Těhulky nad 100kg

karotky
18. dub 2010

Ahojky!
Zdravím všechny těhulky i maminky,kterým se váha v těhu vyšplhala nad metrák.Při předchozím těhu jsem to dotáhla na 105kg(přibrala jsem 22kg)a momentálně to vypadá,že se do 100vky nevejdu ani náhodou(mám už 94kg). 😀
Jak jste na tom Vy a jak úspěšně se ne/dostaly na předchozí váhu(před otěhotněním)?
Já po předchozím těhu byla na původní váze za 5 týdnů. 😉

pajmou
30. led 2011

@sarkafial jak se bude malá jmenovat?

sarkafial
30. led 2011

Bude se jmenovat Anetka 🙂

pajmou
30. led 2011

@sarkafial tak to jste moc hezky vybrali 🙂 mám pocit že letos bude víc holčiček než kluků 🙂 takže čekáš první miminko?A kolik ti je?

sarkafial
30. led 2011

Taky si myslim ze je vic holcicek a hlavne strasne moc tehulek s terminy v dubnu.Mimi budu mit prvni a je mi 24 😉

pajmou
30. led 2011

@sarkafial no tak to si můžem notovat, já už to tedy mám skoro za sebou, ale ráda s tebou to těhu zdrbnu 😀

sarkafial
30. led 2011

To budu ráda mě zbývá 11týdnů do konce a ty už to máš važně za pár a budeš mít taky holčičku?

pajmou
30. led 2011

@sarkafial ne kluka, ale od začátku jsem si myslela že holku 🙂 než nám ukázal pinďu 🙂

sarkafial
30. led 2011

Taky jsme chteli kloucka ja jsem si myslela taky do posledni chvilky ze budeme mit kloucka protoze se nam nechtela ukazat a po 25tydnu se mi zacala horsit plet a bylo to uz nad slunce jasne ale zatim jsem pribrala jen 5,5kg 😎

janulazaynab
30. led 2011

@sarkafial -Ahoj 🙂 Koukám že do porodu, máš 84dní, já "jen" 80.. tak to máš termín hned po mně 😉 Taky čekáme holku, alespoň nám to říkali při prvním velkém UTZ. Teď jdem 17.2. na druhý, tak uvidíme, jestli to potvrdí. Každopádně jak píšeš - zpočátku jsem měla pleť jako nikdy v životě.. Ani jsem si nepřipadala pěkná, jako při prvním těhu, tak už jsem si říkala, že tentokrát to asi holt bude holka 😝 Manžel chce Alenku - už jsem si zvykla, protože jiné jméno nepřipouští a jelikož já dávala jméno klukovi, on ho dá holce.. 😒 😀

sarkafial
30. led 2011

Ano mame to kousek od sebe me uz to potvrdili trikrat ze budu mit holku ta nase se bude jmenovat Anetka ale me se vic libi Viktorie ale pritel s tim nesouhlasi tak to bude anetka

janulazaynab
30. led 2011

@sarkafial - jako u nás.. manžel chce Alenku, já Magdalénku a oba se shodneme na Marušce, jenže když přišlo na dohodu o jméně, udělal takovou scénu, že jsem mu to Alenu napsala.. jenže to se tenkrát naštěstí narodil Mikulík 😀 😝

sarkafial
30. led 2011

Taky jsem se dlouho dohadovali ale kdyby jsem měli kloucka byl by to Matyáš 🙂

janulazaynab
30. led 2011

@sarkafial - u nás jsme se oba shodli na Mikuláškovi, ale původně to měl být Milan po mém taťkovi a manželovém dědovi, ale nakonec jsme si řekli, že dávat jména po mrtvých nosí smůlu..

krpeska
31. led 2011

Ahoj holky nám na ultrazvuku taky slíbili holčičku mám dva kluky a jméno taky vybral tatka Terezka mě se taky víc líbí Barborka ale stím nic nenadělám ale kdyby to byl kluk je to Vojtík 😉 😉

janulazaynab
31. led 2011

@krpeska - no jo, chlapi.. co bychom pro ně neudělali 😖 😀 😝

krpeska
31. led 2011

@janulazaynab to je fakt 😉 😉 😒 😉

janulazaynab
31. led 2011

Tak holky! Ještě že dává letos HZP zase těhotným peníze na vitamíny.. Utratila jsem 2.000kč za porodnické kalhotky, porodnické vložky, sab simplexy, kapky na prdíky, rybilky, balzámy na nosík a plno dalších věcí.. no jen ta jedna malá igelitka bez vložek se vším možným byla za 1.700kč - to je maras! 😒 Kdybychom to měli kupovat bez té dotace, tak je zas měsiční rozpočet v .. a na nic jiného nejsou peníze 🙄

kamisek2000
31. led 2011

@janulazaynab to si toho kupovala vagon ne? 😀 😀 😀 😀 i kdyz ono se to nascita...

janulazaynab
31. led 2011

@kamisek2000 - dvě igelitky byly jen porodnických vložek, protože jsem brala deset balíku. Po prvním porodu jsem krvácela skoro dva měsíce, tak jsem se předzásobila. Třetí menší igelitka byla nejdražší - deset rybilek, čtyři sab simplexy, dva nutroliny-B, flatulin, velký sudocream, hemagel na jizvu po šití, excipial na promazávání a ještě pár blbostí.. a dva tisíce v čudu..

kamisek2000
31. led 2011

@janulazaynab Pekny... ty si to teda delas pekne do zasobicky🙂 Ja si vzdy koupila jedno a pak do doslo koupila jsem... Rybilka vydrzi dlouho, ja mela ted maly baleni a mela jsem ho od doby co jsem prisla z porodnice, a pouzivame furt.. az dneska jsem otevrela novou...
Vy nedostavate porodnicky vlozky v nemo?🙂 Ja si pak koupila uz normalni.. ale krvacela jsem teda jen dva tydny... ted uz jen intimky...

matysekk
31. led 2011

@janulazaynab ahoj,to byl velký nákup.Co je všechno potřeba pro mimčo mít doma?Já asi nejsem v obraze.Ten hemagel je dobrej?A ty rybilky a simplexy.Asi jsu blbá,ale nikdy jsem to neslyšela.

lennetfrigg
31. led 2011

Ahoj maminky, můžu se k Vám přidat? Ja teda už jedno miminko mám, teď čekáme druhé,jsem v 8. týdnu 😀 a moje váha v obou případech je přes 100 kg. Během těhotenství jsem nenabrala témeř nic, protože jsem v prvních třech měsících 8 kg zhodila no a pak je nabrala, takže jsem na tom byla stejně. Ja přibrala už před tím, tak nějak kombinací sedavé práce, hormonu na podporu otěhotnění a nepravidelným stravovaním. A jakmile se pustím do hubnutí, tak příjde miminko. 😉 Během mateřské jsem nedostala dolů nic a to mám pohybu až až. Tak tolik asi o mně. Nečetla jsem všechno, jen první a poslední stránku, snad se nebudete zlobit.🙂

@matysekk Rybilky jsou na zadeček, ja je používala a byly nejlepší. No a Sab simplex je na prdíky, když miminka bolí bříška. Ten nám ale nepomáhal, až Baby calm. Tak uvidíme, jak to půjde teď.

Holky, co děti už máte? Jak jste zvládaly kojení. Ja teda nic moc. Nějak jsem to nezvládla a u druhého miminka bych teda chtěla začít líp. Jenže já dost bojovala s tím, že v souvislosti s vahou, mám velká prsa a nějak jsem nemohla najít pohodlnou polohu pro kojení. Až jak jsem se dokázala otočit na bok, tak pak nám to takto šlo. Jenže to asi až po týdnu od císaře☹ Tak pokud máte nějaké tipy, sem s nima 😉

martiska36
1. únor 2011

Dobré ráno děvčata, tak jsem tu pár dní nebyla a nestačím se divit. Vítám nové tváře a jsem ráda, že se to tu tak rozrostlo 🙂

Musím se podělit o zážitek z včerejší kontroly v porodnici. Chodím do poradny do porodnice už od 26tt, ale včera to vypadalo, že se tam už i odstěhuju. Byla jsem objednaná na 14.30, a už při příchodu do čekárny jsem pochopila, že máme skluz. Během odpoledne mého porodníka odvolali 2x na sál, výsledek byl čekání 3 hodiny oproti objednané době, manžel který byl se mnou už měl přečtené opravdu úplně všechny ženské časopisy, sestra protivná opravdu maximálně a když už jsme byli na řadě, zazavonil v ordinaci telefon. Manžel se zrakem vytřeštěným říkal : neodvolají nám ho teď zase na sál, že ne ! A bingo, trefil to. Ale pan doktor naštěstí dodělal aspoň nás a pak vyrazil na sál. Uf. Moje první cesta vedla do restaurace spravit si den a chuť. 😀

matysekk
1. únor 2011

@lennetfrigg ahoj,vítej do klubu.A děkuju za informace.Já už jedno dítě mám,ale je mu 15 a od té doby se koukám hodně změnilo a já nejsme vůbec informovaná.Možná mi poradíš co si mám vzít do porodnice.Předem děkuju a přeji hezký den.

janulazaynab
1. únor 2011

@kamisek2000 - taky jsme to kupovali, jak to došlo, ale když je možnost se předzásobit.. Navíc s dvěma malýma dětma budu těžko jezdit do lékárny a můj už toho má tak nad hlavu, že ho otravovat nějakýma vložkama 😀 Nám rybilky taky vydží dlouho, jenže máme děti dvě, tedy druhé budeme mít za chvíli 😝 Mikulíkovi stačí namazat pindíka jen na noc, přes den mu namažu sem tam sudocremem, když má opruzeniny, ale vím, že do půl roku jsem mazala při každém přebalování a tak, že měl všude bílou vrtsvu, jak mi říkala dětská.. U nás vložky nedávali, alespoň druhý den po porodu už ne, možná na požádání, ale i tak jsem měla radši svoje.

@matysekk - já o Sab Simplexu slyšela taky až po podrodu od dětské.. Ale na prdíky je toho víc - Sab Simplex, Baby Calm, Bio Gaia.. uvidíš, co se vám osvědčí 😉 Říká se, že kluci na tohle trpí víc, tak snad teď nebude mít Alenka taky takové problémy jako Mikulík! Hemagel jsem ještě nezkoušela, ale mluvili o tom v Sama doma, že je to výborné na rány, tak jsem si to koupila na jizvu po šití. V porodnici mi dávali nějakou mastičku, ale tohle by mělo být lepší 😉
Jinak co budeš potřebovat doma pro mimi, Ti řekne dětská, až k vám přijde na první prohlídku hned po návratu z porodnice. Jinak ale určitě zkus tu Rybilku (někomu smrdí, tak jsou i jiné varianty, ale my byli spokojení), na bříško Flatulin nebo Pupík (nám se osvědčil Flatulin proti nadýmání), sudocrem na opruzeniny (toho stačí dávat jen trochu, pěkně se roztírá), Libenar (taková vodička do nosu, když má rýmu nebo i jako prevence) a violeť, co dělají v lékárně (jako antiseptikum, na moučnivku atd.) Bohužel violeť nědělají bezbarvou, jen fialovou nebo zelenou, takže od toho bude všechno zašpiněné, pokud si nedáš pozor, a dost blbě se to pere. My ji používali ale dlouho, i teď, když měl Mikulík opruzeninu v podpaží - pěkně to vydesinfikovalo a vysušilo.

janulazaynab
1. únor 2011

@lennetfrigg - U nás kojení dopadlo taky bledě.. Mikulík pil první dva měsíce pěkně, ale pak nějak přestal a váha nešla nahoru jak měla, tak jsem jezdili na kontrolu a převážení snad co druhý den a já z toho stresu přišla o mlíko úplně.. Od 4,5měsíce je na Bebě, ale aspoň že ta váha šla pak hned pěkně nahoru 😉 Snad se teď poštěstí a budu kojit déle.

kamisek2000
1. únor 2011

@lennetfrigg ahojky, my mame mesicnihio klucinu a kojeni ztroskotalo... nez se mi udelalo mliko malej si asi zvykl na nutrilon a moje mliko mi po kojeni vsechno vyzvracel... takze jsme na UM a to plne...

kamisek2000
1. únor 2011

@janulazaynab taky mazu po kazdym prebaleni.. jistota je jistota🙂

lennetfrigg
1. únor 2011

Holky, děkuji za přivitání. 😉

No u nás to kojení vydrželo asi 2 měsíce, ale to už z porodnice s přikrmováním. Začali jsme špatně hned od začátku. Rodila jsem císařem a na JIP mi malého na kojeni přivezli jen jednou, takže ho hned dokrmovali. Říkam si, že teď si asi dopředu pořídím odsávačku a vezmu si jí rovnou do porodnice, ať tomu trochu pomůžu. 🙂

@matysekk abych řekla pravdu, už si ani pořádně nepamatuju, co sebou. Myslím, že když ale koukneš na stránky porodnice, kde chceš rodit, tak by tam měli mít pro maminky seznam. Ja to tak udělala. Pro sebe hygienické pomůcky, vložky, síťované kalhotky. Ty ja ovšem mám malé i v největší velikosti, takže jsem používala klasické. No a pro miminko plínky. Někde dávaj, někde né. Oblečení mi pak přivezl pro mimi až manžel, no a hlavně doklady a peníze. Jinak mě nic nenapadá, když tak holky prosím doplňte, ju? 😀

@kamisek2000 Nic si z toho nedělej, ja taky už od druhého měsíce dávala Nutrilon, pak jsem přešli na Sunar. Malý "klep" je i tak zdravý jak řípa. Člověka to ale mrzí a hlavně se to i pěkně prodraží. Ale rači spokojené napapané miminko, než by Ti měl špatně růst a přibírat.

kamisek2000
1. únor 2011

@lennetfrigg presne tak... a tak jako tak casem bych za to jidlo platila taky... 🙂) 🙂)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru