Těhulky nad 100kg

karotky
18. dub 2010

Ahojky!
Zdravím všechny těhulky i maminky,kterým se váha v těhu vyšplhala nad metrák.Při předchozím těhu jsem to dotáhla na 105kg(přibrala jsem 22kg)a momentálně to vypadá,že se do 100vky nevejdu ani náhodou(mám už 94kg). 😀
Jak jste na tom Vy a jak úspěšně se ne/dostaly na předchozí váhu(před otěhotněním)?
Já po předchozím těhu byla na původní váze za 5 týdnů. 😉

janulazaynab
4. bře 2011

@pajmou - páni, to je pěkný macek 😉 MOC GRATULUJI! Kdybys rodila normálně, kdo ví, jak bys dopadla s tou porodní váhou od malého.. Na prdíky nám pomáhala teplá plínka na bříško namazané Flatulinem a kroužení nožkama, alespoň zpočátku, pak už jsme používali rektální trubičku.

@matysekk - GRATULUJI k Mariánkovi, máte krásné jméno a určitě ještě krásnějšího klučíka😉

pajmou
4. bře 2011

Zvládla jsem hodit nějakou fotku, jen se neděste matky na pooperačním 🙂
Dnes první den spolu a noc a zatim jsem tedy ok, ale je to náročné a to jsme na to dva 🙂

devila
4. bře 2011

@pajmou moooc gratuluji. Přeji hooodně štěstíčka a zdravíčka 🙂 Malý je nádherný na té fotečce v profilu. Už se těším na další fotečky. 😉

elennka
4. bře 2011

@pajmou mocinky gratuluju 🙂

ladimar
5. bře 2011

ahoj holky, nasla jsem dneska vasi diskuzi, muzu se pridat? 🙂
Cekame treti miminko a ackoliv u dvou predchozich tehu jsem rikala, ahlavne nedosahnout stovky, ted se to nejak zvrtlo a uz mam cca 101kg a jeste mesic pred nama. Stylem, kdy pribiram 3-4kg/mes. to bude dobrych 105kg ☹ . Nicmene jsem se chtela zeptat, ma nekdo z vas v brisku velky mimco? Nebo porodil jste nekdo velky mimco? Zajima me totiz, zda i kdyz je odhad porodni vahy kolem 4,1 - 4,2kg, zda to nechaj jit normalni cestou nebo je automaticky cisar, i kdyz mam miminko otocene hlavickou dolu?
Diky a mejte krasny vikend 🙂

xxx.klarka
5. bře 2011

@ladimar ahojky, já jsem rodila vloni v květnu, s váhou 110kg. Malá měla po narození 54cm a 4,2kg a rodila jsem normálně. Mě ani nedělali odhad kolik by mohla mít, tak to bylo převapení. Ale zvládla jsem to dobře, minimální nástřih (asi také díky epinu). Takže tak velké mimčo se dá určitě porodit i normálně, když nejosu nějáké komplikace.

lifinka
5. bře 2011

@matysekk také gratuluji k chlapečkovi!

martiska36
5. bře 2011

Ahoj holky, tak nás dnes pustili z porodnice, tak nakukuju co je nového.

U nás to dopadlo tak, že 28.2. v 8 hod indukce, v 15 hod se narodila Kačenka, 3700g, 51 cm. Máme za sebou žloutenku a tak jsme doma až dnes. Největší zážitky mám z personálu nemocnice - hlavně dětské sestry to byl děs, teď bojujeme s kojením, protože co jsme zvládly za první 3 dny nám rozhodily dámy na fotu, kde ležela Káča do dneška pod světlem. Běžně nacpaný dudlík v puse, krmení z lahve i přesto, že kojím atd., atd...

Jinak v Brně v porodnici bylo tak plno, že propouštěli maminy i dřív a pokud měla mamina třeba mimčo na fotu tak ji poslali domů a ať si dojíždí. Jen my na nadstandartu jsme byly "vítané" a mohly zůstat jak dlouho bylo třeba s miminkem - no bodejť by ne za přínos do nemocniční kasy. 😀

Fotky dávat nebudu, vzhledem k tomu, že album nechci zveřejňovat ( špehuje mě tu totiž i vlastní sekretářka, mám špatnou zkušenost se zveřejňěním osobních fotek), ale i tak si určitě si dovedete představit, že je krásná. 🙂

lennetfrigg
6. bře 2011

@martiska36 Tak moc gratulujeme a hlavně, že jste to tak rychle zvládly🙂 Tak ať se miminku daří a kojení se znova rozjede.
Co se týka foteček, je to škoda, ale pochopitelné. Můžeš si ale album uzamkmout a tak fotky uvidí jen Ti, které si daš do přátel. Ja to tak mám, protože navštěvuju jednu diskuzi, kde nějaká paní kradla maminkám fotky a vydavala je za své.

No, u nás dneska začalo sněžit, ale snad to nevydrží dlouho. Přišti víkend budem stěhovat, naštěstí jen s patra do patra, ale i tak práce bude dost. Ale už se i těším🙂

dlabinecka
6. bře 2011

@ladimar Ahoj, tak já vloni rodila s rovnou stovkou, ted teda půjdu určitě pekelně přes. porod jsem měla těžký, odhad mi nedělali, ale neustále během porodu hlásili, že je to tím, jak je malá veliká. Nakonec šla ven kleštěma a ¨jaké bylo překvapení všech, že má "jen" 3300g. Myslím, že ta váha není uplně zásadní. krom toho, odhad je jen odhad, realita může být uplně jiná...

pajmou
6. bře 2011

@ladimar Jiřík měl 4270g 53cm a kdyby byl normální průběh rodila bych normálně a to i s vyšším tlakem

Jinak mám radost, Jiřík vůbec žloutenku nedostala, já začala včera kojit tak i přibírá a jizva se mi hojí krásně, tak místo středy půjdem domů zítra 😀 už aby to bylo

devila
6. bře 2011

@pajmou Tak to je super, že vás pustí už zítra!!! 😉 Už se těšíš jak malá určitě, viď?

Holky, prodávám ted monitor dechu Nanny za 1300,-. neměla byste některá zájem? My jsme dnes přestěhovali malou na vetší postel 🙂

pajmou
6. bře 2011

@devila ani nevíš jak je tu vše ok, ale doma je doma, už se těšim, až zase budu jako člověk, tady celý den v pyžamu, furt v jednom pokoji...no už aby 🙂
Nannynu máte 🙂

devila
7. bře 2011

@pajmou Jak je doma? jak to zvládáte? Jiříček je určitě hodňoučký 🙂

dostyna
8. bře 2011

Ahoj všem, prosím holky poraďte.Sháním do porodnice síťovaný jednorázový kalhotky a na mé pozadí nemůžu sehnat.V DM drogerii jsem si koupila tu velikost L/XL a ty bohužel nenavleču.Nemáte nějaké zkušenosti?moooc díky 🙂

devila
8. bře 2011

@dostyna ve zdravotních potřebách seženeš ty klasické fáčové jakoby - já je měla taky a jsou dost veliké. 😉 Jo a stqačí ti bohatě 2x. Sice jsou jednorázové, ale klidně je přepereš úplnš lehce a za chvíli je máš suché a v poho je můžeš použít znovu.

dostyna
8. bře 2011

@devila fakt?tak to je super,musím to hned pozjišťovat 🙂 díky moc

devila
8. bře 2011

@dostyna není zač 😉

pajmou
8. bře 2011

@devila Je to zlatíčko, jen nechce moc spinkat, asi to nové prostředí, tak kníká a chce pozornost ale jinak dobrý, jako každá matka nic nestíhám 🙂
Dnes přijde dětská dr.tak jsem zvědavá jak se nám bude líbit🙂
V porodnici jsem nechala skoro 8Kg tak kéž by to šlo dolů

lennetfrigg
8. bře 2011

@dostyna ja bohužel kalhotky nesehnela. Měla jsem je z lékarny, ale taky mají max. velikost xl, a ty jsem měla těsné. Tak jsem použivala obyčejné kalhotky a dobré. 😉

@pajmou neboj, to se usadí. A jak jde kojení? A jakto, že jsi nakonec měla císaře? Možná jsi psala a přehlídla jsem to. Zaznamenala jsem jen, že kvůli tlaku to nebylo.

storm07
8. bře 2011

@dostyna Ahoj - měla jsem od hartmann Molipants X-large/No.2 jsou pro obvod 100- 160 cm

storm07
8. bře 2011

Mohly být i o číslo menší si myslím - takže No.1

xxx.klarka
9. bře 2011

Ahojky, chci Vás povzbudit, před těhu jsem měla 89, a rodit jsem šla se 110kg. Dneska je malé něco málo přes 9 měsíců a já jsem na váze 87kg. Díky cvičení a troše úpravy jídeláku to jde dolu krásně.

lennetfrigg
9. bře 2011

@storm07 Fajn tip, tak takové u nás v lékarně neměli, ale koukala jsem na netu. Tak zkusím tentokrát tyhle.🙂 Snad budou🙂

pajmou
9. bře 2011

@lennetfrigg kojeni super, myslim, ze mi ty homeopatika moc pomohli a mlíčka mám zatím akorát 😀
Císaře jsem měla, protože děloha nereagovala na kontrakce po 8hod stále 2cm, tak už musel ven, byl bez vody...

Jinak holky, mám o 9kg míň 🙂 a tak super, snad to tak půjde i dál 🙂

lennetfrigg
10. bře 2011

@pajmou prosím napiš mi název těch homeopatik. Snad se nám tentokrát taky s kojením povede lépe. A porod teda super, že tě nenechali dlouho trápit. Mně třeba vyvolávali porod od pondělka, v útery v poledne mi praskli vodu a na císaře jsem šla až ve středu v poledne. No, užila jsem si ☹ ale stálo to za to. Tak hlavně ať pěkně rostete a mamince teda gratuluju k tolika kilům dole 🙂

dostyna
10. bře 2011

@lennetfrigg jesti se můžu vetřít 🙂 tak homeo na podporu laktace jsou RICINUS COMMUNIS 5CH, 2x5gran denně

pajmou
10. bře 2011

@lennetfrigg budu držet palce homeo ricinus communis 5ch dávkování 2xden 5kuliček rozpustit pod jazykem

lennetfrigg
10. bře 2011

@dostyna @pajmou, holky děkuju, mám poznačeno 🙂 určitě vyzkouším🙂

Tak už držím "basu". Už jsem taky na Dopegytu, zatím jedna večer, po týdnu i ráno. Snad se to teda bude s tlakem držet. Škoda, že se počasí takhle pokazilo, dělá mi dobře čerstvý vzduch. Doma furt větrám, mám pocit, že se mi tolik ta hlava pak nemotá.

A co ostatní těhulky, jak se Vám vede?

dostyna
10. bře 2011

@pajmou ahoj,chtěla jsem se zeptat jestli jsi brala i jiný homeopatika před porodem případně během porodu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru