Tehu po operácii štítnej žlazy, máte skúsenosť?

danulka24
19. říj 2012

Ahojte, chcela by som sa opytať, či je tu nejaká budúca mamička, ktorá je po operácii štítnej žľazy /teda ju ma celu vyoperovanu/ ako ja . Pytam sa preto, ze mam potvrdene 6 tt a na kontrolnom odbere krvi na endokrinologii zrazu vyskocili zle hodnoty TSH boli teda dost vysoke...mate s tym niektorá skusenost? Dakujem 🙂

ivazapisovatelka
19. říj 2012

Ahoj, já jsem po operaci ŠŽ (mám vyoperovanou tedy jen půlku) a Dr. mi kladl na srdce, že jakmile otěhotním, tak se mám ukázat kvůli zvýšení dávek léků. Takže jakmile jsem měla těhu potvrzené od Dr., tak jsme šla na endo. Chodila jsem tam pravidelně každé dva měsíce a při každé návštěvě mi zvyšovali dávky léků.

naomi6
19. říj 2012

Ahoj, já mám vyoperovanou celou ŠŽ a otěhotněla jsem úplně v pohodě, pak mi jen endokrinoložka přidala dávku léků a chodila jsem normálně na kontroly a vše v pořádku, takže toho se vůbec neboj. Držím palce 😉

polasmartina
19. říj 2012

Ahoj,já mám také před 7 lety vyoperovanou celou ŠŽ,jak už psali holky přede mnou,hlavně se musí hned zajít k endokrinoložce,jakmile se zjistí,že si těhotná.Zvýší se dávky léků a časté pravidelné kontroly. Celé těhotenství bylo v poho.

sariss
20. říj 2012

Ahoj,to je ale zvlastnibze jsi mela ths vysoke kdyz nemas stitnou zlazu,spis byvse cekalobze budou nizke ne? a co ti teda Endo doporucili?

kacenka1987
21. říj 2012

Mám po operaci štítné žlázy - celou pryč. Operace proběhla rok před těhotenstvím, všechno proběhlo v pořádku. V podstatě jsem jen hned po otěhotnění šla na kontrolu oznámit těhu a endo mi dle výsledků zvyšovala dávku léku, až jsem dokojila trošku mi to zase snížila. Tam jde akorát o to - chodit na kontroly a podle výsledků dr hýbe s léky. Nic víc 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru