Těhulky nad 100kg

karotky
18. dub 2010

Ahojky!
Zdravím všechny těhulky i maminky,kterým se váha v těhu vyšplhala nad metrák.Při předchozím těhu jsem to dotáhla na 105kg(přibrala jsem 22kg)a momentálně to vypadá,že se do 100vky nevejdu ani náhodou(mám už 94kg). 😀
Jak jste na tom Vy a jak úspěšně se ne/dostaly na předchozí váhu(před otěhotněním)?
Já po předchozím těhu byla na původní váze za 5 týdnů. 😉

antoa
19. led 2011

@janulazaynab super tip, na předporodní kurz chodit nebudu...nějak to dopadne ne? 😉
Košile budu muset mít své, jelikož do erárních se nevejdu ☹

pajmou
19. led 2011

@antoa tak kolem 17-20t tak nějak prostě postupně a jsem za to ráda, sešlo se mi pár věcí na víc, tak můžu nafotit a poslat, kdyby se ti hodilo

antoa
19. led 2011

@pajmou já taky počítala kolem 20tt, takže zatím nic 😉

pajmou
19. led 2011

@antoa čekala jsem na testy ve 13t ten placený a pak v 16t triply a když bylo vše ok, tak jsem začala nakupovat 🙂

antoa
19. led 2011

tak nějak to mám v plánu, na NT+ jdu příští středu, výsledky uzv i krve budou ještě ten den, tak budeme mít jasno. Prý se už ani tripl testy nedělají, že stačí ten NT, prý triply vychází často falešně pozitivní 😒

josefine
19. led 2011

@pajmou Dobrý večer, děkuji za uvítání, já jsem sehnala jednorázovky ve zdravotnických potřebách na poliklinice na Doubravce od Teny na pas 100-150cm. Děkuji za radu. 😉

misi.21
19. led 2011

@antoa tak já se přiznávám,že jsem včera koupila s manželem kráááásný bodýčko za 47 Kč. Prostě když jsem to viděla,tak jsem neodolala 🙂 Ale jinak taky nic... Je spousta času

janulazaynab
19. led 2011

@antoa - erární mají i veliké, vím, že ty co jsem měla na sobě, byly ještě dost volné.. ale uvidíš 😝 My na kurzy chodili - porodnice měla akci, že za přítomnost tatínka u porodu chtěli 500kč, ale když jsi chodila na kurzy, zaplatila jsi 700kč a bylo to i s tím tatínkem.
Já jsem kupovala snad už první měsíc, co jsem byla těhotná.. Akorát jsem nic nekupovala před otěhotněním - mám známou, co má doma plný kufr oblečků, přebalovací tašku a dečky atd. To mi přijde trochu dost předčasné..

pajmou
19. led 2011

@antoa to se říká, ale většinou ho dr.dělají, tedy aspoň u nás
@josefine ty jsi z Plzně?
@misi.21 jé to já neodolávám ještě teď, tak aspoň sahnám po velkých vel. 🙂

josefine
19. led 2011

@pajmou Jj jsem z Doubravky.

kamisek2000
19. led 2011

nazdarek🙂 jakpak se mame?🙂

pajmou
19. led 2011

@josefine a tak proto 🙂
@kamisek2000 ahoj Kami docela v poho, co ty a malej?

antoa
19. led 2011

@misi.21 hlavně, aby jsme to tím nakupováním nezakřikly!!!

pajmou
19. led 2011

@antoa dej pokoj, nad tím nesmíš přemýšlet

kamisek2000
19. led 2011

@pajmou jj parada... jen ted je nejakej nevrlej... :( tak snad bude v noci ok... 🙂

pajmou
19. led 2011

@kamisek2000 napapat a hajat 🙂 to je život
Taky jdu do postele, tak hezký večer

kamisek2000
19. led 2011

@pajmou taky tzaky🙂

liliz
19. led 2011

@janulazaynab Jé, to jsem ráda, že je tady někdo ze Vsetínska, taky tam budu rodit a vůbec nevím, jak to tam teď chodí. Poprve jsem rodila před 13 lety, tak teď to mám zase jakoby poprvé. Košile mám taky nachystané svoje, mám strach, že na mě nebudou mít. A s těma kuchyňskýma utěrkama je to docela dobrý nápad. Musím si je ještě přibalit (teda jestli mi ještě vlezou do tašky 😀 ¨)

martiska36
20. led 2011

Dobré ráno děvčata, jak to děláte, že večer ještě fungujete, já usínám jen přijdu z práce 😀 A pak vás ráno dočítám.

Nám na předporodním kurzu asistentka doporučovala právě s sebou do porodky co nejvíc takovývh věcí, které nám usnadní pak praní apod. Takže práve kalhotky jednorázovky, papírové utěrky nebo dost hodně jemného toaleťáku, když zvláštní pantofle do sprchy tak klidně nějaké staré, které tam pak "necháme", kombinace vody a potu udělá své.

A nejlepší pomocník je prý manžel nebo kamarádka na telefonu, kteří na zavolání dovezou, co je třeba.

@kamisek2000 No ahoj mamčo, tak jsem tu včera obdivovala novou maminku, co jste pořídili. Jak to jde doma ? Poraď nám co nás to teprve čeká, jak to doma zvladnout co nejlíp...

misi.21
20. led 2011

@antoa kdybych nad tím furt takhle přemýšlela,tak se zblázním... Já si to prostě užívám,ikdyž se taky bojím,tak takovéhle věci mě utvrzují v tom,že je to v pohodě. A nevěřila bych,jak je krásné nakupovat s manželem pro naše mimi 🙂

misi.21
20. led 2011

@martiska36 jestli to nebude tím,že nechodíme do práce a když chceme,tak spíme přes den 😉

pajmou
20. led 2011

Ahoj holky, jak jste se vyspinkaly, tady zase napadla ta sr....děs kdo mi vyhrabe auto?Jedu za kamarádkou a pak s babama na obídek a odpol nás s manžou čeká maxilekce porodního kurzu v porodnici, tak jsem na to zvědavá🙂

antoa
20. led 2011

@misi.21 tak já se také raduji s těhu, ale ještě nemáme NT+, takže ještě toto vyš. a pak budu i klidnější. Víš, já už o jedno mimi před půl rokem přišla, tak to pak člověk bere jinak a také pokud něco, tak už nadobro zůstaneme bez dětí, jelikož máme 3ivf na pojištovnu vyčerpané a na plně placený pokus mít nikdy nebudeme, nehledě na to, že už i tedka po 3 ivf máme všechny úspory v tahu 😔 takže to máme více adrenalinové 😉
ale jinak to víš, že se raduji, ale přece nebudu nakupovat v 12tt, počkám k tomu 16-20tt, po triplech - nic mi neuteče ne?A taky pořád tomu, že jsem těhotná nemůžu po 7mi letech snažení o mimi ani věřit a tím, že nemám žádné těhu potíže tak je to zatím takové nijaké, počítám, že jak začnou pohyby, tak tomu už úplně uvěřím 😀

misi.21
20. led 2011

@antoa já už se taky těším na pohyby,ale já budu mít takovou smůlu,že je budu cítit až kdovíkdy. To víš že bych už taky byla klidnější,kdybych tam prcka cítila, jak se vrtí. Jsem zvědavá na ty trriply,taky jsem sllyšela,že je to dost nepřesný a akorát maminy děsí a honí na plodovku... Tak nevím.

teufelchen
20. led 2011

Tehule..ahoj:o)))tak vsem vam tady moc drzim palce...a doufam, ze snad se uz i ja konecne zaradim mezi vas opet 😀 i kdyz uz tomu prestavam verit po roce snazeni, jelikoz prvni mimi bylo hned.Uz si dokonce zvykam i na myslenku, ze budeme mit hold jedinacka 😢 ale co...Hlavne vy myslete pozitivne..at vam ty briska krasne rostou a at se miminko u vas citi jako v bavlnce:o)

martiska36
20. led 2011

@misi.21 Já na triplech vůbec nebyla, po dohodě s doktorkou jsem je odmítla, ale s vědomím, že kvůli věku ( je mi 35) půjdu na plodovku - je výrazně přesnější a vůbec to není taková věda jak se z toho dělá. Byla jsem na NT+, pak na plodovce a samozřejmě velkém UTZ ve 20tt a na plodovce jsme si připlatili rychlý výsledek abychom nad tím 14dní nepřemýšleli.

martiska36
20. led 2011

@pajmou Dobré ranko, dej vědět co jste na kurzu probírali, my se teprve chystáme na schůzku do porodky tak ať vím co nás čeká.

antoa
20. led 2011

holky tripl testy to je normálně jen odběr krve a dělá se u každého gynekologa? Kdy je nejlepší je dělat?

josefine
20. led 2011

Dobré ránko.

@pajmou Dívala jsem se, že jsi taky z Plzně nebo okolí. 🙂

martiska36
20. led 2011

@antoa Pokud vím, tak odběr krve na tripl dělá každý gynekolog, jak dlouho to trvá nevím, nebyla jsem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru