Těhotná, neštovice jsem měla. Jsou i tak nebezpečné?

lenulafi
11. črc 2013

Chci se zeptat...Neštovice jsem jako dítě prodělala,jak je nebezpečné,kdyby je měl někdo v okolí? Kamarádky syn je nejspíš má,tak abych věděla co a jak,díky za odpověď 🙂

prchy
11. črc 2013

@lenulafi pokud jsi je prodělala, je riziko nulové....já to teď řeším akutně a neprodělala jsem je..takže Ti můžu jen závidět...

draxa
11. črc 2013

Dej si pozor a chod obloukem.ja je mela jako ditě ale chytla jsem je znovu jako tehotna.Pokud je nechytnes v prvnima poslednim trimestru tak to nebezpecny neni,Ditě je už hotove a nezanecha to nasledky.Ale je to strasne neprijemne,hlavne ti nemuzou dat takove prasky kvuli svedeni a na horecku jen paralen.ja si prosla peklem.Hlavne na sebe davej pozor

hojda
11. črc 2013

Záleží na průběhu, někdo je může mít i 2x nebo pásový opar. Já je prodělala rok před těhu, tak mi dr říkala, že se nemusím bát, že protilátky budu mít ještě velmi vysoké.

lenulafi
autor
12. črc 2013

@prchy ☹ Tak to ti teda nezávidím,snad to dobře dopadne!!!
@draxa děkuji za informaci,něco takového jsem potřebovala slyšet.Sice jsem ve druhém trimestru,ale i tak bych je nechtěla dostat,snad to bude oky a děkuji 😵
@hojda aha,no já je měla jako dítě,takže protilátky v čudu 😖

betty85
1. zář 2013

Hlavně si dávej pozor, ať nechytneš zarděnky. Ty jsou v těhu mnohem nebezpečnější, než neštovice.

kadetovi
27. kvě 2016

Chci se zeptat neštovice jsou přenosné až když začnou první pupínky

sabrine23
27. kvě 2016

@lenulafi pokud jsi neštovice měla v dětství, tak protilátky máš stále, prostě se utvořily a máš je, ne že jsou v čudu.. tj hloupost! opakovat se můžou, pokud jsi měla např. málo pupínku tj 10,20 a nevytvořily se protilátky... jinak můžeš být naprosto v klidu... !!! 🙂 🙂

@kadetovi neštovice jsou infekční cca dva dny před výsevem pupínků a do zaschnutí posledního....

zrovna mám vše nastudované, syn je min. týden prodělal 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru