Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

elixia
17. kvě 2010

Baby nestraste tu s tym porodom! 🙂 Mne to zatial nedochadza,ze budem rodit....stale rozmyslam len v rovine teraz som tehotna a potom budem mat babo,ako sa k nemu dopracujem som akosi preskocila 😀 Tu v UK sa dopredu pripravi porodny plan, ktoreho sa oni aj maximalne snazia drzat, urci sa tam napr. koho chces pri porode, ci suhlasis s pritomnostou studentov, ci chces nastrih, a milion dalsich veci...a babatko je cely cas s tebou,aj ked,pri bezproblemovom porode odchadzas domov uz o par hodin...tak som dost zvedava,ake to vsetko bude... Tiez som zatial ani neuvazovala o cisarskom,no ale ked nebude ina moznost,asi si nevyberiem...
Dnes sme mali druhy ultrazvuk, vsetky merania su v norme,aj placenta, takze sa tesim 😀

pet.s
17. kvě 2010

Miru..hele tak jak popisuješ toho císaře, tak to já už mám vlastně za sebou. Ale bez mimča a kojení.Nechala jsem si udělat obrovskou plastiku břicha. Po zhubnutí mi uřízli 3kg kůže. Mám jizvu kolem dokola celého těla. Měsíc jsem se nemohla narovnat. Prostě slast pro masochisty 😀 😀 😀
Takže císař už bude je brnkačka 😀

lji
18. kvě 2010

no fajn. a ja že čo ma dokáže rozptýliť popri učení na štátnice. VY!! stačí si prečítať aj tieto vaše riadky a určite nemyslím na učenie 😠 😀

elixia ja som bola na tom podobne. myslím len na to že som tehotná, stále mám pocit že to nie je vidieť, a ked zbadám niečo s mimi tak začnem pišťať že už chcem bábatko... a mám obdobia kedy ma chytí panika a mám neuveritelný strach z pôrodu. teda ani nie tak zo samotného pôrodu - to beriem ako nutné zlo, ale z toho ako tam budem sama čakať, ako tam potom budem medzi cudzími ľuďmi.. ja som typ človeka ktorý potrebuje mať vedla seba niekoho blízkeho. čiže ja sa už teraz teším kedy nás pustia z nemocnice 😅

evitkamalicka
18. kvě 2010

ahoj kocky, dlho som tu nebola....ako sa mate?

evuse
18. kvě 2010

Mirun tak to je hustýýýý, to je vidět, jaký jsou vezdravotnictví odbotnící, když to viděj a přijde jim to v pořádku(nebo se o tom zadši nezmíněj, aby třeba nevypadali za blbce, že tomu nerozumí, proč to nemáš došitý) Běs.

Dneska jdem na očkování v 15. měsících, ale bohužel si nepamatuju na jaký, asi zase hexa vakcína. Doktorka mi totiž jen vždycky jmenuje nemci proti kterým to je

Zuzi, co Sofinka s teplotou? Už je OK?

Elixi a a Lji, porod máte ještě daleko. Uvidíte, že ty poslední dny se už budete těšit až to přijde. Lji, já se taky bála, že budu při porodu mezi cizím,a nevím, jak to bude probíhat atd. A nakonec mezi těma šílenejma stahama mi to bylo všechno jedno. Manžel tam byl, ale já ho ani nevnímala.

evitkamalicka a jak se máš ty 😉 ?

mirunda
18. kvě 2010

Těhulky, nechtěla jsem vás strašit, jen jsem se zase rozčílila, jak jsem si na to vzpomněla.. potěším vás tím, že to byla zase rychlovka - v 8 večer mi rupla voda, tak hodinu mě ještě nic nebolelo, tak jsem v klidu koukala na telku, dobalila si, vysprchovala se.... pak tak za 2 hod jsem měla už stahy tak po 2min, tak jsme jeli do podonice, tam jsem byla otevřená na 6, za půl hoďky na 8.. fakt rychlovka.. a pak "jen" Lilinka nesestupovala, ale kdyby sestupovala, tak by se narodila ještě do půlnoci.. prostě každej porod je jinej, nikdy nemůžeš vědět, co tě čeká.. 🙂

Evi, jsou to hovada, dodneška nechápu, proč se tomu nikdo nedivil.. doufám, že příště budu rodit v Podolí nebo v Hořovicích.. ale Krč bych měla po Podolí nejblíž, bydlím přesně mezi nima 🙂 My jdeme 1.7. taky na očkování, taky myslím na hexu, ale pak taky ještě na něco nepovinnýho, už nevím na co.. možná spalničky nebo já nevim, ale ty určitě nenecháme očkovat.. vy ano?

evuse
18. kvě 2010

Mirun, já nevím, jak se mám k očkování postavit. Nás jako děti očkovali a nikdo nepřemýšlel o tom, že by to odmítnul. Dneska se kolem toho dělají děsné cavyky. Pak to dítě tu nemoc dostane a bude máma litovat, že neočkovala. Nebo bude mít blbou rekci na očkovánía máma si bude nadávat, že očkovala. Fakt nevím. Bohužel v dnešní době , fakt člověk neví, jestli je takovej tlak na očkování např. Prevenarem jen jako reklama, aby výrobce vakcin vydělal, nebo jestli je to opravdu tak potřebné. Nikdo nám to po pravdě asi nepoví.
To je jak s tím očkováním na tu mexickou chřipku.

mirunda
18. kvě 2010

Evi, tak třeba Prevenar jsme nechali.. ale třeba na ty neštovice? To mi přijde stupidní - my taky nebyli očkovaný.. neštovice bych nechala kdybych je já sama neměla a byla těhotná, pro těhuli je to blbý, nebo kdybych já nebo otec dítěte měl blbej průběh u neštovic v dětství atd.. ale jinak ne.. tak si je prodělá, no a co, prodělalo si to každý jiný dítě.. ale ty pneumokoky - to jsem se bála, abych právě pak nelitovala.. a bohužel v tý době naší známý umřelo na pneumokoka dítě (už starší - asi 16 let) - a to jsem brala jako znamení..

evitkamalicka
18. kvě 2010

evuse ja super....len maly a praca mi zaberaju v poslednych dnoch dost casu, tak nejako nemam chut uz ani na kona chodit

evuse
18. kvě 2010

To očkování bylo Priorix,( myslím, že spalničky a ještě asi 2 další nemoci) Tereza ani nefňukla, dávali jí to do ruky, tak na to koukala. Začala řvát až když jsme odcházely, protože nechtěla jít pryč 😀 . Maj v ordinaci na zdi obrázky atd.. 😀

Mirun, já myslela, že se proti normálním neštovicím neočkuje? A ono jo?

jabera
18. kvě 2010

evitka,ale tak sa obcas zastav, potom to nedobehnes! 😉

evi, ano uz sa ockuje aj proti normalnim nestovicim. to ja osobne povazujem proste za kseft.. tiez mam dilemu ohladom ockovani.. riesim iba povinne.. keby som mala dceru, urcite by som ju dala ockovat proti rakovine krcka. to jedine by som davala navyse.

evitkamalicka
18. kvě 2010

jasne, momentalne mam cas, maly uz spi

erikahla
18. kvě 2010

Ahojte babulky,
akosi zase nestiham ... Citam vas tak raz za 3 dni, ked sa dokopem sadnut si k PC. Zacinam riesit kocar, postielku, lehatko, periem a zehlim vybavicku, atd. No proste mam vcelku husto ... ale prijemne 😀 Som sa tak nejak rozhodla, ze mesiac pred porodom chcem mat vsetko nachystane 😀 😅 Manzel kruti hlavou a usmieva sa, ze uz ma to chyta, ale berieme to s humorom. No a aspon mam program pre Elisku - straaasne mi pomaha 😀 ... niekedy az moc 😠 Byt je vymalovany - huraaa 😀 😀 😀 Uz zacinam byt pekne nemotorna, pribrala som 2 kg za minuly mesiac, teraz 1,5 kg za 3 tyzdne. To, z coho som mala radost, ze som pribrala len 3 kg do cca 26. tyzdna, uz je minulostou. No hlavne, ze drobcek je ok a ma sa k svetu !
Evi, ty uz to mas za par ..... aj ja by som chcela 😀 😀 😀
Majte sa krasne !!!

zuzkaaaa
18. kvě 2010

ahojte žienky...
ešte stále teplotkujeme celý deň má 38C v noci mala až 39,5C chudinka sa celá triasla aj vracala 2krát a pritom jej asi aj zúbky idú lebo aj 3 dni už hnačkuje...
neštovice sú asi ovčie kiahne, však? práve včera som to rozoberala na facebooku a zdá sa mi že ani jedna maminka nedá zaočkovať dieťa...
ty jo evka fakt ty už môžeš hoci kedy porodiť 🙂 vydrž do 17.6. a bude mať rovnaký dátum narodenia ako Sofia 😀

evuse
18. kvě 2010

Zuzko, nechci vydržet do 17.6. 😀 to už bych asi praskla 😀
Chudinka Sofi, já bych asi nevydržela a jela na pohotovost. Dávala jsi jí něco na tu teplotu?

Jaber to očkování proti rak. děl. krčku stojí prý asi 13 tisíc Kč! 😨 😨 😨

zuzkaaaa
18. kvě 2010

dávam jej panadol sirup krásne jej to pomáha dnes som kúpila aj paralen cipky, a mám doma aj nurofen, ale dnes mi jedna známa lekárka poradila nech jej tie lieky mením každých 6 hodín čiže raz panadol raz nurofen ale mne sa to nejak nezdá miešať tie lieky, a ak bude mať veľmi vysokú teplotu že ju mám osprchovať vo vlažnej vode tak neviem ešte stále spinká okolo9 tej jej pôjdem zmerať teplotu len ju musím budiť lebo jej meriam v zadočku nedovolí mi aby som jej zmerala v uchu to trvá iba pár sekúnd ale ona hneď plače...
ozaj to očkovanie je strašne drahé ale niečo by aj poisťovňa mala hradiť či nie? ja viem že u nás bola taká akcia že ked kúpiš všetky tri dávky naraz tak dostaneš nejakú zľavu, ale evka to sa podáva až asi okolo 10 roka čiže ešte pred pubertou tak do vtedy sa to zas zmení a zas niečo nové vymyslia...

pet.s
18. kvě 2010

evuse u nás za to chtějí 10 tisíc a 5 tisíc nám přidá pojištovna Škoda. Takže 5 tisíc.Ale stojí to za to. Nám na to umřela známá. měla jedno dítě 4 a druhý 8 letý. Do půl roku byla pryč.

hanula83
18. kvě 2010

Holky, já tím porodem taky nechtěla nikoho strašit, vždyť jde o narození miminka, takže pozitivní věc 🙂... Mně nevadilo ty věci kolem operace a že jsem se nějakou dobu nemohla narovnat, ale spíš ten přístup některých sester... Prostě porodnice tragédie. A zase jedna kolegyně z diskuze o dvojčatech si nemůže vynachválit v Praze porodnici v Krči. Což já vůbec neznám... k Apolináři měla jet původně, ale neměli inkubátory a je ráda, protože v Krči se o ni postarali ukázkově a tak by to mělo být 🙂

zuzka260488
18. kvě 2010

ahojcek kocky dakujem za privitanie...mno viete moje povodne cislo gati je38....a teraz mamcca44 mno pecka rodila som ako 103kg otehotnelasom ako86cca...takze som pribrala aj pred tym viete mam super chlapa az na to ze ma moc rozmaznava...az to vidno navahe.....po porode som padla na 94 cca a potom som po mesiacoch vylihovania stupla na 104kg...bola som nastrihnuta a stymi kilami sa mi to zle hojilo... a mala som bolesti tak na mnzelovi bolo vsetko...a ja som len lezala a....ale teraz uz zhadzujem...mam95...je to dost ale tesim sa ze to ide dole...a planujem svoju povodnu vahu...cize aspon65....a aj preto lebo by som chcela druhe mimi a bude lepsie zhodit...som tu na tejto stranke kratko...a casom pridam aj foto...a precitam si tu aj vase rozhovori..aby som bola v obraze ..no vsetko podla toho ako mi dovoli stuplik...som rada ze som vas tu nasla....ako nic v zlom ale ja skusam 90dnovku a zacinam od zajtra,,,prida sa niaka krasna zienka ku mne...ve dvou se tahnelepe....

zuzka260488
18. kvě 2010

Zuzkaaaa...mozes to kombinovat ja som to tak tiez s malickym robkala...a teplomer na cielko nemas....a je uz aj taky ako cumlicek....

pet.s
18. kvě 2010

zuzka co to je 90 dnovka?

martasl
19. kvě 2010

ahoj holky.konečně mi šlo přihlášení.včera jsem se za boha nemohla přihlásit a tím pádem něco napsat.pořád mi to hlásilo špatné heslo.(bylo v pořádku)tak jsem ho změnila a stejně jsem se nemohla přihlásit.zuřila jsem jak prase

vítám tě zuzi26..jsme tady bezva parta 😉 ,tak ti tady s náma bude doufám dobře a těším se na fotečky.

ještě k tomu očkování...já nechala holky očkovat na žloutenkuA,B-to stálo každé 2000.ale tenkrát jednorázově vypláceli nějaký dávky,tak jsem to z toho zacvakla(jednou naše Simona na starým baráku donesla kost z prasete,sousedi tam házeli kosti ze zabíjačky a prej že našla dinosaura)tak proto.no a pak mají klíště(Simona dostala boreliozu a děs běs),meningokoka a to je tuším vše.ještě jsem je chtěla na tu rakovinu děložního čípku.cena je těch 10 000,-každá injekce se platí zvlášť,takže kolem 3300,-Já měla před 6 rokama pozitivní citolku,takže okamžitě operace.bylo to prej za minutu dvanáct,naštěstí to nebylo zhoubný,prej tak nic hnusnýho neviděli(měla jsem čípek na kaši-pardon 😅 )Ale ty nervy!!!Nikdy jsem neviděla manžela tak hotovýho,když jsme čekali na výsledky.S holkama jsme se o tom v práci bavily,a prej že to zase není až tak dobrý,že to někde psali.tak já fakt nevím.ale asi je nechám.no naše Kača už má nejvyší čas.nejlépe je to do 15 let a před prvním pohlavním stykem(kterej nebude mít doufám ještě hodně dlouho-miminko moje)jsem naivka,co?? 😅 😅 😅

zuzkaaaa
19. kvě 2010

zuzka ten cumlíkový máme aj my ale kedže Sofi vôbec necumlíkuje od narodenia tak ked sa jej to pokúsim dať tak ju z toho napína navracanie alebo sa s tým hrá, ale dnes sme bez teploty, huráááá 😀

zuzka260488
19. kvě 2010

AHOJTE KOCKY...PET.S NO TO JE DIETA...ASI JEDINA KT SOM KEDY POCTIVO DOKAZALA DRZAT A JE UCINNA A POMERNE RYCHLA...NEBER TO TY ANI INA Z VAS V ZLOM LEN SOM SA CHCELA OPYTAT CI TU NIAKA Z VAS NIEJE KT BY S NOU CHCELA ZACAT...Zuzkaaaajej som rada ze teplotka neni to je u takeho drobceka hrozne som si toho uzila s malym...a teplomerik na cielko si skusala....

zuzka260488
19. kvě 2010

Martasl moooc dakujem sa na vas moc tesim....a som rada ze som vas tu nasla...ta tvoja posledna veta nemala chybu 🙂 ale zlate....chichi

zuzka260488
19. kvě 2010

daszka1 ja som to nemyslele tak ze s mojou vahou pred porodo som bola spokojna to n lebo moja povodna vaha je 65kg vies

zuzka260488
19. kvě 2010

ahojcek mirunda..no pribrala som dost...a aj pred....rodila som vilave.....ludia katastrofa neviem ci niaka z vas tam bola tiez...nema moc casu na precitanie vsetkych prispevockov..teda zatial....sa mi tam vobec nelubilo....

jabera
19. kvě 2010

caute baby..

zuzi, viem, ze s krozikom po funuse, ale predsa. tie lieky sa rozhodne kombinuju a dokonca aj u dospelych, ze ibac + paralen. je to naozaj ucinne. ale super, ze uz ste bet toho, to je tak ubijajuce, to chore dieta...

evi, boze, mne az teraz doslo, ze ty uz rodis kazdu chvilku!!!! bozemoj.. zacala som mat nervy z toho 😀 ale fakt. musis sa hlasit, jo? komu das vediet?

marti, hahha, ze jeste dlouho,,... no, tak ja ti to prajem. 😀

zuzka cislo, kolko ma tvoj maly? mozno si aj pisala, ale ja som zabudla.. ale kuknem, pockaj..

jabera
19. kvě 2010

marti, ze dinosaurus, hahahahha

jabera
19. kvě 2010

tak, postupne docitavam.. lji, aku skolu vlastne koncis? nejak mi to vypadlo..

erika, ty si hvizda, normalne uz sa uhniezdujes, to je fajn.. nakoiec, nikdy nevies dna ani hodiny! 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru