Těhulky nad 100kg

karotky
18. dub 2010

Ahojky!
Zdravím všechny těhulky i maminky,kterým se váha v těhu vyšplhala nad metrák.Při předchozím těhu jsem to dotáhla na 105kg(přibrala jsem 22kg)a momentálně to vypadá,že se do 100vky nevejdu ani náhodou(mám už 94kg). 😀
Jak jste na tom Vy a jak úspěšně se ne/dostaly na předchozí váhu(před otěhotněním)?
Já po předchozím těhu byla na původní váze za 5 týdnů. 😉

josefine
2. únor 2011

@petra7788 My už máme všechno, většinu věcí jsme podědili po sourozencích, není nad to být nejmladší. 😀 Už jsem si nakoupila věci i do porodnice, jinak ale na porod radši moc nemyslím. Jen doufám, že až budu rodit tak že bude v porodnici nějaký doktor, že všichni nezdrhnou...

petra7788
2. únor 2011

@josefine Já už mám taky všechno.Už jen zbývá kočárek.Začla jsem prát mimi věci.To taky doufám,že bude v nemocnici nějaký doktor.

josefine
2. únor 2011

@petra7788 Já už mám vše vypraný, vyžehlený, uložila jsem to do vaků a odsála vzduch. 😀 My jsme sehnali kočárek už na podzim, chtěli jsme prostornej kočárek a poštěstilo se nám sehnat přímo kočár, nelíbí se mi ty nynější kočárky, kde je mimčo nacpaný jak sardinka. 🙂

petra7788
2. únor 2011

@josefine Ty jsi ale šikovná.Vypadá to že už jsi připravená na porod 🙂 Já budu mít kočárek značku Danny Sport.Musíme kvůli autu.Chtěla jsem jiný levnější a prostornější, ale složený se nám nevejde do auta ☹

josefine
2. únor 2011

@petra7788 Řekla bych, že jsem spíš netrpělivá. 😉 Navíc teď přímo srším energií, takže ji na něčem vybít musím. 😀 My máme felicii combi, takže se nám tam ten náš terénní vůz vejde v pohodě. 😀 To se nedá nic dělat, člověk musí vzít to co se mu tam vejde. 😉

petra7788
2. únor 2011

@josefine Já jsem taky netrpělivá.Už bych chtěla mít porod za sebou a mít už kluky u sebe 🙂

kamisek2000
2. únor 2011

@matysekk pokud kojis caj davat nemusis... jak zacnes davat UM musis cajiky davat... ja koupila fenyklovej, ale ten nam nechutna, tak mame od HIPP pro detske brisko, melo by to pomoct i na prdiky🙂) moc mi toho nevypije, ale i to malo staci🙂

josefine
2. únor 2011

@petra7788 Ono to uteče. 🙂 Dvojčátka to si mákneš, už máte vybraný jména?

kamisek2000
2. únor 2011

@petra7788 opravdu se budou jmenovat pat a mat? 😀

petra7788
2. únor 2011

@josefine To si teda máknu.Budou se jmenovat Michal a Jakub.

petra7788
2. únor 2011

@kamisek2000 ne 🙂

kamisek2000
2. únor 2011

@petra7788 to by bylůo nahodou hezky 😀 😀 😀 😀

petra7788
2. únor 2011

@kamisek2000 To jo 😀

josefine
2. únor 2011

@petra7788 švagrová má dvojčátka Helenku a Honzíka, už je jim pět a to jsou lumpíci a jak dokážou spolupracovat. Úžasně se doplňují. 😀 Moc hezká jména.

petra7788
2. únor 2011

@josefine Vypadá to že ty moji kluci budou spolu taky dělat lumpárny 😀 Byla jsem na 4D ultrazvuku.Ze začátku se nechtěli ukázat.Jeden byl otočený zádíčkama a druhý měl ručičku přes hlavu.Vypadalo to že se domluvily 😀 .Po půl hodině jsem slezla a šla jsem je rozhýbat aby se nám ukázali.Pak už se ukázali,jeden kousal do hlavičky druhýho,říkala sestřička.Ještě že nemají zuby 🙂 Bylo to krásný

josefine
2. únor 2011

@petra7788 jj no to se těš. 😀 Ale zase na druhou stranu si s nimi užiješ spoustu legrace. 😉

petra7788
2. únor 2011

@josefine Dvojnásobnou legraci 🙂

josefine
2. únor 2011

@petra7788 🙂

matysekk
2. únor 2011

@kamisek2000 já jsem právě četla,že i kojené děti mají žízeň a čaj by se jim měl dávat.A Ty jaký píješ čaj,holky psali,že ho pijí i maminky při kojení......Třeba ten fenyklový.

matysekk
2. únor 2011

@kamisek2000 jinak už nekojíš?

matysekk
2. únor 2011

@lennetfrigg a jaký ještě jiný čaje se mají pít při kojení?

martiska36
2. únor 2011

Mám nový poznatek z předporodního kurzu, tak se podělím. Prý se, dle přednášející doktorky dají velmi významně omezit prdíky u miminek tím, že maminka pije čaje podporující kojení s fenyklem a anýzem, ale ne v dávce 2 šálky denně doporučené na podporu kojení, ale 2 litry denně. Kdo prý vydrží, tvrdila, že uspěch zaručen (sama má 4 děti, tak to na sobě zkouší)

marecek4
2. únor 2011

@martiska36 možná na tom něco bude,já jsem čajová,takže se čajem prolívám od rána do večera-střídám kojící s bylinkama a ovocem a malý opravdu nikdy prdíky neměl

janulazaynab
2. únor 2011

No nevím, jestli to čaj co pije maminka nějak ovlivní.. Mikulík měl prdíky snad do pěti měsíců, kdy se začal snažit sám a nezabíralo skoro nic - kapky Sab simplex nebo Baby Calm, fenyklové čaje s kmínem.. nakonec nám pomohla jediná věc - rektální trubička! Tady je plno debat, že si na to mimi zvykne a pak se to musí používat furt, ale my ho používali i několikrát denně a malý nemá s prděním problémy.. I teď jsem si v lékárně koupila dvě trubičky do zásoby, ačkoliv se tvrdí, že holky na prdíky netrpí..

martiska36
2. únor 2011

@janulazaynab Samozřejmě, že to ovlivní, přece vše co mamina sní a vypije je živinou pro tvorbu mléka. Jen to kouzlo bude asi vážně v dávkování. Už jsem to ověřovala i ve svém okolí a něco na tom bude.

kamisek2000
2. únor 2011

@matysekk nekojim vubec.. ale pila jsem predtim v tehu malinikovy caj a pak pro kojici matky

pajmou
2. únor 2011

Aloha holky, jak se máte, já makam jak blázen tak ani nemám moc času napsat...

@kamisek2000 taky bumban malijník,gravimilk do porodky mám i připraven čajík tak snad to bude co k čemu 🙂 a jak se jinak máte?
@martiska36 na ty prdy stačí při každém přebalování udělat masáž bříška tak jsem zvědavá, zda to bude pomahat i u nás

kamisek2000
2. únor 2011

@pajmou Mame se ok... malej je zlato.. dneska jsem ho u mamky orientacne vazila a ma cca 5kg😀 Pucin jeden😀 Ale porad se ho nejak nemuzu nabazit... bych ho vzdy unuchnala😀 😀 a co ty, jak se citis 14dni pre porodem?🙂 🙂)

pajmou
2. únor 2011

@kamisek2000 dnes mi poprve trochu tvrdne břicho, jinak zdravotně normal, příští týden už jdu na ko do porodnice, tak se to nějak blíží, jinak jsem unavená z práce, dodělávám co jde 🙂

kamisek2000
2. únor 2011

@pajmou na to se mas vyprdnout a odpocivat... 🙂) 🙂) Nemas nejakou aktualni fotku pupika?🙂 🙂Mne to brisko docela chybi... 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru