Těhotná a gelové nehty. Může to nějak škodit?

mickey06
8. únor 2012

Ahoj holky, jaký máte názor na gelové nehty v thotenství. Za celou dobu jsem na nehtech nebyla, ale teď mě to tak láká, jsem 37 týden a vesměs porod mám za dveřma, nevím zda by mi pak nevadili. Nosíte některá nehty a může to nějak škodit? Co myslíte?

ffiinnkkaa
8. únor 2012

Nikdy mi nevadily..🙂

veru85
8. únor 2012

gelové nehty mám už asi 6 let a nehodlám je sundávat, protože bez nich bych byla jak "bez ruky" 😅 a to mám rodit každým dnem 🙂 jinak co jsem se bavila s mojí nehtařkou, tak gel ničemu neškodí, ale pozor na akryl, akrylové prý jsou škodlivé, protože se akryl uvolňuje do těla. a myslím si, že gelovýma nehtama (samozřejmě kratšíma) nemůžu mimču nijak ublížit, protože nejsou ostré, to bych se spíš bála přírodních nehtů 😉

mickey06
autor
8. únor 2012

@veru85- no teď jsem si chtěla dát facku. ve 4. měsíci jsem si potáhla nehty akrylem s tím že jsem potřebovala aby mi moje neupadli při práci na chatě a byli pevnější. Sice byl akryl za týden dole, ale říkala jsem si že to bude ok. Jsem já to ale hlopá.

najemnici
8. únor 2012

já mám taky gelové nehty a sundávat je nehodlám....Ted je mám delší ale až se mimčo narodí tak si je nechám vdy zkrátit.Myslím si že když nejsou ostré tak mimču nemůžu nijak uškodit 🙂

pampeliska1
8. únor 2012

@mickey06 gelové nehty těhotenství jako takovému samozřejmě nevadí 🙂 Jde spíš o to, abys pak třeba po porodu, když budeš chtít kojit a budeš dávat mimču malíček do pusinky, tak to asi moc hygienické není.. To nám říkala PA na kurzu, že jen kvůli tomuto by je nedoporučovala...

jaji3
8. únor 2012

No já myslím, že dávání malíčku do pusinky je stejně nehygienické u přírodních i u gelových nehtů. Nevidím v tom žádný rozdíl.

1983hr
8. únor 2012

Gelovky nemaji žadny vliv ani na těhu ani miminko

jeudi
8. únor 2012

kdyz nejsou moc dlouhy tak nevadi ja jak mela delsi tak sem pak malyho obcas nechtene drapla takze za me ne,jen kratsi.a gelovky uz bych nechtela mela jsem pak nehty jak papir mam svoje a jsem spokojena 🙂

mickey06
autor
9. únor 2012

Chtěla bych potáhnout vlasní nehty, je fakt, že teĎ je mám docela pevný a i dlouhý, což se mi nikdy nestalo, tak bych si je nerada zničila, ale nedoufám že mi to po porodu vydrží a nevrátí se to zase zpátky v papírovej nehtům.

petrajavor
9. únor 2012

já mám gelovky 9let a nedovedu si představit,že bych je neměla....nosím je extra dlouhé,ale teď jsem je nechala aspoň zkrátit....

sisstin
9. únor 2012

@mickey06 žádnej problém, jen v termínu porodu jsem si je nechala zkrátit trošku...jinak žádná omezení. Nikdo nic neříkal, gelovky měly i sestry na dětském 😝

zvalentova
9. únor 2012

@mickey06 pokud je zpevnění přírodních nehtů provedeno kvalitně, rozhodně to vydrží.
Nevím jak je máš dlouhé, ale na krátké je teď ideální varianta Gel-polishů neboli Gel-laků.

berenika39
9. únor 2012

taky mám gelovky asi osm let, bez nich už nevím, co bych si počala. nosím spíš kratší, poslední dobou jen celobarevný gel, střídám barvičky🙂. měla jsem celé těhu, pohoda. nikomu to nevadilo, jen před porodem jsem si dala jen francii, nechtěli celobarevné, aby byla vidět barva nehtového lůžka. chodím po 5ti týdnech, moc mi nerostou 😖 . nic praktičtějšího neznám, žádná práce, pořád to dobře vypadá a na dobu po porodu stačí jen třeba nechat kratší, jinak to ničemu nemůže vadit

mickey06
autor
9. únor 2012

To jsem ráda a moc děkuji za příspěvky... Když už člověk vypadá jako pytel brambor tak chce aspoň něco hezkého na sebe nebo pro sebe udělat. Já mám už přez 20 kilo nahoře vážím 95 jsem sice vysoká ale víte ja si ženská asi příjde...navíc když jí chlap říká, že mu to nevadí a že to chápe, ale já vím, že momentálně nemá nějak valný zájem o intimnosti, ani se mu nedivím, možná se bojí ale odpovědí se mi dostalo, že ho to spíš nebaví, když ví že mě u toho pořád někde něco bolí a on mi nemůže pomoct. Je to bída...ale těšíme se že to po porodu bude snad brzo zase jako dřív....abychom se nemýlili že?...

mickey06
autor
9. únor 2012

Chci aspoň abych trochu vypadala že o sebe dbám....někdy je to těžké, zavřená pořád doma, nikam nesmět, tepláky jsem nesundala už ani nepamatuju :(

levandule_vanilkova
9. únor 2012

Gelové nehty a těhotenství? proč by to mělo vadit...ruce k porodu potřebovat nebudeš 😀 max. je pak zarývat partnerovi do ruky při tlačení (můj případ) 😀

pampeliska1
9. únor 2012

@jaji3 ještě dodatek k malíčku (či jinému prstu) do pusinky. Určitě je hygieničtější ruka bez gelovek než s nima..to mi nikdo nevymluví, že samotné nehty jdou lépe vyčistit než ty s gelovkama (Gelovky jsem nosila, takže nejsem úplně mimo a vím, o čem mluvím).
http://www.emimino.cz/diskuse/jak-se-dava-mleko...

@sisstin To, že sestry na šestinedělí nosí gelovky neznamená, že je to OK..Porušují tím zákon, bohužel teď přesně nevím který a u nás v nemocnici jsme za ně, jako sestry, mohly dostat pokutu.

Nechci tady nikomu dělat kázání o gelovkách při péči o miminko, samozřejmě záleží na každém, určitě jsou důležitější věci, které je třeba řešit 😉 , ale vím, že u nás v porodnici to na šestinedělí nevidí rádi...

sisstin
9. únor 2012

@pampeliska1 tak já netvrdim, že to je nebo není OK...jen jsem psala, že mi nikdo nic neřekl, páč je měly i sestry....

dřív se k miminkám nosily jen roušky, pomalu se člověk celej musel namočit do dezinfekce..dle mýho se to nesmí přehánět, pokud člověk dodržuje normální hygienická pravidla, tak bych nic nehrotila... 😉

pampeliska1
9. únor 2012

@sisstin však jo, taky si myslím, že se nic nemá přehánět. 😉 Jen jsem chtěla napsat svůj názor k problematice 😉 Navíc PA na kurzu nám říkala, že s těma gelovkama to samozřejmě jde, ale je to takové "nešťastné" a prostě jednodušší je to bez nich.

janaaa3
9. únor 2012

cauky holky, koukám že máte stejný problém jako já...jen umě v okolí nikdo nedělá nehtíky, jsou tu jen vietnamci co je dělají, normální gelovky, né akrylovky. myslíte si že by to nevadilo? nemáte s tím některá skušenost?? moc děkuji 😉 😉

zvalentova
9. únor 2012

@janaaa3 ahoj, pošlu ti do IP kontakty na kolegyně z okolí, které dělají modeláž.. Acryl od "žlutých" občanů není určen na nehty, je to technický dentacryl.

jaji3
9. únor 2012

@pampeliska1 Můj názor je takový, jak jsem napsala - opravdu nechápu jak se liší čistota přírodních nehtů a gelových... sama jsem nosila oboje a vím, že když o oboje pečuji stejným způsobem - udržuji je krátké, čisté (čištění kartáčkem i za nehty) nevidím v tom rozdíl. Jak píšou holky, nic se nemá přehánět a zveličovat. Já například mám přírodní nehty slabé (i přes braní vitamínů a správné výživě) a zatrhavájí se velice snadno. Za těchto okolností je rozhodně lepší mít nehty zpevněné gelem, aby se zabránilo poškrábání miminka. To mi nikdo nevymluví. Samozřejmě tady nemluvím o přezdobených nehtech dlouhých 2 a více cm 😀

veru85
10. únor 2012

@janaaa3 tak k vietnamcům by mě nikdy na nehty nikdo nedostal....nepoužívají gel, ale akryl, a to ještě nějakej pochybnej....viděla jsem na pár ženských, co to dokáže udělat s nehtama...takže vietnamce nikdy ☹

vendy26
10. únor 2012

Já gelovky nosila 3,5 roku, v těhotenství jsem je sundala, i když si nijak nemyslím, že by vadily. Spíš jsem si říkala, že kdoví jak na tom budu po porodu časově chodit je pravidelně zkracovat a doplňovat... Své nehty mám naštěstí úplně v pohodě, léta nošení gelovek se na nich prakticky nijak nepodepsaly, já měla gelovky vyloženě z "pohodlnosti"... Nicméně nevylučuju, že se k nim zase nevrátím🙂 Ale jak už tu zaznělo - pouze gel, ne akryl a už vůbec ne Vietnamci😖

salomee
10. únor 2012

Teeda, dík a informace o gelových nehtech u Vietnamců věděla jsem, že to nebude levné jen tak pro nic, ale že až tak? Fakt nesnáším takové ty věci, co se koupí a hned se to rozpadne na co se to potom prodává...? Ale toto je masakr.

butterfly131
22. zář 2014

@pampeliska1 prosim prosim. Ja ked som robila kurz o taketo veci som sa nestarala teraz som tehu 7+4 a naši priate mi zakazuju robit gelove nehty. Názor? Moje som obetovala cca po 6 rokoch nosenia :(. Diky

nocinoci
23. zář 2014

gelové nehty jako takové neuškodí prakticky přímo mimču .. a na druhou stranu uškodí i tobě i mimču .. gelové nehty jsou tvořeny z toxických látek, které at se to někomu líbí či ne, tím, že se zataví do tvého vlastního nehtu, se začnou prosakovat do lůžka nehtového, přes něj do kůže, do krve apod a už tím dostáváš toxické látky do celého těla ... nejde "jen" o tohle kdyby to někomu přišlo málo .. ale pod umělým nehtem na volném okraji je opravdu VÝBORNÉ prostředí pro jakékoli plísně .. takže i když se člověk snaží, na "umělotinách" at už je nehet z pryskyřice či akrylu či keramického smíchání ... vždy velice rády ulpívají plísně .. které samozřejmě nejsou okem viditelné .. takže při jakémkoli dotýkání jídla, dítěte apod .. plísně se mohou šířit a taky že šíří neuvěřitelnou rychlostí .. potom se lidé diví, proč mají akné, proč mají atopický ekzém, proč mají zaplísnění organismu .. a přitom celý život jim nic nebylo ... "jen" nosí umělé nehty ... a když už ani tohle s nikým nepohne tak přinejmenším to, že by se po cca třech až pěti měsících měly nehty na měsíc odstranit, aby mohl trochu zdravotně zesílit vlastní nehet. Tím, že je na něm vytvořen "kryt", nehet nepotřebuje produkovat správný keratin jako ochranu prstového článku a proto nehet slábne až je měkčí a tenčí než papír. Samozřejmě se objeví případy, kdy nehet zůstane silný, ale mnohem větší procento je nehtů poničených, slabých, loupajících se apod .... nemám to vymyšlené .. učila jsem se to u soudního znalce přes manikuru - pedikuru ... 😉

jmrazkova
28. lis 2014

ahoj holky, tak já si teda osobně myslím, že pokud to nejsou gely od Vietnamců tak i v těhotenství to problém není. Ty toxické látky, o kterých tu čtu se objevují úplně všude. Ve vzduchu který dnes dýcháme, v potravinách s roční a delší zárukou, konzervanty ve všem možném, barvy na vlasy, vsadím se, že i makeup, obyč laky na nehty atd. .... nevím no asi bych to až tak extrémně neřešila. Co se týče plísní nehtů, tak opět záleží na tom, jaké jsou hygienické návyky nehtařky a co používá, rovněž se to týká i zeslabení přírodního nehtu. Pokud to dělám blbě a piluju a piluju, pak je opravdu tenký jako papír. Já mám nehty už hodně let a v pohodě, musí to člověk prostě umět. V těhotenství může být spíše problém s tím, aby nehty vůbec držely, v těle dojde totiž ke změně hormonů a to pak může být trošku problém 🙂

spiritkad
4. črc 2016

Ahoj rada bych se zeptala koupila jsem si zpevnujici lak na nehtx eveline diamond ale obsahuje 2%formaldehydu. Vadi to pri kojeni? Aby se mi to nedostalo do mlika. Dik 🙂

samaber
4. črc 2016

@mickey06 škodí to stejně jako každá chemie od antipersiparnatu až po barvu na vlasy, takže asi tak

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru