Těhulky nad 100kg

karotky
18. dub 2010

Ahojky!
Zdravím všechny těhulky i maminky,kterým se váha v těhu vyšplhala nad metrák.Při předchozím těhu jsem to dotáhla na 105kg(přibrala jsem 22kg)a momentálně to vypadá,že se do 100vky nevejdu ani náhodou(mám už 94kg). 😀
Jak jste na tom Vy a jak úspěšně se ne/dostaly na předchozí váhu(před otěhotněním)?
Já po předchozím těhu byla na původní váze za 5 týdnů. 😉

kamisek2000
19. lis 2010

@martiska36 Nazdarek... u nas noveho nic moc.. my jsme porad 2 v 1 a myslim ze jeste nejakou dobu budeme... vcera jsme byli na prvnim monitoru.. docela sranda to byla, malej pred tim porad utikal tak jsem tam stravili skoro hodinu 😀
Jinak je ale vse v pohode... taky uz jsem predena do poradny v nemo, ted uz kontrolka kazdy tyden.. jdeme zase ve ctvrtek🙂 Uz se to blizi... ale jak rychle to uteklo😀
Co ze te predala tak brzy?? To kvuli tomu tlaku ??

martiska36
20. lis 2010

kamisek2000: jo jo, hlavně kvůli tlaku, ale taky se léčím na endokrinologii (už dlouho, žádná tragédie, jen mi nefunguje štítná žláza, tak to už 15let dopujem práškama, ale pohoda) tak asi kombinace obojího. Jen dloufám že to malá cácora všechno zvládne.

Od kukuli žádné zprávy koukám, tak snad jsou na tom dobře.

kamisek2000
21. lis 2010

@martiska36 urco zvladne🙂
Kukuli myslim ze tam bude lezet az do porodu... tak uvidime.. cislo na ni namam tak ani nemuzu zjistit co a jak 🙂

kukulinka
22. lis 2010

ahojky holky, jsem zpátky doma, ale kompletně připravená na porod, hlenová zátka odešla, otevřená na 1 prst a může to přijít každým dnem.....🙂. Mimísek má 3kg, tak snad to nebude takový macek.....Jinak otoky jsou furt stejný, ale nezvětšují se, jsem kompletně prohlídnutá a vše je OK, prostě mám otoky v genetické výbavě 🙂 až prý porodím, tak se vyčůrám z podoby 🙂

arlene
22. lis 2010

Dnes jsem objevila tyto stránky a nejdříve jsem dotaz vznesla na těhotenství XXL, až na základě odpovědi od kamisek2000, které tímto moc děkuji za povzbuzující zprávičky 🙂, jsem našla i tuto diskuzi.
Tak si dovolím sem můj příspěvek nakopírovat, zajímají mě vaše poznatky s lékaři...

Ahoj těhulky a maminky Úplnou náhodou jsem objevila toto fórum a moooc mě potěšilo. Zatím těhotná nejsem, ale hned zjara bychom na tom chtěli poctivě zapracovat
Jestl mohu, mám na vás dotaz na vaší zkušenost...
Mám totiž problém s tím, že u gynekoložky mě při každém vážení kárají za váhu. Já vím, že mám přes 100kg, ale taky vím ( čož jim vysvětlovat nebudu), že se s tím snažím něco dělat a poslední dobou dodržuji zdravější životní styl a žačala jsem s cvičením ( právě proto, že chci otěhotnět zdravější atd).
Nicméně, nyní si v Praze hledám novou gynekoložku.... A hledám ji s hrůzou...Budu muset zase čelit neustálemu omílání mé váhy celou návštěvu v ordinaci? Bylo to dost ponižující a někdy se opravdu vyjadřovala hlavně sestra dost nevybíravě A navíc představa, že tam půjdu s tím, že chci otěhotnět, tak to je přímo noční můra....Jakou máte zkušenost vy s přístupem gynekologa k vám baculkám/těhulkámXXL?

martiska36
22. lis 2010

Pro Arlen - s Prahou Ti neporadím, jsem Brňanda, ale na tohle bych měla jedinou radu. Pokud Ti nebude doktor nebo i sestra vyhovovat tak je změň. Jiná pomoc není. Nebudeš přece chodit k doktorce se strachem co zase bude. Já mám paní doktorku v letech, takou řádnou ženskou, žádnou chudinku a nemám nejmenší problém (ale uznávám, že to je asi mě trochu jinak - léčím se s nefunkční štítnou žlázou už asi 15let, tak se to asi bere trochu jinak), ale rozhodně bych nechodila z doktorce se strachem co zase bude. Až budeš těhulka, musíš být v klidu a pohodě a ne se nervovat. Nemůže Ti poradit třeba praktický lékař, nebo i dobrá kamarádka dát nějaký tip ? A navíc - až budeš těhulka, váha ještě poletí nahoru ( teda taky nemusí, já mám v 26tt -1kg oproti výchozí váze) a to budeš muset myslet hlavně na vás. Takže klid a šťastnou ruku při výběru 😉 A nenech se 😉

arlene
22. lis 2010

Martisko36 - já jsem právě kvůli tomuhle od minulé lékařky odešla. Už to překročilo únosnou mez. A přitom nejsem zdaleka nejtlustčí žena, která tam chodí. Nejsem žádná chudinka, co si nechá všechno líbit, dokáži se ohradit...Ale stejně, když posloucháš vždycky uřvanou sestru, která na tebe celou dobu jen křičí, moc dobrý vliv to na člověka nemá. Navíc jak píšeš, až budu těhotná, tak chci bít v klidu 🙂 Mám jediné štěstí, že jsem zdravá... S váhou bych chtěla do nového roku ještě pohnout, abych trochu před otěhotněním shodila a dala se trošku do lepší formy. Ale ji nezajímalo, že už mám hubnoučí plán sestavený přímo zdravotní sestrou z obezotologie... Když jsem tam byla naposled a loučila se, řekla jsem jí, že to je kvůli ní a že potřebuju ordinaci, kam budu chodit, než trochu zhubnu, že bohužel kvůli jejímu názoru a chování to tahle ordinace být nemůže 🙂
Jen ještě dotaz - s tou nefunkční štítnou žlázou je těhotenství ok? Já právě měla na toto taky podezření a lékařka mi řekla, že v tom případě se s těhotenstvím mohu rozloučit ☹

tetamon
22. lis 2010

@kukulinka kuku, tak to je super 🙂
A to stihnes tak akorat nemit obrika aspon 🙂 Teda..abys nakonec neprenasela 😀

@arlene ja jsem se pres stovku dopracovala az diky tehu, ale rozhodne nemuzu rict, ze by mi dr nejak nadavala nebo neco. Jo, je fakt, ze sestricky se divne divaji, ale zatim nic nerekly. Taky je fakt, ze jsem pribrala 12 kg doted, coz teda urcite o par kilo jeste nabude, ale snad uz to nebude nejakych tricet nebo tak, kazdopdne ale neni to zase tak drasticky, takze mozna i proto nic nerikaji a jen soucitne sleduji metracka, nevim 😀
Ale za nervy z doktorky to nestoji, vim, jak mi kamoska vzdycky rikala, jak ji servala sestricka, ze pribrala moc, no kurnik sopa kde to jsme? Ja bych to nevydychala, servala nejspis sestru na tri doby, a odpochodovala pryc. Jako...jsou veci, na ktery jsem proset hakliva, a tohle, at ma pravdu jak chce, tak je partnersky vztah a ja nejsem zadny maly soplos, aby me sjizdela horem dolem, si holka spletla dobu o nejakych dvacet let, zpet dok omunismu, aby mohla bekat po pacousich z pozice moci, grrr..

tetamon
22. lis 2010

@arlene a s nefunkcni stitkou je to blbost. Dobra tak si te budou vic hlidat, pac telo dela v tehu divy, a prvni tri mesice je fakt strasne dulezity mit dostaek hormonu z stitky, pak uz mimco ma svoji a postupne vic a vic produkuje svuj hormon stitky, takze potrebujes vic jodu (mam snizenou funkci 🙂), ale rozhodne nemozny tehu neni. Jo, muze byt tezsi otehotnet. Na druhou stranu..b.ez hormonu stitne zlazy bys umrela, takze urcite ti nejak ty latky dodavaji v prascich, ne? A tim padem co? Jestli chodis na endokrin, tak se poptej, mozna ti budou chtit udelat nejaky testy z krve nebo neco, pro sichr (treba moje endo to udelala), ale mozna ne (kamosicna vubec neresila 🙂), mozna by to resila az pote, co se neco prihodi a nepujde to, kamoska byla uspesna hned druhy cyklus snazeni 😀

martiska36
23. lis 2010

Pro arlen - to co ti řekla o štítce, že se můžeš s těhotěnstvím rozloučit je blbbost. Jsem zářný příklad. Léčím se asi 15let, jsem pod dozorem endokrinoložky se kterou jsem to v klidu probrala, podařilo se mi otěhotnět celkem bez problému a hned oz začátku mi pořád dokola brala krev a dle výsledků upravovala dávky léků až jsem se dostala na tu požadovanou hranici látek v krvi. Do toho ještě dělala tak 1x měsíčně UTZ štítné žlázy ( ale to asi je dle typu nemoci - já mám žlázu nefční a výrazně zvětšenou - časem mě čeká operace), chce to jen najít si dobrého doktora a toho se pak držet.
Písni jak jsi pokročila, držím palce. 😉

kukulinka
23. lis 2010

@tetamon já si myslím, že mě přenášet nenechají a kdyžtak mimčo vyvolají, ale snad půjde sám dobrovolně 🙂

arlene
23. lis 2010

@tetamon Úplně se tebou souhlasím a přesně proto jsem odešla. Nejsem slaboch, co nic nevydrží, ale tohle jsme už opravdu neměla zapotřebí. Tak trochu cítím zadostiučinění z toho, co jsem jí při odchodu řekla. A ještě jsem se pak dozvěděla o mamky, která tam taky chodí, že jí to také při každé návštěvě opakovala - proč proboha ta vaše dcera nezhubne apod...No, už je to pro mě uzavřená kapitola, teď hlavně najít novou lékařku/lékaře. Každopádně si už nic líbit nenechám 🙂 Děkuji ti za tvou reakci a za podporu, je to fajn číst, že lidi mají stejné "problémy" a nejsem v tom sama 🙂
@martiska36 Na TSH jsem byla a v normě. Nakonec se z toho ukázala jen ( tedy podle lékařky) mírně snížená funkce a prý to má původ v nějaké kvasinkové infekci příštitných tělísek..Dostala jsem nějaké detoxikační kapsle a jod. A po novém roce jdu na kontrolní odběr. Pokud by to prý bylo špatné, dostala bych Thyroxin.
Pokud bude vše OK a ještě budu alespoň trochu zhublá, tak se do míma hned pustíme 🙂
Určitě písnu, jak jsem pokročila, sama jsem zvědavá, jak ten plán půjde🙂
Díky za vaše pozitivní zprávy holky - moc mi to pomohlo!

tetamon
23. lis 2010

@arlene mirne snizenou fci mam ja, otehotnela jsem v 94 kg, a navic "nehodou", planovane to fakt nebylo 😀 Tolik k tomu, jak "nemozne" je tehu s nemocnou stitnou zlazou 😉

kamisek2000
23. lis 2010

@kukulinka Nazdareeeeeeek 🙂 No konecne.. 🙂 Tak jakpak se mame?🙂 Porad 2 v 1 koukam... 🙂 Ale jak to sleduji cekas to kazdym dnem co?😀 Taky bych chtela... prijde mi, ze teda hlenova zatka taky pomalu odchazi, ale nejsem si jista jestli je to urco ona... 🙂 Minuly tyden jsem byla naposledy u Jan. a nic nerikal, tak nevim co mi reknou ve ctvrtek v nemo... 🙂 taky bych chtela uz slyset ze se pomalu pripravujem🙂 ale nevim nevim, jak moc se prckovi bude chtit ven... 🙂 Ted mam obcas pekne neprijemny krece hlavne tam dole.. tak nevim, ale to si myslim ze se jen pripravuje deloha😀 jak jinak.... 🙂 🙂

kukulinka
24. lis 2010

@kamisek2000 Ahojky, ale přežíváme, sice si připadám jako slon, ale jde to 🙂. Já mám zase hrozný tlaky na spodek a bolesti do zad do kříže a hlen ze mě jde ještě furt, ale už v menším množství..no, čekám to každým dnem, kéž-by, přes ty otoky neobuju nic a neobleču už taky skoro nic ☹...

pajmou
24. lis 2010

Ahoj holky, koukám stále v celku 😀
u nás taky ok, čípek i t 😀 tlak dr 😀 drží jen začínám pomalu přibírat cca 150 g týdně, tak už mám do foroty jen -2,5kg 🙂

kamisek2000
24. lis 2010

@kukulinka to mne minule tak chytli zada ze jsem skoro ani nevstala z postele.. :( dnes uz je to ok... ale predtim se to fakt nedalo... jestli to byli prvni poslicci nevim.. :(
Neboooj za chvili otoky budou pryc... a ty budes s malym🙂
A jak bylo v nemo?
@pajmou tak to je dobre ze je vse ok... 🙂 a -2,5kg pche to mas jeste na dlouho 😀

kamisek2000
24. lis 2010

Tak Kukulinka to ma za sebou, ma zdraveho chlapecka🙂 🙂

tetamon
24. lis 2010

@kamisek2000 vsechno prirozene, bez komplikaci? 🙂 Posilam velikou gratulaci 🙂

kamisek2000
25. lis 2010

@tetamon nn pry cisarem... 🙂 ale hlavne ze jsou oba ok 🙂 jak ja ji to zavidim🙂

martiska36
25. lis 2010

Dobré ráno, tak hurá, Kukuli to má za sebou, tak snad jsou oba v pohodě. Téď ještě aby Kukuli v pohodě shodila ty otoky a bude jí hned líp.
To my s Káčou to máme ještě hooodně daleko. Chjo. Dnes ráno nám taťka opleskával bříško tak jsem se děsila co se děje, a ono je dnes prý Kateřiny tak gratuloval bříšku k svátku.

tetamon
25. lis 2010

@kamisek2000 tak to urcite, tak ji pozdravuj 🙂 a at uz jsou oba v poradku doma ve svem 🙂

kamisek2000
25. lis 2010

@martiska36 to je hezky🙂

pajmou
25. lis 2010

@kamisek2000 tak holka to má za sebou a nějaké komlikace, když měla císaře?Tak ji moc pozdravuj

kamisek2000
25. lis 2010

@pajmou Ona nam to pak vsechno povi az doazi... 🙂 at tady nerikam treba co nemam nebo tak... stejne nic moc nevim🙂 🙂

dendasek
29. lis 2010

Ahojky holky,
chtela bych se vas zeptat...kdy jste citili prvni pohyby a jak pravidelne byly???
Jsem sice uz podruhe tehotna...ale nejak mi prijde, ze je zatim citim docela dost slabe... ☹

kamisek2000
29. lis 2010

@dendasek ja jsem je zacala citim nekdy kolem 21tt- 22tt, ale to bylo jen obcasny bublani v brise atd... 🙂 🙂 tak bych se nebala🙂

tetamon
30. lis 2010

@dendasek zalezi, kde mas placentu, ja ji mam treba vepredu, a poradne jsem ji zacla citit opravdu az hodne pozde. Nevzpomenu na tyden, ale urcite to bylo nekdy az tak 25. tt prvni jisty, ze je to ona a ne bublani v strevech. A pak me dr rekla, ze to muze byt tim, ze mam placentu vpredu, takze to pusobi jako "polstarek", tak to nemusim tak moc citit...

dendasek
30. lis 2010

Holky,
dekuju moc za uklidneni.. 🙂
Ja jsme tehotna podruhe..ale histercim..jako koza 😅
tetatom: nevim jak mam ulozenou placentu..ale dr. rikal, ze mam nejak otocenou delohu..a jeste kousek zasahuje k miminku..dr. rikal, ze by to nemelo v nicem vadit..tak snad ma pravdu. Pristi tyden jedu na utz tak jsem zvedava..co a jak a hlavne se nemuzu dockat az mimiska uvidim 😵

kamisek2000
5. pro 2010

Nazdarek holky, jakpak se mate?? Tady je nejaky mrtvo... :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru