Těhulky nad 100kg

karotky
18. dub 2010

Ahojky!
Zdravím všechny těhulky i maminky,kterým se váha v těhu vyšplhala nad metrák.Při předchozím těhu jsem to dotáhla na 105kg(přibrala jsem 22kg)a momentálně to vypadá,že se do 100vky nevejdu ani náhodou(mám už 94kg). 😀
Jak jste na tom Vy a jak úspěšně se ne/dostaly na předchozí váhu(před otěhotněním)?
Já po předchozím těhu byla na původní váze za 5 týdnů. 😉

pajmou
7. únor 2011

Ahoj holky tak jsem se projela k dr.ale plany poplach, odchazi mi zátka, takže jsem opět zpět doma 🙂

janulazaynab
7. únor 2011

@pajmou - jůůů, to už by mohlo za chvílí být 😉 I když zátka odchází docela brzo a nic se nemusí ještě dít..

pajmou
7. únor 2011

@janulazaynab taky říkal v klidu i 14dní prý může být klid

matysekk
7. únor 2011

@pajmou kolik si přibrala?já dvanáct kilo a je to hodně vidět na zadku?Jsu zvědavá jak to shodím.

matysekk
7. únor 2011

@dlabinecka tak to Ti moc přeji,že se zadařilo.Plánujete kluka?U nás to bude už podruhé,vybrali jsme mu jméno Marián. 🙂 🙂 🙂 🙂 Doma mám Pavlíka.

martiska36
7. únor 2011

Ahoj těhulky, tak jsme doma z poradny a monitoru, a podle nejnovějšího odhadu má Káča 3,2 kg a termín cca za 3 týdny. Holt to asi bude veselej porod, jestli dál poroste takhle rychle. Jinak já zatím přibrala 4kg, tak dobrý, uvidíme dál...

matysekk
7. únor 2011

@martiska36 ahoj.dobrý,mě v pátek ¨doktorka řekla,že malej má 2,60 a je hodně nadprůměr.Tak nevím podle čeho to doktoři měří.

martiska36
7. únor 2011

@matysekk Jé, no tak to bych brala takovou váhu. Ale když si vezmu, že teď mimčo roste cca 250g týdně, tedy ne roste ale přibírá, tak se máme na co těšit.

dlabinecka
7. únor 2011

@matysekk a jak máš děti od sebe. No, plánujeme 😀 Já bych asi chtěla, podle čínského kalendáře to vychází na chlapečka, ale je mi to uplně jedno 😀 Hlavně, aby byl mrnous zdraví a porod nebyl tak strašný jako porpvé 😝 Zrovna ted o jménech diskutujeme. mám Elišku a zatím jsou favorit Alice a Tobiáš
@martiska36 Holky mě v 38 tt řekli, že malá má asi 3,4kg a rodila jsem 40+3tt a maličká měla 3300g :_D takže se tím fakt netrpate.

martiska36
7. únor 2011

@dlabinecka Ale já jsem docela v klidu, jen, že u nás miminko bude po tatínkovi. Já měla sotva 2,5kg a narodila jsem se o 3 týdny dřív ( a jak pěkně jsem narostla 😀 ) Taťka je dlouhán a ještě byl velké miminko, tak víme odkud vítr vane...

dlabinecka
7. únor 2011

@martiska36 Já jen, že ty odhady jsou dooost relativní 😉

matysekk
7. únor 2011

@martiska36 on ten ultrazvuk zas až tak přesný není,tak neboj.Hlavně ať už to máme brzo za sebou.Můj první syn měl 4,10 a 53 cm.

matysekk
7. únor 2011

@dlabinecka já mám syna a tomu už je 15,tak to budu mít jako poprvé.Ale měla jsem ho císařem,šel zadkem a byl velkej a taky jsme měla vysokej tlak a prý málo plodové vody.Teď se mě malej zase otáčí co týden.Teď je hlavou dolů,ale kdo ví jak to dopadne.Doktorka mě chce stejně dřív zase na císaře.tlak mě blbne zase.Ten první porod byl tak strašnej?.....Vybrali jste pěkný jména.Holku jsem chtěli Vanesu.

dlabinecka
7. únor 2011

@matysekk Díky, Ty jo Vanesa - taky dobrý. Drobek mě nahlodáváš 🙂 Ty jo, tak to v Tobě mrnous dobře řádí 😀 Porod byl děsný, rodila jsem 23 hodin, skoro celou dobu vleže na monitoru, protože malé se dařilo špatně a nakonec šla ven kleštěma a lokla si plodoky, tak jí museli rozdýchávat,. Apgar 4-7-10. Bylo to šílený, tak snad to bude podruhé lepší, kor když je to tak brzy. a TY bys radši přirozeně?

elennka
7. únor 2011

holky pěkný večer, dneska nějak nebyl čas.. zatím vidím, že těhulky jsou ještě 2v 1...
Jinak mě zase začal hnisat pupík, dělá mě po laparkách co jsem měla ☹ (slepák a gyn. laparku), tak jsem zvědavá, za jak dlouho si to vyléčím ☹
Zatím pěkný večer, jdu za miláčkem do postýlky 😀

pajmou
7. únor 2011

@matysekk já jsem 6kg zhubla a zpět 4kg nabrala, takže -2 kg 😝
Jinak dle mého odhadu máme tak 3,5kg, možná v pátek utz tak uvidime 🙂

matysekk
8. únor 2011

@dlabinecka já mám zase špatné vzpomínky na císařský řez.,dva dny po něm jsme se nemohla vůbec hýbat,když mi malého donesla sestra ukázat ani jsem se ho nemhla dotknout,bylo mi do breku.A dostala jsem horečku tak jsem tři dny ležela na kapačkách než jsem byla schopna jít na normální pokoj.Pak jsme skoro stejne nechodila jak mě jizva bolela.Po osmi dnech nás pustili domů a to bylo jeden den dobrý,další tři dny bolesti.Mamka se mnou byla doma dva měsíce než jsem byla schopná se o sebe a o malého postarat.Pak jsem měla dlouho problém jít na záchod.Necítila jsem svěrač,doktor říkal,že do roka se to spraví,trvalo to aspoň čtyři roky a teď mi to začalo blbnout zase.Je to hrozný,jsem pořád mokrá.A teď normální porod,nevím radši bych ho chtěla,ale je to o tom,že nevím do čeho jdu.

matysekk
8. únor 2011

@pajmou tak to máš dobrý,já budu těžko shazovat.A neříkali Ti,že budete velcí?Mě pořád straší,že s mou výživou bude mít malej aspoň 4,5 kila.A to si myslím,že jím tak normálně.

pajmou
8. únor 2011

@matysekk nn neříkali, tak snad vic jak já mít nebude 😝 3,8kg
teď rodila známá, taky xxl mamina 5,5kg a 56cm hodně papala

dlabinecka
8. únor 2011

@matysekk No, to nevíš nikdy, do čeho jdeš. I když je první porod pohodička, tak druhý může být všelijaký. To sis teda fakt užila, ale přeci jen je to 15let a za tu dobu se SNAD doktoři trošičku zlepšili, ne? Jsem trochu překvapená, že máš po císaři problémy se svěračem, to bych si myslela, že právě vůbec nesouvisí a vyhne se Ti to... Přirozený porod má nepochybně své plusy, ale rozhodně ne za každou cenu. Já umírala strachy o malou a o císaře jsem prosila, marně. Nakonec ty kleště - malá měla štěstí, ona dopadla dobře, ale lítaly jsme dobře měsíc po všech možných vyšetřebních. A já? Roztrhaná zevnitř, zvenku. měla jsem 72stehů!!!! Pak se mi udělal obrovský hematom (cca10x15cm!!!), který se tlačil ven a trhal stehy, takže jsem musela na revizi... Bylo to šílené. O malou jsem se starala s vypětím všech sil, rozjelo mi to parádní poporodní depresi, a jakžtakž v pořádku jsem tak měsíc - a opět těhotná......

matysekk
8. únor 2011

@pajmou já jsem měla 3,60.A první dítě mělo přeš čtyři kilaŘíká,že kluci jsou větší než holky.Přeju ti aby nebyl moc velkej. 🙂 🙂

matysekk
8. únor 2011

@dlabinecka to se dívím,že do toho jdeš znova,já už bych se bála.Vlastně jsem už po prvním dítě nechtěla,ale naplánovalo se nám to samo tak se to snažém brát tak jak to jde,ale strach mám.

pajmou
8. únor 2011

@matysekk díky snad ano 🙂

dlabinecka
8. únor 2011

@matysekk mimi přišlo samo - neptalo se mě 😀 ale rozebírala jsem to se svým gyn. a on mi řekl, že druhý porod bude určitě jiný, že tohle byla souhra mnoha náhod, takže se na to podruhé docela i těším 😉

matysekk
8. únor 2011

@dlabinecka určitě je taky spousta možností.Nemusíš u toho ležet.určitě něco zajímavého vyberete.Mě se líbí ten porod do vody nebo aspoň před poroden se nadnášet vve vaně a taky ten míč a že se můžeš pohybovat.

pajmou
8. únor 2011

@matysekk ta voda je výborná, určo využiju, máme tady i vanu i masážní sprchu tak to bude fajn, ale rodit do vody by se mi nechtělo, všude krev a občas i moč a stolice no nic pro mě
ty porodní křesla jsou super, sedět , ležet i na boku, klečet tak jsem zvědavá jak mi bude nejlépe

janulazaynab
8. únor 2011

@pajmou - já měla možnost rodit na tom novém křesle, které má snad dvaadvacet poloh, ale stejně jsem rodila v pololeže s nohama nahoře - jak mě tam položili, tak jsem rodila.. sice jsem musela na chvíli slézt a rodit ve stoje, protože hlavička nějak přestala jít, ale za pár minut už to šlo. Původně jsem si taky chtěla vyzkoušet jinou polohu, měla jsem i nějaké vyhlídnuté a nakonec se malý narodil a bylo mu jedno, jak jsem při tom ležela 😀 Jinak jsem v první době porodní skákala na baloně a seděla ve sprše, ale většinu doby mi stejně bylo tak blbě a tak mě všechno bolelo, že jsem nebyla schopná skákat na tom, nebo něco jiného dělat..

pajmou
8. únor 2011

@janulazaynab no právě, tak si říkám, jak se tam asi budu kroutit já 🙂

janulazaynab
8. únor 2011

@pajmou - za chvílí uvidíš 😝 😉

krpeska
9. únor 2011

Ahoj holky tak jak to jde v pátek nám dovezou kočárek tak se těším z cukrovkou bojuju a bojuju už to snad doklepu jen budu rodit asi o něco dřív kvůli tomu a tlaku tak uvidíme 😉 😉 😉
@pajmou Ještě jsi 2 v 1 nebo už jste dva myslím na tebe a držím palečky 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru