Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

evuse
16. lis 2009

Ahojte.

Mirun nebyla, nikdo to neřešil. Vím, že v porodnici se jí do očí sestra koukala pomocí nějakého ručního přístroje,
ale nevím proč
Jo a tu kaši jí nedávám, protože jednak jí moc nechutznaj, sní toho málo. navíc nám to vychází na 18h, jenže ona chodí spát nejdřív ve 20, takže ani jako sytič na noc to nemá efekt. Tak to neřeším. Čas od času jí kaši udělám, ale situace je stejná.

michala.l
16. lis 2009

Kokos baby, by som neverila, ale mam co robit, nech stiham 😀
Prave mi zhorela zapraska do polievky .... cely byt smrdi a ja na to serem, takto sa neda varit 😅 ... a tak radsej napisem sem, kym krpata spi 😝

No takze:
Do nemocnice som dorazila v utorok rano skontrakciami,ktore boli od pondelka kazdych cca 10 min ... a stale zosilnovali ... cely den so mnou v nemocnici nic nerobili a k veceru uz boli kontrakcie hrozne 😒 ..., ale sestricky na monitore nic nevideli a tak teda sa tvarili,ze ziadne nemam ... okolo polnoci som uz nemohla nic a predychavanie uz bolo skoro nemozne ...na monitore ziadne kontrakcie, ale aj tak ma okolo jednej rano vzali na porodnu salu, ze pojdem na vzdycharen ... napojili ma znova na monitor - kde ani po hodine a pol nevideli kontrakcie, ale ja uz som sa tam zvijala a uz som nedokazala mat tu sondu z monitora na sebe natlacenu (koli hrubsej brusnej stene, som mala ten snimac co najviac tlacit, nech nieco zachyti ...
Okolo druhej-tretej kontrakcie jedna za druhou, tak ma konecne vysetrili na koze a zistili, ze som na 8 cm ... klystir sa nestihal, rychlo mi supli do infuzky ATB a nechali ma tam lezat zas na monitore ...kokos, nikde nikoho ...len ja a obcas na mna mrkla sanitarka alebo PA ... a bola som uz od bolesti cela besna a zla 😀 , a ked som im uz po niekolky krat vravela, zemusim tlacit, tak mi na to PA hovori, ze ...ved si tlacte ...kokos...no tak som tlacila 😀 a zrazu zbadala, ze ide hlavicka, tak rychlo volala Dr. ...na poslednu chvilku spravili nastrih a mala Hanicka len tak vyprdla von 😀 ... sitie bolo tiez celkom hnusne, ale nejako som uz prezila... Manzel samozrejme pri porode nebol,lebo mu nikto nevolal 😠 ...
Celkovo: Druhy porod bol pokial ide o bolest horsi, ale nasledky su lepsie - stehov podstatne menej a 32 hodiny po porode som behala ako srna 😀
Domov som dosla o cca 10 kg lahsia 🙂
Tolko v skratke moj porod ...
A dakujem,ze ste na mna mysleli ...aj ja som myslela na vas 🙂

michala.l
16. lis 2009

o 2 hodiny po porode som behala ako srna, nie 32 😀 😅

pocahontas35
16. lis 2009

Ahojte,

ja som sa pred chvilou vratila z prechadzky na ktorej som sa rutila rychlostou "slimaka", je to uplne super, ze nemusim byt zatvorena a mozem si ist von. 🙂 vychutnavam sa to 🙂

Miska, je super, ze si bola po 2h ako srnka 🙂 Inak, mala je krasna, videla som fotky na FB 🙂 A aky si mala celkovo pocit z tych lekarov ? Inak este dobre, ze si aspon PA vsimla, ze vidi hlavicku !!!

macalc
16. lis 2009

Michala no tak tvoj porod nebol o nic prijemnejsi ako moj ale to je hlavne ze to mama ze sebou a malicke mame doma 😀 😀 😀 😀 😀 Idem kuk fotecky

Mi uz prespime skoro celu noc a budime sa len 1x tak sa to da celkom zvladnut a aj varit a riadit stiham tak zatial je to v pohode

macalc
16. lis 2009

michala.l Haničk je krásna!!!!!!!!!!!Taký malý pampúšik ako naša malá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

michala.l
16. lis 2009

Jeej,maci ...to fakt uz tak dobre spite? Mala bola v nemocnici ako sipkova ruzenka ...stale spala amusela som ju budit papat ... a teraz troska horsie spinka,ale to zrejme preto, ze si zvyka na nove prostredie 🙂
Ja sa neskutocne tesim, ze to mam za sebou ...he inak v sprave o rodicke mam, ze som rodila v 41.tyzdni a v sprave o novorodencovi, ze sa narodil v 39.tyzdni - dobre,ne? 😀

Pocahotas, z doktorov celkovo som mala dobry pocit - konkretne ta,co dosla na poslednu sekundu k porodu (neviem teraz jej meno) bola celkom sikovna a zasilama ozaj dobre 😅 .. a detsky Dr. boli tiez celkom profici ...no a detske sestricky boli uzasne ... Teraz na Krmaroch nieco prerabaju , tak boli trocha bojove podmienky,ale inak som bola spokojna ... a nakoniec som nesla ani na nadstandard - na oddeleni to bolo celkom OK 😉 Jedine,co sami hnusilo bol pristup sestriciek pred vizitou - isli sa z toho posrat 😀

Mimochodom, Hanca spi a mne sa podarila na druhy pokus zapraska 😝

jabera
16. lis 2009

michalka, bozkaaavam...
ten porod, no fujtajbl! ale hlavne, ze ste zdrave... a krasne. a 10kg dole ☹ 😠 to co je.. ved ty vazis o 20 menej ako pred 9 mesiacmi?!?

adel, co ste kupili jeziskovi ? hovor, nech mame inspiraciu.

baby, mame treti zub..... horna dvojka 😨 zvlastne.... idem to zapisat do knihy.

evuse
16. lis 2009

Jabééér, jako to třetí zub 😠 😉

Míšo, tak to byl pěknej porod. A s tím monitorem to jsme přesně měla já, bolestí jsme nemohla vydržet a na monitoru nic a jedna mamina mi tam právě poradila, že si na tu sondu musím tlačit, aby to bralo. A proč sis nenechala dát epidural?

Hanička je pěěěknáááá 😉

simisimca
16. lis 2009

Michalka gratulujem a vela zdravicka prajem obidvom... 🙂

jabera
16. lis 2009

😀 no, dva spodne uz ma davnejsie, tak teraz je treti.... 😝

evuse
16. lis 2009

Ale to já vím že už má dva, ale ten třetí! Ten mě hlodá 😀 . My máme furt jen dva 😅 . Ale Tereze to nevadí, kouše jako by měla zubů plnou hubu.

jabera
16. lis 2009

ale vies aky bude komicky, ked budu tie zuby vacsie? 😀 jak taky chlap z hospody, co si nenasadil protezu! bez jedniciek... dufam, ze mu dobehnu aj tie rychlo... nech uz mi tu bradavku proste urve a mam pokoj 😀

evuse
16. lis 2009

A oc ty křupky, už jsi mu je dla?

zuzkaaaa
16. lis 2009

ahojte babenky...
tak mi sme dnes boli v poradni na očkovaní zas dostala do oboch nožičiek, ale znášala to krásne plakala skôr revala ale za chvílku sa už rehotala doktorke, bola pochválená že je šikulka strašne sa jej páčili zuby, má 7200g a 68cm
mne sestrička hovorila, že nech jej spravím prívarok zemiakový z plnotučného mlieka, že nie umelého lebo by to bolo kyslé a zahustiť solamilom nie múkou, ozaj a nech jej dám kôrku chlebíka tmavého že to obsahuje veľa železa 😀

jabera
16. lis 2009

zuzi, no teda, uz taketo dospelacke jedla? tak potom napis ako chutili! a to sa moze lepok tak skoro? som myslela, ze aj u nekojenych deti az neskor 😨 tak hlavne referuj! 😉

evi, tu tak leje, ze som sa nechcela trepat do toho ruskeho kramu... tak snad zajtra.

jo ale ine som chcela. mame dalsi zub 😀 😀 😀 druhu hornu dvojku... teraz sa na mna vytasila..

mirunda
16. lis 2009

Jabééér, jako třetí zub?!? 😠 😠 😠 😀

zuzkaaaa
16. lis 2009

no aj ja som sa čudovala ale mne hovorila,že tú kôrku aj tak bude len žužlať, janka už 4 zub? gratulujem

evuse
16. lis 2009

Mirun, já nevím, jestli jsem to dobře pochopila, ale od 19:19 asi 4??

mirunda
16. lis 2009

Hanička je krásná.. už jsem chválila na FB..

Holky, já jsem dneska oficiálně jen na mateřský, dneškem jsem přestala pracovat.. Ani nevím, jestli se mám radovat nebo brečet. tak dělám obojí 🙂 Prostě se ředitel rozhodl, že chce mít všechny zaměstnance v sídle firmy - v Příbrami.. mno, zas budu mít víc času na Lilinku, nebudu se stresovat prací a aspoň si to tady vyzdobím před Vánocema a budu mít čas na pečení.. mno, snažím se na tom najít pozitiva..

Zuzi, takhle krásně ti papá?Já začala s jogurtama, docela jí to chutnalo, dneska jsem jí do toho rozmačkala banán..

Jaber, teď čtu - jak čtvrtej zub???To už si ze mně děláš prdel, ne? 😀 😀 Že kecáš..?!? 😀 😀

zuzkaaaa
16. lis 2009

mirun banánik som jej aj ja dnes dala chudinka celý deň prdela 😀
zeleninu nemusí vôbec zato jabĺčko, banánik a broskyňu (výživu) papá pekne včera som jej dala špenát strašne ju napínalo nechcela to spapať

tak mirka budeš mať aspoň viac času na malú ale určite ti to bude chýbať úprimne aj mne niekedy chýba práca 😅

jabera
16. lis 2009

!!!!!!! štyri zuby! prisaham!!!!!!

mirunko, nebrec. tes sa, ja viem, asi to pre teba bude aj divne, bol asi zvyknuta na rozptyl, ale vies ake to je niekedy krasne byt stale so svojim dietatom? ta nemoznost od neho odist.. 😀 ale ne, vazne.. naozaj, ved za chvilku vyrastie, mozes sa jej naplno venovat a predsalen, mozes s nou chodit von, na nakupy... alebo sa s nou viac hrat, nemusi sa hrat so ziarovkami... 😀

zuzi, mne bart tie vyzivy ani za toho boha.... jedine take, kde je masko. ty a neni sofinka nejak vysoka? 😉 ale fakt. narastla velmi, vsak?

jabera
16. lis 2009

to preco?!?!? 😠 😠 😠 😠
mne sa nikdy lacho nepacil, ved je jak skolkar.... a mne sa teda nepaci ako spieva, .... ja chcem bena....

macalc
16. lis 2009

jabera no nejako to prehanate stimi zubkami!!!!ale aj tak gratulujem k zubkom
to som zabudla dodat ze z nemocnice som prisla o 15 kg lahsia a vcera som sa vazila tak sli dole dalsie 3 kg tak sa mi to paci len tak dalej a bude vsetko v pohode

mirunda
16. lis 2009

Zuzi, Lili taky raději ovoce než zeleninu 😠 A banánu jí taky moc dávat nemůžu, blbě se jí kadí..tak všeho s mírou 🙂 Ale Sofinka je šikulka, když takhle malá tak hezky papá..

Jaber, gratuluju k dalším zubům.. nechcete nám aspoň jeden poslat? 🙂 Byla jsem minulý týden s jednou maminkou z Koníka a ta má 16-ti měsíční holčičku a říkala, že jim první zub vyrazil až ve 13-ti měsících a pak šlo dalších 5 hned na to 🙂 Prostě rychlovka..
Víš, já i tak jsem si ten čas udělala, abych Lilinku nezanedbávala.. hrála jsem si s ní, chodila nakupovat.. sice jsem neměla ani minutu čas na sebe (když jo, tak jsem sklízela farmu 😀 ), ale stálo mi to za to, mohla jsem si s někým normálně popovídat o něčem, čemu rozumim.. a ne jenom šišlat na Lilinku, která mi stejně neodpovídá 😀 Prostě to pro mě bylo každodenní rozptýlení, tak mě to mrzí.. mno, ale tak co, aspoň budu víc s Lili, jak píšeš, rychle to uteče, už teď mi roste před očima.. 🙂 Tak jsem se ti tu vykecala, díky, Jaberko 😀

zuzkaaaa
16. lis 2009

23.9.2009 už máme 6200g a 58cm a dnes 68 čiže za 2 mesiace 10cm

mirunda
16. lis 2009

Zuzi, čím ji krmíš????Má být po kom vysoká? 🙂 Ta moje je o 3 měsíce starší a má jen o 3cm víc 🙂 Jste úžasný.. 😵

zuzkaaaa
16. lis 2009

no tak ja som taký priemer 172cm a manžel 180cm ale mne sa nezdá, že je vysoká-dlhá

jabera
16. lis 2009

zuzi, mne sa len zdalo, ze nejak rychlo nabrala tie centimetre.. ved mala tusim 50 cm pri porode, nie? bude modelka..

maci, tak uz aj ty? 😖 vsetky chudnete a ja jaedina furt priberam, to ma fakt sere...ak nepriberam, tak rozhodne nechudnem..

mirunko, ja ta chapem uplne, ved sama viem, ako mi obcas kape na karbit z toho, ze uz len zvatlam a zaoberam sa len bartom.. ale fakt, ved idu vianoce, mozes si aj upratat, nech sa ti nepovaluju po byte blbosti 😀 . a hlavne, ved teba urcite kuba poziada o ruku a musis vsetko chystat a vybavovat... jak by si to chcela stihat?

adelinka
17. lis 2009

dobre ranko...
tak ja jsem dneska spala s petanem v pokojicku pac muj tak chrapal ze jsem myslela ze ho zabiju a dneska mu ani nic neni 😠
venku prsi tak nevim co budem cely den delat 😝 v telce taky nic

preji pekny den 😵

jaber..no zatim nic moc..nesehnala jsem to co jsem chtela..muj si koupil antenu na tv do kamionu a ja mu koupim pak jeste vysavac do kamionu a nejakou kosmetiku a mozna neco na obleceni,pak jsem koupila novou osobni vahu pac nase doslouzila a par novych rucniku do noveho sprch.kouta.pro celou rodinku mame kalendare ty jsem delala aj loni a pro petana mam skakaci balon a obj.jsem mu balonky a jeste musim nejaky stan na ty balonky a koupime mu asi motorku a malovaci tabulu..jinak tchanum nevim a moji mamce jsem rozbila fen tak jsem ji na vanoce koupila novy..jinak znami dostanou asi flasku nejakeho dobreho vinka...a ja dostanu od muzika kavovar dolce gusto

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru