Těhu veganky

premca
13. led 2016

Hledám těhotné maminky - veganky, nebo maminky, které mají za sebou vegan těhotenství pro sdílení zkušeností 🙂

clementinelovee
16. led 2016

Ahoj, nejsem zatím ještě maminka, ale jsem v začátku těhu.. Za týden jdu na kontrolu, kde snad budu vědět už konečně více. Vegetariánka jsem 15let a veganka 1rok. Zatím vše v pořádku.. Manžel vidí jak se neodbívám rohlíkem se sýrem🙂.Tak snad se nás tu sleze více🙂

premca
autor
18. led 2016

No tak to je super - já jsem také na začátku - druhého těhu 🙂 Jsem vegetariánka 18 let a veganka také 1 rok... . Tak písni výsledky z kontroly, já jdu 25/1 za holčičím doktorem a zítra k nové praktické 🙂

clementinelovee
21. led 2016

Tak bohužel jsem po zákroku Kyretáži, plůdek se přestal vyvýjet:(((.. Opatruj se.ale doufám, že brzy napíši, že bude vše v pořádku.

kittym
21. led 2016

Ahoj, hlásím se, ale myslím že je tu nějaká větší skupina založená. Maminky vegetarianky/veganky či tak nějak. Já mám zatím všechny hodnoty u dr v pořádku, veg 13let, v 2, ale první trimestr byl očistec, nebyla jsem schopná vůbec jíst ani pít. Žila jsem na pomerancich a pom.džusefh. Poslední týden je to trochu lepší, ale musím mít na to konkrétni jídlo opravdu chuť a nesmí tam být jakákoli pachuť, jinak je mi zas zle celý den.. Nikdy jsem nebyla moc na ovoce, teď ho miluju. No každopádně předsevzetí o vyváženém jídelníčku jsem splachla. 🙂

kittym
21. led 2016

@clementinelovee ☹ držím palce ať se znovu brzy zadari a je již vše v pořádku! Na revizi jsem byla v březnu 2015, povedlo se v říjnu, ale moc intenzivně jsme se nesnažili, věnovala jsem se zvirectvu abych přišla na jiné myšlenky 🙂

premca
autor
21. led 2016

@clementinelovee Tak to je mi líto, přeji Ti ať jsi brzy v pořádku a maminkou a přijdeš na jiné myšlenky ...

premca
autor
21. led 2016

@kittym Hlavně, že je vše v pořádku 🙂; já teď ani chutě nemám, co se musím nutit - to je do pití

kittym
21. led 2016

@premca no já nemám až tak chutě jako spíš že jsem ochotná a schopná dané jídlo sníst.. Ale manžel dělal jahodové knedlíky z těsta z hedvábného tofu a to byla teda bomba, snědla jsem snad šest a žaludek neprotestoval! 🙂

premca
autor
21. led 2016

Tak pošli recept 🙂 Mńam

clementinelovee
22. led 2016

@kittym Moc děkuju. A Můžu se zeptat, co ti pomohlo v prvních týdnech nového těhotentví, aby jsi se nebála,že se to stane znovu?Pozitivní myšlení, je mi to jasný🙂,ale ono je to těžký.

kittym
22. led 2016

@clementinelovee nepomohlo nic, snažila jsem se s tím moc nepocitat, šetřit se, ale bála jsem se, to je jasné.. Naštěstí jsem měla celkem často kontroly, to pomáhalo 🙂

@premca musím ho vymamit z mé drahé polovičky

kittym
22. led 2016

@clementinelovee já měla "výhodu", že mi bylo v obou těhotenstvích zle jak psovi, takže mne se revizí hrozně ulevilo fyzicky.. Navíc jsem dlouho spinila, tak jsem se psychicky připravila.. Navíc teď vidím že to nebyla správná doba

premca
autor
25. led 2016

ahojte, tak krevní rozbor výborný až na hodnoty vit. D, který mám dost nízko, takže ho budu suplementovat 🙂

clementinelovee
26. led 2016

@kittym Asi všechno má svůj čas a důvod vid..

clementinelovee
26. led 2016

@premca To je skvělé, to chce sluníčko a VEG 1 a bude to dobrý🙂

clementinelovee
25. črc 2016

Ahoj těhulky, můžu se zeptat jak jste na tom?🙂 já už jsem tedy ve 23tt a vše je zatím ok..tuk tuk.. 🙂

premca
autor
25. črc 2016

To je krásná zpráva, blahopřeji a mám radost 🙂. Já jsem na konci 34 tt, vše je ok a už se chystám na porod 🙂. Měla jsem nižší hodnoty železa, to mám ale od dětství, začala jsem brát německý přípravek doporučovaný v těhu pro veganky - obdoba českého Floradixu a vše ok. Ještě si chci ale nechat udělat odběry před porodem, spíš sama pro sebe, zajímá mě to, jak se hodnoty železa a vit. D zvedly. Hůře snáším horka, ale dá se to. Více přitom odpočívám. Tak se drž a těším se na další hezké zprávy.

kittym
25. črc 2016

My dva dny po porodu ☺ 3,4kg, 10 dni po terminu, porod prirozene, bez poraneni a nastrihu (aniball, malinik) a malej je desnej savec a uz jde dnes s vahou nahoru ☺ dali jsme Kcko oralne a zatim nezloutne - zkratka u nas parada!! Tuk tuk ☺

premca
autor
25. črc 2016

@kittym Dneska samé hezké zprávy, blahopřeji, ať vám maličký dělá jenom radost. Můžu se zeptat, od kdy jsi cvičila s aniballem?

kittym
26. črc 2016

Zacinala jsem v 36tt a celkem to flakala ☺ jo a na streptokoka jsem preventivne brala lichorerisnici a ok

clementinelovee
7. srp 2016

To jsou nádherné zprávy holky!!
@kittym moc gratuluji!!Můžu se zeptat na jídelníček po porodu?

kittym
7. srp 2016

@clementinelovee ahoj, já nějak trpím nechutenstvím, navíc brutálně nestíhám a to je malej celkem hodnej - jen děsnej savec.. Chce to mít nachystané pestré rychlovky.. Jím hlavně všechno ovoce krom jahod, musli tyčky, zeleninové saláty a vegan zmrzky z makra 🙂) místo pečiva jím různé krekry a bolesti bříška ani vyrážky zatím žádné (tuk tuk)

clementinelovee
7. srp 2016

@kittym ano právě, chce to mít nachystané vid..Držím moc palce, hlavně ty proteinový tyčinky budou asi super!