Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

erikahla
8. led 2010

Ahojte dievcence,

tak som tu po 2 dnoch zase. Bolo mi tak zle, ze sa mi nechcelo nic, len som bezmocne citala vase prispevky a modlila sa, aby sa mi uz polepsilo.

Pocahontas, blahozelam k MD 🙂 Je to uple iny pocit, ze ?

Evi, mala je taka krasna. Ked na mna pozreli tie ocka ... no proste nadherna ! Dokazes jej vobec nieco odmietnut, ked na teba hodi takyto kukuc ? Ale jasne, treba sa to naucit, inak by nam "skakali" po hlavicke, ze ?! Ale aj tak, je to maly anjelik ... ako kazde dieta 🙂

Petule12, ja mam tiez vychodziu vahu rovnaku ako ty a dokonca aj termin porodu 🙂 Mozem ti povedat, ze u mna sa tiez toho velmi nezmenilo. Brusko len o malo vykuklo, nie tak vela ako u chudych bab. Ale trosku meni svoj tvar. Je to taka "ina gulicka" ako predtym. Skor trpim tym, ako sa mi vsetko tlaci hore (mam pocit, akoby som mala zaludok uz pomaly v krku). A nech ta vobec netrapi, ako vypadaju ine mamicky. Pri prvom tehu som zacinala na vahe 60 kg a brusko zacinalo skor vytrcat. Ale treba to posudzovat aj k zvysku tela. Cele to vytvara taky zvlastny celok. Skutocne, netrap sa. Pri dalsej kontrole ti dr urcite potvrdi, ze miminko je ok. Ako inak si vysvetlis, ze niektore maminky - baculky priberu len 3 kg a maju primerane velke a zdrave deticky a niektore chudulilinke dievcence aj 25 kg (priklad mam priamo v rodine, ver mi 😀 ). Takze hlavu hore a nestresuj sa, to ti len uskodi.

lulupopo
8. led 2010

Ahojte baby,
nestiham pisat, ked pisete ako dracice, evuse mala je fakt nadherna...
Pocahontas, ja tiez natupujem na matersku v tom obdobi ako ty.... Petule12 bud uplne kludna.... ja som zacinala na vahe 95 kg... behom prvych troch mesiacov som schudla 8 kg /stale som vracala/... celkovo som pocas tehu doteraz pribrala 4,5 kg a moje dieta je podla sona uplne ok... takze zbytocne sa tym nezatazuj, kedze telo preziva tehu inak

zuzkaaaa
8. led 2010

ahojte babenky...
tak musím pochváliť našu slečinku krásne spinká už asi 4 dni v noci spinká od 11tej do 5tej rána 😀
soplíky už prešli klop-klop aj ja sa mám už v celku fajn teraz manžel ale snáď to už prejde každého

petule12 mne brucho, že som tehotná bolo vidno až v 30týždni ale vela ludí ked som porodila a išla s malou na prechádzku sa ma pýtali, že koho je to miminko a ja som im povedala že však moje tak sa pozerali že vlastne ja som kedy bola tehotná už mi pripadalo že si mysleli že ja adoptované....

mirunka ja som včera posadila Sofi na váhu a má 8,8kg 😀

evka ja sa už tááák teším kedy bude aj ona takto krásne chodiť teraz je stále v chodítku ale tam sa presúva skokmi ako zajačik a nie krokom ešte ani sama sa neposadí ale inak sedí sama a ked ju postavím tak sa sama udrží samozrejme ja ju držím a ona nasilu vyťahuje prsty z mojej ruky 😀

janka si konečne užíva rodinku strašne jej to prajem ja by som sa v cudzine s neznámimi ľudmi asi zbláznila má môj obdiv

zuzkaaaa
8. led 2010

baby maminky jogurtiky od kedy davate deťom ja som dnes skúšala a ona stále otvárala pusinku strašne jej to chutilo dávala som je activiu

petule12
8. led 2010

holky, díky za povzbuzení 🙂
v létě jsem měla missed těhu, tak jsem teď dost nervozní. Asi se pozoruji až moc a mám pocit, že je něco špatně.
No příštý týden jdu na NT tak snad mi řeknou, že je vše OK.

hanula83
8. led 2010

Evi, teď jsem se dívala na tvoje fotky, tvoje Terezka je opravdu moc hezoučká 🙂. Holky, já už se tak těším, až holky budou taky tak prdolit 🙂...

evuse
8. led 2010

Ahoj holky, díky za pochvaly Terezky. Dmu se pýchou 🙂

U nás tak šíleně sněží. Zejtra jí oblíknu do chodící kombinézy, dám botičky a pujdu jí vyválet ve sněhu 😀

martasl
8. led 2010

holky ještě s k té váze.já jsem u první přibrala 11kg a u druhé 2kg(6 jsem shodila,neměla jsem jaksi hlad ani chuť,tak mi třeba stačila půlka suchýho krajíce,ani jsem nezvracela) a pak jsem do porodu přibrala 8kg.doktor říkal,že co se shodí v těhu a nazpátek nabere se nepočítá.když jsem pak jela rodit,tak mi doktor na příjmu hrozně nadal.ale když to jinak nešlo,tak jsem se měla cpát násilím??holka byla ok,tak co?
za to teď je to hnus,a to ještě nejsem těhu....ikdyž když jsem teď byla,tak jsem do toho 16t shodila 3kg.tak nevím....

mirunda
9. led 2010

čaute kočky.. 🙂
vy ale jedete.. 🙂

Zuzi, tak to Sofinka taky hezky papá, to jsem ráda.. 🙂 Včera jsem byla u kámošky a ta má skoro 2-letou holčičku a normálně ona je stejně vysoká, jak naše Lilča, váží 9kg.. prostě vypadaly, že jsou stejně staré 🙂 Ale ta její holčička se narodila hoodně brzy, na konci 6. měsíce a vážila necelý kg ☹ Tak má na to právo 🙂 Jinak jorgurtíky dávám myslím od 8. měsíce, dávám jen bílé - většinou taky Activii..

Marti, já přibrala v těhu 25kg, nechápu, jak někdo může přibrat jen třeba 2kg 😀 😀 😀 Nebo ještě hubnout.. to jde nad moje myšlení 😀

evuse
9. led 2010

Já bych řekla, že to je vesmírná záhada 😀

beruska1989
9. led 2010

ahojky holky, v pondělí se mám objednat na vyšetření cukrovky. nevíte jak to probíhá? abych se na to připravila? Kuju 🙂

mirunda
9. led 2010

Beru, přijdeš tam, vezmou ti krev, pak ti hned na to dají vypít asi 250ml takovýho sladkýho "nápoje" a pak tam musíš 2 hodiny čemat a pak ti zase vezmou krev.. potom to porovnávají - ty dva odběry - mezi sebou.. 🙂 Takhle to probíhalo teda u mě 🙂

beruska1989
9. led 2010

mirunda: děkuju 🙂 , doufám že ten nápoj neni moc hnusnej 😒 . Já jsem dostala telefon ze se mam objednat, a vůbec nevim na jaky oddeleni v nemocnici to bude 🙂

mirunda
9. led 2010

Beru, já se objednávala tam, kde se odebírá krev.. nevím, jestli je to všude stejný.. nápoj hnusnej je, je strašně sladkej, pak mě uplně brněla hlava z toho sladkýho 🙂 Ale dá se to vydržet, taky je blbý, že tam myslím musíš na lačno, tak z toho mi spíš nebylo uplně nejlíp..

mirunda
9. led 2010

kočandy, kde jste??

hanula83
9. led 2010

No, ne že bych se považovala za kočandu, ale jsem tu 🙂. Konečně jsem uložila mimča, tak jsem se sem zas dostala. Snad budou spinkat 😉.. Jinak ten nápoj byl vážně hnusnej, málem jsem to tam ohodila... ale dalo se to vydržet.

mirunda
9. led 2010

Hanul, to si piš, všechny tu jste kočandy!! Ten nápoj hlavně musíš vydržet 🙂 Pak to chce zajíst, hned jak můžeš 🙂

hanula83
9. led 2010

No holky se mi tu zase rozeřvaly, tak jsem chlácholila a už konečně snad spí 😉.. Manžel je teď nemůže brát, protože ho bolí v krku a já nechci, aby to chytly, tak jsem na ně teď sama. Děvčata, berete si děti do lůžka? Já vím, že by se to nemělo, ale když se chci vyspat, tak to s nima někdy jinak nejde.. Všude mám zábrany a spinkají vedle mě na dvojlůžku, manža je v obýváku.

hanula83
9. led 2010

Mně se vůbec nechce spát, ale slyším z obýváku chrápání, vedle mě dvojnásobné chrápání, tak asi jdu taky chrnět 😉). Jinak jsem se zase dívala na zdejší dětičky a opravdu máte všechny moooc krásné děti 🙂, hrozně moc podařené.

pocahontas35
9. led 2010

ahojte,

beruska: u nas na slovensku je to takto: 75g glukozy (hroznovy cukor) rozpustia v 300ml vody a vypije sa to ... ale poradim ti jednu fintu, zober si so sebou 1 citron, ktory si do toho vytlacis, a budes to mat ako citronadu, cize to nebude take sladke, neboj citron vobec nema vplyv na vysledky. Spytaj sa ich, ci si to mozes vytlacit do vody citron a tak to vypit. Mne to tiez poradili, tie ktore to absolvovali, a mali pravdu, celkom sa to dalo vypit. A aj u nas je to tak pise Mirka najprv sa zoberie krv nalacno a potom po dvoch hodinach sa znova berie krv.

Erika: mas pravdu, je to uplny iny pocit, ist na MD .. je to take skvele 🙂 tesim sa z toho 🙂

mirunda
10. led 2010

Hanul, Lilinka s náma v posteli spala tak půl roku určitě.. celou noc.. protože se v noci hodně budila, tak mi bylo pohodlný jen vyndat prso a ona se už obsloužila sama a já dál spala.. byla bych moc líná vstávat třeba 5x za noc.. 🙂 Teď spí ve své postýlce, a když se vzbudí, tak si jí vezmu k sobě a dám prso.. taky máme blbý, že máme spací patro, takže musím ze schodů dolu a s Lilčou nahoru.. nemohla bych slejzat několikrát, ještě ty schody vržou, nechápu proč, když je to nový.. ☹ Takže tak.. já jsem naprosto PRO, co se týče spaní s dětma v posteli.. ale je spousty rodičů, kteří jsou proti.. že si pak na to děti zvyknou a tak.. hele, mý tchánovci - oni mají 4 děti a ty dvě nejmladší spaly s rodičema snad do dvou let.. a uplně v poho, pak se normálně "přestěhovali" do svý postýlky.. bez problémů..

mirunda
10. led 2010

přidala jsem pár foteček do nového alba 🙂

jabera
10. led 2010

baby, tak som vas konecne docitala, pokusala som sa o to od piatku vecera 😉

mali sme sa fajn, dokonca som bola v meste bez barta, asi 3 hodinky. bola s nim mamina aneterky, krasne to zvladli, dokonca aj ja 😀 normalne som chvilkami zabudla, ze mam dieta, ale ku koncu som skoro bezela k domu..
potom aj fotos dohodim, len neviem kedy postiham.

sorac za preklepy, ale ponahlam sa jak svina. baby, ja vobec nestiham.. k jedlu si otvorim facebook, alebo kona a pisat uz nestihnem. inak len saskujem v byte, furt nieco.

marti, som rada, ze uz mozte zacat pomalicky plodit, to je super. a kde vlastne pracujes? ze mas mistrovou? a manzel je kamionista, dobre spominam? ako casto byva vobec doma?

pocahontas, super, tak uz sa ti to krati!! ved sa maly moze narodit kazdu chvilku, ani nebudes vediet ako a je to tu. som nanho zvedava, predpokladam, ze aj ty 😉

a terezka ma tento mesiac narodky!!! booze, to leti ale hrozne.. evi, co mate pre nu? vsetko chcem vediet. ozaj, nocnikujete?

hanulko, holky su tak krasne.. ale mne sa zdaju zase velmi podobne, az nechapem, lebo dvojvajecne dvojcatka sa zvyknu vobec nepodobat. ale asi je to vec pohladu, ked marte sa podobne nezdaju, kazdy ma asi ine oko...
ja osobne som za to, ze ma matka robit vzdy to, co jej je pohodlnejsie. takze, ak je pohodlnejsie spat s miminom, tak sup s nim do postele 😀 neverim, ze to decko rozmazna, ved je malinke a chce proste citit matku pri sebe, lebo ju pozna a ma rado. niekedy by som to moje najradsej dala do babyboxu, ale aj tak ho mam v tej posteli. napriklad v poslednej dobe sa casto drzime za ruku a to je teda pocit.. normalne krajsi, ajk s chlapom 😀 ale fakt, ak ti to vyhovuje, vobec sa nepozeraj na to, ci sa to ma, alebo nema. aj tak, ved aj dospely clovek sa rad prituli a citi teplo druheho. sice holky su dve, ale asi si teplejsia 😉

baby, idem, ja zas pridem. trosku mam hokej, ktora ste co pisali,a le zase sa zaradim..

jaj, zuzka, ja jogurt nedavam, ale len preto, ze bart bol haklivy na to, ked som ja jedla mliecne veci, tak chcem pockat, kym ich naservirujem jemu.. ale ked sofinke smakuje, tak nech papa, ved jogurt je zdravy, tak co..

hanula83
10. led 2010

Miru, my taky máme obývák dole a ložnici nahoře. Ale všechno je všude slyšet, když jsou otevřené dveře, takže manža byl sice v obýváku, ale rozléhalo se to chrápání na celej barák 😉... a holek jakbysmet, chrápou jak dospělej 😉... Nám schody zatím nevržou, protože máme zatím jen železnou kostru, ty dřevěné pláty tam budou co nevidět, ale určitě taky budou vrzat. Ono je jedno, jestli jsou staré nebo nové, je to prostě dřevo a to pracuje... Máme nahoře v podkroví všude dřevěné palubky a ty taky pořád praskají a bouchají, člověk si zvykne 🙂...

hanula83
10. led 2010

Miru, Lilinka je moc roztomiloučká a v tom "umělém větru", to je úžasné, ještě bílou plandavou sukýnku a bude z ní Marilyn Monroe 🙂)...

Jaber, děkujeme 😉... noo, kdybys je viděla ve skutečnosti, tak ti určitě nepřijdou stejné. Některé fotky klamou, jsou opravdu každá úplně, ale úplně jiná...

Holky, tak jo, jsem ráda, že nejsem sama, kdo je má v posteli. Je to někdy fakt mnohem jednodušší...

martasl
10. led 2010

mirun-malé se ten vítr asi hodně líbil,co?a schody ji asi hodně lákaj,nemáš strach,že spadne v nestřeženým okamžiku??jinak je děsně roztomilá,já nevím,že ty děcka musej být všechny tak rozkošný a k zulíbání 😉 a když povyrostou,tak o rodiče pomalu nezavaděj ani pohledem. ☹ 😠

jaber-taky mám hoznou radost,že můžem o měsíc dřív,hlavně aby to co nejdříve vyšlo.Jinak pracuju v AVX Lanškroun.A manžel u stavební firmy.jedna firma postaví dřevostavbu a firma,co u ní dělá manžel ji dodělá.Konkétně manžel dělá sádrokarton,tapety a pak malujou.máme tak i náš barák.Jestli jste viděli předávání popovodňových baráku v Jeseníku nad Odrou,tak to je jeden z typů baráků co dělaj.Takže jezdí po celé republice a je pořád pryč.Ale při dodělávání našeho domku jsme aspoň hodně ušetřili.

pocahontas-doufám,že nám sem přihodíš nějaký poporodní fotečky?? 🙂 😉

pocahontas35
10. led 2010

caute baby,

Jaberka, Marti - jasne, ze prihodim 🙂 inak, aj ja som uz velmi zvedava na drobceka 🙂 a nedockava, ale este chvilocku si pockam 🙂

Mirka mala je velmi roztomila 🙂

macalc
10. led 2010

Ahojte .........................

No riadne ste sa rozpísali nestíham vás čítať.Ale snažím sa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Zajtra idem na kontrolu ku gynekologovy tak som zvedavá čo mi povie a v utorok ideme z Emmkou na očkovanie tak už teraz sa bojím ako bude na očkovanie reagovať ale čo už ke dto musíme absolvovať.Mirun Lilinka je úžasné dieťa malá herečka 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Jabera som rada že si sui užia rodinku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pocahontas už sa ti to každým dňom blíži vaiac a viac ani sa nenazdáš a malého budeš mať pri sebe 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mirunda
10. led 2010

čaute..
Hani, a ty teda spinkáš s holkama v posteli? Nebo ne? Nějak jsem to asi blbě pochopila 🙂 Jak ti spinkají v noci?

Marti, to víš, že se bojím, že někde spadne a bouchne se.. když jenom spadne, tak je dobrý, ale spíš aby se nepraštila do hlavičky nebo tak.. jinak si musí zvykat na tvrdej svět 😀 Spadla už několikrát, to se nedá svítit.. 🙂 Je hoodně čilá, takže nemůžu být pořád u ní.. Jsem moc ráda, že se můžete snažit už v březnu.. vsadím se, že ještě letos nám tu v albu ukážeš svoje veliký bříško ;o) Ale to si musíš odchytit manžela, aby pořád někde nesádrokartonoval 🙂

Pocahontas, už to máš za chviličku.. to tak letí, co? Jak se ti chodí s bříškem? Chodíš ven do toho sněhu? 🙂 Asi moc ne, co... abys někde ještě neupadla.. a Samko už je 100%ní?

Máco, očkování bude určitě ok.. my jdeme zítra k dr. na 10-ti měsíční prohlídku, tak jí asi od rána nedám najíst, aby vážila co nejmíň 😀 😀 😀 😀 😀

hanula83
10. led 2010

Miru, zatím to máme tak, že jedna postýlka je v ložnici a jedna postýlka je v obýváku. Máme ještě jednu postýlku u našich a tu asi časem převezem a dáme do té ložnice, kde je stejná... No a v ložnici v té jedné postýlce máme monitor dechu a to tam může být jen jedno mimčo, tak tam vždycky jednu z holek dám a druhá spí s náma... Ale poslední dobou s náma v posteli spí obě 😉. A v obýváku přes den jsou obě v jedné postýlce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru