Těhulky nad 100kg

karotky
18. dub 2010

Ahojky!
Zdravím všechny těhulky i maminky,kterým se váha v těhu vyšplhala nad metrák.Při předchozím těhu jsem to dotáhla na 105kg(přibrala jsem 22kg)a momentálně to vypadá,že se do 100vky nevejdu ani náhodou(mám už 94kg). 😀
Jak jste na tom Vy a jak úspěšně se ne/dostaly na předchozí váhu(před otěhotněním)?
Já po předchozím těhu byla na původní váze za 5 týdnů. 😉

pajmou
20. led 2011

@antoa
@misi.21 holky, taky jsem byla na začátku furt nervní tak jsem si pořídila angelsounds, jinak už ho potřebovat nebudu, tak klidně prodám
http://www.zbozi.cz/items?sId=H8X0QS0gwyvo5-b_F...
@antoa myslím že u každého dr.se dělá a asi 16t
@josefine jj teď momentálně z Vejprnic, ale prodáváme byt nevíš o někom kdo shání, pošlu ti odkaz
http://www.bezrealitky.cz/nemovitosti-byty-domy...

josefine
20. led 2011

@pajmou Byt je nádhernej,ale bohužel nevím o nikom, já se sem přivdala a neznám tu skoro nikoho kromě manželovo rodiny.

janulazaynab
20. led 2011

@liliz - Odkud přesně jsi? Sama jsemzvědavá, jak se teď na Vsetíně bude rodit.. Má tam odejít dost lékářů, tak kdo ví, jak to bude po 1.březnu, kdy dávají výpověd. 😕 Ty už budeš rodit každým dnem, tak pak musíš napsat, jak to tam vypadalo. Četla jsem, že to tam teď mají pěkně zrenovované - rodila jsem sice před rokem a chvílí, ale stihli mezitím vyměnit postele rodiček, postýlky pro miminka a udělat nové keramické umyvadlo, kde na pokoji koupeš mimčo. Pokud Ti můžu poradit, přibal si na Vsetín i budík - nikde na pokoji nebyl a já tak ani nevěděla, kdy jsem naposled kojila třeba v noci, kdy mám zase kojit.. pakárna a hledat furt mobil ve skříňce je o nervy.. 😝

kamisek2000
20. led 2011

@martiska36 ahojky... no jak to zvladnout.. nevim😀 ja mam zlate hodny miminko, tak je to jednodussi🙂) Ze zacatku to je des, nevis co driv, co jak se dela atd.. a az si udelas system je to pohoda🙂) jen se vse toci kolem prcku... 🙂) ale je to supr.. neboj se.. zvladnes to taky.. pak je i lepsi aby manza nebo pritel byl doma az se vratis z porodky... pomuze🙂 my to task sice nemeli, ptz manzovi nedali dovcu tak jsem to musela zvladat sama🙂

liliz
20. led 2011

@janulazaynab Ahoj. Přesně jsem ze Střelné, ty pokud jsem dobře četla z Křekova. To je kousek. Budík si určo vezmu, každá rada dobrá. Až to budu mít za sebou, dám vědět, jak to tam probíhalo. Že odchází moc lékařů, je pravda, zrovna včera se o tom bavili sestřičky u doktorky. Prý odcházejí všichni dr. z chirurgie, aro a dětského oddělení kromě přimářů. A na chirurgii a aro prý stojí celý špitál. Tak uvidíme, jak to všechno dopadne. Kam by tak asi všichni dr. šli? Na pracák a pak na jaře k lopatě? Já doufám, že to nakonec to tak žhavé nebude a výpovědi stáhnou koncem února zpět, aspoň většina.

janulazaynab
20. led 2011

@liliz - Střelná, Střelná.. není to někde za Potečí? Jsem z Třince a tady bydlím terpve dva roky, tak to tu ještě moc neznám 😝 Už máš po termínu nebo ho terpve každým dnem čekáš? Ty doktory taky moc neřeším - rodit budu stejně, ať se s nima děje cokoli 😀

liliz
20. led 2011

@misi.21 Že jsou triply nepřesné je pravda, to můžu potvrdit z vlastní zkušenosti. První testy mi dopadly O.K., triply vyšly pozitivní na rozštěpy páteře 1 z 5 a břišní stěny 1 z 55. Pak jsem samo musela na amnio a to dopadlo úplně O.K. A velký UTZ byl taky O.K. Ale ty nervy, to je děs. Tak doufám, že to bude všechno dobré, i když se mimi narodí. Tak všem držím pěstičky, protože mám dojem, že těhu jsou nervy od začátku až do konce.
Něco pro povzbuzení: ségra má kámošku, která má během 4 let 3 děti, a za tu dobu se nepotkala ani s jednou maminkou, které by triply vyšly O.K. a všechny měly nakonec zdravé děti. Tak, nevím, asi to trochu svědčí o "kvalitě" testů.

liliz
20. led 2011

@janulazaynab Střelná je za Potečí směrem na Horní Lideč a potom na Slovensko, je to vlastně na hranici se SR. Termín mám v něděli, ale asi budu zase přenášet, teda aspoň podle tvrzení dr.
Jasně, že kvůli dr. se život nezastaví. 😉

janulazaynab
20. led 2011

@liliz - teď už vím, je to vlastně hlavní tah na Slovensko, vždycky tam v Lidči odbočují kamiony a jsem ráda, že se netáhnou přede mnou až do Klobůk 😀 Já s Mikulíkem taky přenášela, ale myslím jen pár dní, protože zrovna předělávali cestu za Polankou a já měla strach, abych vůbec dojela na Vsetín - do Zlína jsem jet něchtěla. Jak to, že nechceš do Zlína? Tady se na mě pomalu dívají jak na blázna, že jsem tam nejela.. 😝
Trippl test - to je z krve? Mě doktor vždycky říkal, žeje všechno dobré, nic víc.

liliz
20. led 2011

@janulazaynab Jo jo, už jsi doma. Těch kamionů tu máme požehnaně. Já jsem o Zlínu ani neuvažovala, ten Vsetín je tak nějak blíž a taky návštěvy to budou mít jednodušší (teda pokud zrovna nechytnu chřipkovou epidemii 😀 , čemuž bych se při svém štěstí nedivila). A taky tam jsou prý návštěvy v podstatě kdykoli, pokud to nevadí ostatním na pokoji. Já nevím, proč je ten Zlín tak vyhlášený. Neznám osobně nikoho, kdo by tam byl a byl z toho tak happy. A o Valmezu se to říká taky. Ale to možná záleží i na štěstí, myslím jako na jaké narazíš dr. nebo sestry a taky jestli máš nebo nemáš nějaké komplikace.
Ty triply jsou z krve, dělají se myslím někdy kolem 15 nebo 16 týdne? A u mě asi sehrál velkou roli i věk - mám už 37 😖 , a to prý ty rizika úplně skokem zvětšuje.

krpeska
21. led 2011

Ahoj holky magnezii jsem si koupila díky za radu v uterý jdu do poradny a opět na cukr tu sladkou vodu brrrrr ale vydržet se to @janulazaynab:já jsem taky jezdila kvůli věku na genetiku a vše je ok a nemusela jsem ani na plodovku to jsem byla ráda je my taky 37 s mimčem už jsem nějak nepočítala 😉 😉

pajmou
21. led 2011

Ahoj holky tak předporodní kurz byl v poho, manža je konečně spokojen a můžem rodit 🙂 pro mě moc novinek nebylo, chodím na těhu cvičení a to vede por.asis. a tak jsem docela proškolená, no ale aspoň vím, jak kontrétně to chodí od příjmu po propuštění 🙂

Jak vy nějaké nové zprávy z kontrol?

josefine
21. led 2011

Dobré ránko.

@pajmou A dozvěděla ses tam něco důležitýho? Já nemám odvahu tam jít, pak bych měla větší strach než mám teď, tak se raději smířím jen s občasnou radou nebo informací od holek co už to mají za sebou.

pajmou
21. led 2011

@josefine podle toho co mysliš důležitého...raději bych ti doporučila to cvičení kam chodím, prakticky se tam dozvíš to samé, pro mě bylo důležité vědět, jak to tam chodí, co se mnou budou dělat když... a tak takže ano, pro mě to bylo důležité
A stejně už by tě ani nepřihlásili, musíš se nahlásit do 22t ☹ tak pojď s náma na cvíčo 🙂
http://www.fnplzen.cz/pracoviste/inc/gpk/predpo...

pajmou
21. led 2011

http://www.malvik.cz/Stranky/Darek-2011?utm_sou...
Kdyby jste měl někdo cestu do Prahy 🙂

josefine
21. led 2011

@pajmou To cvičení by mohlo být fajn. 🙂

janulazaynab
21. led 2011

@liliz - tady z Křekova rodily všechny baby ve Zlíně, i manželky od kolegů z manželovy práce.. Vsetín mámě taky blíž, ale tady kdo nerodí ve Zlíně, je úplně mimo.. My byli ve Zlíně, když jsem šla malého naočkovat proti TBC - na Vsetíně to nedělají. Bylo tam plno sester, strašný frmol.. Přijde mi to tam jak na běžícím pásu! 😒 Na Vsetíně je to fajn - sestřičky všechny super, doktoři taky, jen primář z dětského je trochu morous - na děti fakt hodný, ale mluví a chová se k rodičům docela neurvale, tak jsem se na pokoji před ním rozbrečela.. 😝 Chvíli po porodu, něco říkal o malém, já mu nerozuměla, tak mi to znovu vysvětloval docela neurvale a já 😢 Naštěstí hned obratil 😉 I sestřičky z něj byly dost na nervy, když měl přijít, tak se na to připrav 😉 Je ale na děti fakt hodný - s malým jsem ležela už třikrát na Vsetíně na dětském a vždycky byl na něj hodný 🙂

@krpeska - jéééj, glukóza.. to je fakt mňamka 🤐 Pila jsem to snad půl hodiny a nakonec jsem málem pozvracela sestru, co se mě furt chodila ptát, kdy to míním vypít.. 😀 😝

@josefine - čeho se bojíš?

josefine
21. led 2011

@janulazaynab Nemám strach z porodu,ale spíš z věcí okolo, co se bude dít a tak. Nemám moc v lásce doktory a nemocnice.

josefine
21. led 2011

Kdypak jste byly na tý cukrovce, mě zatím doktorka nikam neposlala.

kamisek2000
21. led 2011

@josefine chodi se okolo 30tt

my dneska razime na kyclicky a na usni.. tak snad vsechno bude ok... :o)

josefine
21. led 2011

@kamisek2000 Děkuji, tak to nás nejspíš pošle teď. Tak ať je vše v pořádku.

antoa
21. led 2011

holky já Vám tak závidím, chtěla bych být aspon 25tt 😉

kamisek2000
21. led 2011

@josefine uvidis no... 🙂 ale je to teda peknej humus:( jj diky... snad bude... ted jsem jeste zjistila ze pes ma neco s okem.. ach jo.. :( koupim borovou vodu, snad to pomuze:(

janulazaynab
21. led 2011

@josefine - test na cukrovku se nedělá standartně, pokud ji nemáš v rodině z Tvé strany. Já si to nechala udělat na vyžádání. Poznali by to i podle moči, kdybys tam měla bílkovinu, tak Tě pošlou na tu glukozu. Já byla na testu jednou a jsem ráda, že teď už nemusím, je to fakt hnus 🙄

josefine
21. led 2011

@janulazaynab Aha, to jsem nevěděla, všechny známé mi říkaly, že na tom byly. Tak třeba budu mít štěstí a vyhne se mi to, moč mám vždy naprosto ukázkovou. No zase jsem si to vybrala jinde, nikdy není nic dokonalé. 😉

josefine
21. led 2011

@kamisek2000 Naší feně se zas dělaj boláky na tlapkách, tak to léčíme heřmánkem, ale pokud se to nezlepší tak v pondělí letíme k veterináři.

kamisek2000
21. led 2011

@josefine
@janulazaynab neni to podle zavaznosti v rodine, nebo i je... ale zalezi hlavne na dr, nektery tam posilaji vsechny, nekdo neposila vubec... Takze uvidis jak tvuj dr... Nas tam posila vsechny bez rozdilu...

josefine
21. led 2011

@kamisek2000 Uvidím 31. až půjdu na kontrolu.

janulazaynab
21. led 2011

@kamisek2000
@josefine - je možné, že to je podle doktora.. Jen škoda, že teď už neposílají na dětskou kardiologii, aby vyšetřili srdíčko miminka. Já na tom byla týden po prvním ultrazvuku, takže asi 28.tt a tam mi doktorka řekla, že to bude kluk. Srdíčko měl v pořádku, i když teď tam má od narození šelest a musíme k ní jezdit každý půl rok na kontrolu. Když jsme tam teď byli s malým, ptala jsem se ji, jak to, že už mě k ní z gyndy neposlali a říkala, že teď už to pojišťovna neproplácí, tak to nedělají.. Škoda 😒

josefine
21. led 2011

@janulazaynab Koukám, že máš termín taky v dubnu. 🙂 Už se nám to krátí. S tím kardio je to vážně škoda, ale kdo ví jak to bude dál, vzhledem k plánovaným škrtům ve zdravotnictví a tak.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru