Těhulky nad 100kg

karotky
18. dub 2010

Ahojky!
Zdravím všechny těhulky i maminky,kterým se váha v těhu vyšplhala nad metrák.Při předchozím těhu jsem to dotáhla na 105kg(přibrala jsem 22kg)a momentálně to vypadá,že se do 100vky nevejdu ani náhodou(mám už 94kg). 😀
Jak jste na tom Vy a jak úspěšně se ne/dostaly na předchozí váhu(před otěhotněním)?
Já po předchozím těhu byla na původní váze za 5 týdnů. 😉

grenadinka
25. čer 2010

@bambulka77 ale tak ty si ten isty pripad ako ja 😉
tiez neviem kedy dost, som zavislak na sladkom, ale zase co sa tyka jedla tak pouzivam len minimalne kvalitny repkovy olej, len chude maso. vela ovocia. ale zase som schopna o jedenastej vecer nabuchat na prasknutie. a neviem si to odpriet 😀
mam dve deti a aj keby som chcela na sebe makat niekde v posilovni, tak ja ich jednoducho nemam komu nechat 😖 . ale na cvicenie tiez nie som, radsej sa poprechadzam po kopcoch a horach. niekedy je to tiez riadny zaber. no a deti su tiez zahul. ale ty mas v pase ze si z prahy? ci uz nie?

bambulka77
8. črc 2010

@grenadinka Ahoj, prepac,ze odpovedam az teraz, bola som v nemocnici so zapalom ladvin ☹ ale uz som doma... my byvame pri Prahe,ale inak som z Kosic 😉 no zatial este nechcem mysliet na zhadzovanie po porode, momentalne mam co robit,aby som v pohode vydrzala do toho porodu,ale kvoli cukrovkarskej diete si musim odopierat uz teraz a poviem ti, je to boj, hlavne ked ma prepadnu chute 😖 no zatial sa vzdy presvedcim,ze to musim vydrzat,inak by som uskodila malej....daco si musim vymysliet,aby to fungovalo aj potom 😀 ale za kus mliecnej cokolady (prip. nejakej tycinky) by som v tychto dnoch dokazala aj vrazdit 😅 a s 2 deturencami to na nejake posilky tiez nevidim...... musim sa asi zmierit s tym,ze hold budem bomba....

grenadinka
13. črc 2010

@bambulka77 jeej, moja, dufam ze si uz v poriadku. 😉
no neviem ako u vas v stovezatej ale u nas je strasne teplo a ja cely den pijem, nestiham ranajky, nieco lahucke na obed a na veceru jogurt, a si predstav, ze mam o dve kilka menej. este aspon tri mesiace taketo pocasie a som stihla ako lanka 😀 . mi vrav o chutiach ja som sice uz davno po porode ale dokazem zlupnut celu tabulku cokolady len tak, lebo mam chut 😒
ale mam na haku, ved tie kila navyse su celkom fajn 😉

tetamon
14. črc 2010

Ahojte holky, objevila jsem tady komurku jako pro sebe. Necekali jsme, ze otehotnim tak rychle, zrovna jsem zacinala hubnout, prvnich 5 kg dole (na 94) a otehotnela jsem... Naposledy jsem se vazila v 5. nebo 6. tt a to jsem mela 97, a od te doby jsem urcite pribrala, obavam se, ze se to hnulo i pres 100 😒 (no, to by bylo, aby nehnulo, kdyz jsem v 15. tt a bruch jak v 8. mesici 😲 )
Dneska jdu poprve do poradny, tak si me asi i zvazi, tak budu vedet, bojim bojim, ale hlavne, at je mrne ok (no, a nota bene ja taky, kdyz tak rychle pribiram, aniz kdovijak zeru (ne, ze bych jedla vzorne, to taky ne 😀 ), cukrovka by me asi skolila, bez sladkyho... 🤐

grenadinka
14. črc 2010

prosiiim pomooooc. 😀
my sme sa s mojim priatelom rozhodli ze sa teda vezmeme, ale jasne svadba pri dvoch svedkoch potom niaky obedik a domov, ale strasne ja neviem co si mam obliect. klasicke svadobne saty urcite nie.
mozno niaky kostym, ale nechcem aby so mna bola slonica v bledomodrej. prosiiim poradte 😲

tetamon
14. črc 2010

Grenadi: v japonsku a obecne na vychode se jako barva radosti pouziva cervena, pokud sneses nejaky odstin cervene? A pokud citis potrebu byt v necem svetla, tak si proste porid nejaky prehoz pres ramena svetly nebo tak, prip. dvoudilny komplet, kdy sukne bude tmavsi nez vrsek?
Kamoska to vyresila tak, ze se vdavala v cerne, nahore mela cerny sitovany top a pod nim lila satenovou halenecku.. Ovsem ona si brala metalistu, ktery si navlikl cerny kalhoty, kosily, rozpustil dlouhe vlasy do pasu (jakoz i ona) a bylo to stylove... Uznavam, ze kazdy cernou na svatbe neunese 😀

kamisek2000
14. črc 2010

Ahojky holciny🙂 pridavam se k vam🙂 jsem v 17tt a mam pres 100 taky.. nastesti nepribiram moc, ale co neni muze byt🙂

bambulka77
15. črc 2010

@tetamon Ahoj, tak tu cukrovku mam teraz pri druhom ja a poviem ti,ze to nie je ziadna sranda, ja si teda musim pichat aj inzulin a je to o to horsie ☹ pozor na tie kila v tych prvych mesiacoch, potom sa to sice trochu ustali a spomali,ale pripravte sa na narast vahy v poslednom mesiaci,kedy babo rastie zo dna na den...ja som pri prvom pribrala 30 kg!!! a ozaj netusim ako ☹ ... ale vlastne hej 😅 v prvom trimestri 10 kg, potom postupne do 7-8 mesiaca dalsich a posledny mesiac dalsich 10 kg...a zbavila som sa nazad len 10-tich 😖 no a teraz som zatial pribrala nejakych 6-7 kg ale mam este tie posledne 4 tyzdne pred sebou (ak donosim do terminu) ale to len vdaka diete (ktoru posledne dni porusujem kvoli stresom - maly ma horucky a ja ked som v strese tak jednoducho zeriem 😔 ) ...no hroza so mnou....

@grenadinka co sa tyka siat - je to ozaj len na Tebe...preco vlastne nechces svadobne? aj ked to bude len mini svadba, bude to Tvoja svadba 😀 nadherna mozes byt aj ked len 2 hodinky 😵 ale je to na Tebe samozrejme...a nemusis bledomodru ak sa Ti nepaci...a co skusit biele, bledoruzove alebo biele s niecim take letne satky? na ramienka? nemusis mat hned kostym...fantazii sa medze nekladu...skus si zajst nezavisle do nejakych salonov, oni ti mozno nieco ukazu, inspiruju ta.....drzim palce,aby si si vybrala co najlepsie ;)

@kamisek2000 vitaj v klube 😉 my nad 100 kg priberame nastastie trochu pomalsie a menej ako tie 'pod' ;) ale trosku si treba davat pozor...neprijemne su potom opuchy a krce v nohach...a palenie zahy...aj ked musim povedat,ze toto druhe tehu zvladam aj napriek cukrovke daleko lepsie nez to prve..... zatial ma zaha palila 2 krat a na to je najlepsie Renie, opuchy zatial takmer ziadne, chce to stale kruzit chodidlami a vykladat nohy, nosit pohodlnu obuv....len krce raz su a raz nie...nesmu mi 'zachladnut' v noci nohy a je to v pohode.... no mne nastastie ani pri prvom ani teraz nebolo vobec zle,tak aspon to 😅

tetamon
15. črc 2010

@bambulka77 tak treba kdybych ja si mohla vybrat (a budu doufat, ze si budu moct vybrat 😀) tak se vubec do te svatebni parady nezenu. Prozivam muka uz jen ted, kdyz se mi vdavaji kamosky kolem, kdyz sleduju, co vsechno za traparny (pro me 🙂) musi absolvovat 🙂
Pro me je dulezity ten akt, ale to, jestli jsem v bilem za ...ehm...princeznu nebo v pohodlnym obleceni... 😀

A neboj, ted uz nebudes pribirat "speky", ted uz budes pribirat jenom miminko, to nechas v porodnici 🙂

bambulka77
15. črc 2010

@tetamon no ja som sa vydavala ako 23-rocna a uzivala som si vsetko podla tradicii a bol to ozaj najstastnejsi den v mojom zivote a nic by som nemenila...mali sme asi 75 ludi a dedinska poriadna svadba az do rana a bolo to uzasne 😀 😀 😀 kazdy podla svojho gusta,no nie? 😉 ja sice tiez nie som ten princeznickovsky typ,ale v tych satach som si prisla ako uplne ina ja 😎 a pacilo sa mi to...ved je to len raz za zivot,no nie? tak preco si to neuzit? Ale nedala som sa vohnat do nicoho co sa mi nepacilo, ozaj to bola svadba podla nasich predstav a stale viac-menej skromna aj pri tolkych ludoch...a vyzivala som sa v kazdej malickosti ako su zhananie poharov (nemali sme vela penazi, tak som si kupila sadu 6 a vybrala z nich 2 a doteraz ich pouzivame ) pierka, stuzky, topanky a kostymcek po - Polsko trhy ;) , manzelovi koselu a oblek (za 2500 korun v Madarsku na trhu a aky bol fesak!!!! mal taky sivo-strieborny so stojacikom...tazko sa to opisuje,ale uz vtedy sa u nas v KE dal zohnat iba hnusny trapny najlacnejsi za 5500 ) a vobec....oznamenia vtedy boli priemerne za 10-13 korun 1 ks tie lacnejsie a my sme zohnali za 6 tak som mala obrovsku radost...uz aj to rozmyslanie nad nadpisom...boze pred mesiacom sme mali 10 rokov vyrocie ale ja si to pamatam ako by to bolo pred mesiacom 😅 ale je to asi aj tym,ze mam uzasneho muza a lubime sa stale....co ja viem? ale poznam velmi vela kamosiek a kamaratov, ktori boli rovnako spokojni prave s malou svadbou a len s posedenim ...takze ti drzim palce nech ti to hlavne vyjde podla tvojich predstav!!! a aj pre mna bol zo vsetkeho najdolezitejsi manzelsky slub , je to neuveritelne nadherny zazitok.....

tetamon
15. črc 2010

@bambulka77 no, a toj e prave ono "preco si to neuzit". Ja si to neuziju, jakmile budu jenom malinko stredem pozornosti (i veskery oslavy narozenin, a to nejen mych, ale ve chvili, kdy musim jit prat=jsem na chivli stredem pozornosti) jsem nestastna jak safaruv dvorecek, nenavidim to a chci utect, schovat se, proste tam nebyt 🙂
Nejradsi bych ty lidi poslala domu, at tahnou, daji mi pokoj a hlavne at nedelaji nejaky opicarny kolem toho ;)
Takze jsem to myslela spis tak, ze pro kazdou nemusi byt "uzivani si" byt za princeznu 🙂

Kazdopadne jsem videla i dost svateb "neprinceznovskych" (jednu dokonce "dzinovou", zenich s nevestou dorazili opravdu "odlehcene" 🙂), a staci opravdu nejake pohodlne a hezke saticky 🙂

Hh, to zni krasne, no, v sobotu jdu na svatbu holcine, tkera resi ty same ptakoviny a ja uz pomalu triskam hlavou do zdi, co vsechno se da kolem svatby resit,a dekuju Bohu, ze uz to bude za nami 😀

tetamon
15. črc 2010

A ad moje predstavy: obavam se, ze tam narazim na zenicha. Ale asi budu potvora, budu se vymlouvat na tehotenstvi (nejspis se budeme brat v dobe, kdy budu uz radne tehotna 🙂)...

kamisek2000
15. črc 2010

bambulka: mno ja jsem zvedava jak to budu za cas prozivat ja🙂

tetamon: my meli svatbu ted v cervnu, bylo to zarizovani na pul roku🙂 Docela jsem rada ze je to za nami, ale svatebni den bych si zopakla klidne zase, uteklo to jako voda🙂

tetamon
15. črc 2010

kami: no ja uznavma, ze jsem asi spis vyjimka 🙂

kamisek2000
15. črc 2010

jakpak to??🙂 Dnes jsem byla u ultrazvuku, mimisek jak uz zase vyrostl od posledne, proste nuninka🙂

tetamon
15. črc 2010

kami: no, me veskery iniciacni obrady prijdou traumatizujici. Vcetne svatby. Jak je pro me svatba dulezita, tak ty veci kolem me stahuji zaludek a veskera eventualni radost udela frrrrnk 🙂 A jeste si to jako uzivat 😀 Nene, kdyby slo, tak bych byla nadsena z toho, ze sami dva na urade nebo v kostele a nazdar. To mi nejspis neprojde 😒

kamisek2000
15. črc 2010

Tet: Mno tak vzdyt je to vec vas obou🙂 Tak si to udelejte jak vam se to libi🙂 🙂 Bo spis partner je pro velkou svatbu??🙂 To my to meli ciste rodinny😀 a stejnak nas bylo 34😀 A to fakt byla jen rodina... :D hehe.... Mno vcelku taky sranda.. dat zo vsechno dohromady...atd, znas to... 🙂

tetamon
16. črc 2010

kami: ba prave, asi automaticky pocita s velkou 😕 No, uvidime, nejspis, pokud to stihnem, budu uz slonice, takze stejne buem radi za nejaky rychly obrad 😝

kamisek2000
16. črc 2010

🙂 tak hlavne at se nejak domluvite🙂

tetamon
18. črc 2010

kami: uvidime, to jsem uprimne zvedava 😀

kamisek2000
19. črc 2010

A na kdy to planujete??🙂))
kdyby si nahodou chtela, tak tu mam jeste nejaky veci... 🙂 Polstarek pod prstynky, podvazek, a korunku myslim😀

Ja si na dnesek k obedu vymyslela sladky ovocny knedliky Nikdy jsem je jeste nedelala, tak jsem na ne zvedava, chci zkusit tvarohove testo Mno jsem na to zvedavaa, jestli se muzik docka dneska obeda

tetamon
19. črc 2010

Kami: diiik, ja jsem, doufam, jasne naznacila, ze svatba bude MALA. Drahous se na to zatim moc netvari, ale ja nehodlam nejak moc spolupracovat v techto traparnach 🙂
No uvidime. Termin nemame, zalezi na tom, kdy se drahous odvazi doma rict, ze jako teda svatba 😀

Tvarohovy jsou lehky, ja je delala parkrat, a da se to 🙂

kamisek2000
19. črc 2010

Mno tak to at se odhodla brzy😀 Zname chlapi... 😀

grenadinka
20. črc 2010

@bambulka77 joj ked ono je to tak ze ja celkovo svadobne saty a svadby v tom tradicnom style nemusim 😀
vedela by som si predstavit svadbu aj v ciernom ale asi by to muselo byt naozaj stylove mozno take goticke 😅
ale niak sme sa zatial stopli, mame papiere vyplnene ale pre zmenu nemame nase rodne listy ☹

grenadinka
20. črc 2010

@tetamon týýýý, to je naozaj super napad, na obrad si obliect nieco v takom tom japonskom style ako cerveny satenovy kabatik z vyssim golierom. myslis ze by sa dalo nieco ake zohnat aj v takych velkostiach ze xxl? k tomu kabatiku by som supla cierne leginy s krajkou na spodku a hotovo uz len kyticku a mozem sa vydavat. dik

kamisek2000
20. črc 2010

ja si myslim ze muzes se vdavat klidne i v pyzamu... Vzdyt je vzdy den tech dvou, tak proc se drzet nejakych norem... at si kazdej vezme to, co chce, v cem se citi... berete se vy, neni hosti🙂))

tetamon
20. črc 2010

grenadinka: jaj, to netusim, neshanela jsem... Vim, ze na netu se urcite vyskytuji nabidky na takove kabatky, ale v jakych velikostech, to netusim 😕

Jj, ti "cerni" znami byli goth 🙂

kami: jo, to je idealni, kdyz oba maji podobnou predstavu nebo se jeden podridi (hh, v okoli par chlapu proste reklo "ok, milacku, zarid si to, verim ti, ja se zucastnim, me je to jedno" 🙂) U nas to mozna dopadne tak, ze tady v CR bude svatba podle meho (prti-prti-prtavoucka), ovsem mam obavy, ze u nich me nemine velka slava ☹ Budu doufat, ze jako tehule nebo matka s mrnetem budu omilostnena od velkych akci, eventualne se budu moct zdekovat "za svymi povinnostmi" 😝

kamisek2000
20. črc 2010

A kde jinde byste jeste "pokracovani svatbicky" meli??🙂))
Mno u nas jsem to taky zarizovala ja, manzilkovi to bylo jedno... az kdyz vse bylo zarizene, tak nas napadlo udelat tu pyzamovou svatbu, to by byla sranda a originalni.-) nemit zarizene uz saty atd, tak bych do toho vazne sla🙂))

tetamon
20. črc 2010

Kami: egypt, drahous sice dlouhodobe zije mimo, ale preci jen, rodina... 😒

kamisek2000
20. črc 2010

oooooooooooooo to bych si dala libit🙂))))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru