Těhulky nad 100kg

karotky
18. dub 2010

Ahojky!
Zdravím všechny těhulky i maminky,kterým se váha v těhu vyšplhala nad metrák.Při předchozím těhu jsem to dotáhla na 105kg(přibrala jsem 22kg)a momentálně to vypadá,že se do 100vky nevejdu ani náhodou(mám už 94kg). 😀
Jak jste na tom Vy a jak úspěšně se ne/dostaly na předchozí váhu(před otěhotněním)?
Já po předchozím těhu byla na původní váze za 5 týdnů. 😉

pajmou
13. únor 2011

@liliz gratuluju k miminku já už chci taky

kamisek2000
13. únor 2011

@liliz gratulka🙂

pajmou
13. únor 2011

@kamisek2000 Tak jak je mamino?Nahoď nějaké foto ať se můžu kochat 🙂

liliz
13. únor 2011

Děkuju všem za gratulace, fotečky určitě nějaké dohodím, a vše popíšu. Nějak s tím prckem nestíhám (nechala jsem si část svojí práce a termíny uzávěrek a podobných srandiček nečekají 😠 , tak se budu moc snažit co nejdříve). Ještě jednou moc díky.

ohenavoda
13. únor 2011

Holky, moc děkuju za zprávy!

PAJMOU: to by mě moc zajímalo, jak jsi to s tím přibíráním (či spíše nepřibíráním) dokázala? Gratuluju 😉

ohenavoda
13. únor 2011

@matysekk
Jestli můžu k císaři - mám za sebou za poslední 4 roky dva, tak si to celkem pamatuju.

Dá se to zvládnout, musí se člověk připravit na těch prvních 4-5 dní po zákroku, to je otrava,hlavně první vstávání ráno po operaci je dost nepříjemný, bolí to s prominutím jako kráva. Ale člověk si zanadává a zvládne to taky. Hlavně to mimi dodá pocit, že to má celý smysl! 🙂
Já podruhý rodila v Neratovicích, kde jsem i po SC měla synečka hned od porodu u sebe - spala jsem na nadstandartu a bydlel tam se mnou přítel, kterej mi ho přes noc přikládal a když bylo potřeba tak se postaral. Takže jsem i od začátku mohla kojit. Bylo to krásný.
Po cca 14 dnech už člověk může víceméně normálně fungovat - samozřejmě nemůže zvedat těžký věci, byla jsem víc unavená apod... ale dalo se.

ohenavoda
13. únor 2011

@martiska36
Teda ale pět kilo je taky úžasný!! Prozradíš mi prosím jak jsi jedla? Já si dala hranici max. 7 sakum prdum.

martiska36
14. únor 2011

@ohenavoda No mám pocit, že jsem jedla úplně normálně jako před těhu, neměla jsem žádné nevolnosti ( za celé těhu 2 dny), ale taky žádné chutě. Spíš jednu nechuť - na cokoliv sladkého. A to mám tak průběžně pořád. Ale zůstaň úplně v klidu, nejdůležitější je klid a pohoda vás obou s miminkem, a vůbec ne jestli přibereš 5 nebo 10 kg.

pajmou
14. únor 2011

@ohenavoda jedla jsem stejně jak před těhu, tak možná tím 😉 a stálý pohyb jako před těhu 3x týdně
@martiska36 jinak souhlas, ať se cítíš dobře to je nejdůležitější

kamisek2000
14. únor 2011

@pajmou odpo meco pridam mam to na druhym pc🙂

ohenavoda
14. únor 2011

To jste frajerky, fakt! Přeju vám krásný zdravý mimina. Já mám teď trošku starost, můj mladší synek měl neštovice, který já neprodělala, v době kdy už jsem byla těhotná a nevěděla o tom.
Tak teď čekám jestli je chytím ☹
Ale snad ne, prý není vysoká míra přenášení na dospělé. Je to ale stejně blbá náhoda 😒

krpeska
14. únor 2011

@liliz gratuluju k mimi už se taky těším 😉 😉 🙂 🙂

krpeska
14. únor 2011

tet jsem tu zas dýl nebyla zase komplikace tentokrát začalo trošku zlobit moje srdíčko tak nás honěj po všech čertech nechali si nás v nemocnici asi kvůli tomu budu muset na císaře nikdy jsem to neabsolvovala tak nevím do čeho jdu ale vím jistě žr mám strach a to pořádnej tak uvidíme jak se to vyvine ☹ ☹ ☹
@ohenavoda Vítej já jsem do tet přibrala 3 kg a výchozí mám 107 kilo ale nevím jak budu přibírat tet na konci no uvidíme 😉 😉 ale stresovat se kvůli tomu nebudu 😉 😉

pajmou
14. únor 2011

@krpeska to bude určo dobrý, je lepší být pod dozorem, než o tom nevědět

rina76
14. únor 2011

Ahojky, smím se k vám také přidat?

matysekk
15. únor 2011

@ohenavoda děkuju a jaký si měla první pocit,když Tě probudili?Měla si celkovou nebo epiduár?

ohenavoda
15. únor 2011

já měla epidurál a doporučuju ho celkem, nepříjemný je to napíchnutí do páteře, ale to je chvilička. potom už to tak nějak jede samospádem.
takže jsem se ani nebudila. celou dobu jsem byla vzhuru, měla jsem před sebou takovou plentu, abych jim nekoukala pod ruce, miminko jsem ale slyšela a viděla hnedka! i jsem ho trošku mohla pohladit (ale nemohla jsem moc hýbat rukama kvůli hadičkám).
prý je epidurál i šetrnější vůči miminku, který u narkózy dostane taky dávku léku přes placentu. epidurál působí lokálně, tj jen na maminku. porodníci epidurál preferují, pokud nejde o akutního císaře, kdy není na aplikaci epidurálu čas.

matysekk
15. únor 2011

@ohenavoda dík,tak snad mi ho dají.Doktorka říkala,že se musím domluvit s anesteziologem kvůli mé váze tak snad to vyjde.A to napíchnutí do páteře u toho se prý nesmíš hýbat,já mám strach,že ucuknu.

janulazaynab
15. únor 2011

@rina76 - ahoj 😉

lifinka
15. únor 2011

@matysekk jen nakukuji, já měla spinální anestezii na půl těla , takže jsem byla při císaři při vědomí a s tím hýbáním, to bylo dobrý anesteziolog mi říkal, hlavně se nehýbejte a já měla kontrakce a já na něj že mám kontrakce a on tak mi je říkejte a já skoro po minutě o on byl chudák hotový, no trvalo to tak 10min , než se mu to povedlo 😀 ale šla bych do toho zase celkovou narkózu bych nechtěla...

lifinka
15. únor 2011

@ohenavoda jejda, nad neštovicemi stále přemýšlím, já je neměla a syn nastoupil do školky, tak se toho hodně bojím...držím pěsti ať to nechytneš!!!!

matysekk
15. únor 2011

@lifinka a šlo to nepohnout se?Já mám pocit,že ne.A co pak,když se pohneš?

lifinka
15. únor 2011

@matysekk no už je to 3 roky, myslím, že jsem trošku cukla, ale vím, že přede mnou stál dr, a držel mě za ramena a já musela být v sedě předkloněná a tlačila jsem do dr....no to zvládneš neboj se!!!!

matysekk
15. únor 2011

snad jo,musím věřit,já jsme první narkózu měla celkovou a bylo to hrozný.Nemohla jsem se pohnout.

lifinka
15. únor 2011

holky jak zvládáte přibírání kg???já jsem při prvním těhu rodila na 113kg

lifinka
15. únor 2011

@matysekk ve kterém tt ti řekli pohlaví???

matysekk
15. únor 2011

@lifinka přesně nevím,ale bylo to,když mi brali plodovou vodou.Asi 17 týden.

matysekk
15. únor 2011

@lifinka já jsem při prvním měla 115kg

lifinka
15. únor 2011

@matysekk a teď se držíš?

matysekk
15. únor 2011

jo,mám 137,blbne mi tlak,brní mě ruce,v noci nespím a jsem oteklá.Proto taky půjdu dřív na císaře.Mám problém se štitnou žlázou,přiobírám i když moc nejím.Mám teď málo pohybu a to se na mě kila valí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru