Těhulky nad 100kg

karotky
18. dub 2010

Ahojky!
Zdravím všechny těhulky i maminky,kterým se váha v těhu vyšplhala nad metrák.Při předchozím těhu jsem to dotáhla na 105kg(přibrala jsem 22kg)a momentálně to vypadá,že se do 100vky nevejdu ani náhodou(mám už 94kg). 😀
Jak jste na tom Vy a jak úspěšně se ne/dostaly na předchozí váhu(před otěhotněním)?
Já po předchozím těhu byla na původní váze za 5 týdnů. 😉

kukulinka
3. lis 2010

@kamisek2000 čauky, tak už mám taky mateřskou, dala jsem to do práce a 16.11. jdu už do nemocnice do poradny, takže jsme se dneska rozloučili 🙂. A říkal, že to u mě vidí ještě tak na dva týdny, no uvidíme 🙂, třeba do toho 16.11. porodím 🙂.

kamisek2000
3. lis 2010

@kukulinka ty brdooo🙂 tak to mas skoro o mesic driv co?🙂 to jsem zvedava jestli se trefi nebo ne🙂 🙂 🙂

kukulinka
3. lis 2010

@kamisek2000 jojo a ten hlen je prý hlenová zátka, ze začátku je bezbarvá a později i s krví...jsem zvědavá, ale já bych radši ještě vydržela do konce listopadu..., no uvidíme, jak se mu bude chtít ven....raději si zítra vyvařím dudlíky 🙂

matysekk
3. lis 2010

@kamisek2000 ahoj,dík,ale radši bych Ty vyšetření vynechala.Ještě jeden UT zítra a pak až ve 30 týdnu.Škoda,že nejsem mladší,nechali by mě v klidu.

matysekk
3. lis 2010

@tetamon u mě je to taky daný věkem.Ještě zítra a pak mě snad nechají v klidu. 🙂 🙂 🙂 Myslíš,že to lnění semínko pomůže?Četla jsem něco o maliníkovým čaji,ale kdy začít nevím.Ptala jsem se zdravotní sestry jak chodím do poradny a ta mě řekla,že to nikdy neslyšela.

tetamon
3. lis 2010

@kukulinka tak oni rikaji, ze zatka klido muze odejit i nekolik tydnu predem, ne? 🙂

@matysekk no, ja taky nejsem nejmladsi,a mam i nejaky problemy, ale kdyz jsem se pak bavila s genetickou a gyn, tak obe shodne tvrdily, ze ty moje "abnormalni" vysledky jsou podle nich uplne v pohode, proste by pred par lety neprisli na to, ze je neco malinko jinak oproti norme, ze jsou si obe skoro uplne jisty, ze to nebude vubec zadny problem... Takze co se tyka tohoto, tak uznavam, ze kdyz by melo jit o prusvih, super, ale oni fakt odchyti kdejakou blbost, a maminy jsou z toho akorat vycukane...

Jinak...to lneny seminko se ma pit s malinikem. Co jsem tak cetla, tak jsem narazila na dve info, jakoze seminko se muze celou dobu, i mimo tehu, to obecne jo. Ale malinik. Nektery zdroje rikaji, ze az od tusim 36. tt, jine rikaji, ze malinik je jako bylinka jedna z mala vhodna po cele tehu (treba jak ma Apothek ty caje, bylinny, pytlikovany, tak v tom "tehotenskym" caji je i malinikovy list, a rozhodne neni na krabicce nikde uveden zadny limit, od kdy muzes pit)..: Takze jsem pomalounku zacala i s tim malinikem, nic se nedeje, zadny kontrakce ani nic dalsiho 🙂
A ma se to pit rano a vecer hrnicek malinikovyho caje (ev. jedno z toho s tim slizem 🙂)

kamisek2000
3. lis 2010

@matysekk ja piju ten malinikovej caj 🙂 ma se pit od 34tt 1x denne, od 35 2x a od 36 tusim 3x... ale kazdej rika neco jinyho jak casto... ale od toho 33- 34tt by se mel zacit pit🙂

kamisek2000
3. lis 2010

@kukulinka jak to vyvaris??🙂

kukulinka
3. lis 2010

@kamisek2000 dostala jsem od kámošky sterilizátor do mikrovlnky, tak to dám do něho a uvidíme 🙂

kamisek2000
3. lis 2010

@kukulinka jo takhle.. a jak jinak by se to dalo vyvarit nevis??🙂

tetamon
3. lis 2010

@kamisek2000 segra vyvarela normalne vodu do hrnca na sporak, v tom veci, ktery chtela vyvarit a nechala tot reba deset minut (tusim?) povarit. Ja jsem takhle vyvarovala menstruacni kalisek, tak asi zkusim i dudliky...

tetamon
3. lis 2010

tak jsem objevila v diskuzi jinde:
Ahoj já vyvařovala normálně v hrnci s vodou a nechala to 5-10 min vařit. pak jsem to ještě musela opláchnout ve vodě, protože se na lahvičkách usazoval vodní kámen (bílá vrstvička) vyvářela jsem tam i dudlíky - neboj nic se ti neroztaví, umělá hmota je na to dělaná.

Já vyvařuju normoš v hrnci. Aby na lahvičkách nebyl vodní kámen, vařím v destilce... A jak píšou holky - 5 minut.

já vyvařuju dudlíčky a kloboučky na kojení v normální vodě, přidám do toho trošku kyseliny citronové, vařím tak 5 min, potom opláchnu v čisté vodě a kámen se neusazuje.

kamisek2000
3. lis 2010

@tetamon dekuju moooc🙂

tetamon
3. lis 2010

@kamisek2000 nzc, jsem hledala i pro sebe 🙂

kukulinka
4. lis 2010

@kamisek2000 asi normálka ve vroucí vodě na chvíli, mrkni někam na net 🙂

kamisek2000
8. lis 2010

Jakpak se mame holky?🙂

kukulinka
8. lis 2010

@kamisek2000 ahojky, ale nic extra, mám nohy jako konve ☹, ale k dr nejdu, zavřeli by mě zase do špitálu a to nechci, tak to nechám až na 16.11. do poradny.....jejich rady ležet a odpočívat nepomáhají, protože přes noc mi otečou ještě více, no bomba...už bych nejraději rodila 🙂. Počasí stojí za prdlačku a večer už je nuda, mít doma mimíska, nebudu se nudit 🙂.Co Ty?

kamisek2000
8. lis 2010

@kukulinka nazdarek... ja taky nic moc, prepadla me ryma a kasel☹ Ted o vikend jsme domalovavali a uz je to nastesti hotove... ted jen uklidit... 😀 hruza, bordelu je vsude mraky.. dneska jsem delala od 9 koupelnu a skoncila jsem pred chvili, Mira to tam zaprasil to je desny😀 Musim pak udelat jeste pokoj a obyvak, ale obyvak bude hned, moc tam toho neni, pokoj bude horsi🙂 Ale tesim se az si pripravim postylku, a vecicky v cem pujdeme z porodky🙂
No a mimiska bych uz taky chtela mit u sebe... se na nej tesim cim dal vic.. 🙂 🙂 🙂

martiska36
8. lis 2010

Ahoj kočky, tak jsme tu taky, dnes po proběhlé poradně ( kvůli tlaku chodím každých 14 dní).
Tak na mě někdo plivl nějakého bacila, a začíná mě bolet v krku - nemáte některé osvědčený recept co my těhule můžeme, když nás tohle přepadne? V lékarně mi doporučili vincentkové cucavky, ale to je tak nějak na nic...

matysekk
8. lis 2010

ahoj holky,přeji Vám hezký večer.,Já zas řeším dilema jak a v čem z porodnice.Taky záleží na počasí.Kami už to řeší,já mám čas,ale budu si muset nachystat více variant.Říkala jsem si,že do vajíčka nedám fusak tak jsem koupila oteplenou kombinézu a asi deku.Doufám,že už se mi povedou ty fotky,mě to pořád nejde,dítě mi to slíbilo na zítra tak snad se taky pochlubím.
@martiska36 ahoj,mě pomohla Vincetka,pila jsem ji a kloktala jsem šalvej.Když ji nepolykáš tak se může.A zavázat krk a teplý zábaly.

kamisek2000
8. lis 2010

@matysekk ja jsem si koupila tu zavinku do autosedacky... 🙂 je to dobra vecicka... 🙂 uvidis no, mas jeste more casu🙂 🙂 hlavne jak bude... v tom breznu je to zradny😀

@martiska36 mne taky boli v krku, mam rymu... 😀 piju zajtim jen caje,... ale jsou i cucavy tabletky co maji v lekarne ty jsem mela minule, normalne jsem rekla ze chci pro tehotny a pani mi dala na vyber... je toho dost.. nebo muzes jitrocelovej siprup... 🙂

kukulinka
9. lis 2010

dobré ráno, těším se na den, kdy uvidím svoje kotníky a nebudu mít prsty na rukou jako soudečky ☹...včera jsem poctivě celé odpoledne ležela a nesplaskla, je to spravedlivé? no není 🙂. Ať už jde mimísek ven....dnes jdu ke kadeřnici změnit image 🙂. Jo a rýmu mám taky jako blázen, to je tím počasím....

matysekk
9. lis 2010

@kamisek2000 taky jsem si kopila rychlozavinovačku,ale jak do té sedačky.to malý tam nepřívážeš

kamisek2000
9. lis 2010

@kukulinka pak dej foto jak se zmena povedla🙂
@matysekk ja myslela zavinovacku do autosedacky🙂 tam mas otvory na ty pasy... 🙂

pajmou
9. lis 2010

Ahoj holky, tak jak se máte, koukám stále v celku tak dobrý 😀
mi včera byli na 4D no úžasný zážitek, malej už má 890g a 33cm

kamisek2000
9. lis 2010

@pajmou hezky🙂

kukulinka
9. lis 2010

@kamisek2000 foto nedám, vypadám jako oteklá ropuška 🙂. Ale mám krátké mikádo pod uši, bude to dobré na úpravu 🙂. Tak a můžeme rodit, už jsem kompletně připravená 🙂.

tetamon
9. lis 2010

@kukulinka ty jsi jelito 😀 A neboj, taky se dockas, uz se ti to krati, kdyz jsem si kupovala zavinovacku a koj polstar, tak mi pani rikala, ze to nemam podcenovat, ze 36+2 rano praskla voda a jeli 🙂 A krasna holcicka, a jaka hodnoucka byla 🙂 Takze treba uz to mas fakt "za par" 🙂

@pajmou to uz ani neni pravda, takovy krasny mrnavoucky miminko. Uz si pripadam jako vlk v Karkulce, co mu zasili do bricha kameni. Mala uz ma pres 2 kg, kolem 40 cm, takze rychly zmeny polohy jsou fakt jako s tim kamenim v brise, udela to bolestive "zuch" 😕

kukulinka
9. lis 2010

@tetamon já bych jela hned, protože ty otoky nohou mě snad zabijou, mám pocit, že mám nohy v sádře a chodím jako kachna, au au au au ☹..jdu je hodit nahorů, snad kapku splasknou....

matysekk
9. lis 2010

@kamisek2000 to je nějaká speciální,na to jsem ještě nenarazila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru