, ještě jsem nezvracela, to už bych asi byla na smrt, protože já vůbec nezvracím. I když někdy by se mi asi dost ulevilo.

macalc
20. zář 2009

Ahojte............

zuzkaaaa moja malicka tak to ti teda nezavidim a este aj manzel je chory no sama katastrofa prajem vam vsetkim skore uzdravenie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

evuse skus na zlcnik kavovu lyzicku lanove seminko a postruhaj si zemiak a tou šťavou zo zemiaku to zapi susede to veeelmi pomohlo a ten cholagol je dobra vec to mam doma aj ja stale poruke

evuse
20. zář 2009

macalc, myslíš jako preventivně třeba denně, a nebo právě když mi bude blbě?

macalc
20. zář 2009

evuse ked jej to blblo tak to praktizovala asi tyzdena bolo jej lepsie treba vyskusat

zuzkaaaa
20. zář 2009

tak to neviem evus, ja som bola chorá pred mesiacom manžel pred 2 týždňami a na malú to prišlo teraz , no som zvedavá aká bude noc malá spala od pol 6tej do teraz a teraz sa na nás usmieva ako slniečko 😠 😀

jabera
21. zář 2009

boze, baby, taketo informacie po vikende....
zuzi, ako ste na tom? to je hrozne, chuderka sofinka, stale nieco... napis potom, co vam povedali u mudr.

evi, ako ty a zlcnik? a papala si nieco zle, ci z coho sa to stalo?

baby, ja som tak zlikvidejsn po vikende, az asi trosku moc... nevladzem sa pohybovat, vazne. ale pojdem aj tak skakat, ale az poobede, lebo boris bol dnes dlhsie doma. aj cez vikend som skakala a docela slusne makala na zahradke, konecne je to tam aj vidiet.

zuzkaaaa
21. zář 2009

ahojte babenky...
tak sme boli u lekárky povedala že to nie je také vážne malá sa mi tam skoro udusila ked jej tou paličkou pozerala do hrdla, lieky nám nevypísala ale doporučila hedelix tak som jej to kúpila v stredu nás čaká očkovanie a kontrola

evuse
21. zář 2009

Ahojte.

Macalc díky za info . moc se mi do toho nechce, šťáva z brambor 😝

Jaber žlučník mě zlobí po mastném, ale jen někdy. Ano a papala jsem něco zlého. K obědu brambory s máslem, na návštěvě řízky a večer taky ještě něco tučného 😅
Ty jo, jsi dobrá, že pořád skáčeš, držím palce. Kolikrát to zvládneš přeskočit??

Zuzi, to je fajn, že to není nic vážného, ale stejně mě překvapuje, že by Sofinku očkovala už středu??? Když není úplně zdravá?? A co manžel s uchem?

evuse
21. zář 2009

Jo Mirun, jak jdou ty příkrmy, už Lili papá líp? Zkoušela jsi to dávat s tou kaší?

zuzkaaaa
21. zář 2009

evus lekárka hovorila ža ked bude malej trošku lepšie tak ju zaočkuje, manželovy nakoniec neprepichovali dali mu zas nejaké lieky už trošku počuje lekárka hovorila že ten zápal už ustupuje tak uvidíme 😅

mirunda
21. zář 2009

čaute kočandy!
Zuzi, tak snad to opravdu nebude nic vážnýho, určitě bude Sofinka brzy v pořádku.. taky by mě překvapilo, kdyby jí očkovali, mojí kamarádce doočkovali malou až někdy bůhví kdy, protože pokaždý, když měli jít na očkování, tak byla nemocná nebo nachlazená, tak to odložili..

Evi, Lili už papá bravurně, takže to opravdu asi bylo tím, jak byla nemocná, že jí asi nebylo dobře.. včera mi večer snědla celou kaši a ještě na ní bylo vidět, že by si dala.. ale už se mi nechtělo jí vařit, stejně si pak ještě cucla ode mně.. 🙂 Je to moje šikulka.. zeleninu s kaší jsem jí ani nedávala, Kuba říkal, ať to vydržím, ať jsem trpělivá a měl pravdu 😠
jo a dneska si stoupla sama v postýlce.. mno, takže jí tu postýlku budu muset dát níž, aby nepřepadla..

Jo, jinak jsme objednali židličku, nakonec jsem vybrala jinou - http://www.ottointerier.cz/detska-rostouci-zidl... tak jsem zvědavá, jestli se jí v tom bude chtít sedět..

Jaber a kolik už máš dole z toho skákání?Moje mamča teď chodí na nějakou kůru odtučňovací 🙂 A za jedno sezení má dole 3cm na břiše 😠 Celkem má 10 sezení, říkala, že by mi třeba 4 dala, ale že tam nesmí kojící matky 😠 Tak mě to štve 😝 😀

zuzkaaaa
21. zář 2009

pridala som pár fotiek
😀

mirunda
21. zář 2009

Taky jsem přidala fotečky.. 😉

Zuzi, má krásný kukadla!

michala.l
21. zář 2009

Ahojte zienky 🙂 Tak vidim, ze aj u vas kosila choroba ☹ ... ja sa uz ako tak dostavam so zapalu priedusiek, ale bolo to hrozne ...som uz myslela, ze mi babulka z bruska utecie ...take zachvaty kasla, az som mala svalovicu ☹ ...ach jaj, ale uz sa pomaly toho kasla zbavujem a hned mi je veselsie na svete 🙂
Idem hned pokukat vase nove fotecky ...
Dnes som bola u diabetologicky a vyfasovala som glukomer, takze si mozem pekne krasne merat glykemiu az do porodu ...co nevidiet budem mat vsetky prsteky dopichane ...
V robote mi ostava odrobit uz len 6 sluzieb a potom huraaa na matersku, uz sa velmi tesim.

Taku do porodnice mam konecne komplet zbalenu ..teda este tam musim pichnut par veci, co mi maju kazdym dnom prist v baliku - dnes som konecne zohnala porodnicke vlozky, to bola ozaj fuska ich niekde objavit - aj to som kupila posledne 4 baliky 😒
Hi, som sa nejako rozpisala 😅

michala.l
21. zář 2009

Jeee, babulky su uz pekne velke. Sofinka je uz hotovy cloviecik 😵 , a to si Zuzka kreslila sama? Ty si taka sikula?
Mirun, Lilinka ma ake vlasky uz dlhe 😉 . No zlatunke babulky mate, juuuj, ja sa uz tesiiim 😅

jabera
21. zář 2009

mirun, tato zidlicka je vraj skutocne vyborna a co som tu na koniku v kontakte s babai z nemecka, tak si ju velmi chvalia.. ja sa nevazim, nemam odvahu este. az ked mi budu padat gate, potom... dnes som bola na zahrade, ze idem skakat a nedokazala som to... proste to neslo. tak ma vsetko boli...

evi, snazi sa 20 minut skakat, ale nie vzdyx to dokazem... neviem kolkokrat to je, ale vzdy idem do 20 a znovu a tak...chvilkami mam pocit, ze sa mi urve to sadlo, ze normalne odleti, tak ma to trha. fuj.

michal, ale tebe sa to uz strasne blizi. tu matersku ti prajem,konecne...

kuknem este fotky..

jaj, zuzi, no, hlavne, ze uz jej je lepsie,a le to ockovanie..hm....

jabera
21. zář 2009

jeeej, baby, teraz som si spomenule, ze mi zacnu chodit veci, co som vydrazila na ebay, hurahura, uz sa tesim...
inac, som krkavcia mater, decko mi zaspalo na cecku a ja tu pisem, miesto toho, aby som si ho preniesla do postielke.... moje uboziatko..

michala.l
21. zář 2009

Jaberka...aka krkavcia ...ved Bartik je ako v raji ...pekne si chrapka a rovno u zdroje 😀 , len otvori jedno ocko a moze papat dalej 😀 ... no komu je lepsie?

jabera
22. zář 2009

babyyyyyyyyyyyyyyyy, kde ste zas???????

michal, ved on je pri zdroji kdekolvek...aj v posteli, neboj sa, ja ho neukratim od takych vymozenosti... snad mi to rad vynahradi, hahhahah.... uz to vidim.

jabera
22. zář 2009

baby, toto co je....
ale tak, ja si vystacim aj sama, nakoniec, ved som stale sama, tak si pokecam.
dnes skakat nejdem a to z dvoch dovodov. desne ma boli noha, ale fakt. a druhy je ten, ze mame ako jediny nepokosenu cesticku pred zahradkou a ja sa uz hrozne hanbim, lebo vyzerame jak taki neporiadni majitelia potom, hahahhah. ale fakt. mam pocit, ze uz vsetci cakaju, kedy konecne to bude upravene aj u nas. uz sme dnes kupili predlzovacku a zajtra ide boris kosit, tak skacem az zajtra. dnes by som tu mohla upratat, ale nechce sa mi, tak tu sedim a hnijem, zatial, co dieta chrape...

pridala som fotos... o tom, ako je bartik ohromne pohybovo vyspely a o tom, ako uz si vie pekne podat veci, o ktore stoji... a sup do pusy s nimi...

jabera
22. zář 2009

tak si este nieco napisem. mne sa nechce ist von a pritom je tak pekne... ale mne sa nechce obliekat a samej sa tam tralalakat. takj idem radsej povysavat.

zuzkaaaa
22. zář 2009

ahoj janka, však ty si aj sama pokecáš, ozaj nevieš mi poradiť? vy ste spravili Bartikovy cestovný pas? od akého veku sa vydáva?

jabera
22. zář 2009

zuzi, vitaj v mojom sukromnom fore. bart ma pas, vydava sa kedykolvek,co sa veku tyka, len musis mat rodny list, coz asi mas...stoji to 8 eur.
to je kolok, oni ho tam nalepia. a musia tam mimino odfotit, takze je tam treba ist s malou, to je trosku otrava, ale zas ta fotka je spickova! my sme prisli na 7.00, zacinaju o 7.30 a boli sme treti v poradi, vybaveni vlastne ihned, tak sa oplatilo prist skor... neviem, kde to vy vybavujete, ale ak v BA, tak asi tiez tam pri mileticovej...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru