Těhulky nad 100kg

karotky
18. dub 2010

Ahojky!
Zdravím všechny těhulky i maminky,kterým se váha v těhu vyšplhala nad metrák.Při předchozím těhu jsem to dotáhla na 105kg(přibrala jsem 22kg)a momentálně to vypadá,že se do 100vky nevejdu ani náhodou(mám už 94kg). 😀
Jak jste na tom Vy a jak úspěšně se ne/dostaly na předchozí váhu(před otěhotněním)?
Já po předchozím těhu byla na původní váze za 5 týdnů. 😉

krpeska
25. led 2011

@jitulik24 musí být šikovný doktor a uvidí vše 😉 😉 😉
@pajmou mám cukrovku tu těhotenskou tak mě za ten den 6 krát bodnou do prstu a jednou ze žíli a uvidíme 😉 😉

jitulik24
25. led 2011

@krpeska Je pravda, že ten doktor je mladý a na ultrazvuk se specializuje krátce

josefine
26. led 2011

@pajmou jj to samé mám na straně i já 🙂

josefine
26. led 2011

Téda, to těhotenství je paráda. 🙂

matysekk
26. led 2011

@pajmou dík a normální autosedačku nebo vajíčko?Tam jsem zjistila,že se mi nevejde fusak.Oteplenou kombinézu mám tak nevím jestli bude stačit pak jen asi deka.

pajmou
26. led 2011

@matysekk vajíčko, normální sedačka je moc velká, přes kombinézu dáš právě tu deku a fusak až do kočárku nebo kdyby jo mrzlo tak mam doma jeste ale myslím, že nebude třeba
http://www.babylife.cz/zavinovacky-do-autosedacky/
@krpeska tak se drž, určo to dopadne dobře
@jitulik24 a máte tam někde genetiku, tam je dělají furt a mají dobré zkušenosti, tak by jsi se na ten 4D mohla objednat jinam jako já

janulazaynab
26. led 2011

@matysekk - podbřišek pořád bolí, ale co nadělám, odpočívat nemám kdy a když už, tak leda na půl hodinky a i za to jsem ráda.. Mikulík spí už jen jednou denně na necelé dvě hodinky, když se zadaří - mezitím musím uklidit, navařit atd. Křeče nemám a cestování mi zatím nevadí. Když jsem ale čekala Mikulíka, cestování mi po cca 33.tt nedělalo dobře. Nejhorší bylo tři dny před termínem, kdy jsme jeli nějakých 180km tam a 180km zpátky pro nový kotel. Měla jsem takové křeče, že už jsem počítala, po kolika to je minutách, jetli nezačínají stahy.. Když jsme dojeli, prošla jsem se a bylo dobře 🙂
Z porodnice je dobré řídit se počasím, ale my vezli Mikulíka v říjnu v dupačkách, body, svetříku, dvě čepičky (bavlněnou tenkou a na to lehkou pletenou) a byl zabalený ve fusáku do sedačky, tak jsem ho moc neoblíkala, ať se nezpotí. Navíc když máme porodnici půl hodiny autem, tak se v autě taky topí a na to je taky třeba brát ohled.

janulazaynab
26. led 2011

@matysekk - vajíčko by se mělo používat co nejdéle, třeba i když má mimčo víc než těch 10kg, co je určené, hlavně pokud mu přes to nepřečuhuje hlava. Je to nejbezpečnější. My jsme ji ale měnili trochu dřív - sedačka se dává vždy proti směru jízdy, takže mimčo je zády k řidiči a Mikulík už si nemohl moc natáhnout nožky před sebe..

pajmou
26. led 2011

@janulazaynab a nenapsal ti dr.magnesium?

jitulik24
26. led 2011

@pajmou Právě u toho doktora u kterého jsem byla se specializuje na genetiku, akorát to dělá tak půl roku. 3D a 4D ultrazvuk má. Uvidím co mi řekne v pondělí.

pajmou
26. led 2011

@jitulik24 tak možná proto ... no uvidíš, kdyžtak si zajdi jinam, jestli máte kam, máš to akorát

matysekk
26. led 2011

@pajmou ale ten fusak stejně nedáš do vajíčka,nebo sis ho přímo na vajíčko koupila?

matysekk
26. led 2011

@janulazaynab a proti směru jízdy vedle řidiče i v zadu?Já si to vůbec nedokážu představit,chystám se,že to půjdu vyzkoušet přímo do auta.Ale nevím jak.

pajmou
26. led 2011

@matysekk je to přímo spešl do vajíčka, koukni na ten odkaz
http://www.babylife.cz/zavinovacky-do-autosedacky/
je to místo fusaku, tan tam mají taky do vajíčka

jitulik24
26. led 2011

@pajmou Ve vedlejším městě je skvělý doktor na genetiku, akorát má dlouhé čekací doby.

pajmou
26. led 2011

@matysekk měl by tam být i návod 🙂 takle to vypadá s isofixem
http://www.autosedacky-besafe.cz/izisleepisofix...

pajmou
26. led 2011

@jitulik24 tak uvidíš, snad to dr.zvládne

josefine
26. led 2011

Šimonek dneska tak krásně kope, to je nádhera... 🙂

janulazaynab
26. led 2011

@pajmou - napsal, beru ho dvakrát denně, i ten podpůrný pás nosím, ale nějak to moc nepomáhá.. včera mě bolelo a píchalo vlevo, tak nevím, jestli to byl vaječník nebo co, ale moc příjemné to nebylo..

@matysekk - mrkni na http://www.ibesip.cz/119_Nejmensi-deti Taky jsem si myslela, že se dává proti směru jen vepředu, ale je to i vzadu kvůli bezpečnosti.

misi.21
26. led 2011

Ahojky,tak já byla dnes u zubařky,všechno v pohodě,mám razítko a další kontrola až po porodu...
Jinak mě začínají pěkně bolet záda,je to hnus. Nezačíná mi to nějak brzo?? Co budu dělat na konci těhu,to teda nevím.

pajmou
26. led 2011

@janulazaynab možná ti ještě přidá, hlavně mu to řekni

Já teď přijela a jdu vařit obědovečeři
@misi.21 mě bolelo taky ale jen na začátku a děsně, prý se mi zvětšovala děloha...

misi.21
26. led 2011

@pajmou ood zvětšování dělohy bolí záda,jo??? 😨

pajmou
26. led 2011

@misi.21 děsně dole, ani chodit jsem nemohla

misi.21
26. led 2011

@pajmou tak to jsem nevěděla,já myslela že bolí jen břicho. A rozhýbalas to na cvičení nebo to musím přetrpět co to udělá samo?

janulazaynab
26. led 2011

@misi.21 - přece jen se Ti teď teprve začala ta děloha vyklánět z osy, takže určitě už to musí být cítit. Četla jsem, že díky hormonům v těhu se uvolňují vazy v páteři, tak to je taky jedna z možností.

@pajmou - na kontrolu jdem 17.února po velkém UTZ v nemocnici, tak mu určitě povím.

Jinak k tomu zubaři - byla jsem u něj taky před dvěma týdny a domluvili jsme se, že mi udělá místo škaredé bíle plomby na horní dvojce keramickou korunku, ale jak nad tím teď uvažuju, musí mi předtím vytrhnout ten zub, aby tam mohl dát ten nový.. Jen ta představa, brrrr 😒 😅 Může mi jako těhuli dát injekci s umrtvovákem?

misi.21
26. led 2011

@janulazaynab já myslím že se injekce normálně dávají...

pajmou
26. led 2011

@misi.21 no takle jsem zjistila, že jsem těhotná, chtěla jsem se protahnout na míči, tak mi ho šel manže nafouknout a měla jsem zpoždění tak jsem si udělal test a bylo to 🙂 a cvičení nepomohlo...pak trochu bazen, ale to spis na ty upony a svaly kolem, tak snad tě to brzy přejde
@janulazaynab mě řekli na to 4D že nejlepší je 24-27t tak snad se vám to povede

pajmou
26. led 2011

Holky máte někdo recept na rychlou buchtu?Nechci stát moc dlouho u plotny...

janulazaynab
26. led 2011

@pajmou - obyčejný piškot - hl. mouku, cukr, olej, mléko, vajíčka a kypřící prášek 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru