Těhulky nad 100kg

karotky
18. dub 2010

Ahojky!
Zdravím všechny těhulky i maminky,kterým se váha v těhu vyšplhala nad metrák.Při předchozím těhu jsem to dotáhla na 105kg(přibrala jsem 22kg)a momentálně to vypadá,že se do 100vky nevejdu ani náhodou(mám už 94kg). 😀
Jak jste na tom Vy a jak úspěšně se ne/dostaly na předchozí váhu(před otěhotněním)?
Já po předchozím těhu byla na původní váze za 5 týdnů. 😉

adelinka
26. dub 2010

ahojky
no ja kdyz jsem chtela tak jsem zhubla..pred 4rokama jsem zhubla na 65 asi z 95..ale posledni dobou se nemuzu k nicemu dokopat..ale az bude druhe tak musim pac jsem strasna a nechci aby se manzel stydel 😔 😢

jajkaz
26. dub 2010

Ahojky holky,
taky patřím do tohodle tématu. 😒 Já jsem nikdy nebyla vychrtlá, hubená. Vždycky jsem měla pevnější postavu. Ale když se dnes dívám na své fotky z puberty, tak si nadávám za to nízké sebevědomí a podhodnocování se.... Když jsem potkala svého nynějšího manžela, měla jsem asi 73-76. pak se to ale zvrhlo - antikoncepcí to začalo, studium, změna stravovacích návyků (bydlela jsem místo na kolejích u tehdy ještě přítele (nyní manžílek) a budoucí tchýně je zvyklá vařit neskutečně tučně. na to já jsem zvyklá rozhodně nebyla.... No a poslední kapkou je čokoláda - ta je snad můj největší dietní hřích.... 😖 No a tak po 8 letech, co jsme spolu, začínám těhu na 105 a děsím se toho, co bude. Teď na mlsání ani moc chuť nemám a i porce jím menší a častěji (jinak mi to nesedne), tak doufám, že si zvyknu na tenhle způsob stravování a po porodu mi to zůstane (jíst méně a častěji). Jinak můžu říct, že nevařím nějak nezdravě. Zeleniny papkáme docela dost (i manža). Problém u mě bude v pohybu (chodila jsem kdysi cvičit na velké balóny a zhubla jsem 4 kg, takže když se chce, tak to jde) a v množství jídla... ☹

mischellb
27. dub 2010

Ahoj holky,
taky se přidávám.než jsem potkala manžílka vážila jsem 65kg.cvičila jsem a omezovala jsem se dost v jídle.potom jsem nějak neměla čas ani chut cvičit a kila šla radikálně nahoru.to byly pořád výlety,večeře.potom jsme se začali snažit o mimi a nešlo to přidali se stimulace hormony až jsem se dostala na 104kg.v začátku těhu jsem pořád zvracela a zhubla jsem 3kg.ted jsem v 30tt a mám původní váhu 104kg a tiše doufám,že se udrží!! sice je to asi nereálné ale věřit můžu.

dupik
27. dub 2010

Ahojte holky, já začínala v září na 87kg, ještě v lednu jsem měla jen 0,5kg navíc...pak to začalo rychle naskakovat. A to jím hodně zeleniny a ovoce. Teď už mám 102kg. Když jsem vlezla na váhu a zjistila, že máme přes 100, normálně jsem se rozbrečela....chlapa mám hubenýho, no vypadá, že ho nepustím k lednici...naštěstí mi vždy váha do ženských tvarů, do prsou a do zadku a protože jsem taktvarovaá, nikdo mi mou váhu nikdy netipoval, ale moc se bojím,že to nezhubnu....ráda bych se dostala na svou původní nadváhu -už proto, abych se vlezla do staré garderóby...

l.u.c.i.e
30. dub 2010

Ahojky holky,
před 10lety jsem měla 120kg. Po operaci velké cysty na vaječníku (16cm) jsem zničeho nic zhubla na 75kg. Pak jsem začala chodit se svým mužem a váha šla pomalu nahoru... No a moje váha před stimulkou na IVF byla 82kg, po stimulce 91kg... Výchozí váha v těhu v 8tt byla 92,5kg. Do 12tt jsem zhubla 3kg jak mě bylo špatně. No a teď ve 32tt mám 92,8kg (aspoň mi to tak ráno ukazovala ručička váhy). Pevně doufám, že už moc nepřiberu. I když doktor říká, že bych měla přibrat aspoň váhu dítěte. Jím docela hodně, jen v malých dávkách. Pak mě totiž začne pálet žáha... Jsem zvědavá na váhu nakonci těhu a kolik nechám v porodnici... Docela ráda bych se aspoň dostala na 80kg...

danfal
1. kvě 2010

Ahoj. Já sem sice nepatřím, nečekám miminko, ale prošla jsem si taky těhotenstvím, které se blížilo 100kg. Jenom jsem vám všem chtěla říct, že jste moc pěkné maminky a sluší vám to a s tou váhou se netrapte ( potom se přibírá ještě víc ).

teddyx2
1. kvě 2010

Ahoj holky, začínala jsem těhotenství na 93 kg. Přibrala jsem skoro 15kg, když jsem přestala kouřit před dvěma roky a dolů jsem to nedala. Teď ve 34. tt jsem na 106 a ještě mám před sebou měsíc, tak snad už to moc nahoru nepůjde. Tolik jsem v životě nevážila a jsem z toho dost vyřízená ☹

kathuska
2. kvě 2010

teda holky, ale musím podotknout, že jste fakt pěkný kočky. a to nekecám 😉 fakt, sluší vám to 🙂 je dobré si udržovat zdravou váhu, a pro každého je jiná. netrapte se hlady. cvičte si fyzičku, svalíky a hned se budete cítit skvělě 😎 no kecat o tom umim ale taky to moc nedodržuju 😅 ale i snaha se cení 🙂 zatím se nám miminko nepovedlo, uvidíme jak budu pak přibírat, taky bych nerada moc, nejsem moc veliká, všechno je na mě hned vidět. a mám min. 20 kg nadváhu...
tak hlavně hlavu vzhůru, těch pár kg navíc vám sluší a po porodu to půjde hravě dolu 🙂

chiwule
4. kvě 2010

kathuska, tvůjj optimismus je fajn, ale realita je realita 😉 sice ještě zatím (naštěstí) nedosahuji na 100, ale po porodu mi naskočila VŠECHNA kila, co jsem v těhu přibrala a to okamžitě poté, co jsem přestala kojit. Takže 14kg navrch je fakt hodně. Pokud by to takto mělo platit i u druhého těhu, čeká mě pěkných kulatých 100kg, který už sotva shodím, vzhledem k věku, zdravotním problémům a rodinným dispozicím... Navíc sehnat pěkné oblečení, ve kterém nebudu vypadat jak vorvaň je nadlidský úkol 😒 Takže tak 😉 🙂

kathuska
5. kvě 2010

chiwule - hmmm...

beruskaveruska
5. kvě 2010

ahoj tak já se též hlásím první těhu jsem začínala na 102kg a rodila se 114kg v listopadu 2007 a teprve letos jsem se dostala na váhu 99kg. no a kilčo jsem přibrala a ted jsem těhu začínala na rovné 100kg a mám cca 109-110kg, ale u doktora dobrý a můžu říct, že se mi ani v jednom těhu nestalo, že by měl k mé váze někdo průpovídky.

kaculka46
6. kvě 2010

Ahoj,taky se hlásím do spolku.Do 100 mi chybí už jen kiléčko a to hravě doženeme.Z každého těhu mi něco navíc zůstalo ale moc to neřeším hlavně že všichni mimísci byli O.K.Těch 65 už nikdy mít nebudu a jsem s tím smířená.

rebinka
10. kvě 2010

Ahojky, tak my už jsme na světě. Zlatíčko se narodilo 4.5., měla 3,5kg a 49cm a v sobotu nás pustili domů. Byla jsem hrozně zvědavá na váhu a jak jsem zjistila, tak se svých 113kg jsem nechala v porodnici asi 7,5kg. V sobotu jsem měla nějakých 105,5 a teď jsem měla 104,5kg. Abych pravdu řekla, tak po porodu vůbec nemám chutě na jídlo, natož na něco sladkýho, což je jedině dobře 😀 ještě jsem se žádné bonboniery ani nedotkla. A hlavně ani do normálního jídla chuť nemám. Měla jsem kliku, že nám tchýně včera i předevčírem uvařila, že jsem nemusela, ale dnes už musím vymyslet něco sama.
Jinak malá je zlatíčko, celý den spinká a sice na včerejšek jsme byli v noci asi tři hodiny vzhůru, ale dneska spinká jak andílek. Máme problém s kojením, jelikož mám špatné bradavky, tak odsávám. A hlavně v porodnici jsem neměla mlíko vůbec, tak byla hladová a dostávala nutrilon. Cestou z porodnice jsem si ho taky koupila, ale musím říct, že od včera mlíčko mám, tak odsávám, ale na noc jsem jí stejnak dala nutrilon a byla mnohem klidnější jak včera, když dostala jen ode mě.

beruskaveruska
10. kvě 2010

rebinko tak to moc gratuluju 🙂 at vám malá dělá jen samou radost a neboj kilča půjdou dolů 🙂

l.u.c.i.e
10. kvě 2010

Rebinko, i já se přidávám ke gratulaci. 🙂 Hodně zdravíčka vám obou a kila ještě nějaké schodíš s kojením 😉

da.nni
10. kvě 2010

Ahojky, ráda bych se k vám přidala. Já jsem začínala těhu na 80 kg a rodila jsem s 25kg nahoře. Těhotenství bylo super, žádný problémy, až na ty kecy u doktorky každej měsíc. No ale co, sama se divila že mi nenatýkají nohy, nemám cukrovku atd..V porodnici jsem nechala cca 7kg, a kojením jsem jsem se dostala na 93kg. Což je moje nynější váha. Myslela jsem si že zhubnu trošku stresem a běháním kolem malýho, ale on je hrozně hodnej a stále s ním nemám moc práce🙂 Rádi bychom druhé mimi, a proto doufám, že při dalším těhotenství tolik nepřiberu. Pokud máte nějaký osvědčený tip jak během těhu přibrat max 5kg 🙂 tak sem s ním.
Jinak Rebince gratuluji k narození Terezky.

l.u.c.i.e
10. kvě 2010

Da.nni, on žádný zaručený tip jak v těhu přibrat do cca 5kg není... Já třeba vůbec nepřibírám a taky je to špatně... Přitom jím normálně i sladké... Je teda pravda, že večer už moc nejím, protože mě pak šíleně pálí žáha... Takže moje poslední jídlo je tak kolem 18hod... Dítě si holt bere moje zásoby 🙂

elgereta
13. kvě 2010

Ahojky holky, můžu se zeptat..měl někdo z doktorů na vás kvůli váze nějakou připomínku či poznámku? já jsem teda stovky naštěstí ještě nedosáhla a doufám, že až půjdu rodit, tak budu max na tom posledním dvojciferném čísle.. ale proč se ptám, včera jsem byla na UTZ a doktorka si stěžovala, že tam kvůli tomu, co tam mám nic nevidí ☹ a já jsem z toho celá špatná ☹ no ale hned jsem si slíbila, že jakmile porodím, tak se vrátím na svou váhu, kterou jsem měla před několika lety, tak snad to půjde.

vernero
13. kvě 2010

Ahoj Elqeretko, taky jsem celý život tak nějak bojovala z váhou, i když bych řekla, že zas tak strašný to není, mám 180 cm, tak se to krapek ztratí 🙂 Před dvěma lety jsem před svatbou dost zhubla, prostě pohyb, pohyb, ale postupně jsem přestala cvičit a začala jíst opět všechno a byla jsem tam kde jsem byla. Chtěla jsem to dát dolů, ale v lednu jsem zjistila, že jsem těhotná, takže s dietou byl konec. Jím normálně, nepřejídám se, přesto jsem už nabrala 7 kg, pan doktor mi neřekl ani slovo, ale sestra když mě vážila v poradně, tak poznamenala, že to je nad limit, ihned jsem ji setřela s tím, co má jako být, že rozhodně od rána do večera nesedím u jídla a hned se mi omluvila. Rozhodně bych tohle vůbec neřešila, důležitý je být v pohodě a každý holt přibýrá jinak, někdo přibere 8 jiný 18 kg, myslím, že to neovlivníš 🙂 Takže holky, těšte se na miminko a kila půjdou dolů vždycky, stačí pravidelný pohyb a zdravá strava (fakt to pak jde 🙂)

xxx.klarka
1. čer 2010

ahojky, tak i já jsem už porodila. Natka se narodila 21.května. Rodit jsem šla s váhou 110kg a dnešní váhá ukazuje 96kg, tak doufám že to půjde ještě nadéle dolu. Jsem moc ráda, že už nemám 3-ciferné číslo 🙂

bambulka77
6. čer 2010

Ahojky, ak mozem,tak sa k Vam tiez pridam 🙂 popravde som rada,ze nie som sama co vazi cez 100kg.... pri prvom tehotenstve som pribrala 30 kg ☹ pred som mala 85 a sla rodit a 115 kg a rodila som cisarom 9maly bol KP a mal 4,2 kg ) no a pravdupovediac som sa nejakymi dietami ani neptrapila a ked som otehotnela teraz druhy-krat tak som mala 105 no a teraz mam 111,5 kg...takze 6 kg naviac, ale zistili mi,ze mam cukrovku,tak uz drzim dietu a snad toho uz tak vela nenaberiem....ale pri malom mi v tom poslednom mesiaci sli kila hore snad same zo dna na den...no ale uvidime...po porode budem musiet naozaj zacat na sebe pracovat,aby sa to sklzlo aspon pod tu stovku..... 😅

bambulka77
22. čer 2010

ahojte, vidim,ze to tu nejak zmlklo ☹ no kvoli diete ktoru mam pre cukrovku som schudla 2 kg, takze od zaciatku tehu som pribrala celkovo 5 kg a mala ma podla vcerajsieho ultrazvuku 2,5 kg 😅 (som v 32tt) ale teraz mam 105 kg,takze mala ma z coho cerpat 😀 a este 2 dlhe mesiace pred nami....pri prvom to bolo dokopy 30 kg a to by som naozaj velmi nerada 😅 ved aj tak to bude sila zhodit aspon nieco.... a Vam sa ako dari?

xxx.klarka
24. čer 2010

@bambulka77 já jsem skoro 5 týdnů po porodu a kila se mě drž jako klíštata, sice jsem už pod 100kg, ale i tak je to hodně!! :( Tak doufám že to půjde dolu. Závidím těch 5kg navíc, já měla v tvým týdnu nahoře asi 11kg, a dalších 10kg jsem do porodu nabrala. 😠 😠 😠

grenadinka
24. čer 2010

kocky, je to strasne ja som prvy krat otehotnela a mala som 80 kg, pribrala som 30kg ☹ . neskutocnych 110. za prvy mesiac po porode som schudla 10 kg. a nahle som zacala pomaly naberat, no a bola som opat tehotna. druhy krat som rodila ako 105kg. no a teraz po pol roku, kojim a vazim 107 😒 . je to mozne? ale furt je to lepsie mat par kil naviac ako byt vychrtla anorekticka 😀
ale aj tak ak budete mat zaruceny sposob ako schudnut tak otestujem aj ja.

bambulka77
24. čer 2010

@grenadinka tak jedine co ti mozem potvrdit je,ze ziadny ''zaruceny a lahky'' sposob ako schudnut neexistuje 😒 jedine uplna zmena stravovacich navykov a dostatok pohybu - tak aby prijem kalorii bol mensi ako vydaj... ovladam takmer dokonale teoriu, ale dodrziavat to v praxi...pre mna nemozne, a to hlavne pre strasne slabu volu...nepomaha nic 😕 takze vyzeram ako vyzeram...pomylila som sa s tou vahou, na zaciatku tohoto tehu som mala 105 kg a teraz mam 110 kg.... a to som naozaj zvedala kolko este priberiem...snad to ale nebude az tolko ako pri prvom.....no uvidime....

marcelkap
25. čer 2010

Ahoj, jdu taky přispět k tomuto tématu 🙂 Jak tak čtu, tak nejsem sama, která přibrala po soužití s manželem - když jsme se poznali (leden 07) tak jsem byla tak trochu v hubnoucí fázi a měla jsem cca 85kg. V listopadu 09 když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem měla 110, ale 6kg jsem během prvních 3 měsíců shodila a teď jsem na 115.
Žádnej doktor neměl nikdy připomínky, za což jsem ráda. Ale slyšela jsem že nějaký doktoři dost neomaleně dokážou říct něco nepěknýho.

A jak tak pozoruju, tak my co už máme hodně na začátku těhu, tak tolik pak nepřiberem, jako třeba ty hubený, který přiberou 20kg.

xxx.klarka
25. čer 2010

@marcelkap Taky není pravda, taky jsem nezačínala těhotenství zrovna na nízké váze -89kg, a přibrala jsem 21kg. 🤐

marcelkap
25. čer 2010

klarka: Vyjímka potvrzuje pravidlo jak se řiká 🙂 Ne, samozřejmě jsem to nemyslela, že to tak maj všechny, ale prostě že jsem se s tim hodně setkala.

grenadinka
25. čer 2010

@bambulka77 no tak ak naozaj neexistuje zazracny pripravok na chudnutie, tak to mozem.... 😀
radsej budem taka aka som, ako keby som si mala kazit svoj stastny zivot ratanim kalorii. 😀
a mozem vediet ako riesite leto a vodu ? ake plavky nosite, ja neviem co je na mne horsie tak neviem co zakryt. 😕

bambulka77
25. čer 2010

@grenadinka ja som nemala na mysli pocitanie kalorii - to by som osobne nikdy nebola schopna robit...na to nemam chut ani nervy...ale kazda z nas si myslim,ze asi vie kde ''hresi'' najviac a mne osobne staci drasticky obmedzit prijem cukru - to znamena, ZIADNE sladkosti, buchty,kolace a podobne dobroty, vysmazane jedla a tuk....NIE hladovat!!! to nefunguje, iba ak niekolko dni, max.tyzdnov a potom sa zase rozozeriem ako prasiatko 😒 a potom zvysit fyzicku aktivitu - napriklad cvicenim vodneho aerobiku 3 krat do tyzdna (ale poctive makanie vo vode nie len take clupy clup) som za 3 mesiace schudla asi 20 kg!!!! Lenze teraz som tehotna v 32 tt.tak nejake plavky neriesim vobec - v tomto stadiu ma do ziadneho bazena ani rybniku ani nicoho podobneho nikto nedostane....a potom? no jedine cele cierne plavky...vsetky dvojdielne co mam si budu musiet pockat - ked sa vobec dockaju 😀 ale snad hej...uvidime...ja naozaj chudnem tazko,kedze som svoje ''telicko'' vystavila uz privela dietam a podobnym narazovym sokom - tak uz hned reaguje spomalenim metabolizmu a ukladanim tukov,takze nejake zarucene dietyu u mna znamenaju pokles vahy o max.2 - 3 kg a dost...jedine vytrvat...uvidime v akej kondicke budem po porode a ako mi to deti a financie dovolia....problem je,ze ja nenavidim cvicenie a tak je to o to tazsie...a na ten vodny aerobik by som isto chodila,ale ten bol v KE...a to je asi tak 700km daleko 😀 takze to bude musiet byt strava a prechadzky a prip.domace prace na spalovanie kalorii 😉 drzim palce ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru