Těhulky nad 100kg

karotky
18. dub 2010

Ahojky!
Zdravím všechny těhulky i maminky,kterým se váha v těhu vyšplhala nad metrák.Při předchozím těhu jsem to dotáhla na 105kg(přibrala jsem 22kg)a momentálně to vypadá,že se do 100vky nevejdu ani náhodou(mám už 94kg). 😀
Jak jste na tom Vy a jak úspěšně se ne/dostaly na předchozí váhu(před otěhotněním)?
Já po předchozím těhu byla na původní váze za 5 týdnů. 😉

liliz
21. led 2011

@janulazaynab Ahojky. O tom primáři z dětského jsem slyšela tak, jak říkáš. K rodičům se chová jako buran, ale děti prý naprosto zbožňuje a udělá pro ně všechno. Tak jako rodič to přežiju, hlavně že je profík k dětem a to je důležité. 😉

janulazaynab
21. led 2011

@josefine - mě to mrzí proto, že můj doktor nedělá ultrazvuk, tak mám jen možnost na tom velkém a pak u té kardioložky.. Koukám, že čekáte Šimonka 🙂 Nám při velkém UTZ říkal doktor, že to tentokrát vypadá na holku 😉 Uvidíme, co poví při druhém velké UTZ - jdem tam 17.února 😝 Jak to zvládáš? Mě bolí záda a strašně podbřišek, ale to je z nedávného porodu.. Když si představím, že s Mikulíkem v bříšku jsem si přes den dala šlofíka i na 3-4hodinky, nemůžu tomu uvěřit ☹ Teď jsem ráda, když lehnu po desáté večer a ráno malý vstane po šesté - mezitím ale stejně min. dvakrát jdu čůrat, jednou dělat malému mlíko a pak ještě budit manžela do práce 😀

pajmou
21. led 2011

@josefine každé pondělí od 17do 18hod
http://bazenlochotin.zcu.cz/data/RH_cviceni_201...
@josefine cukrovka dělá standartně jak který dr.tady skoro všichni povinně, kam chodíš na gyndu?

janulazaynab
21. led 2011

@liliz - jde vidět, že ho pověst předchází 😀 Na děti je fakt hodný - na Mikulíka pěkně mluvil, hladil ho.. ale na dospělé je jak na psy 😝

josefine
21. led 2011

@janulazaynab To má doktorka nám dělá utz při každé návštěvě. No Šimonek byl původně Viktorka, ale pak ve 20. týdnu nám řekli že to bude na 100 procent chlapeček. Občas mě bolí záda, ale jsem zvyklá, ty mě bolely vždy, mám totiž větší prsa, jinak si nemůžu stěžovat, ba naopak, řekla bych že přímo srším energií, pořád bych něco dělala, hlavně poslední týden. Jinak noční návštěvy na wc taky dobře znám, pokud se snažím jdu jen 2krát za noc, ale jinak je to 4- 6krát.

josefine
21. led 2011

@pajmou Děkuji, zeptám se doktorky jestli bych mohla, jsem totiž na rizikovém a vše s ní radši probírám, nerada bych malýmu uškodila. Chodím na polikliniku na Doubravce k paní doktorce Medřické.

pajmou
21. led 2011

@josefine to je jasný, taky mám riziko, todle cvíčo není žádný drasťák, tak uvidíš co dr.

josefine
21. led 2011

@pajmou Za zeptání nic nedám. Byla bych ráda kdyby to šlo, dostat se trošku mezi lidi. Sice už mám povolený vycházky, ale na delší procházku není počasí a v Plzni nikoho neznám, takže se vždy jen vyvětrám a mažu zase domů.

pajmou
21. led 2011

@josefine to tu asi opravdu nejsi moc dlouho viď, když ani žádná kámoška, tak jestli chceš můžem někdy dát kávu 😉

josefine
21. led 2011

Bydlím tu dva roky, Ale na kamarádky moc čas zatím nebyl, Chodila jsem do práce a po práci jsme dělali teď už s manželem na domečku, Pak stěhování, přípravy na svatbu, svatba no a ze svatební cesty už jsme přijeli ve třech, pak rovnou na rizikový a bez vycházek...To bych moc ráda. 🙂

janulazaynab
21. led 2011

@josefine - já raději čekám až na porod - švagrové do poslední chvíle tvrdili, že to bude kluk a nakonec je to Klaudie 😀 Doktor mi dělal UTZ při prvním těhu, ale jen uvnitř, tak to bylo do cca 16.týdne. Teď už mi dělal jen jeden UTZ na začátku, aby věděl, v kterém jsem týdnu. Jaký máš termín? My máme 20.dubna 😉

josefine
21. led 2011

@janulazaynab No u nás už byl pindík krásně vidět, takže Viktorka už z toho nebude. Termín máme 16.dubna 🙂

janulazaynab
21. led 2011

@josefine - Editě taky tvrdili, že je to pindík a byla to pupeční šňůra.. Brácha se tešil, že bude mít rpvního chlapa v rodině a nic z toho 😀 Tak to byl náš Mikulášek 😝 To máte chvíli před námi, ale kdo ví, jestli vás nepředběhnem. Říká se, že druhý porod je rychlejší a když to mám chvíli po sobě.. ale spíš bych brala, kdybych aspoň jeden den přecházela, abych se mohla s doktorem domluvit na vyvolání - abych se nemusela nervovat, co udělat s Mikulíkem 😕

josefine
21. led 2011

@janulazaynab To budeš mít potom pěkně na pilno, dva mrňousky. Nás doktorka ve 20. týdnu odhadovala na dřívější porod, prý by počítala tak ke konci března, ale to se může ještě třikrát změnit. Nu my jsme to s doktorkou prohlíželi dost dlouho a pupeční šňůra to nejspíš nebyla, malej nám krásně pózoval.

pajmou
21. led 2011

@josefine tak mi klidně napiš jak máš vycházky a něco podniknem, už se tedy jen valim, ale někam se dovalim 😉

janulazaynab
21. led 2011

@josefine - to muselo být fajn - náš Mikulík se vždycky schovával, chachar jeden 😀 Už teď mám docela frmol s Mikulíkem, ale snad to nebude moc hrozné.. Přestěhovali jsme se na Valašsko před cca 3lety a rodinu máme oba nejblíž 120km, tak to musíme zvládat jen spolu, jenže manžel je furt v práci, přesčas a když už konečně dojde domu, dělá kolem baráku.. Teď už si nohy dát nahoru fakt nemůžu ☹ Škoda 😝

josefine
21. led 2011

@pajmou Teď už mám vycházky po celý den. 🙂 Spíš se přizpůsobím tobě, myslím že jsi psala, že ještě pracuješ.

josefine
21. led 2011

@janulazaynab To tě obdivuju. To já mám nakázáno odpočívat, ale jde to těžko, pořád bych něco dělala. Třeba si jednou budu taky říkat, že já neodpočívala když jsem mohla...

janulazaynab
21. led 2011

@josefine - při prvním jsem odpočívat nemusela, ale každý den jsem spala odpoledne, mezi 4-6 měsícem, teď bych odpočívat měla, ale nějak na to není čas.. Když malý konečně usne (spí už jen jednou denně na hodinu a půl nebo na hodinu), tak jdu honem pouklízet, nachystat si uhlí ke kotli, pomýt nádobí a hlavně se najíst.. Včera už mě fakt bolelo břicho, tak musel manžel povysávat pod postelema v ložnici, po čtyřech už bych to fakt nedala 😝 Nosím podpůrný pás, ale nějak zvlášť to nepomáhá, i když je to fakt lepší než bez něj. Už máte nachystané něco pro malého?

josefine
21. led 2011

@janulazaynab My už máme komplet všechno, podědili jsme skoro vše po sourozencích. Jediné co jsme dokupovali byl kočárek a postýlka. Já už si vše vyprala a vyžehlila a naskládala do těch pytlů, jak z nich odsaješ vzduch. Dá se říct že máme všechno připravené, už nám chybí jen Šimonek... 🙂

pajmou
21. led 2011

@josefine jo snažím se, ale dělám z domova...tak se domluvíme v pondělí to už budu mít plány co a jak .-)

josefine
21. led 2011

@pajmou Dobře, budu se těšit. 😉 Děkuji.

janulazaynab
21. led 2011

@josefine - taky jsme skoro všechno podědili, akorát že z manželovy strany jsou samí kluci, tak pokud budeme mít fakt Áju, bude celá modrá 😀 Ale moje mamina už prý nakupuje šatičky.. to zas bude.. 😝 😀

pajmou
21. led 2011

@josefine já taky

josefine
21. led 2011

@janulazaynab Dneska už se na to tolik nekouká. My kdybychom čekali holčičku tak by byla taky v modrém. 😀

janulazaynab
21. led 2011

@josefine - však jasné, i teď má sem tam na sobě Mikulík něco růžového 😀 Vidíš - v Tescu měli výprodej čepic a měli takovou fajnou, co se zapínala na suchý zip pod bradou, ale byla růžová, tak každý nám chválil, jak máme pěknou holčičku 😝 😀

josefine
21. led 2011

Tak se tu mějte krásně, já jdu chvilku korálkovat, možná nakouknu zase odpoledne. 🙂

josefine
21. led 2011

@janulazaynab Tak to je pěkný 😀

janulazaynab
21. led 2011

Kurňa, jelítko na sebe vysypal půl majoránky..

martiska36
21. led 2011

AHoj děvčata, zdravím na mě neobvykle večer, byla jsem dnes naposledy v práci, od pondělí mám mateřskou a teď večer jsme byli s manželem v divadle. Holt si chceme užít co nám teď pár let nehrozí, tak ještě v sezoně stihnem nějaká divadla kina a tak.

Co budete o víkendu vařit ? Potřebuju inspiraci...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru