Těhulky nad 100kg

karotky
18. dub 2010

Ahojky!
Zdravím všechny těhulky i maminky,kterým se váha v těhu vyšplhala nad metrák.Při předchozím těhu jsem to dotáhla na 105kg(přibrala jsem 22kg)a momentálně to vypadá,že se do 100vky nevejdu ani náhodou(mám už 94kg). 😀
Jak jste na tom Vy a jak úspěšně se ne/dostaly na předchozí váhu(před otěhotněním)?
Já po předchozím těhu byla na původní váze za 5 týdnů. 😉

tetamon
26. srp 2010

@kamisek2000 no, tak zadna slava. Prcek neukazal, zato ukazal oboustrannou dilataci panvicek 😖 Takze za tri tydny kontrola 😕

kamisek2000
26. srp 2010

@tetamon co to je?? 😕 Snad to enni nic zlyho.. :( Ja se dneska byla objednat na utz ze bysme mimi natocili🙂 tak jdu 23.9:-)

tetamon
26. srp 2010

@kamisek2000 no, jestli je to zly, to se ukaze. Ono se to obcas muze stat (je to v podstate soucast ledvin), ze nektera cast roste rychleji (vlastne ani sami doktori nevi proc), coz neni dobry, ale vetsinou se to spravi "samo" tim, jak prcek roste. Kdyz by se to nespravilo, tak sledovat cele tehu, jestli se zhorsuje a jak moc, v pripade, ze by to zaclo byt o tom, ze si prcek zlikviduje ledviny, tak predcasny porod. Kdyz by to bylo jo spatny, tak se muze stat, ze ty panvicky se zvetsi tak moc, ze se moc zacne z mocaku vracet zpatky do ledvin, coz je muze odrovnat. No, a v pripade, ze to poskodi (nebo uplne znefunkcni) ledvinu, tak se to pak resi operativne. ALE tohle je fakt min casty. Vetsinou se to srovna samo, kdyz ne jeste v tehu, tak do jednoho roku zivota caparta (proste telicko doroste ty zvetseny panvicky 🙂) Takze doufam, doufam, ze za ty tri tydny to bude ne-li lepsi, tak aspon stejny jako ted. Previt mrnavej, to bude beztak chlap, uz od malicka dela ofuky 😉

tetamon
26. srp 2010

kami: jo, a zkousim se uz dva dny dovolat, ze bych se objednala na 3D. Neberou to, potvoraci 🙄

kamisek2000
26. srp 2010

@tetamon tak to drzim palce, at vse dopadne jak ma🙂 vas zkousi uz takhle brzy, to bude peknej raubir🙂 🙂 To ten muj chlapak se tam tedka kvrdla o sto sest🙂
Kam jdes na ten 3D? Ja jdu jen k nam do nemocnice.. tam maji obyc ultrazvuk.. 🙂

tetamon
26. srp 2010

@kamisek2000 no to teda jo, potvurka. Ale je fakt, ze tento problem je castejsi u chlapecku nez u holcicek (ale i ty jsou), tak jsem zvedava o to vic, co ta potvurka teda je 🙂

Planuju k dr. Simek nebo jak se jmenuje (tusim gynekologie Praha 6), hledala jsem na netu. Ono to vsude vyjde financne nastejno (1200), ale tohle je i s nahranym videem a fotkou z toho. Coz jsem treba tusim v Podoli videla, ze si musis donest vlastni DVD. Tak uvidim, jestli se nakonec dovolam 😀

kamisek2000
26. srp 2010

@tetamon tak snad jo :🙂 treba tam maji zrovna nejakou dovcu nebo blby ordinacni hodiny🙂

tetamon
26. srp 2010

@kamisek2000 no prave podle netu meli ordinacni hodiny, atk leda by nejak zasadne onemocneli 🙂 Ani dovcu nemeli psanou..

kamisek2000
26. srp 2010

@tetamon tak te tam asi nechteji no 😀 😀

tetamon
26. srp 2010

Kami: No dneska odpo uz jsem si to rikala 🙂)))

kamisek2000
26. srp 2010

@tetamon 😀 😀 njn 😀 ty doktori🙂 ale co zkus to zitra a uvidism nebo si tam zajdi oobne🙂

tetamon
26. srp 2010

@kamisek2000 budu otravna, to neboj 🙂 Resp. uvidim zitra, jdu na kontrolu odpo, tak zkusim gyn ukecat, jestli by nemrkla, jestil se prte "odkope" a ukaze, ale kdyz ne, tak zkusim to 3D 🙂

kamisek2000
27. srp 2010

@tetamon Jj to mas taky reseni.. 🙂 Mne ceka utz az toho 23. a pak od dr az v 30tt

tetamon
27. srp 2010

@kamisek2000 tak to ja frcim za tri tydny kvuli tem ledvinam 😕

kamisek2000
27. srp 2010

@tetamon alespon pindu uvidis🙂 ja uvidim prd😀

tetamon
27. srp 2010

@kamisek2000 to je taky fakt, ze mi tento mesic pripadal nekonecny 😉 Ale me gyn kontroluje pokazde, i kdyz treba jen "kuk" narychlo, ale ze je mimco ok 🙂 Ale to taky furt vychazi zatim jeste jenom jednou za mesic... Tak fakt doufam, ze ji odpo ukecam, aby se zkusila mrknout, jestli zahlidne pindika nebo julcu 🙂

kamisek2000
27. srp 2010

To mne kontroluje jen ozvy, utz mi nedelal... Se vzdy tesim ze uvidim mimi a vidim prd🙂 Oni by se prej meli delat jen 3x za tehu... tak nevim🙂

matysekk
27. srp 2010

@kukulinka ahojky,tak jsem byla dnes na kontrole.Vážení neproběhlo.Mám se vážit doma a za tři týdny nahlásit váhu.Doma máme jen do 120 kg tak snad to bude stačit. 😕 Kilo týdně určitě není moc.Dneska mě nemohla ani pořádně malýho změřit.Musím na nějaký silnější utrazvuk s vyšetřením NT-plus.Nemáš s tím zkušenosti?

kamisek2000
27. srp 2010

@matysekk silnejsi utz maji v nemocnici myslim🙂

tetamon
27. srp 2010

@matysekk taky bych to videla tak, ze nemocnice to jisti... Mivaji to teda i soukromy pracoviste, ale nalezite si to nechaji zaplatit.
Ale to bych teda od dr cekala, ze ti neco poradi 😲

Jo, ja pro jistotou nemam vahu 😠 Ale co me potesilo, za posledni mesic jsem pribrala asi pul kila, zadna slava, furt mam rovny metrak 😖 , ale aspon uz nepribiram tak rychle

kamisek2000
28. srp 2010

@tetamon to ja od zacatku pribrala asi 5kg, zatim.. tuky tuk, musim to zaklepat... 🙂

tetamon
28. srp 2010

@kamisek2000 no ja jsem na zacatku nabrala snad behem tydne asi 7,5 kg, jsem z toho byla nestastna, rovnou pres stovku 😕 , ale oni mi menili leky na tlak, a brala jsem i nejaky slaby, ale diuretikum (curaci leky, na tlak se to nekdy pouziva 🙂). Takze jsem mela nohy jak no opravdu...bez kotniku. Uz chapu, ze i otoky muzou fakt bolet. To se pak srovnalo, takze jsem shodila na 97,6, pak nejak v prubehu pribrala na 99,7 minuly vikend, ale to si drzim uz od navstevy doma pred mesicem, takze dobry 🙂 Ale dneska jsem se rano vzbudila, mimco nasoukany na hornim konci delohy, tlacilo me, a pak mi dalo takovy kopanec (TOHLE fakt streva nemohly byt) Nebylo to nejak bolavy, ale vylozene to bylo tak necekany, nevim, cos e u nelibilo 😀

kamisek2000
28. srp 2010

@tetamon to mne tam delal kotrmelce celou noc🙂 sem lezela na brise a to se mu asi nelibilo, sem se uplne nadzvedla co tam provadel, sicak jeden, misto aby spali😀 a ted je od rana klidek... 🙂 nevim o nem😀

matysekk
28. srp 2010

@kamisek2000 jj.poslala mě do Brna na Veveří

kamisek2000
28. srp 2010

@matysekk tak tam snad neco uvidej no🙂 V nemo maji lepsi ty utz nez u dr🙂

matysekk
28. srp 2010

@tetamon doktorka říkala,že to bude stát 1500,ještě zjišťují,jestli je miminko v pořádku.Za ten klid to asi stojí.Už taky nejsem nejmladší,v prosinci mi bude 36.
To buď ráda,že tolik nepřibíráš.Já jsem za první dva měsíce tak sedm kilo shodila,bylo mi dost špatně a chuť k jídlu jsem neměla.Za poslední měsíc jsem těch sedm určitě nabrala.Cítím to na sobě.

matysekk
28. srp 2010

@kamisek2000 já tomu plně věřím.Taky doktorka nemohla odhadnout ve kterém týdnu doopravdy jsem.Ty už máš kolikátý?Jinak mě těší,já jsem Martina. 🙂

kamisek2000
28. srp 2010

@matysekk dneska zacinam 24.tt 🙂 To ma dr. tedy opravdu nejaky blby utz ne??? :o kolikaty tyden si ty??? JJ mne taky tesi🙂 Kamila 😎

matysekk
28. srp 2010

@matysekk už jsem se to dočetla.Máš tam napsaný 25tt.To Ti uteče.

matysekk
28. srp 2010

@matysekk Nevím jestli blbý,možná na mě nestačil.Já jsem 10 nebo 11.Snad mi to přesněji řeknou v Brně.Mimčo jsme neplánovali,přišlo to tak nečekaně tak se na to snažím připravovat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru