Těhulky nad 100kg

karotky
18. dub 2010

Ahojky!
Zdravím všechny těhulky i maminky,kterým se váha v těhu vyšplhala nad metrák.Při předchozím těhu jsem to dotáhla na 105kg(přibrala jsem 22kg)a momentálně to vypadá,že se do 100vky nevejdu ani náhodou(mám už 94kg). 😀
Jak jste na tom Vy a jak úspěšně se ne/dostaly na předchozí váhu(před otěhotněním)?
Já po předchozím těhu byla na původní váze za 5 týdnů. 😉

kamisek2000
2. únor 2011

@pajmou Mi pak nezapomen taky napsat az se to narodi🙂

pajmou
2. únor 2011

@kamisek2000 jj fotku nějakou mám, tak ji sem hodim a určo napíšu, tak já jdu do hajan dobrou

kamisek2000
2. únor 2011

@pajmou brou🙂

matysekk
3. únor 2011

@kamisek2000 a ještě jsem se chtěla zeptat kam musíš s rodným listem,zjistila jsem,že to musíš nahlásit na pojišťovnu do osmi dnů a co na obecním úřadě?Musí se tam zajít nebo ten RL tam dojde automaticky?

kamisek2000
3. únor 2011

@matysekk my byli jen v pojistovne🙂 a na meu jen prihlasit popelnici, tot vse

janulazaynab
3. únor 2011

@matysekk - záleží, jak kde to mají, ale manžel se stavil na matriku pro rodný list a s tím pak šel k moji pojišťovně a na sociálku zanést papíry o porodném, době rodičovské atd.

matysekk
3. únor 2011

@kamisek2000 a na úřadě kvůli popelnici to musí být do kdy?
@janulazaynab a ten rodný list za jak dlouho po narození se můžem stavit na matriku?

janulazaynab
4. únor 2011

@matysekk - u nás to bylo tak, že když pro nás jel manžel do porodnice pátý den, tak se prvně stavil na matriku pro ten rodný list. Pokud nerodíš přes víkend, tak to mají většinou na matrice třetí den a jelikož se s mimčem leží pět dní v porodnici, tak to vyjde akorát.. Ještě poznámka - ať si manžel pořádně prohlídne a zkontroluje rodný list, nám totiž s manželem prohodili rodné čísla a tak tam chudák musel běžet znovu..

pajmou
4. únor 2011

@matysekk u nás ho musí někdo vyzvednou s OP matky do týdne

kamisek2000
4. únor 2011

@janulazaynab my meli rodny list do 10ti dnu.... a popelnici jsme potrebovali jeste jednu, zijeme tu s manzi rodicema a jedna by nam nestacila... tak sme sli zadfat o dalsi a erovou i mirdu prihlasili.. my tam byli asi 3nedele po porodu

venik
4. únor 2011

Ahoj holky🙂moc děkuji za odpovědi a povzbuzení,moc mi to pomohlo!!děkuju!nějak mi kleknul pc,tak jsem nemohla napsat dříve.Chtěla jsem se zeptat,jestli mi můžete někdo poradit.Byla jsem ve 12tt.na tom I.screeningu,a za 2 týdny se budu objednávat na ten další,který má být ve 20tt.Na tom prvním vše dopadlo velmi dobře.Ale chtěla jsem se zeptat,jestli já sama ze svojí iniciativy můžu navštívit genetika a jestli lze nějaké výsledky poznat jen z krve.Partner nechtěl abych podstupovala odběr plodové vody,pokud by mi to nabízeli,protože to není bez rizika ,ale naštěstí na I.screeningu to dopadlo dobře.Ale určitě by mně uklidnilo nějaké vyšetření na genetice.Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?Jestli ano,budu moc ráda.Jinak všem přeji pohodové dny🙂
PS:Včera mě jedna zkušená řidička nabourala na parkovišti,2x po sobě,prý mě neviděla..!!!☹ a ještě byla držkatá....Třepala jsem se jak osika,ale snažila sem si říkat,jsi těhotná bud v klidu,ale držkovala tamna mě pěkně☹
takže hlavně pohodové dny🙂)))))Veník 🙂 🙂

misi.21
4. únor 2011

Čau holky,nevím jestli už jsem se tady neptala,ale byly jste na 3D utz?? Já vyčetla,že u obézních žen je to problematičtější,tak se chci zeptat na zkušenosti,kde jste byly,ceny a tak,když vás je tady tolik na konci těhu......

lennetfrigg
4. únor 2011

@venik Ja myslím, že pokud ti testy dopadly dobře, že si nemusíš dělat další zbytečné starosti. Pokud by se jim něco nezdálo, tak by Tě na vyšetření poslali. Jasné, že nikdy není nic na 100%, ale fakt bych se asi zbytečně nestresovala. Ja třeba na genetice byla minulé těhotenství a to na doporučení dr. Brala jsem totiž léky, které se v těhu nesmí a ja nevěděla, že čekám mimi. Ale bylo vše OK. Pokud bys šla sama nevím, zkus zavolat, za to nic nedáš.

@misi.21 ja na 3d nebyla, dr. mi říkala, že by fotky asi nebyly moc hezké, právě kvůli váze. Asi bych se poptala přímo v okolí, kde to dělaj. Zkus třeba i na netu pohledat.

pajmou
4. únor 2011

@venik souhlas s lennetfrigg ten I.screening je přesný lépe než triple testy v 16t
@misi.21 byla jsem na 4D, úžasný zážitek a špeky vůbec nevadily 😀 a že jich mám tady nejvíc se svou váhou 😝 koukni do albíčka 24t, stálo to 1000,- ale stálo to za to

misi.21
4. únor 2011

@pajmou tak to jsi mě potěšila,právě jsem si říkala,abych nevyhodila 1200 zbytečně... Jak se vám nádherně ukázal prcek. Já taky myslím že čekám kluka,ale posledních pár týdnů jsem škaredá jako noc,tak to bude asi holčička 😀 😀

venik
4. únor 2011

@pajmou můj doktor mě právě na tripl test ani nechtěl posílat,jenn mi řekl že v 17tt se mám objednat na ten druhý screening,který je ve 20tt.chtěla jsem to spíš pro uklidnění,ale možná je fakt ,že bych se ještě víc stresovala jak píšeš lennetfrigg..
no a holky to 3Vnebo 4D to je právě v tom 20tt.? na tom I.srcreeningu jsme se s mojím těšili na fotečku,a doktorka na to zapomněla,a pak to rychle dělala ve spěchu,takže je to totálně rozmazané,a já jako prvotěhulka sem koukala na obrázek jako blázen protože to pro mně byl jen tmavý flek🙂 pak sem to i obrečela,že z toho nic nepoznám🙂 a pak mě právě napadlo pajmou jak píšeš,jestli to není kvůli mým špekům,že to třeba ani v tom 20tt.dobře neuvidím,na fotce a že vlastně do porodu nebudu mít představu o miminku🙂)))))
takže myslíš ,že ten tuk co mám na břiše,to nemohl způsobit a uvidím to pěkně??a na tom 20tt.ve II.screeningu už nám můžou říct pohlaví,nebo mi to už může můj gynekolog od 16 t.říct sám?
a to 3D na to se mám objednat kde?

pajmou
4. únor 2011

@misi.21 já se taky děsně opupínkovala a holčička to není 😝
@venik u nás to dělají na genetice ale všude je to jiný, musíš se poptat

pajmou
4. únor 2011

Holky prodám nějaké těhu a pidi věci, postupně to budu dávat na bazar, tak koukněte zda by se vám něco hodilo.Např. těhu kalhoty

martiska36
4. únor 2011

@venik AHoj, holky Ti už názor řekly, já se jen připojím v tom, že pokud není důvod ze screeningu, tak se na genetiku neposílá. Ale z krve Ti rozhodně nic genetického o miminku nezjistí, právě proto se dělá odběr plodové vody a v ní jsou odloupané epitelové buňky miminka které obsahují jeho DNA a ta se srovnává s krví matky ( někdy i otce) a dělá se vlastní rozbor chromozomů.
A nemyslím si, že by odběr plodové vody byl něco hrozného. Absolovovala jsem ho a myslím, že se z toho dělá větší věda než to ve skutečnosti je.

matysekk
4. únor 2011

@pajmou to může kdokoli s mojim OP?

matysekk
4. únor 2011

@pajmou
@kamisek2000
@janulazaynab
Moc Vám všem děkuju.Už mám asi všechny důležitý informace.Co maliníkovej čaj?Teď jsem si ho uvařila.Taky ho pijete?A co Tobě Kamčo pomohl?

pajmou
4. únor 2011

@matysekk jj piju, akorát jsem ho mám rozpítý, no snad to bude co k čemu 🙂
@matysekk u nás to tak je i to píšou na tom papíru info na matriku

matysekk
4. únor 2011

@pajmou ale ten čaj žádnej zázrak,vypít se dá,ale chuťově nic moc.Sladíš ho taky medem?

matysekk
4. únor 2011

@pajmou kolik se ho může vypít za den?

kamisek2000
4. únor 2011

@matysekk ja hp pila poctive, nastesti mi chutnal🙂 ale nepomohl teda vubec 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pajmou
4. únor 2011

@matysekk já jsem bylinková, tak mě chutná 🙂 a ničím jej nesladím od 36t 2x/den, od 37t 3x/den a tak stupňovat
@kamisek2000 no právě, ale tak mě to neva naopak, jsem celé těhu moc byliny nemohla, tak aspoň teď

janulazaynab
4. únor 2011

Na co je vůbec ten maliníkový čaj? Při prvním těhu jsem ho vůbec nepila.. Mám ale dojem, že má být dobrý k početí, ne? Myslím, že jsem ho měla i v té směsi pro plodnost, co jsem pila před prvním těhu..

pajmou
4. únor 2011

@janulazaynab je to na uvolnění při porodu doporučuje se pít od 36t

janulazaynab
5. únor 2011

@pajmou - aha.. při prvním jsem to nepila a uvolněná jsem byla dost 😀 Měla jsem vyvolávaný, tak jsem věděla kdy, co a jak, což bylo veliké plus.. jen mě moc mrzí, že tentokrát to vyvoláváním nepůjde, protože i podle UTZ sedí termín na toho 20.dubna..

kamisek2000
5. únor 2011

@janulazaynab nikdy nevis co bude....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru