Těhulky nad 100kg

karotky
18. dub 2010

Ahojky!
Zdravím všechny těhulky i maminky,kterým se váha v těhu vyšplhala nad metrák.Při předchozím těhu jsem to dotáhla na 105kg(přibrala jsem 22kg)a momentálně to vypadá,že se do 100vky nevejdu ani náhodou(mám už 94kg). 😀
Jak jste na tom Vy a jak úspěšně se ne/dostaly na předchozí váhu(před otěhotněním)?
Já po předchozím těhu byla na původní váze za 5 týdnů. 😉

tetamon
23. črc 2010

kami: tim, ze mam toho Egyptana, tak je to Jasmin, chlapecek bude stat boje. Nevypadalo to na shodu, tak to nakonec vyresil tak, ze pokud nebude mit potvrzenyho chlapecka, jmeno nevybira (je presvedceny, ze v brusku mam holcicku 🙂)

kamisek2000
23. črc 2010

Tet: Tak to bud rada🙂 me manzilek je preseceny ze je tam kluk🙂 a to chce jmeno po nem🙂 a ja tak moooc nechci,,, Tady v rodine jak u nas tak hlavne u nich je totalne preMirovano:¨¨)) mne se nelibi kdyz se dedi jmena:(
Holcicku jsem si mohla vybrat sama.. a to se mi libi Valerie bo terezka.. 🙂 Puvodne jsem chtela Baru, ale jelikoz to mam mit v prosinci tak by byla chudak.. narozeniny, svatek i vanoce v jednom mesici... uz takhle staci narozky a vanoce🙂)))))))

petruna
23. črc 2010

ahoj holky,
ted jsem psala do tehotnych XXL a az ted jsem si vsimla, ze je jeste tahle diskuze, tak to s dovolenim zkopiruju i sem..

omlouvam se , ze vam sem lezu, ale potrebovala bych slyset par vasich zkusenosti .

Jdu sem s dotazem na holky, co otehotnely s vahou pres 100 kilo.
ja jsem rodila Tonika s asi 104 kily (9 jsem nechala v porodnici, pak to znova nabrala, loni shodila 12 kilo a pak to zase nabrala...no skoda mluvit.
Ted tipuju, ze mam zse pres 100, ale zvazit se bojim 😅
Chtely bychom druhy dite, ale mam strach otehotnet s takovou vahou, takze premyslim, jestli miminko neodlozit o rok.
Motivace hubnout na jednu stranu je,kvuli zdravi a tak, ale na druhou stranu se ne a ne dokopat, kdyz vim, ze pak zase v tehotenstvi naberu...je to boj a zacarovany kruh.

Ale proc pisu. Zajima me, jak jste na tom holky fyzicky a zdravotne, co jste otehotnely s vahou pres 100.
Co na to doktori ? Vyhrozuji vam necim ? Jak se k vam chovaji ?
proste, kdyby jste mi mohly napsat, jestli se da prezit tehotenstvi s takovouhle vahou, jak se s vahou treba pres 110 kilo rodi ? ja z toho mam fakt hruzu, ale zase bych rada navazovala materskou....

ono je klidne mozny, ze nam otehotnet stejne nepujde (Tonik byl sice hned, ale to jsem mela pres 80 kilo), ale potrebuju se rozhodnout, jestli se druheho miminka ted nevzdat a nejdriv shodit (coz muze trvat rok, nechci zadny rychly nasilny hubnuti)

omlouvam se za vylev, ale myslim, ze vy jako jedni z mala chapete o cem pišu.

petruna
23. črc 2010

jo a holky, neverte recem, ze to vykojíte...Já kojila 2 roky a nikdy jsme nic nevykojila 😀
je sice pravda, ze jsem se nijak nehlidala, ale mam kamaradky, co se taky nehlidaj a oni to vykojily... 😎

ja myslim, ze my, co mame sklony k nadvaze uz pred tehotenstvim se tech kil proste zbavujeme daleko hur a muzeme jist stejne jako stihle holky.... 😒

kamisek2000
24. črc 2010

Peto ja bych se toho nebala, ja mam ted 112 takze porodbi vahu budu mit daleko vyssi.. Problemy nemam vubec zadny, a ani jsem nikdy nemela.. A doktora jsem se bala hrozne a nerekl mi ani slovo.. ani se nezminil, natoz aby vyhrozoval... Doktorka co jsem u ni byla na EKG tak jen rikala at pribiram jen na ukor mimca, ze se mam trochu hlidat a to je vse... Prakticka mi rekla ze s tim pak neco udelame... 🙂) Vsichni proste ok... Tak bych se nebala a pokud to miminko chcete tak do toho jdi.. vaha neni vsechno, alespon si z tebe ma mimo co brat🙂))

kukulinka
24. črc 2010

@kamisek2000 Ahojky, tak já sice nejsem těhulka přes 100kg, ale jsem na 92kg, takže tam za chvíli taky budu a taky chodím k dr.Jandourkovi do PP Kliniky Kladno a nikdy mi nic neřekl, jen já se kvůli tomu stresuju, ani sestra nikdy nic neřekla.Kolik jsi od začátku přibrala? Já necelých 7kg ke dnešku ☹, 3kg za dva týdny co jsem doma na nemocenské, fuj, to je ale ostuda.

kamisek2000
24. črc 2010

Jeeee ty cekas stejne jak ja🙂 kolikateho prosince to mate mit??:_)) Jj ja jsem se k nemu taky pekne bala, kdyz jsem tam chodila predtim, tak byl nekdy bez nalady a takovej vselijakej... a pak jsem cetla i na netu ze k tehotnejm neni rovna dvakrat prijemnej, ale musim rict ze od ty doby co jsem tehotna, tak si na nej nemuzu stezovat🙂) Fakt super a na vahu mi taky nerekl an slovo🙂 Mno kdyz jsem tam byla naposledy tak jsem pribrala cca 3kg.. ted nevim, furt jen jim a jim😀 i kdyz je mezi tim dst oovoce a jogurty, ale stejne.. 🙂)) Doma jsem taky🙂)) Copak ti je ze mas taky marodni???

kamisek2000
24. črc 2010

Jeste jsem koukala na tvy fotecky tedka🙂 Ty uzvis co to bude? ty se mas🙂)) To ti rekl dr, bo na tom ultrazvuku, Byla si na nem v nemo?? Diky tomu ti pak i rekli jestli je zdravouckej???Ja bych mela jit 2.8, tak snad se taky uz dozvime co to bude a jestli je to zdravoucky, porad nic nevim:((

kukulinka
24. črc 2010

@kamisek2000 Já jsem doma po amniocentéze (dopadl nám špatně NT skríning, ale už víme, že je vše v pořádku), kterou mi dělali 13.7., ale v pondělí už jdu do práce a ve středu do poradny. Že to bude kluk jsem zjistila 100% z té amniocentézy, jinak na UTZ jsem taky byla před tou amnio v nemocnici, ale teď asi půjdu znova někdy na ten velký UTZ.

kamisek2000
24. črc 2010

@kukulinka Jo tak, tak hlavne ze je vse v poradku... 🙂 Ja prave doufam ze uz se dozvime jestli to mame taky zdravy... Mame v rodine Daw. syndrom.. ale kdyz jsme byli na konzultacich v gen. poradne tak pani dr. rikala ze je to ze vzdaleneho pribuzneho (nevl. sestra manzela) tak je u nas mala pravdepodobnost... Pak jsem byla jen na krvi krz genetiku a to mi vysledky nerikal... nekde jsem cetla ze se to dozvi az podle toho jak dopadne utz, ze se dava dohromady z toho zaver... tak uvidime... snad bude vse taky ok...

likvit
24. črc 2010

Ahojky,čekame druhé miminko u první jsem přibrala 30kg taky to po porodu všechno nešlo dolů ted po třech letech čekáme druhé a mam 106Kh jsem v pátem měsíci a přibrala jsem 2kg

kamisek2000
24. črc 2010

Ahoj likvit🙂

kukulinka
25. črc 2010

@kamisek2000 To víš, že bude vše OK. Těhotenství jsou snad jen samý nervy fakt, už se těším až se to narodí .-). U mě byla jistota ta amniocentéza, tak i 100% víme, že je to kluk. Zítra si jdu ukončit nemocenskou a ve středu do poradny, snad mi nesprdne, že jsem tolik za dva týdny a kousek nabrala 🙂.

kamisek2000
25. črc 2010

@kukulinka Snad ne🙂 Myslim ze bude ok.. 🙂) Budu drzet palce🙂) Mno o ty mardni mi ani nemluv, mne by meli prijit pristi mesic korunky za cerven, tak jsem na to zvedava, doufam ze mi neprijdou az buhvi kdy.. to by jsme byli dobre namydleny... ach jo jsou to starosti..
Se musim pochlubit jsem byla dneska v Ca a koupila jsem tam ponozticky, bodycka a upr boticky🙂) meli tam uzasnou soupravu na zimu asi za 400... tak snad tam bude i priste.. :( furt pocitam s tim ze ty penize nprijdou, tak setrime kde muzeme, aby jsme alsespon neco malo meli🙂) ale byla fakt krasna🙂) Sem si taky rikala, co tomu budu oblikat, aby nebyla ziminka🙂) Vubec nevim kolik vrstev ceho atd... 🙂))

Jsem se zase nejak rozepsala, ale kdyz ja si o tom nemam pordne s kym promluvit🙂 kamoska ze me uz asi nemuze, to poradne nechape🙂))) A zadnou tehulku v okoli nemam:(((

kukulinka
25. črc 2010

@kamisek2000 Jojo, já nakupuju většinou u vietnamců, mají ty samé věci jako v obchodě, ale levnější. Taky jsem si něco objednala přes net a něco mám po manželovi, něco také z ca. tesca a pompa 🙂. Oblečení už snad mám dost, když bude málo, dokoupíme 🙂. Tak se zatím mějte, zase se ozvu.

kamisek2000
25. črc 2010

@kukulinka Jj tam proste kde se da, tam se nakupuje🙂)) co vsechno mas na tu zimu?🙂 nemam moc predstavu kolik ceho.. 🙂) Taky se zatim mejte, papa a brou noc;)

kukulinka
25. črc 2010

@kamisek2000 Mrkni se mi do alba, něco tam mám vyfocené. Na zimu mám body s dlouhým rukávem, nějaké kabátky, svetřík, pak koupím asi kombinézu do kočárku a je vystaráno 🙂. Doma bude teplo, tak to moc neřeším, bude nosit oblečky po manžovi.

kamisek2000
25. črc 2010

@kukulinka to je taky pravda🙂) tak diky:o))

ivusenka
25. črc 2010

Ahojky holky, také se přidávám se svou zkušenistí, u první dcerky jsem během těhu přibrala 20 kilo a v šestinedělí je měla všechny dole, teď jsem v 33-týdnu a mám nahoře "jen" 4 kila.

ivusenka
25. črc 2010

@petruna Ahojky, myslím, že se nemusíš ničeho bát, první dcerku jsem rodila se 120 kily a vše v pořádku a vše bylo i rychlé, doktoři nijak nenadávali, u nás naštěstí probíhalo dobře i otěhotnění s tak vlekou váhou, teď si to zopakuju podruhé, snad bude také vše v pořádku. Zdravotně jsem na tom celkem dobře. Kdyby ses na něco ještě chtěla zeptat, klidně písni i do IP 😉

petruna
25. črc 2010

@ivusenka : moc dekuju. urcite se ozvu, kdyz budu potrebovat. preju pohodove tehotenstvi a at je vse zase v poradku 😉

kamisek2000
29. črc 2010

@kukulinka Ahoj, jak si dopadla u dr?🙂

kukulinka
29. črc 2010

@kamisek2000 Ahoj, všechno v pohodě, mám níž placentu, tak nesmím tahat nic těžkého, jinak amniocentéza vyšla dobře, díky bohu, ufff, to se ulevilo. Byla jsem na krvi na nějaké protilátky a za dva týdny jdeme na velký UTZ do nemocnice a za 4 týdny do poradny. Letí to jako voda, jsme v druhé polovině, ani si to nějak nestíhám užívat .A ještě jsem se dnes objednala do Gennetu na 3D ultrazvuk, jdeme 11.9. To je za chvíli.A co Ty, jak se máš?

lakme
29. črc 2010

Ahoj,
Petruno zdravím, jsem rodila M. se 108kg, na výšku 165 cm teda váha obří, celkově jsem přibrala něco mezi 30-35kg možná ještě více. A zůstala mi rovná 100. Pak jsem ubrala, další těhotenství a váha kolem 95, ale to jsem přibrala jen 8,5kg. Dr. se na mě moc kysele netvářili, myslela jsem, že to bude horší.
Mimochodem ještě minulý rok jsem měla 93, teď jsem na 67+-.

xxx.klarka
29. črc 2010

@lakme super, jak jsi to udělala že jsi tolik schodila?? ☹

kamisek2000
30. črc 2010

@kukulinka jeee tak to ti zavidim... me to vsechno ceka, i ty vysledky atd.. 🙂 na ultrazvuk jdu do nemo v pondeli.. 🙂 tak zase konecne uvidime prcka, jde poprve i manza🙂)) tak jsem na nej zvedava, do poradny jdu ve stredu, tak ten pristi tyden zase rychle utece🙂) Jinak se mam celkem fajne🙂 znas to, vzdy muze byt ale lip...
Jen ted jak jsem doma, tak nuda, delat se mi nic nechce atd.. znas to🙂) jsem lenoch linej🙂 Prisit tyden bych uz mela mt neomezene vychazky, tak se tesim az zase vyrazim do mesta neco pokoupit🙂 Snad sezenu nekoho kdo pujde se mnou, samotnou me to neba😀

kamisek2000
2. srp 2010

ahojky holky, tak dneska jsem byla na ulrazvuku v nemo🙂 a cekame zdravyho chlapacka🙂

romana29
2. srp 2010

@petruna ahojky, myslím, že se vůbec bát nemusíš. První dítě 85 kg - před porodem 110 - ale měla jsem císaře
Teď jsem začínala na 115, otěhotněla jsem absolutně bez problémů, celé těhotenství v pohodě - pokud nepočítám otoky. Opět mi ale asi je souzen císař. Doktorka na moji váhu nic neříká - přitom u prvního ji řešila šíleně. Jen teď řekla, že každé kilo navíc je komplikace, tak nevím. Jo a mám 134 😒

petruna
2. srp 2010

@romana29 : díky za povzbuzení. No já bych ted nekdy mela jít k dr. pro prasky na upravu cyklu, tak se ho rovnou zeptam na nazor. Ale rada bych mela mimco uz ted a hubla az po druhem porodu. To budu mit i vetsi motivaci.
Drzim palce, at u tebe vse dobre dopadne !!! Uz to máš za pár 😵

romana29
2. srp 2010

pertuno jj, uvidíš. Mě řekla, že je o 40% nižší šance na otěhotnění při mé obezitě a ejhle, než se stačila otočit, už jsem byla zpátky těhotná 😀 , tak jsem si říkala, že když se to podařilo bez problémů, tak snad jsem zdravá ženská a všechno bude o.k. a je. U tebe to bude to samé. No já musím shodit, jen doufám, že zase nechám jako minule deset kilo hned v porodnici a pak to snad půjde líp...rozhodně chci mít pod 100, nejlépe tak kolem 85-90, těch mých 70 už asi mít nikdy nebudu 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru