Těhulky nad 100kg

karotky
18. dub 2010

Ahojky!
Zdravím všechny těhulky i maminky,kterým se váha v těhu vyšplhala nad metrák.Při předchozím těhu jsem to dotáhla na 105kg(přibrala jsem 22kg)a momentálně to vypadá,že se do 100vky nevejdu ani náhodou(mám už 94kg). 😀
Jak jste na tom Vy a jak úspěšně se ne/dostaly na předchozí váhu(před otěhotněním)?
Já po předchozím těhu byla na původní váze za 5 týdnů. 😉

josefine
19. led 2011

@martiska36 Děkuji moc kouknu tam, no podprsenky byly pro mě vždycky peklo, mám velikost 85 gg příp. 85 h podle výrobce, tak doufám že už se mi o moc nezvětší, nebo mě zase pošlou pro padáky do sportu.... 😀

martiska36
19. led 2011

@josefine
@antoa Zkušenější nejsem, rodit taky teprve budu, ale kalhotky jsem zakoupila dle rad, jsou síťované a ujišťuju Vás holky, že jsou i na nás bez problémů. Balení 5ks stálo cca 80Kč ( V Brně ve zdravotnických potřebách) a líbí se mi na tom i to, že jsou to v podstatě jednorázovky, takže poslouží svému účelu a pak poletí.

josefine
19. led 2011

@antoa Já ti nevím, mě je doporučovala švagrová, že jsou pohodlné, neškrtí a přitom udrží poporodní vložky na svém místě. Byla jsem se na ně zeptat ve zdravotnických potřebách a když jsem zjistila že stojí balení 5 kusů 160 Kč, tak jsem penízky obětovala a koupila jsem si je.

antoa
19. led 2011

@martiska36 tak to bude do orodky lepší, že člověk proteče a nemusí volat domů o nové prádlo 😝 , kolik jich je třeba do té porodky?

antoa
19. led 2011

@josefine my je ve špitále běžně používáme pro inkontinentní pacienty na vložné pleny, tak to znám, jen jsem nevěděla jestli je má cenu vlastnit

martiska36
19. led 2011

@antoa No nevím, kolik jich je třeba, nám na kurzu říkala pordní asistentka, že tak 2-3 kousky, ale koupila jsem balení po 5 kusech tak to beru s sebou.

josefine
19. led 2011

@antoa To ti můžu potvrdit nebo vyvrátit až v polovině dubna 😀 . Opravdu nevím, no jsem ze všeho celkem vyjukaná, takže co se týče rad co do porodnice, tak raději ať mám všechno. Při případné další návštěvě porodnice už budu vědět líp co je potřeba a co ne... 🙂

antoa
19. led 2011

@josefine 😀

antoa
19. led 2011

@martiska36 díky

martiska36
19. led 2011

@antoa No možná potvrdím nebo vyvrátím dřív já - máme termín teď nejnověji 6.3. - snad se ho dožijem 😀

josefine
19. led 2011

@martiska36 To už je za chvíli. 😉

misi.21
19. led 2011

@martiska36 ty se máš,já ci taky prcka u sebe 🙂

janulazaynab
19. led 2011

@antoa - nevím, jak v které porodnici, ale na Vsetíně jsme musely mít ty síťované jednorázové - očistky jsou infekční, tak aby to mimčo nechytlo. Vím ale, že v porodnici v Třinci nechávali maminy ty kalhotky přeprat v ruce a používat na vícekrát. Přijde mi to ale jako riziko. Radši si připlatím třeba na dvoje balení těch síťovaných, než aby momčo náhodou něco dostalo.. Já měla vel. L a dost mě tlačily, ale dá se to po bocích napárnout a nosit. Každopádně teď budu hledat XL nebo XXL, podle toho, do jaké velikosti je vůbec vyrábí ☹ 😀

@matysekk - tak to Mikulík spal vždycky ve své postýlce, teď ho beru do postele k sobě jen ráno, když se vzbudí před sedmou, abych si ještě chvíli odpočinula, než půjdu topit. Začátkem ledna jsme kupovali postýlku, co má ohrádku jen ze tří stran a čtvrtou z poloviny, tak to máme zatím v kuchyni, aby si Mikulík zvykl, jak se tam leze a vylézá. Pak musíme nějak narvat do ložnice naše letiště, Mikulíkovou postýlku 140cm a druhou postýlku pro mimi taky 140cm.. snad se pak nepřerazíme 😖 Pokud by to bylo moc natěsno, do půl roku mám velký proutěný koš, tak uvidíme.. 😝

janulazaynab
19. led 2011

Vím, že první min. tři dny teče krev docela proudem, takže jsem měla ty síťované kalhotky fakt jeden den, pak letěly do koše.. Krvácela jsem snad da měsíce v kuse a nemůžu si vynachválit vložky SAMU. Používala jsem je i doma po šestinedělí a pod ně dávala intimku, aby to náhodou nešpinilo.

antoa
19. led 2011

@janulazaynab
jsi skvělá dík za názor. Pokud jsou to ty samé sítovky tak pro inkontinentní se dělají do vel XXL což je 150 přes boky, tak to by šlo i pro mě 😀 , asi jsou lepší, že nemusíš to prokrvácené prádlo posílat dom atd., ale dřív to taky nebylo a šlo to, ale když to moderní doba nabízí, proč to nevyužít, že?

janulazaynab
19. led 2011

@antoa - já měla nějaké z lékárny, možná Hartmann, ale to už nevím.. Dělají je ale i Canpol Babies a není to tolik drahé. Já osobně bych už moc nechtěla nosit kalhotky, co jsem měla durch od krve. Mě prvních pár dní protékaly vložky, protože ty SAMU nemají dole lepítka, aby mohlo šití a celkově všchno "dýchat", takže to šlo do těch kalhotek. To mi připomíná, jak jsou teď k dostání menstruční vložky normálně pratelné, jako jsou dětské plínky např. od Haipa Daipa. Nic proti nikomu, ale přijde mi to trochu nechutné..

antoa
19. led 2011

@janulazaynab to jsem ještě neslyšela, že existují prací vložky, ale je to nechutná představa. A když si představíš, že naše babičky měli jen hadru mezi nohy a tu praly 😲 , já viděla na netu nějakej menstruační kalíšek, který si strčíš do pochvy, krev tam teče a vždy ho vyleješ a vyměníš...i to mě dojde jako dost nechutné.
Jak dlouho si po porodu krvácela?

josefine
19. led 2011

Teda obojí mi přijde dost nechutné. Zlaté jednorázové vložky a tampony....

antoa
19. led 2011

@josefine moja řeč

janulazaynab
19. led 2011

Má to něco do sebe - šetří to přírodu.. ale.. 😒 😅 Já bych to teda nebrala ani za nic.. http://haipa-daipa.com/product/zkladni-menstrua...
Vím, že třeba kámoška si dává první tři dny menstruace i tři vložky najednou, jak ji to teče, tak si to pak neumím představit, že bych to prala.. 🤐
Na těhotenství je pěkné, že devět měsíců nemáš menstruaci, ale pak si to pěkně vyžereš 😝 Je to různé, ale já vím, že i po šestinedělí jsem to měla ještě tak středně silné..

antoa
19. led 2011

@janulazaynab přijde mi to nechutné 😉 dneska už jsou vložky dost komfortní...

janulazaynab
19. led 2011

@antoa - já byla vždycky spíš pro tampony, přišlo mi to nejvíc hygienické, ale po porodu jsem tampon snad ani neměla.. už používám jen vložky 🙂

antoa
19. led 2011

@janulazaynab taky jsem si oblíbila tampony-hlavně na začátku, no tedka je mi bez ms fajn, ale pak si to vyžeru... 😕

pajmou
19. led 2011

@misi.21 to ti roste děloha, měla jsem takové bolesti, že jsem ani chodit nemohla
@josefine zdravím novou maminu 🙂 podprdu si kup jednu o cca velikost větší a pak dle potřeby dokoupíš
@antoa na mě kalhotky nemají, mají jen L ☹ tak jsem zabalila pár starých a rovnou vyhodím

pajmou
19. led 2011

Jinak krásné odpoledne všem, já měla dnes běhací den, ale vše jsem zvládla 🙂

antoa
19. led 2011

@pajmou ahooj

antoa
19. led 2011

@pajmou kolik bereš nočních košil do nem? Na mě by určo neměli erární...

pajmou
19. led 2011

@antoa mám jednu spešl kojící a jinak beru pyžamo tzn.triko a kraťasy(kalhoty)

antoa
19. led 2011

@pajmou a odkdy jsi začala na mimouše nakupovat věci?

janulazaynab
19. led 2011

@antoa - to mě taky po porodu štvalo - devět měsíců klid a pak skoro dva měsíce v kuse.. 😠 Nechodíš na předporodní kurz v porodnici, kam půjdeš rodit? U nás to na Vsetíně bylo, tak nám dali i tip, co si vzát s sebou. Košili jsem vůbec nebrala - měli jsme erární. Stejně bych to musela měnit každý den - potíš se, když Ti protoče mlíko, někdě třeba krev.. Když mi dali poprvé Mikulíka, dlouho nešli, tak jsem ho potřebovala dát do postýlky a jak jsem vstala, najednou jsem měla od krve celé nohy, ponožky i papuče..
Pokud chceš fajn tip do porodnice, vem si tam žabky do koupelny a kuchyňské utěrky - když se utíráš dole, máš akorát zasviněný ručník a dost to bolí, tohle jen přiložíš a vyhodíš, paráda 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru