Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

jabera
28. kvě 2009

evi, ten golfac je velmi pekny, stale nejake obzeram a neviem, na co vlastne mam davat pozor.. zatial nekupujeme, ale asi sa tomu nevyhneme, lebo mi nastane problem, ked bude bart sediet. zatial ho vynasam hore vo vanicke - 4 poschodia. kocik davam do pivnice, tam ho znesiem, ale predtym musim zniest barta a caka ma tam tych par sekund (je to 7 sdhodov). ale ked uz bude v sportaku, nemam ho ako nechat cakat, na zem ho neposadim... a golfac by som dokazala vyniest v jednej ruke a barta v druhej..
dudliky som tu take nevidela nikde. toto je male mesto a do vacsieho sa moc nedostanem...

kackabrcka
28. kvě 2009

kocky dakujem

evuse -
moj porod v skratke:
z nedele na pond. 18.5. ma chytili konrakcie kazde 4min. tak sme frcali do nemocky o 4tej rano.. tak ci tak som mala termin na 8smu kvoli vyvolavacke 🙂 ctg islo ale kontrakcie nejako ustavali casom.. o 8smej rec s lekarom s tym ze este pockame pondelok co a ako a ked nic tak mi daju utorok infuzku-vyvolavacku alebo gel.. v pondelok sa nic teda nepohlo otv. som bola na 4cm..
utorok rano 19.5. som isla na 7mu rano na porodnu sal s tym ze mi teda nasadili infuzkovu vyvolavacku.. kontrakcie boli pokila tiekla infuzka.. po vysadeni este tiez no velice dlho nie.. po 10tej mi zacala odtekat plodova voda postupne.. otv. som bola na 6cm.. kontrakcie boli silnejsie a tak som si o 14tej pytala EPI.. do 18stej nijaka zmena len kontrakcie boli silnejsie.. pozeral ma lekar a vravi ze pl. voda je cira ved mozme cakat kym sa to este pohne do 10cm.. o 19stej prisla ina porodna baba a ta vravi ze ved uz som tu druhy den kolko ma tu chcu este nechat.. dcerka nebola riadne zosunuta v porodnych cestach a zacala opuchat hlavicka co by malo byt az tesne pred porodom.. dotlacila lekarov aby sa pohli ci skor rozhodli o cisarskom.. do 20tej padlo rozhodnutie bola som poucena a o pol 9tej ma uz viezli na salu.. zaviedli mi kateder.. boli dve moznosti dopichnutie EPIDURALKY alebo zavedenie novej spinalky.. keby toto nezabralo idem narkoza.. rozhodla som sa pre dopichnutie EPI, behom 20min. som necitila nohy a brucho.. behom 5min. bola SOPHIE na svete /presne o 21,00hod./ hned nam ju s manzelom ukazali, manzel odisiel s detskym lekarom a ja som si este 25min. polezala na operacnom stole.. citila som iba nejake ako keby smatranie a tlaky v bruchu ale ostatne vobec nie.. lekari boli super 🙂 neskor ma previezli na pooperacne kde ma uz cakal manzel.. malinku mi hned prilozili, riadne sala teda .. povazili pomerali, pofotili a o 24tej sme uz isli hore na izbu.. stredu rano mi vytiahli kateder a pomohli stat z postele.. na 6ty den-pond. nas pustili domov sme v poriadku na 4den som uz zacala riadne kojit

evuse
28. kvě 2009

Ahojte holčičky.

Kačko, mě právě zajímalo, jestli chtěli, aby jsi třeba chodila, aby Sophie sestoupila dolu??

Jaber o máš teda fajn s tím kočárem 😖 . Ta moje kamarádka s dvojčatama je ještě nedávno nosila včetně kočáru taky do 4. patra.
Jaber, jedině mě napadá, až bude ve sporťáku, dát si ho na tu chvíli do klokanky, než uklidíš kočár a vyjdeš s ním nahoru - daj se koupit myslí i za 300Kč. Nebo nějaký baby vak
http://www.babydracek.com/scripts/podrobnosti.p...

evuse
28. kvě 2009

Jo a to očkování včera, mělo večer bezva dohru ☹
Očkování sice proběhlo skoro bez breku oproti tomu prvnímu. Ale večer.... nejdřív pobrekávala, pak řvala, jak
když jí na nože berou. Fungovalo jedině chování ve stoje, nebo s chozením. Ale sednout si, nebo jí položit, no úplně se zalykala, jak strašně brečela. Pak jsem zjistila, že jí bolí to jedno očkování - je to do stehna- proto jí vyhovalo jen to nošení, kdy jí ty nožičky visely dolu. Nakonec tak Zbyňkovi i usnula. Ja jí položil, okamžitě řev, tak jsem říala, že se holt nedá nic dělat a musíme do ní vpravit čípek. To bylo ukrutný, celou dobu strašně řvala, já po zkušenostech z minula, kdy mi ho hned vykadila, jsem věděla, že jí musím držet pár minut ty půlky u sebe, než se jí tam rozpustí. No tedy řeknu vám, bylo to mučení i pro mě, nakonec jsem břečela taky, ani jsem jí pak nemohla oblíknout, jak jsem byla vynervovaná a klepaly se mi ruce. Pak jsem jí chovala, uklidnila se, já taky , 😅 a pak usnula, tak jsem jí ještě pořád chovala, než jsem věděla, že asi za tu hodinu by jí to mělo zabrat. Naštěstí od tý doby dobrý, jen je taková teplejší, ale teplotu nemá.
Teď spí, tak čekám, co bude, až se probudí, dneska nějak pořád ještě nemá náladu.

mirunda
28. kvě 2009

to se teda máme na co těšit s tím očkováním.. 😖 😒 ☹

jabera
28. kvě 2009

evi, tak to potes panbu.... chudinka terezka, ale aj ty... jeeezis, to sa je fakt na co tesit. poznate niekoho, kto zvladol ockovanie bez reakcii? ja snad ani nie.

mirun, vy to mate kedy?

tu sa ockuje inak ako v sr a cr, sama neviem ako presne, uf.
evi, nositko take desne mam, ale mozno by na ten ucel aj postacilo! si fakt nejaka mudra... budem sa uz na vsetko pytat iba teba, hahahaha. v satke sa nosi super, ale kym si ju naviazem, to by ma svihlo, keby len kvoli tomu znesenie kocaru.
no, ale my sme boli kupit dudliky! byrt ma dnes narodeniny, tak zas dostal dary... 3 dudle, kazdy iny, ale take bombulkove tie cumle, tak snad konecne aspon jeden bude dobry. a este aj hrkalku dostal, svoju 1.! moj manzel trpel tym, ze nase dieta nema normalnu hrkalku tak uz ma. len ju este nevidel.lebo chrape, kedze v noci sa u nas nespalo....

evuse
28. kvě 2009

No Mirun, už jsem z toho dneska nějaká vyřízená, furt pofňukává, do toho se chvílema směje. Po poledni jsem jí musela dát čípek, měla 37,9°C. Pak po jídle zas usnula. Teď byla dvě hodiny vzhůru a už byla SKORO v pohodě - a teď už zase spí. Mezitím si ovšem zacvičila a dokonce už se sama převalila až na bříško! Musím to zapsat do kalendáře

Jaber znám jednoho člověka. Kamarádky kluk neměl reakce, ale Prvenarem ho očkovali asi až v 6 měsících. Jenže on je vůbec vyjímka, v roce už měl snad všechny zuby 😀

Tak to má Tereza narozeniny zítra. 4 měsíce, to letí...

Tak pak písni, jak se Bártík tvářil na ty dudlajze a na hrkalku

A kde máme dneska Zuzku?? Snad se něco neděje?

jabera
28. kvě 2009

jeeej, na brusko!!! to je super, gratulujem!!!! ale je nejaka rychla, nezvykne sa to neskor??

zuzka ma tiez napadla, ale ona asi nieco nakupuje... snad.

zuzkaaaa
28. kvě 2009

ahojte...
som tu, len som bola dnes pozrieť maličkého syna bratranca, má 2 mesiace je krásnyyyy, a tak pekne sa usmieva
😀

mirunda
28. kvě 2009

Jaberko, jdeme na očkování 9.6. - budou nám akorát 3 měsíce.. prevenar necháme až na ten 7. měsíc, teď to do ní hustit všechno nebudeme.. dneska jsme vůbec nebyly venku, dopoledne jsem pracovala, pak pršelo a teď už se mi nechtělo.. :( Musím jí to zítra vynahradit.. 🙂

jabera
28. kvě 2009

mirun, my 10.6. ideme k dr.! tak si mozme zdelit cerstve dojmy... neviem, ci ho budu ockovat uz... ale som strasne zvedava na vahu.

zuzi, ty sa uz moc nevzdaluj, myslime si, ze rodis! haha

bartik odmieta nove dudle, snazim sa mu vysvetlit, ze take drahe dudle prote MUSI dudlat, ale on mi neveri. nenapina ho, ako z niektorych. tieto proste nevlozi do pusy. ma ju pootvorenu a len vyplazne jazyk a tym ho vysupne von a este sa aj rehoce tomu..
hrkalka ho bavi, cumi na nu jak puk.

evuse
28. kvě 2009

Ahojte, máme tu zrovna zedníky, dělají štuk v budoucím Rézině pokojíčku. Až skončí, tak dostanou mnou vařený gulášek a kupovanej knedlík 😀

Mirun, my taky nebyly venku, musela jsem vyslat tchána pro další čípky a dětskej sirup 😅. Ale zatím dobrý. Už je vykoupaná a chrupe.

Jaber tak ty dudlíky ještě zkoušejte, aspoň, že z nich má legraci 😉 . Tereze se občas velmi líbí, když jí tím dudulíkem sillou rychle přejiždím v otevřené papule po spodní dásni, možná jí to už svědí a klubou se zuby 😨 . Ale každopádně se tomu děsně řehtá.
Tady se očkuje nejdřív ve 12 týdnech.

adelinka
28. kvě 2009

ahojky jak se mate??ja nejak nestiham..moc prace 😀
co je noveho?,ja nemam cas docitat 😢
az doma.pa pa

mirunda
29. kvě 2009

Tak dneska je venku extrémě hnusně!!!A hrozná, ale hrozná zima.. abych vytáhla teplej fusak do kočárku, jestli půjdeme ven.. 🙂

Evi, ty máš takovou praxi v dudlíkách a pamatuju si, jak jsi Terku nechtěla na dudlíčky učit.. 🙂 Nedávno jsem viděla kluka, tak 3-letýho a dudal dudlík, to bylo fakt děsný..doufám, že se to Lilinka odnaučí až bude čas..

zuzkaaaa
29. kvě 2009

ahojte babenky, hlásim som ešte celá ale táto noc fakt hrozná, včera ako vždy som to večer prehnala s papaním tak ma ešte teraz bolí brucho a kríže ale strašne, dnes ideme na návštevu k svokre 😖 tak až večer znova napíšem, budte dobré... u nás tiež škaredé počasie 😠

jabera
29. kvě 2009

ahojte. aj tu je hnusne. fuka, kosa je, aj prsat mozno bude.ale chcela som ist von, tak uvidime... je 12 stupnov, fuj.
mirun, to neni zly napad s tym fusakom, asi to aj urobim.

zuzi, ja ti len zavidim, ze sa tak krasne prezieras a tam malo si pribrala... preco ja nie???? buuuuuuu...

adel, asi nic take vyznamne nove... terezke nebolo ok po ockovani, ale zlepsilo sa to a ine nic...

ja neviem ,co s tym mojim deckom, tie dudle moc neslapu. spaolieham sa na to, ze by ho to ukludnovalo, ale uz neviem co robit. on krasne dudlal, len sme museli prestat kvoli tej kvasinke v puse a teraz sa ho pokusam naucit znovu a uz to moc nejde..

mirunda
29. kvě 2009

tak my teda rozhodně nikam nejdem ☹ ☹ venku prší a prší a prší a vůbec to nevypadá, že by mělo přestat.. a ještě ke všemu mě to uspává, ale Lilince se rozhodně spát nechce!!!!! 🙄

evuse
29. kvě 2009

Ahojte.

Mirun to máš pravdu s těma dudlíkama.. No jednoho dne jí ho prostě seberu a budeme muset vydržet ten řev. A nebo jedni známý to prý dělali i tak, že postupně ten dudlík- dudlací část, po kouskách odstřihávali, že už jí to pak ani nedrželo v puse.

Jaber, třeba zas dudlat začne. A palec si necucá? Možná až za mesí-dva dojde do období, že si bude strkat všechno do pusy, tak bude dudlík dobrej

My taky ven nejdem. taky je tu hnusně.

Já dneska ve 4 ráno převlíkala postele 😠 , Tereza se trochu zesrala, asi už jí jsou malý plíny, to už bylo totiž včera podruhý a předtím v pondělí taky.. Bezva bylo, že manžel si toho nevšimnul, jak byl rozespalej a s pokaděnejma zádama jí dal k nám do postele na krmení. A já to zjistila, až když jsem jí chtěla odříhnout. Takže převlíkačka obou postelí .

evuse
29. kvě 2009

Jo a udělala jsem další album s novýma fotkama, tak jukněte, jestli chcete.

jabera
29. kvě 2009

evi, to tvoje decko je k sezraaaaniii!!!!! fakt teda. verim ze jej do toho krku obcas malinko kusnes, lebo ja by som to teda urobila. tie detske podbradky su tak krasne... a tie ociska obrovske a farba jak nebicko. no, krasa.

pribeh o posratej posteli patri k tym kvalitnejsim!! neviem, ci by som dokazala v noci prezliekat, asi by som musela spat v tych hovnach.

mirun, ja som tiez jak mechom prastena. spala som aj doobeda, bart bol s borisom a poobede som chcela spat s bartom, ale po hodine uz bol akoze vyspaty, ja ani nahodou... teraz spi na mne, hnusak maly a ja ledva drzim hlavu.

vsera som tiez prisupla dve fotecky cerstveho dvojmesacnika!

evuse
29. kvě 2009

Jaber s převlíkáním mám už tréning z minulého pátku, ale to bylo až v 7hodin její postel - prolezlo to zádama, pak jsem si jí dala k sobě a do dalšího krmení v 10 to posrala i u mě- to jí prolezlo nohavicí, jak ležela na boku přitulená u mě 😝 . A můžu říct, že je snad lepší převlíkat postel, než sundavat posranej overal, nebo bodyno tak, aby to neměla rozmatlaný až po hlavě a pak jí odnést k umyvadlu tak, abych to já neměla rozmatlaný po sobě. Kdyby bylo na výběr, beru tu postel.

Bártík je takovej koblížeček roztomilej. Na té poslední fotce je vidět, jak už ho fakt zajímají ty hračky. A koukala jsem, že máte zajímavej kočárek, ten podvozek 😨

Jo a díky za pochvalu Rézičky. Do krku jí nekoušu, já jí všude pusinkuju 😉 . Ale přiznám se, že jí ráda očuchávám. Nejlepší je to až druhej den po koupání na hlavičce, když jí chovám, to prostě voníííí 😀

Já se asi na chvíli natáhnu teď, doufám, že Rézi ještě vydrží spát.

evuse
29. kvě 2009

Tak asi nevydrží, už se tam mele 😠

jabera
29. kvě 2009

evik, tak odnasanie do kupelne doverne poznam. zvacsa si vyzlecem triko a tak ho nesiem a poto si len zotrem zvysky brucho, ak tak nieco ostane...prave dnes sa to dialo, tak som su hovorila, jak by bolo super mat prebalovak v kupelni.
nucham ho tiez, ja si teda musim vzdycky cuchnut aj k noham... to neodolam. este je to taky prijemny smradecek. hahaah
kociarik ma fajt drandovnny podvozok, len mi trochu vadi, jak na nas ludia cumia! to by si neverila, normalne sa otacaju a ja som dlho nechapala preco. az minule predavacka v lidli, ze ci sa moze pozriet ako to je prichytene, ze ten kocik vyzera ako keby lietal.

evuse
29. kvě 2009

Někdo sníva o létajícím koberci vy máte rovnou létající kočík 😀 😀 😀

jabera
29. kvě 2009

hahaha, tak to fakt! bart je reinkarnovany aladin....ci jak sa volala ta rozpravka...

evuse
29. kvě 2009

😀

zuzkaaaa
29. kvě 2009

ahojte babenky...
tak som späť, baby ja už fakt trpím strašne ma bolia kríže a v podbrušku, bola by som rada kebyže už porodím
brala by som pondelok na deň detí 😉

jabera
29. kvě 2009

zuzi, ja ti to prajem, ale este sa netes, moja...

zuzkaaaa
29. kvě 2009

tak podľa dokiho je ešte čas, a podľa menzesu to mám vypočítané až na 22 júna 😲

adelinka
29. kvě 2009

ahojky..
tak u nas je dneska kosa
petan je od 5h.hore a porad fnuka ..nevim co mu zase je 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru